Tadalafil Aurovitas - E-recepta - recepta online z konsultacj─ů | cena, dawkowanie, przeciwwskazania

Opublikowano 25.03.2024

Autor Redakcja Erecept.pl

Tadalafil Aurovitas - E-recepta - recepta online z konsultacj─ů | cena, dawkowanie, przeciwwskazania

Lek Tadalafil Aurovitas jest preparatem wskazanym do leczenia objawów łagodnego rozrostu gruczołu krokowego. Ponadto znalazł zastosowanie u mężczyzn, u których występują zaburzenia erekcji. Tadalafil Aurovitas zawiera tadalafil jako substancję czynną. 

Rozpocznij konsultacj─Ö z Tadalafil Aurovitas

Otrzymaj konsultacj─Ö lekarsk─ů na ten lek bez wychodzenia z domu.

Nazwa preparatu Tadalafil Aurovitas
Substancje czynne Tadalafilum
Dost─Öpno┼Ť─ç Na recept─Ö
Posta─ç
 • Tabletki powlekane
Dawki
 • 5 mg (Tabletki powlekane)
 • 20 mg (Tabletki powlekane)

Spis tre┼Ťci

Podstawowe informacje o leku Tadalafil Aurovitas

Substancja czynna: tadalafil.

Wskazania: leczenie zaburzeń erekcji i leczenie objawów łagodnego rozrostu gruczołu krokowego.

Zastosowanie: doustne.

Dawkowanie: w leczeniu łagodnego rozrostu gruczołu krokowego - 5 mg 1 raz na dobę; w leczeniu zaburzeń erekcji - 10 lub 20 mg 30 minut przed aktywnością seksualną.

Główne przeciwwskazania: nadwrażliwość na składniki leku, niekontrolowane nadciśnienie tętnicze, niekontrolowane arytmie, ciężka choroba serca; niedociśnienie, stosowanie azotanów organicznych w leczeniu nadciśnienia płucnego, utrata wzroku w jednym oku (w wyniku nietętniczej przedniej niedokrwiennej neuropatii nerwu wzrokowego), jeśli pacjent przebył zawał serca, udar lub niewydolność serca w ostatnim czasie.

Główne działania niepożądane: bóle głowy, niestrawność, nagłe zaczerwienienie twarzy, przekrwienie błony śluzowej nosa oraz bóle pleców i mięśni, ból w klatce piersiowej.

e-Recepta online 49.99 ZŁ

Leki na potencje, leki stałe, antykoncepcja stała, przedłużenie terapii w chorobach przewlekłych.

Czas realizacji do 1 godziny roboczej*

Antykoncepcja awaryjna 59.99 ZŁ

Tabletka 'po', tabletka dzień po, tabletka do 72h, pigułka po.

Czas realizacji do 1 godziny roboczej*

Ile kosztuje lek Tadalafil Aurovitas?

Lek Tadalafil Aurovitas jest dostępny tylko na receptę. Jego cena różni się w zależności od opakowania i dawki:

 • 5 mg, 28 tabletek — ok. 95 zł;
 • 20 mg, 4 tabletki — ok. 43 zł.

Podane ceny są jedynie orientacyjne i mogą ulec zmianie.

Czym jest Tadalafil Aurovitas?

Tadalafil Aurovitas jest lekiem dostępnym na receptę, w formie tabletek powlekanych, wskazanym do stosowania w leczeniu łagodnego rozrostu gruczołu krokowego oraz zaburzenia erekcji. Dostępny jest w dwóch dawkach - 5 mg i 20 mg tadalafilu. Lek Tadalafil Aurovitas 5 mg jest pakowany po 28 tabletek w jednym opakowaniu, a tabletki z dawką 20 mg tadalafilu - po 4 tabletki powlekane w opakowaniu.

Preparat ten zawiera tadalafil - inhibitor fosfodiesterazy cGMP typu 5 (PDE5), którego działanie polega na rozkurczaniu mięśni gładkich w wielu miejscach w organizmie, co umożliwia napływ krwi np. do ciał jamistych prącia.

Jaki jest mechanizm działania?

Substancją czynną leku Tadalafil Aurovitas jest tadalafil. Jest on inhibitorem fosfodiesterazy cGMP typu 5, która jest obecna w mięśniach gładkich ciał jamistych, naczyń krwionośnych, trzewi, mięśniach szkieletowych, płytkach krwi, nerkach, płucach i móżdżku.

Podczas stymulacji seksualnej dochodzi do miejscowego uwalniania tlenku azotu, a hamowanie działania PDE5 przez tadalafil prowadzi do zwiększenia stężenia cGMP w ciałach jamistych. To z kolei powoduje rozluźnienie mięśni gładkich i umożliwia napływ krwi do tkanek prącia, co skutkuje erekcją. Jednak tadalafil nie pomaga w rozszerzeniu naczyń krwionośnych członka w przypadku braku stymulacji seksualnej.

Efekt hamowania aktywności PDE5 na poziom cGMP jest również obserwowany w mięśniach gładkich gruczołu krokowego, pęcherza moczowego i naczyń krwionośnych dostarczających krew do tych narządów. Rozluźnienie mięśni gładkich naczyń prowadzi do zwiększonego przepływu krwi, co może tłumaczyć działanie łagodzące objawy łagodnego rozrostu gruczołu krokowego. Dodatkowo wpływ na naczynia może być wspierany przez hamowanie aktywności nerwów doprowadzających do pęcherza oraz relaksację mięśni gładkich gruczołu krokowego i pęcherza.

Jaki jest skład leku?

Oprócz substancji czynnej, tabletki preparatu Tadalafil Aurovitas zawierają również szereg substancji pomocniczych. Otoczkę tabletek tworzą: hyrpomeloza 2910 (6cp), tytanu dwutlenek (E 171), triacetyna, talk oraz żelaza tlenek żółty (E 172). Rdzeń tabletki składa się z kopowidonu, makrogologlicerolu hydroksystearynianu, laktozy jednowodnej, krzemionki koloidalnej bezwodnej, celulozy mikrokrystalicznej, kroskarmelozy sodowej oraz magnezu stearynianu.

Jak stosowa─ç lek?

Lek Tadalafil Aurovitas jest przeznaczony do stosowania doustnego, tylko u mężczyzn. Tabletki można przyjmować z posiłkiem lub niezależnie od niego.

W przypadku leczenia zaburzenia erekcji należy pamiętać, że lek Tadalafil Aurovitas pomaga tylko jeśli następnie zaistnieje stymulacja seksualna.

Należy pamiętać, że w razie wątpliwości, przed rozpoczęciem stosowania leku Tadalafil Aurovitas warto skontaktować się z lekarzem.

Jak dawkować lek u dorosłych?

Lek Tadalafil Aurovitas jest wskazany wyłącznie u mężczyzn. Dawkowanie będzie zależne od wskazania, w którym lek ma być stosowany.

W leczeniu zaburzenia erekcji Tadalafil Aurovitas powinien być stosowany w dawce 10 mg raz na dobę, około 30 minut przed planowaną aktywnością seksualną. U pacjentów, u których ta dawka nie wywiera pożądanego efektu, można zastosować dawkę 20 mg. Nie zaleca się stałego, codziennego przyjmowania preparatu Tadalafil Aurovitas w tych dawkach i w tym wskazaniu.

U pacjentów cierpiących na łagodny rozrost gruczołu krokowego wskazana jest dawka 5 mg raz na dobę. Tabletki leku Tadalafil Aurovitas należy przyjmować 1 raz na dobę, codziennie o względnie stałej porze. Jeśli standardowa dawka jest źle tolerowana przez pacjenta, można ją zmodyfikować do 2,5 mg raz na dobę.

U pacjentów leczących się jednocześnie na łagodny rozrost gruczołu krokowego oraz zaburzenia erekcji zalecaną dawką jest 5 mg raz na dobę.

Jak dawkowa─ç lek u dzieci?

Nie jest wskazane leczenie zaburzeń erekcji u dzieci i młodzieży za pomocą leku Tadalafil Aurovitas.

Jaka jest maksymalna dawka produktu?

Maksymalna dawka dobowa tadalafilu wynosi 20 mg, a maksymalna częstotliwość jego podawania wynosi 1 raz na dobę.

Jakie s─ů mo┼╝liwe dzia┼éania niepo┼╝─ůdane?

Jakie są najczęstsze działania niepożądane?

Najczęściej zgłaszanymi w czasie terapii codziennej bądź doraźnej lekiem Tadalafil Aurovitas były: bóle głowy, niestrawność, nagłe zaczerwienienie twarzy, przekrwienie błony śluzowej nosa oraz bóle pleców i mięśni. Charakter tych skutków ubocznych był przemijający. Nasilenie działań niepożądanych ma zazwyczaj poziom łagodny lub umiarkowany, a ich częstość zwiększała się wraz ze zwiększaniem stosowanej dawki.

Niektóre działania niepożądane występują częściej u mężczyzn w wieku powyżej 65 lat.

Jakie są rzadziej występujące działania niepożądane?

Rzadziej zgłaszanymi działaniami niepożądanymi podczas stosowania leku Tadalafil Aurovitas są między innymi:

 • reakcje nadwrażliwości (w tym ciężkie reakcje alergiczne powodujące obrzęk twarzy i gardła);

 • migrena, zawroty głowy;

 • zaburzenia widzenia (w tym wystąpienie nietętniczej przedniej niedokrwiennej neuropatii nerwu wzrokowego - NAION i trwałego osłabienia widzenia)

 • szumy uszne, głuchota;

 • uczucie kołatania serca, niestabilna dławica piersiowa, zawał serca;

 • niedociśnienie i nadciśnienie tętnicze;

 • duszność, krwawienie z nosa, ból w klatce piersiowej, obrzęki obwodowe, zmęczenie;

 • przedłużony czas wzwodu, priapizm i krwotok z prącia.

Jeśli lek Tadalafil Aurovitas spowoduje jakiekolwiek, niepokojące działania niepożądane należy poinformować o tym lekarza. Jeśli u pacjentów przyjmujących tadalafil pojawią się nagłe zaburzenia widzenia lub pogorszenie się słuchu należy przerwać stosowanie leku i skontaktować się z lekarzem.

Gdzie mo┼╝na zg┼éasza─ç dzia┼éania niepo┼╝─ůdane?

Jeśli pacjent podejrzewa u siebie występowanie objawów niepożądanych preparatu powinien powiadomić o tym jak najszybciej wyspecjalizowany personel medyczny. Informacje o ewentualnych działaniach ubocznych są przekazywane do Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

Jakie s─ů objawy przedawkowania?

Objawy w przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku Tadalafil Aurovitas były podobne do działań niepożądanych występujących po mniejszych dawkach. W przypadku przedawkowania należy zastosować przede wszystkim leczenie objawowe.

Jakie s─ů przeciwwskazania do stosowania leku?

U niektórych pacjentów stosowanie leku Tadalafil Aurovitas może być przeciwwskazane.

Osoby z nadwrażliwością na substancję czynną lub pomocniczą zawartą w leku Tadalafil Aurovitas nie powinny go stosować.

Jeśli pacjent przyjmuje azotany organiczne wskazane w leczeniu nadciśnienia płucnego (tj. wysokiego ciśnienia średniego w tętnicy płucnej) stosowanie leku Tadalafil Aurovitas jest przeciwwskazane.

Jeżeli u pacjenta zdiagnozowano chorobę serca, przy której niewskazana jest aktywność seksualna, również nie powinno się u niego stosować tadalafilu.

Stosowanie leku Tadalafil Aurovitas jest przeciwwskazane, jeśli u pacjenta występuje któreś z wymienionych poniżej zaburzeń układu sercowo-naczyniowego:

 • przebyty w ciągu ostatnich 90 dni zawał mięśnia sercowego;

 • niestabilna dławica piersiowa lub bóle dławicowe podczas stosunków płciowych;

 • niewydolność serca (co najmniej NYHA II) w ciągu ostatnich 6 miesięcy;

 • niekontrolowane nadciśnienie tętnicze;

 • niekontrolowane arytmie;

 • niedociśnienie;

 • przebyty w ciągu ostatnich 6 miesięcy udar.

Nie należy również stosować leku Tadalafil Aurovitas u pacjentów po utracie wzroku w jednym oku, w wyniku nietętniczej przedniej niedokrwiennej neuropatii nerwu wzrokowego.

Nie należy przyjmować leku Tadalafil Aurovitas razem z lekami pobudzającymi cyklazę guanylową, ze względu na ryzyko wystąpienia objawowego niedociśnienia tętniczego.

Osoby, które rzadko występującą dziedziczną nietolerancją galaktozy, niedoborem laktazy (typu Lapp) lub zespołem zaburzonego wchłaniania glukozy-galaktozy, nie powinny przyjmować produktu leczniczego Tadalafil Aurovitas ze względu na zawartość laktozy jednowodnej w jego składzie.

W jakich sytuacjach nale┼╝y zachowa─ç szczeg├│ln─ů ostro┼╝no┼Ť─ç?

Istnieją sytuacje i grupy pacjentów, u których w trakcie terapii tadalafilem należy zachować szczególną ostrożność. Należy również przeprowadzić ocenę stanu pacjenta, przed rozpoczęciem stosowania tej substancji.

Zanim rozpocznie się jakiekolwiek leczenie problemów z erekcją, konieczna jest ocena stanu układu sercowo-naczyniowego pacjenta, ponieważ istnieje pewne ryzyko wystąpienia zaburzeń pracy serca związanych z aktywnością seksualną. Należy również rozważyć dostosowanie dawki leków przeciwnadciśnieniowych.

Przed rozpoczęciem leczenia łagodnego rozrostu gruczołu krokowego, należy w pierwszej kolejności przeprowadzić badania w celu wykluczenia występowania raka gruczołu krokowego.

Z uwagi na zwiększoną ekspozycję na tadalafil, ograniczone doświadczenie kliniczne i brak możliwości modyfikacji klirensu poprzez dializę, nie zaleca się stosowania preparatu Tadalafil Aurovitas w schemacie raz na dobę u pacjentów z ciężkimi zaburzeniami czynności nerek.

Tadalafil Aurovitas powinien być ostrożnie stosowany u pacjentów, którzy mają anatomiczne deformacje prącia, takie jak skrzywienie, włóknienie ciał jamistych lub choroba Peyroniego, oraz u pacjentów z chorobami, które mogą zwiększyć ryzyko wystąpienia priapizmu, takie jak niedokrwistość sierpowatokrwinkowa, szpiczak mnogi czy białaczka.

Jakie s─ů interakcje z innymi lekami?

Lek Tadalafil Aurovitas może wchodzić w interakcje z różnymi substancjami - nie tylko z lekami, ale także z suplementami diety oraz żywnością.

Tadalafil jest metabolizowany przez CYP3A4, więc substancje hamujące lub pobudzające ten cytochrom będą wpływać na stężenie tadalafilu we krwi. Inhibitory cytochromu P450 takie jak na przykład ketokonazol, inhibitory proteazy (stosowane w leczeniu zakażeń HIV), erytromycyna, sok grejpfrutowy mogą zwiększać ekspozycję na tadalafil i tym samym, zwiększać ryzyko pojawienia się działań niepożądanych.

Rifampicyna będąca induktorem CYP3A4 może zmniejszać dostępność tadalafilu i osłabiać skuteczność leku Tadalafil Aurovitas.

Tadalafil Aurovitas nasila działanie hipotensyjne azotanów (stosowanych na przykład w leczeniu dławicy piersiowej). Dlatego jednoczesne stosowanie tych leków jest przeciwwskazane. Jeśli podanie azotanów jest konieczne, można to zrobić dopiero po upływie 48 godzin od przyjęcia tadalafilu oraz ściśle monitorować układ krążenia pacjenta.

Należy zachować ostrożność podczas jednoczesnego stosowania tadalafilu z lekami przeciwnadciśnieniowymi, ze względu na możliwe zwiększone działanie hipotensyjne tych leków.

U pacjentów przyjmujących riocyguat (lek stosowany między innymi w leczeniu przewlekłego zakrzepowo-zatorowego nadciśnienia płucnego) stosowanie tadalafilu jest przeciwwskazane ze względu na addycyjne działanie hipotensyjne obu substancji.

Jeśli pacjent stosuje przewlekle leki lub planuje zacząć terapię nowym lekiem, przed rozpoczęciem stosowania leku Tadalafil Aurovitas należy poinformować o tym lekarza.

Tadalafil Aurovitas a alkohol

Jednoczesne stosowanie leku Tadalafil Aurovitas i alkoholu nie wpływało na stężenia tych substancji we krwi. U niektórych pacjentów takie połączenie może jednak zwiększać ryzyko pojawienia się zawrotów głowy i niedociśnienia ortostatycznego.

Tadalafil Aurovitas a prowadzenie pojazd├│w mechanicznych

Tadalafil Aurovitas ma minimalny wpływ na zdolność do prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn. Niemniej jednak, z uwagi na ryzyko pojawienia się zawrotów głowy po przyjęciu leku Tadalafil Aurovitas, zaleca się, aby pacjenci ocenili, jak reagują na tadalafil, zanim przystąpią do prowadzenia pojazdów lub obsługiwanie maszyn.

Należy pamiętać, by przed użyciem leku zapoznać się z treścią ulotki dołączonej do opakowania lub skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, ponieważ każdy lek niewłaściwie stosowany może zagrażać życiu lub zdrowiu. Dokładne informacje dotyczące charakterystyki produktu znajdują się w ulotce dołączonej do opakowania preparatu.

Dane zamieszczone w artykule mają charakter jedynie informacyjny, nie zastępują przepisów prawnych i nie mogą zostać podstawą do jakichkolwiek roszczeń.

Bibliografia

mp.pl; INDEKS; opis substancji Tadalafil (tadalafil)

https://indeks.mp.pl/leki/desc.php?id=1716

Charakterystyka Produktu Leczniczego Tadalafil Aurovitas; dost─Öpna w internecie

https://rejestrymedyczne.ezdrowie.gov.pl/api/rpl/medicinal-products/40550/characteristic

mp.pl; INDEKS; Tadalafil Aurovitas, dost─Öp luty 2024

https://indeks.mp.pl/leki/desc.php?id=18428

Inni czytali r├│wnie┼╝

Sildenafil Bluefish - E-recepta - recepta online z konsultacj─ů | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
Sildenafil Bluefish - E-recepta - recepta online z konsultacj─ů | cena, dawkowanie, przeciwwskazania

Sildenafil Bluefish to preparat zawieraj─ůcy w sk┼éadzie sildenafil, stosowany w celu leczenia zaburze┼ä erekcji . Stosuje si─Ö go w przypadkach, gdy pacjent wykazuje niemo┼╝no┼Ť─ç utrzymania erekcji pr─ůcia wystarczaj─ůcej do odbycia stosunku p┼éciowego.Preparat ten jest dost─Öpny tylko i wy┼é─ůcznie na recept─Ö.

Charakterystyka produkt├│w leczniczych
25.03.2024
Higiena intymna u m─Ö┼╝czyzn  jakie kosmetyki powinni stosowa─ç panowie?
Higiena intymna u m─Ö┼╝czyzn - jakie kosmetyki powinni stosowa─ç panowie?

Higiena intymna m─Ö┼╝czyzn to cz─Östo bagatelizowany temat. Podczas gdy wiele m├│wi si─Ö┬áo piel─Ögnacji okolic narz─ůd├│w p┼éciowych u kobiet, aspekt ten w kontek┼Ťcie m─Ö┼╝czyzn jest zazwyczaj pomijany.Wi─Ökszo┼Ť─ç pan├│w interpretuje odpowiedni─ů higien─Ö intymn─ů m─Ö┼╝czyzn jako codzienny prysznic, nie zdaj─ůc sobie sprawy ze z┼éo┼╝onego charakteru tego tematu. Warto zapozna─ç si─Ö┬áze wskaz├│wkami odno┼Ťnie prawid┼éowej higieny, aby poprawi─ç sw├│j komfort ┼╝ycia i unikn─ů─ç┬ápowik┼éa┼ä zwi─ůzanych z nieprawid┼éow─ů┬ápiel─Ögnacj─ů.

Artykuł
27.03.2024
Adalift  Recepta online  e Recepta z konsultacj─ů | cena dawkowanie przeciwwskazania
Adalift - Recepta online - e-Recepta z konsultacj─ů | cena, dawkowanie, przeciwwskazania

Adalift to lek dost─Öpny wy┼é─ůcznie na recept─Ö. Wskazania do jego stosowania to zaburzenia erekcji oraz ┼éagodny rozrost gruczo┼éu krokowego- cz─Öste zaburzenia wyst─Öpuj─ůce w populacji m─Ö┼╝czyzn.

Charakterystyka produkt├│w leczniczych
12.02.2024
Konsultacja z E-recept─ů za 49.99 Z┼ü Tylko w najnowszej aplikacji!