Finapil - Recepta online - e-Recepta z konsultacj膮 | cena, dawkowanie, przeciwwskazania

Opublikowano 22.04.2024

Autor Redakcja Erecept.pl

Finapil - Recepta online - e-Recepta z konsultacj膮 | cena, dawkowanie, przeciwwskazania

Finapil jest lekiem stosowanym w leczeniu łysienia typu męskiego, a nawet odwrócenia procesu łysienia. Co jest substancją czynną leku Finapil? Czy konieczne jest stosowanie leku codziennie? Kto nie może stosować leku Finapil?

Rozpocznij konsultacj臋 z Finapil

Otrzymaj konsultacj臋 lekarsk膮 na ten lek bez wychodzenia z domu.

Nazwa preparatu Finapil
Substancje czynne Finasteridum
Dost臋pno艣膰 Na recept臋
Posta膰
  • Tabletki powlekane
Dawki
  • 1 mg (Tabletki powlekane)

Spis tre艣ci

Podstawowe informacje o leku Finapil

Substancja czynna: finasteryd

Wskazania: łysienie androgenowe (w celu zwiększenia wzrostu włosów i zapobiegania wypadania)

Zastosowanie: doustne

Dawkowanie: 1 tabletka raz dziennie

Główne przeciwwskazania: płeć żeńska, nadwrażliwość na którykolwiek składnik leku, stosowanie finasterydu i podobnych w innym wskazaniu

Główne działania niepożądane: reakcje nadwrażliwości, zaburzenia erekcji i ejakulacji

e-Recepta online 49.99 Z艁

Leki na potencje, leki sta艂e, antykoncepcja sta艂a, przed艂u偶enie terapii w chorobach przewlek艂ych.

Czas realizacji do 1 godziny roboczej*

Antykoncepcja awaryjna 59.99 Z艁

Tabletka 'po', tabletka dzie艅 po, tabletka do 72h, pigu艂ka po.

Czas realizacji do 1 godziny roboczej*

Ile kosztuje lek Finapil?

Lek Finapil kosztuje ok 50 zł w przypadku opakowania zawierającego 28 tabletek.

Lek nie znajduje się na liście leków refundowanych.

Podana cena jest wyłącznie orientacyjna i może ulec zmianie. Preparat jest dostępny wyłącznie na receptę.

Czym jest lek Finapil?

Finapil jest lekiem, który zawiera substancję czynną - finasteryd. W tabletce leku Finapil mieści się 1 mg finasterydu, który jest wskazany w leczeniu łysienia androgenowego u mężczyzn. Pozwala zwiększyć wzrost włosów i zapobiec ich dalszej utracie.

Mechanizm dzia艂ania

Finasteryd poprzez hamujący wpływ na 5-alfa-reduktazę wpływa na zmniejszenie przekształcania testosteronu w 5-alfa-dihydrotestosteron (DHT), będący jego bardziej aktywną formą. Zmniejszenie stężenia DHT wpływa na proces miniaturyzacji mieszków włosowych, pozwalając na jego zahamowanie, a nawet odwrócenie.

Najlepsze wyniki leczenia uzyskuje się na szczycie głowy, ale zmniejszenie wypadania włosów może dotyczyć całego skalpu.

Sk艂ad leku

Poza substancją czynną, w skład leku Finapil wchodzi m.in. laktoza jednowodna - pacjenci z nietolerancją tego cukru nie powinni go przyjmować. Ponadto zawartość tabletek powlekanych Finapil stanowią: celuloza mikrokrystaliczna, skrobia żelowana kukurydziana, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), lauryniany makroglicerydów, stearynian magnezu oraz otoczka Opadry 03F34739 Pink.

Stosowanie leku Finapil

Lek należy przyjmować doustnie, z posiłkiem lub między posiłkami.

Jak dawkowa膰 lek Finapil u doros艂ych?

Lek należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza.

Mężczyźni powinni przyjmować jedną tabletkę Finapil (1 mg finasterydu) dziennie. Efekty pozwala uzyskać nieprzerwane stosowanie leku przez około 3 miesiące, natomiast jeśli pacjent przestanie przyjmować lek Finapil, to efekty zanikną w ciągu 9 do 12 miesięcy.

Kobiety nie powinny stosować tabletek leku Finapil. Istotne jest, aby kobiety w ciąży nie miały żadnej styczności z uszkodzonymi tabletkami Finapil, gdyż możliwe jest wchłanianie leku Finapil przez skórę, co może negatywnie wpływać na płód.

Stosowanie leku Finapil u dzieci

Lek nie powinien być stosowany u dzieci.

Najcz臋stsze dzia艂ania niepo偶膮dane

U mężczyzn przyjmujących lek Finapil może dojść do wystąpienia reakcji nadwrażliwości, osłabionego popędu płciowego (także po zakończeniu przyjmowania leku, jest to działanie o nieznanej częstości). Możliwe są także zaburzenia erekcji i ejakulacji (w tym zmniejszenie objętości ejakulatu). Kołatanie serca czy wzrost aktywności enzymów wątrobowych, tkliwość gruczołów sutkowych, obecność krwi w ejakulacie, wahania nastroju to inne możliwe działania niepożądane o nieznanej częstości występowania.

Rzadziej wyst臋puj膮ce dzia艂ania niepo偶膮dane

Zaobserwowano przypadki raka piersi u mężczyzn stosujących finasteryd, stąd w przypadku zauważenia jakichkolwiek niepokojących objawów (wykrycie guzka, bolesność, powiększenie, wyciek z brodawki) należy koniecznie zgłosić się do lekarza.

Jako działanie niepożądane zgłaszano także depresję, natomiast w badaniach klinicznych częstość występowania depresji między grupami przyjmującymi finasteryd i grupie placebo nie różniła się.

Gdzie mo偶na zg艂asza膰 dzia艂ania niepo偶膮dane leku?

Jeśli pacjent podejrzewa u siebie występowanie objawów niepożądanych preparatu powinien powiadomić o tym jak najszybciej wyspecjalizowany personel medyczny. Informacje o ewentualnych działaniach ubocznych są przekazywane do Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

Jakie s膮 przeciwwskazania do stosowania leku?

Lek Finapil nie powinien być przyjmowany przez kobiety.

Przeciwwskazania dla mężczyzn to nadwrażliwość na substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników leku. Mężczyźni stosujący finasteryd lub inne leki o podobnym działaniu, stosowane w łagodnym przeroście prostaty, również nie powinni przyjmować leku Finapil.

Po wprowadzeniu do obrotu otrzymywano zgłoszenia dotyczące niepłodności u mężczyzn stosujących finasteryd.

Interakcje z innymi lekami

Przypuszczalnie finasteryd w niewielkim stopniu wpływa na metabolizm innych leków. Jednak istnieje możliwość, że inhibitory i induktory cytochromu P450 3A4 mogą wpływać na stężenie finasterydu we krwi.

Lek Finapil a prowadzenie pojazd贸w mechanicznych

Nie ma danych potwierdzających wpływ leku Finapil na zdolność prowadzenia pojazdów.

Finapil - leki z t膮 sam膮 substancj膮 czynn膮

Leki, które zawierają tę samą substancję czynną co Finapil, to:
- Androstatin,
- Propecia.

Bibliografia

Charakterystyka produktu leczniczego z serwisu rejestrymedyczne.ezdrowie.gov.pl, [online], [dostęp 15.07.2023] https://rejestrymedyczne.ezdrowie.gov.pl/api/rpl/medicinal-products/38860/characteristic

Należy pamiętać, by przed użyciem leku zapoznać się z treścią ulotki dołączonej do opakowania lub skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, ponieważ każdy lek niewłaściwie stosowany może zagrażać życiu lub zdrowiu. Dokładne informacje dotyczące charakterystyki produktu znajdują się w ulotce dołączonej do opakowania preparatu.

Dane zamieszczone w artykule mają charakter jedynie informacyjny, nie zastępują przepisów prawnych i nie mogą zostać podstawą do jakichkolwiek roszczeń.

Inni czytali r贸wnie偶

Nystatyna VP - Recepta online - e-Recepta z konsultacj膮 | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
Nystatyna VP - Recepta online - e-Recepta z konsultacj膮 | cena, dawkowanie, przeciwwskazania

Nystatyna VP to produkt leczniczy, kt贸ry przyjmuje posta膰 tabletek dopochwowych, stosowany w leczeniu grzybicy pochwy i sromu. Jest to lek dost臋pny na recept臋.

Charakterystyka produkt贸w leczniczych
23.02.2024
Jak zdiagnozowa膰 艂ysienie androgenowe u kobiet? Przyczyny i leczenie
Jak zdiagnozowa膰 艂ysienie androgenowe u kobiet? Przyczyny i leczenie

艁ysienie zwykle postrzegane jest jako problem dotycz膮cy przede wszystkim m臋偶czyzn, jednak ocenia si臋, 偶e co najmniej 1/3聽 wszystkich kobiet r贸wnie偶 cierpi z tego powodu. Jakie s膮 przyczyny tego zjawiska i jak sobie z nim radzi膰? Jakie s膮 skuteczne sposoby na leczenie 艂ysienia?

Artyku艂
28.03.2024
Nezyr - Recepta online - e-Recepta z konsultacj膮 | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
Nezyr - Recepta online - e-Recepta z konsultacj膮 | cena, dawkowanie, przeciwwskazania

艁ysienie androgenowe聽jest powszechnym problemem, kt贸ry dotyka wielu m臋偶czyzn na ca艂ym 艣wiecie. Jest to rodzaj 艂ysienia spowodowanego dzia艂aniem hormon贸w androgenowych, g艂贸wnie聽dihydrotestosteronu (DHT), na mieszki w艂osowe. Skutkuje ono stopniowym przerzedzeniem i utrat膮 w艂os贸w, co mo偶e znacz膮co wp艂ywa膰 na pewno艣膰 siebie i jako艣膰 偶ycia m臋偶czyzn.W ostatnich latach, dzi臋ki post臋pom w dziedzinie medycyny, pojawiaj膮 si臋 nowe nadzieje dla os贸b dotkni臋tych 艂ysieniem androgenowym. Jednym z obiecuj膮cych lek贸w jest Nezyr, kt贸ry oferuje nowe perspektywy w leczeniu tego rodzaju聽艂ysienia .

Charakterystyka produkt贸w leczniczych
17.02.2024
Konsultacja z E-recept膮 za 49.99 Z艁 Tylko w najnowszej aplikacji!