Pulmicort - Recepta online - e-Recepta z konsultacj膮 | cena, dawkowanie, przeciwwskazania

Opublikowano 14.02.2024

Autor Redakcja Erecept.pl

Pulmicort - Recepta online - e-Recepta z konsultacj膮 | cena, dawkowanie, przeciwwskazania

Pulmicort to zawiesina do nebulizacji, jest produktem leczniczym, który jest stosowany przede wszystkim przez pacjentów z astmą . Co zawiera Pulmicort? W jaki sposób działa?

Rozpocznij konsultacj臋 z Pulmicort

Otrzymaj konsultacj臋 lekarsk膮 na ten lek bez wychodzenia z domu.

Nazwa preparatu Pulmicort
Substancje czynne Budesonidum
Dost臋pno艣膰 Na recept臋
Posta膰
 • zawiesina do nebulizacji
Dawki
 • 0,125 mg/ml (zawiesina do nebulizacji)
 • 0,25 mg/ml (zawiesina do nebulizacji)
 • 0,5 mg/ml (zawiesina do nebulizacji)

Spis tre艣ci

Podstawowe informacje o leku Pulmicort

Substancja czynna: budezonid

Wskazania: astma, przewlekła obturacyjna choroba płuc, zapalenie krtani, tchawicy, oskrzeli

Zastosowanie: w nebulizacji

Dawkowanie: dzieci: początkowo 0,25 do 0,5 mg na dobę, kontynuacja - 0,25 do 2 mg na dobę; dorośli: początkowo 1 do 2 mg na dobę, później 0,5 do 4 mg na dobę (w POChP do 8 mg)

Główne przeciwwskazania: nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu

Główne działania niepożądane: zakażenia grzybicze jamy ustnej i gardła, podrażnienie gardła, kaszel, chrypka

e-Recepta online 49.99 Z艁

Leki na potencje, leki sta艂e, antykoncepcja sta艂a, przed艂u偶enie terapii w chorobach przewlek艂ych.

Czas realizacji do 1 godziny roboczej*

Antykoncepcja awaryjna 59.99 Z艁

Tabletka 'po', tabletka dzie艅 po, tabletka do 72h, pigu艂ka po.

Czas realizacji do 1 godziny roboczej*

Pulmicort - Cena, refundacja

Lek Pulmicort znajduje się na liście leków refundowanych. Cena może rożnić się w zależności od opakowania.

 • Pulmicort (0,125 mg/ml zawiesina do nebulizacji 20 poj. 2 ml) - cena wynosi ok. 65 zł i w przypadku refundacji ok. 3 zł
 • Pulmicort (0,25 mg/ml zawiesina do nebulizacji 5 poj. 2 ml) - cena wynosi ok. 17 zł
 • Pulmicort (0,25 mg/ml zawiesina do nebulizacji 20 poj. 2 ml) - cena wynosi ok. 57 zł i w przypadku refundacji ok. 3 zł
 • Pulmicort (0,5 mg/ml zawiesina do nebulizacji 5 poj. 2 ml) - cena wynosi ok. 25 zł
 • Pulmicort (0,5 mg/ml zawiesina do nebulizacji 20 poj. 2 ml) - cena wynosi ok. 80 zł i w przypadku refundacji ok. 3 zł
 • Pulmicort (0,5 mg/ml zawiesina do nebulizacji 20 poj. 2 ml) - cena wynosi ok. 79 zł i w przypadku refundacji ok. 3 zł
 • Pulmicort (0,5 mg/ml zawiesina do nebulizacji 20 poj. 2 ml) - cena wynosi ok. 79 zł i w przypadku refundacji ok. 3 zł

Ceny podane są jedynie orientacyjne i mogą zostać zmienione w przyszłości.

Czym jest Pulmicort?

Pulmicort jest zawiesiną do nebulizacji, tzn. szczególnego rodzaju inhalacji. Głównym składnikiem jest budezonid. Dostępne są trzy preparaty Pulmicort, o dawce 0,125 mg budezonidu na 1 ml zawiesiny, 0,25 mg/ml oraz 0,5 mg/ml.

Pulmicort jest stosowany w astmie, przewlekłej obturacyjnej chorobie płuc (POChP), a także w ostrym zapaleniu krtani, tchawicy i oskrzeli.

Mechanizm dzia艂ania

Budezonid jest syntetycznym sterydem (w tym wypadku do stosowania wziewnego)o silnym działaniu przeciwalergicznym i przeciwzapalnym. Jego działanie jest przede wszystkim miejscowe, dzięki czemu może intensywnie działać na objawy, z jednoczesnym ograniczeniem działań niepożądanych.W związku z tym budezonid zmniejsza nasilenie objawów astmy czy POChP w układzie oddechowym. Również pacjenci z ostrym zapaleniem krtani mogą odczuć korzyść ze stosowania preparatu Pulmicort w postaci zawiesiny do nebulizacji.

Budezonid działa poprzez hamowanie działania komórek odpornościowych, ponadto blokuje wydzielanie histaminy oraz zmniejsza skurcz oskrzeli. Ponadto miejscowo lek zmniejsza obrzęk.

Sk艂ad leku

Poza budezonidem, będącym substancją czynną, Pulmicort zawiera edetynian dwusodowy, chlorek sodu, polisorbat, bezwodny kwas cytrynowy oraz wodę oczyszczoną.

Jak stosowa膰 lek?

Najczęstsze działania niepożądane to występowanie zakażeń grzybiczych w obrębie jamy ustnej i gardła, a także kaszel czy chrypka. Pulmicort może także powodować podrażnienie dróg oddechowych (przede wszystkim gardła). Częstość występowania zakażeń jest wyższa w przypadku, gdy chory nie stosuje się do płukania ust po każdorazowym użyciu preparatu.

Jak dawkowa膰 lek u doros艂ych?

Stosowanie preparatu Pulmicort rozpoczyna się od dawki 1 do 2 mg dziennie, w późniejszym okresie całkowita dawka wynosi 0,5 do 4 mg budezonidu na dobę. Należy stosować możliwie jak najmniejszą skuteczną dawkę. W przypadku POChP dawka może wynosić nawet 8 mg, ale w tej chorobie nie powinno się stosować budezonidu dłużej niż przez 10 dni (do czasu poprawy stanu chorego).

Jak dawkowa膰 lek u dzieci?

Podobnie jak u dorosłych stosuje się najmniejszą skuteczną dawkę, rozpoczynając od dawki 0,25 do 0,5 mg budezonidu na dobę, kontynuując terapię w dawce od 0,25 do 2 mg na dobę.

Najcz臋stsze dzia艂ania niepo偶膮dane preparatu Pulmicort

Najczęstsze działania niepożądane to występowanie zakażeń grzybiczych w obrębie jamy ustnej i gardła, a także kaszel czy chrypka. Pulmicort może także powodować podrażnienie dróg oddechowych (przede wszystkim gardła). Częstość występowania zakażeń jest wyższa w przypadku, gdy chory nie stosuje się do płukania ust po każdorazowym użyciu preparatu.

Rzadziej wyst臋puj膮ce dzia艂ania niepo偶膮dane preparatu Pulmicort

Do rzadkich działań niepożądanych należą zaburzenia widzenia (w tym związane z jaskrą lub zaćmą), zmiany zachowania i nastroju, reakcje nadwrażliwości, np. może wystąpić obrzęk naczynioruchowy języka, obrzęk krtani mogący utrudniać oddychanie, zapalenie kontaktowe skóry. U nielicznych pacjentów występują podrażnienie skóry twarzy, skurcze mięśni. Możliwe jest także wystąpienie paradoksalnego skurczu oskrzeli, ale i wstrząs anafilaktyczny, którego objawem jest m.in. gwałtowne obniżenie ciśnienia tętniczego. Rzadko występują objawy ogólne stosowania kortykosteroidów, takie jak zmniejszenie gęstości kości.

Pulmicort może zwiększać ryzyko zapalenia płuc u pacjentów z przewlekłą obturacyjną chorobą płuc. Nie jest to jednoznaczny wniosek z przeprowadzanych badań, natomiast należy zachować szczególną ostrożność oraz przestrzegać wyznaczonego czasu stosowania wziewnego budezonidu i innych kortykosteroidów.

Gdzie mo偶na zg艂asza膰 dzia艂ania niepo偶膮dane leku?

Jeśli pacjent podejrzewa u siebie występowanie objawów niepożądanych preparatu powinien powiadomić o tym jak najszybciej wyspecjalizowany personel medyczny. Informacje o ewentualnych działaniach ubocznych są przekazywane do Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

Jakie s膮 przeciwwskazania do stosowania leku?

Przeciwwskazaniem do stosowania leku jest nadwrażliwość na budezonid lub którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu Pulmicort.

Interakcje z innymi lekami

Należy unikać stosowania preparatu Pulmicort z lekami przeciwgrzybiczymi, antyretrowirusowymi oraz innymi wpływającymi na izoenzym CYP 3A4.

W trakcie jednoczesnego stosowania tabletek antykoncepcyjnych i budezonidu obserwuje się zwiększenie poziomu sterydu we krwi, ale nie obserwowano działań ubocznych.

W trakcie używania preparatu Pulmicort badanie polegające na teście stymulacji ACTH może przynieść fałszywe wyniki.

Pulmicort a ci膮偶a i karmienie piersi膮

Nie wykazano negatywnego działania na płód lub kobietę w ciąży w trakcie stosowania budezonidu. Tak jak w przypadku innych leków, należy rozważyć potencjalne korzyści ze stosowania leku i zastosować się do nich.

Budezonid przenika do mleka, natomiast wydaje się być bezpieczny w przypadku stosowania leku w zalecanych dawkach i przypuszczalnie nie ma wpływu na karmione dziecko.

Pulmicort a prowadzenie pojazd贸w mechanicznych

Pulmicort nie ma wpływu na prowadzenie pojazdów mechanicznych.

Należy pamiętać, by przed użyciem leku zapoznać się z treścią ulotki dołączonej do opakowania lub skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, ponieważ każdy lek niewłaściwie stosowany może zagrażać życiu lub zdrowiu. Dokładne informacje dotyczące charakterystyki produktu znajdują się w ulotce dołączonej do opakowania preparatu.

Dane zamieszczone w artykule mają charakter jedynie informacyjny, nie zastępują przepisów prawnych i nie mogą zostać podstawą do jakichkolwiek roszczeń.

Inne popularne leki:

Inni czytali r贸wnie偶

Grypa  przyczyny objawy leczenie Jak leczy膰 gryp臋?
Grypa - przyczyny, objawy, leczenie. Jak leczy膰 gryp臋?

Grypa, b臋d膮ca chorob膮 zaka藕n膮 wywo艂ywan膮 przez wirusy grypy, co roku stanowi powa偶ne wyzwanie dla zdrowia publicznego na ca艂ym 艣wiecie. Jej szybka transmisja poprzez kropelki wydzielane podczas kaszlu czy kichania sprawia, 偶e wirus ten 艂atwo rozprzestrzenia si臋 w艣r贸d ludzi, dotykaj膮c miliony os贸b niezale偶nie od wieku czy stanu zdrowia. Leczenie grypy polega g艂贸wnie na 艂agodzeniu objaw贸w choroby, a w niekt贸rych sytuacjach tak偶e zastosowaniu lek贸w przeciwwirusowych (np. oseltamiwiru). Dost臋pne s膮 tak偶e skuteczne szczepionki przeciwko grypie.聽

Artyku艂
27.03.2024
Jak leczy膰 katar? Apteczne i domowe sposoby na nie偶yt b艂ony 艣luzowej
Jak leczy膰 katar? Apteczne i domowe sposoby na nie偶yt b艂ony 艣luzowej

Katar to uci膮偶liwa dolegliwo艣膰, cz臋sto wyst臋puj膮ca w okresie infekcji wirusowych, kt贸rej trudno unikn膮膰, a utrudnia codzienne funkcjonowanie. Mo偶e by膰 zwi膮zany tak偶e z alergiami jako alergiczny nie偶yt nosa.Je艣li wyst膮pi zatkany nos, to jak sobie z nim radzi膰? Czy mo偶liwe jest wyleczenie kataru domowymi sposobami? Jak si臋聽go szybko pozby膰? Czy 偶贸艂ty katar zawsze 艂膮czy si臋 z infekcjami bakteryjnymi?

Artyku艂
22.01.2024
Symbicort Turbuhaler - E-recepta - recepta online z konsultacj膮 | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
Symbicort Turbuhaler - E-recepta - recepta online z konsultacj膮 | cena, dawkowanie, przeciwwskazania

W dzisiejszym 艣wiecie medycyny i technologii pacjenci maj膮 dost臋p do innowacyjnych rozwi膮za艅, kt贸re u艂atwiaj膮 zarz膮dzanie swoim zdrowiem. Jednym z takich rozwi膮za艅 jest Symbicort Turbuhaler - lek stosowany w leczeniu chor贸b uk艂adu oddechowego, kt贸ry mo偶na zdoby膰 za po艣rednictwem e-recepty z konsultacj膮 online.聽

Charakterystyka produkt贸w leczniczych
25.03.2024
Konsultacja z E-recept膮 za 49.99 Z艁 Tylko w najnowszej aplikacji!