Meteospasmyl- E-recepta - recepta online z konsultacj─ů | cena, dawkowanie, przeciwwskazania

Opublikowano 24.11.2023

Meteospasmyl  E recepta   recepta online z konsultacj─ů | cena  dawkowanie  przeciwwskazania

Meteospasmyl

Otrzymaj konsultacje lekarsk─ů na ten lek bez wychodzenia z domu.

Meteospasmyl to lek w postaci kapsułek mający zastosowanie w czynnościowych zaburzeniach przewodu pokarmowego.

Nazwa preparatu Meteospasmyl
Substancje czynne Simeticonum Alverini citras
Dost─Öpno┼Ť─ç Na recept─Ö
Posta─ç
  • kapsu┼éki
  • kapsu┼éki mi─Ökkie
Dawki
  • 60 mg + 300 mg (kapsu┼éki)
  • 60 mg + 300 mg (kapsu┼éki mi─Ökkie)

Spis tre┼Ťci

Czym jest Meteospasmyl?

Meteospasmyl to lek służący do objawowego leczenia stanów skurczowych mięśni gładkich przewodu pokarmowego w zaburzeniach, takich jak: zespół jelita drażliwego, bolesna uchyłkowatość jelita grubego, szczególnie jeśli występują ze wzdęciami.

e-Recepta online 58.99 ZŁ

Leki na potencje, leki stałe, antykoncepcja stała, przedłużenie terapii w chorobach przewlekłych.

Czas realizacji do 1 godziny roboczej*

Antykoncepcja awaryjna 59.99 ZŁ

Tabletka 'po', tabletka dzień po, tabletka do 72h, pigułka po.

Czas realizacji do 1 godziny roboczej*

Jaki jest mechanizm działania leku Meteospasmyl?

Alweryna jest lekiem spazmolitycznym działającym bezpośrednio na mięśnie gładkie (efekt podobny do działania papaweryny).

Przypuszczalny mechanizm działania polega na blokowaniu kanałów wapniowych w komórkach mięśni gładkich. W porównaniu do papaweryny, alweryna działa skuteczniej i jest mniej toksyczna. W zalecanych dawkach zmniejsza napięcie gładkich mięśni przewodu pokarmowego. Symetykon jest obojętną substancją pozbawioną aktywności farmakologicznej, która ze względu na swoje właściwości fizyczne zmniejsza powstawanie i ułatwia usuwanie gazów z przewodu pokarmowego. Zmniejszając napięcie powierzchniowe pęcherzyków gazu, ułatwia ich łączenie i przemieszczanie, co prowadzi do łatwiejszego i szybszego ich usuwania. Podany doustnie symetykon wytwarza ochronną warstwę na powierzchni śluzówki jelita.

Jaki jest skład leku Meteospasmyl?

Każda kapsułka zawiera:

-alweryny cytrynian 60 mg;

-symetykon 300 mg;

oraz substancje pomocnicze:

-żelatyna;

-glicerol;

-tytanu dwutlenek.

Jak stosowa─ç lek Meteospasmyl?

Lek należy stosować doustnie.

Jak dawkować lek Meteospasmyl u dorosłych?

Zalecana dawka to jedna kapsułka 2 lub 3 razy na dobę przed posiłkiem.

Jak dawkowa─ç lek Meteospamsyl u dzieci?

Ze względu na brak danych dotyczących skuteczności i bezpieczeństwa stosowania w tej grupie wiekowej, nie zaleca się stosowania leku Meteospasmyl u dzieci.

Jakie dzia┼éania niepo┼╝─ůdane mo┼╝e powodowa─ç lek Meteospasmyl?

Działania niepożądane występują rzadko i są przemijające. Może wystąpić spadek ciśnienia tętniczego, wstrząs, złe samopoczucie. Lek może również spowodować: zawroty głowy, bóle głowy, suchość w jamie ustnej, skórne reakcje uczuleniowe takie jak pokrzywka. Bardzo rzadko może wystąpić obrzęk krtani. Zgłaszane były pojedyncze przypadki zapalenia wątroby, ustępującego po odstawieniu leku.

Bardzo rzadko występujące działania niepożądane:

cytolityczne zapalenie wątroby, reakcje typu anafilaktycznego i wstrząs anafilaktyczny.

Działanie niepożądane o częstości nieznanej (częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych):

podwyższona aktywność aminotransferaz, fosfatazy alkalicznej, zwiększone stężenie bilirubiny, obrzęk naczynioruchowy, wysypka skórna, pokrzywka i świąd, zawroty głowy, ból głowy, nudności.

Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie objawy niepożądane niewymienione powyżej, należy niezwłocznie powiadomić lekarza.

Gdzie mo┼╝na zg┼éasza─ç dzia┼éania niepo┼╝─ůdane leku?

Jeśli pacjent podejrzewa u siebie występowanie objawów niepożądanych preparatu, powinien powiadomić o tym jak najszybciej wyspecjalizowany personel medyczny. Informacje o ewentualnych działaniach ubocznych są przekazywane do Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

Jakie s─ů specjalne ┼Ťrodki ostro┼╝no┼Ťci w trakcie stosowanie leku Meteospasmyl?

Należy zachować ostrożność u pacjentów z objawami wskazującymi na niedrożność przewodu pokarmowego (nudności, wymioty, dolegliwości bólowe występujące w brzuchu o nieustalonej przyczynie, zatrzymanie gazów i stolca).

Czynność wątroby:

U pacjentów otrzymujących leczenie alweryną w skojarzeniu z symetykonem zgłaszano zwiększenie aktywności AlAT (aminotransferazy alaninowej) i AspAT (aminotransferazy asparaginianowej) ponad 2-krotnie powyżej górnej granicy normy. Może to być związane z równoczesnym zwiększeniem stężenia bilirubiny całkowitej w surowicy. W razie zwiększenia aktywności aminotransferaz wątrobowych ponad 3-krotnie w stosunku do górnej granicy normy oraz w przypadku żółtaczki, należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem oraz należy zaprzestać stosowania leku. Lek należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza.

Jakie s─ů objawy przedawkowania leku Meteospasmyl?

Brak danych dotyczących przedawkowania leku Meteospasmyl, jednakże przedawkowanie mogłoby powodować spadek ciśnienia krwi, wymagający leczenia objawowego. W przypadku zastosowania większej niż zalecana dawki produktu leczniczego Meteospasmyl, zgłaszano przypadki zawrotów głowy.

Jakie s─ů przeciwwskazania do stosowania leku Meteospasmyl?

Przeciwskazaniami są: objawy wskazujące niedrożności przewodu pokarmowego, nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Czy mo┼╝na stosowa─ç lek Meteospasmyl w trakcie ci─ů┼╝y?

W badaniach nie stwierdzono działania embriotoksycznego i teratogennego. Nie ma również doniesień klinicznych wskazujących na toksyczność dla płodu, jednakże nie pozwala to na wykluczenie

Czy mo┼╝na stosowa─ç lek Meteospasmyl w okresie karmienia piersi─ů?

Ze względu na brak wystarczających danych, temat bezpieczeństwa stosowania leku jest nieznany. Jeśli chodzi o mleko ludzkie nie są znane interakcje leku. Meteospasmyl nie powinien być stosowany podczas karmienia piersią.

Czy stosowanie leku Meteospasmyl wp┼éywa na zdolno┼Ť─ç prowadzenia pojazd├│w mechanicznych?

Meteospasmyl ma niewielki wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. Z racji tego, że lek może powodować działania niepożądane, u pewnych pacjentów obserwowano owe działania, takie jak zawroty głowy, które są w stanie wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Należy pamiętać, by przed użyciem leku zapoznać się z treścią ulotki dołączonej do opakowania lub skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, ponieważ każdy lek niewłaściwie stosowany może zagrażać życiu lub zdrowiu. Dokładne informacje dotyczące charakterystyki produktu znajdują się w ulotce dołączonej do opakowania preparatu.

Dane zamieszczone w artykule mają charakter jedynie informacyjny, nie zastępują przepisów prawnych i nie mogą zostać podstawą do jakichkolwiek roszczeń.

Podsumowanie informacji dotycz─ůcych leku Argosulfan:

Substancja czynna: alweryny cytrynian, symetykon.

Wskazania: lek ma zastosowanie w objawowym leczeniu stanów skurczowych mięśni gładkich przewodu pokarmowego, takich jak np. zespół jelita drażliwego.

Zastosowanie: doustne.

Dawkowanie: Jedna kapsułka 2 lub 3 razy na dobę przed posiłkiem.

Główne przeciwwskazania: objawy niedrożności przewodu pokarmowego, nadwrażliwość na substancje czynne lub którąkolwiek substancję pomocniczą.

Główne działania niepożądane: spadek ciśnienia tętniczego, wstrząs, złe samopoczucie, dolegliwości bólowe występujące w głowie, suchość w jamie ustnej, skórne reakcje uczuleniowe.

Bibliografia

Charakterystyka produktu leczniczego Meteospasmyl, [dostęp online września 2023 roku], dostępna w internecie:

https://rejestrymedyczne.ezdrowie.gov.pl/api/rpl/medicinal-products/10256/characteristic

Meteospasmyl - Recepta online

Rozpocznij konsultacje:

Inni czytali r├│wnie┼╝

Sildenafil Medana - Recepta online - e-Recepta z konsultacj─ů | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
Sildenafil Medana - Recepta online - e-Recepta z konsultacj─ů | cena, dawkowanie, przeciwwskazania

Sildenafil Medana to lek stosowany w leczeniu zaburze┼ä erekcji u m─Ö┼╝czyzn. Zawiera substancj─Ö czynn─ů syldenafil, kt├│ra poprzez zwi─Ökszenie przep┼éywu krwi do pr─ůcia pomaga osi─ůgn─ů─ç i utrzyma─ç erekcj─Ö podczas stymulacji seksualnej. Sildenafil Medana jest produktem firmy farmaceutycznej Medana Pharma i jest dost─Öpny w dawkach 50 mg i 100 mg.

Charakterystyka produkt├│w leczniczych
24.11.2023
Chlamydioza - objawy, przyczyny i leczenie
Chlamydioza - objawy, przyczyny i leczenie

Chlamydioza┬áto choroba bakteryjna wywo┼éywana przez Chlamydi─Ö trachomatis. Do zaka┼╝enia dochodzi g┼é├│wnie drog─ů p┼éciow─ů, poprzez bezpo┼Ťredni kontakt zaka┼║nej wydzieliny z b┼éon─ů ┼Ťluzow─ů.┬áPatogen mo┼╝e wywo┼éa─ç zapalenie szyjki macicy lub zapalenie m─Öskiej cewki moczowej. W┼Ťr├│d powik┼éa┼ä chlamydiozy wyr├│┼╝ni─ç mo┼╝emy m.in. zapalenie narz─ůd├│w miednicy mniejszej oraz niep┼éodno┼Ť─ç.┬á

Artykuł
10.11.2023
Hastina 21- E-recepta - recepta online z konsultacj─ů | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
Hastina 21- E-recepta - recepta online z konsultacj─ů | cena, dawkowanie, przeciwwskazania

Lek Hastina 21 zaliczany jest do grupy z┼éo┼╝onych hormonalnych ┼Ťrodk├│w antykoncepcyjnych. Tabletki zawieraj─ů dwie substancje czynne: etynyloestradiol i drospirenon. Lek Hastina 21 stosowany jest w celu zapobiegania ci─ů┼╝y.

Charakterystyka produkt├│w leczniczych
24.11.2023
Konsultacja z E-recept─ů za 49.99 Z┼ü Tylko w najnowszej aplikacji!