Lekarz online z ereceptą - konsultacja lekarska bez wychodzenia z domu

Masz problem medyczny, a Twój lekarz rodzinny nie ma wolnych terminów? Potrzebujesz porady internisty lub lekarza ogólnego w szybkim terminie?

Dlaczego warto wybrać konsultację online?

Konsultacja lekarska online nie różni się znacząco od tradycyjnej wizyty pod względem jakości i dostępności opieki zdrowotnej. To możliwość uzyskania porady lekarza wraz z receptą w formie elektronicznej bez wychodzenia z domu.

Konsultacje z lekarzem online mają wiele zalet. To przede wszystkim forma wizyty lekarskiej bez wychodzenia z domu.

Lekarz online w erecept.pl

Szeroki zakres specjalistów

Serwis erecept.pl oferuje konsultacje medyczne online ze specjalistami z różnych dziedzin medycyny. Pacjenci mogą omówić swój problem medyczny z lekarzami medycyny ogólnej, ginekologiem czy endokrynologiem. Ponadto istnieje możliwość konsultacji z psychologiem online.

Prywatność i komfort

Wirtualne konsultacje medyczne zapewniają wysoki poziom prywatności i indywidualne podejście do chorego. Pacjenci mogą rozmawiać z lekarzami w zaciszu własnego domu, co jest szczególnie ważne w przypadku omawiania wrażliwych kwestii zdrowotnych. Dzięki temu pacjenci mogą czuć się bardziej swobodnie.

Elastyczność i oszczędność czasu

To ty wybierasz dogodny termin konsultacji - dzień i godzinę. Nie musisz stać w długiej kolejce w przychodni, aby umówić wizytę. Wystarczy kilka kliknięć, by zarejestrować się w serwisie erecept.pl i mieć możliwość wizyty u lekarza online.

Wizyta u lekarza bez wychodzenia z domu

Masz możliwość skorzystania z porady lekarskiej bez wychodzenia z domu, co jest szczególnie korzystne dla osób mieszkających w odległych lub słabo skomunikowanych miejscach. Podczas konsultacji online możesz otrzymać e-receptę, którą zrealizujesz w każdej aptece. Elektroniczna recepta jest szczególnie ważna dla pacjentów, którzy chorują na choroby przewlekłe, a chcą kontynuować zalecane leczenie.

Bezpieczeństwo

Usługi medyczne świadczone przez erecept.pl są bezpieczne. Posiadamy zespół wykwalifikowanych lekarzy, dla których najważniejsze jest dobro i zdrowie pacjenta. Każde spotkanie z pacjentem jest dostosowane indywidualnie, aby zapewnić najwyższą jakość opieki, łącząc konsultacje lekarskie z możliwością wystawiania e-recepty.

Satysfakcja

Z naszych usług medycznych skorzystało już ponad 10 000 pacjentów. O satysfakcji pacjentów świadczą pozytywne opinie wystawione po konsultacji.

Czy konsultacja online może zastąpić tradycyjną wizytę u lekarza?

Konsultacja online może być skuteczną alternatywą, ale nie zawsze zastępuje tradycyjną wizytę u lekarza, szczególnie w przypadku fizycznych badań lub pilnych sytuacji medycznych.

Lekarz online podczas konsultacji może zalecić odpowiednie leczenie i wystawić receptę na potrzebne leki, w szczególności na kontynuację leczenia w przypadku chorób przewlekłych czy na przedłużenie antykoncepcji hormonalnej. Ponadto może wystawić zwolnienie lekarskie. Lekarz może także poprosić o pełną dokumentację medyczną, aby przedstawić diagnozę.

Ile kosztuje wizyta online w erecept.pl?

Koszt konsultacji lekarskiej przeprowadzonej za pomocą formularza wraz z wystawieniem e-recepty to 58,99 zł. W aplikacji mobilnej erecept.pl konsultacja z możliwością wystawienia recepty online kosztuje 49,99 złotych.

Jak przygotować się do konsultacji z lekarzem online?

Przed wizytą przygotuj dokumentację medyczną (jeśli są niezbędne do uzyskania e-recepty w ramach kontynuacji leczenia) i listę przyjmowanych leków. Warto także zebrać pytania, które chcesz zadać lekarzowi oraz spisać lub przypomnieć sobie ważne informacje na temat własnego stanu zdrowia.

Jak działa erecept.pl? Konsultacja medyczna w 5 krokach

W kilku, prostych punktach pokażemy, jak działa konsultacja online w naszym serwisie.

1. Rejestracja w serwisie

Zarejestruj się w serwisie erecept.pl i nie trać czasu w przyszłości na wypełnienie Twoich danych osobowych. Musisz podać informacje niezbędne do przeprowadzenia konsultacji czy wystawienia e-recepty. Są to: imię i nazwisko, PESEL, e-mail, numer telefonu, adres zamieszkania. Rejestracja ułatwi proces uzyskiwania recepty online w przyszłości, nie jest obowiązkowa.

2. Wybierz rodzaj konsultacji

Do wyboru masz - "e-Recepta" (czas realizacji do 12 godzin roboczych), "e-Recepta Express" (czas realizacji do 1 godziny roboczej), "Antykoncepcja awaryjna" (czas realizacji do 1 godziny roboczej), "E-skierowanie" na tomografię komputerową i rentgen (czas realizacji do 1 godziny roboczej), "Konsultacja telefoniczna" (czas realizacji do 2 godzin roboczych) oraz "Konsultacja ginekologiczna" (czas realizacji do 2 godzin roboczych).

Ponadto możesz wybrać konsultację u dostępnego lekarza z listy w ramach konsultacji telefonicznej. Podczas takiej wizyty możesz uzyskać zwolnienie lekarskie (e-zwolnienie lekarskie) czy e-receptę, którą zrealizujesz w dowolnej aptece.

3. Wypełnij formularz medyczny

Jeżeli wybierasz standardową usługę "e-Recepta" czy "e-Recepta Express", to podaj nazwę leku, schemat dawkowania, ilość opakowań, a także opisz powód przyjmowania danego leku. Te dane są niezbędne lekarzowi do wystawienia recepty dostosowanej dla Ciebie. Jeśli to koniecznie, załącz dokumentację medyczną. Następnie (jeżeli korzystasz po raz pierwszy z naszych usług) lekarz skontaktuje się z Tobą telefonicznie lub przez internetowy chat.

W trakcie wizyty lekarz może wystawić elektroniczną receptę. Jeżeli stan zdrowia będzie wymagał badania fizykalnego, lekarz poleci Ci wizytę stacjonarną.

4. Opłata

Następnym krokiem jest opłata konsultacji medycznej za pośrednictwem formularza. Bezpieczeństwo transakcji gwarantuje płatność za pomocą serwisu PayU.

5. Konsultacja online

Z każdym pacjentem przeprowadzany jest wywiad medyczny, który pozwoli określić problem zdrowotny, a lekarz zaleci odpowiednie leczenie.

W przypadku pacjentów kontynuujących leczenie - warunkiem udzielenia konsultacji i wystawienia e-recepty jest dysponowanie przez podmiot leczniczy dokumentacją medyczną.