Marvelon - Recepta online - e-Recepta z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania

Opublikowano 23.06.2023

Marvelon  Recepta online  e Recepta z konsultacją | cena dawkowanie przeciwwskazania

Marvelon

Otrzymaj konsultacje lekarską na ten lek bez wychodzenia z domu.

Marvelon 0,15 mg 0,03 mg jest złożonym doustnym środkiem antykoncepcyjnym, zawierającym dwa hormony dezogestrel oraz etynyloestradiol. Należy on do preparatów jednofazowych, co oznacza, że wszystkie tabletki w opakowaniu leku zawierają takie samą ilość hormonów. Marvelon należy do tabletek antykoncepcyjnych o niewielkiej dawce, ponieważ zawarta w nich ilość hormonów płciowych żeńskich jest stosunkowo mała.

Spis treści

Czym jest Marvelon?

Marvelon należy do doustnych środków antykoncepcyjnych, w formie tabletek. Jego najważniejsze zastosowanie to zapobieganie ciąży.

Rozpoczęcie przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych powinno być skonsultowane z lekarzem, po rozważeniu ryzyka wystąpienia żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej, które jest zwiększone przy przyjmowaniu złożonych hormonalnych środków antykoncepcyjnych.

e-Recepta online 58.99 ZŁ

Leki na potencje, leki stałe, antykoncepcja stała, przedłużenie terapii w chorobach przewlekłych.

Czas realizacji do 1 godziny roboczej*

Antykoncepcja awaryjna 59.99 ZŁ

Tabletka 'po', tabletka dzień po, tabletka do 72h, pigułka po.

Czas realizacji do 1 godziny roboczej*

Mechanizm działania

Główny mechanizm działania hormonalnych środków antykoncepcyjnych polega na hamowaniu owulacji, co powoduje to, że komórka jajowa nie jest uwalniania z jajników. W ten sposób uniemożliwiane jest zapłodnienie.

Tabletki antykoncepcyjne zmieniają również skład śluzu szyjki macicy. Staje się on bardziej gęsty i lepki, a tym samym nieprzepuszczalny dla plemników.

Obydwa mechanizmy działania przyczyniają się do tego, że skuteczność antykoncepcyjna tabletki przy ich odpowiednim przyjmowaniu jest bardzo wysoka.

Skład leku

Substancja czynna: 0,15 mg dezogestrelu + 0,03 mg etynyloestraidiolu.

Substancje pomocnicze: Krzemu dwutlenek koloidalny bezwodny, laktoza jednowodna, skrobia ziemniaczana, powidon, kwas stearynowy, tokoferol.

Jak stosować lek Marvelon?

Przyjmowanie tabletek Marvelon powinno odbywać się zgodnie z kierunkiem strzałek znajdujących się na blistrze.

W trakcie stosowania tabletek antykoncepcyjnych należy pamiętać, by przyjmować je codziennie, o tej samej porze, popijając niewielką ilością wody. Należy przyjmować tabletki nieprzerwanie przez okres 21 dni.

Stosowanie tabletek z następnego opakowania należy rozpocząć po 7-dniowej przerwie, podczas której najczęściej występuje krwawienie z odstawienia. Zwykle pojawia się ona w ciągu 2-3 dni po przyjęciu ostatniej tabletki.

Jak dawkować lek u dorosłych?

Lek Marvelon powinien być przyjmowany codziennie o tej samej porze, stosując jedną tabletkę dziennie.

Jak rozpocząć przyjmowanie tabletek z pierwszego opakowania?

 • W przypadku, gdy wcześniej pacjentka nie stosowała hormonalnych środków antykoncepcyjnych .

Należy rozpocząć przyjmowanie tabletek w pierwszym dniu cyklu, to znaczy w pierwszym dniu miesiączki. Istnieje również możliwość rozpoczęcia przyjmowania tabletek w 2-5 dniu cyklu, jednak wtedy w pierwszym tygodniu stosowania należy używać dodatkowej metody antykoncepcji (metodę mechaniczną).

 • W sytuacji, gdy pacjentka chciałaby stosować Marvelon, a wcześniej korzystała z innych złożonych hormonalnych środków antykoncepcyjnych (tabletki antykoncepcyjne, system transdermalny, terapeutyczny system dopochwowy)

Jeżeli pacjentka wcześniej korzystała ze złożonych doustnych środków antykoncepcyjnych, to rozpoczęcie przyjmowania preparatu Marvelon powinno mieć miejsce następnego dnia, po zakończeniu przyjmowania tabletek z substancją czynną z opakowania poprzedniego złożonego hormonalnego środka antykoncepcyjnego.

Jeżeli kobieta wcześniej korzystała z systemu transdermalnego lub systemu dopochwowego, to należy rozpocząć przyjmowanie tabletek w dniu usunięcia systemu. Należy jednak podkreślić, że nie powinno to być później, niż w terminie, w którym byłoby wymagane założenie kolejnego systemu.

W przypadku, gdy pacjentka jest przekonana, że stosowała poprzednią metodę zgodnie z zaleceniami oraz gdy jest pewna, że nie jest w ciąży, to może w dowolnym momencie cyklu przerwać poprzednią złożoną formę antykoncepcji i następnego dnia rozpocząć przyjmowanie tabletek Marvelon. Przerwa w stosowaniu hormonalnych środków antykoncepcyjnych w poprzedniej metodzie nigdy nie może trwać dłużej, niż jest to zalecane.

 • Gdy kobieta wcześniej przyjmowała środek antykoncepcyjny jednoskładnikowy zawierający wyłącznie progestagen (minitabletka, iniekcja, implant, system terapeutyczny domaciczny uwalniający środek)

Tę formę antykoncepcji można przerwać w dowolnym momencie (dla implantu lub systemu w dniu jego usunięcia, a dla zastrzyku, w dniu w którym należałoby go wykonać) i następnego dnia przejść do stosowania leku Marvelon. Jednak w wszystkich wymienionych przypadkach, należy stosować dodatkową metodę antykoncepcji przez okres pierwszych 7 dni przyjmowania tabletek.

 • W przypadku poronienia w pierwszym trymestrze ciąży

Można rozpocząć przyjmowanie tabletek natychmiast po poronieniu, nie stosując dodatkowej formy antykoncepcji.

 • W przypadku poronienia w drugim trymestrze ciąży

Należy rozpocząć przyjmowanie tabletek natychmiast po poronieniu. W sytuacji, gdy doszło do późniejszego przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych, należy stosować dodatkową barierową metodę antykoncepcji. Jeżeli pacjentka odbyła stosunek płciowy przed rozpoczęciem przyjmowania tabletek, to powinna upewnić się, czy jest ciężarna lub poczekać do kolejnej miesiączki.

 • Jeżeli pacjentka jest po porodzie.

Należy rozpocząć przyjmowanie tabletek między 21 a 28 dniem po porodzie. W sytuacji, gdy doszło do późniejszego przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych, należy stosować dodatkową barierową metodę antykoncepcji. Jeżeli pacjentka odbyła stosunek płciowy przed rozpoczęciem przyjmowania tabletek, to powinna upewnić się, czy jest ciężarna lub poczekać do kolejnej miesiączki.

Jak dawkować lek u dzieci?

Lek Marvelon nie był badany pod względem bezpieczeństwa i skuteczności u dzieci i młodzieży poniżej 18 roku życia.

Pominięcie dawki preparatu

Podczas stosowania hormonalnej metody antykoncepcji, istotna jest regularność. Poniżej znajdziecie schemat postępowania, w przypadku pominięcia dawki.

 • Jeżeli opóźnienie w przyjęciu tabletki trwało mniej niż 12 godzin.

Jeśli przerwa w przyjmowaniu tabletek wynosi mniej, niż 12 godzin, należy jak najszybciej wziąć zapomnianą tabletkę. Następnie, przyjmowanie tabletek należy kontynuować, jak zazwyczaj.

 • Jeżeli opóźnienie w przyjęciu tabletki trwało dłużej niż 12 godzin

Jeżeli opóźnienie w przyjęciu ostatniej tabletki wynosi więcej niż 12 godzin, to istnieje ryzyko obniżenia skuteczności antykoncepcyjnej. Istnieją dwie zasady, określające postępowanie w przypadku zapomnienia przyjęcia tabletki:

 1. Przerwa w przyjmowaniu tabletek nie powinna być dłuższa, niż 7 dni.

 2. Tabletki należy przyjmować nieprzerwanie przez okres 7 dni, ponieważ to gwarantuje dostateczne zahamowanie osi wydzielania wewnętrznego podwzgórze-jajnik-przysadka

Oto zasady postępowania, jeżeli pacjentka zapomniała o przyjęciu tabletki i opóźnienie trwało dłużej, niż 12 godzin:

 • Pominięcie zastosowania leku Marvelon w pierwszym tygodniu

Ważne jest, aby jak najszybciej zażyć zapomnianą tabletkę, nawet jeśli oznacza to przyjęcie dwóch tabletek jednocześnie. Przez kolejne siedem dni zaleca się używanie dodatkowej metody antykoncepcji, na przykład prezerwatywy, ze względu na ryzyko obniżonej skuteczności antykoncepcyjnej. W przypadku utrzymywania stosunków płciowych w tygodniu poprzedzającym zapomnienie tabletki, to istnieje ryzyko zajścia w ciążę. Im większa jest ilość pominiętych tabletek, tym większe ryzyko zajścia w ciążę.

 • W przypadku pominięcia tabletki w drugim tygodniu przyjmowania

Jeżeli pominięcie miało miejsce w drugim tygodniu stosowania, to należy niezwłocznie przyjąć pominiętą dawkę, nawet jeżeli oznacza to zastosowanie dwóch dawek jednocześnie. Nie należy zmieniać schematu przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych. Jeśli pacjentka była regularna w przyjmowaniu tabletek przez 7 dni przed zapomnieniem dawki, nie ma konieczności stosowania dodatkowych metod antykoncepcji.

W przypadku niespełnienia powyższego warunku i zapomnienia przez pacjentkę zażycia więcej niż jednej tabletki, zaleca się stosowanie dodatkowych środków antykoncepcyjnych (np. prezerwatywy) przez kolejne 7 dni.

 • Jeżeli doszło do pominięcia stosowania leku Marvelon w trzecim tygodniu stosowania

Bliskość przerwy w przyjmowaniu tabletek wiąże się z gwałtownym wzrostem ryzyka zmniejszenia skuteczności antykoncepcji. Można uniknąć tego spadku skuteczności antykoncepcji poprzez odpowiednie dostosowanie schematu przyjmowania tabletek.

Istnieją dwie możliwości przyjmowania tabletek, które nie wymagają dodatkowej metody antykoncepcji, pod warunkiem, że pacjentka przyjmowała preparat zgodnie z zaleceniami i pozostałe tabletki były przyjmowane codziennie.

W przypadku pominięcia tabletek przez 7 dni przed zapomnieniem dawki, zaleca się pacjentce zastosowania pierwszego spośród poniżej wymienionych schematów przyjmowania tabletek oraz stosowanie dodatkowej metody antykoncepcji przez kolejne 7 dni.

 1. Należy niezwłocznie przyjąć pominiętą dawkę, nawet, jeżeli oznacza to zastosowanie dwóch dawek naraz, kolejne tabletki należy przyjmować tak, jak zazwyczaj. Po przyjęciu ostatniej tabletki z opakowania, następnego dnia należy rozpocząć przyjmowanie tabletek z nowego opakowania bez żadnej przerwy. Krwawienie z odstawienia może nastąpić dopiero po zakończeniu drugiego opakowania. W międzyczasie przyjmowania preparatu może dojść do plamień lub krwawienia.

 2. Można pomyśleć o zaprzestaniu przyjmowania tabletek z opakowania i zrobić przerwę trwającą 7 dni lub krótszą, wliczając w nią dni, w których pominięto tabletki, a następnie rozpocząć przyjmowanie tabletek z nowego opakowania.

Jeśli zostanie pominięta dawka tabletki antykoncepcyjnej, a nie wystąpi spodziewane krwawienie z odstawienia, w pierwszej wolnej od przyjmowania tabletek przerwie, istnieje możliwość ciąży, która powinna być uwzględniona.

Więcej na ten temat znajdziesz w tym artykule: "Pominięcie tabletki antykoncepcyjnej online - jak postępować? "

Najczęstsze działania niepożądane

Najczęściej pojawiające się skutki uboczne w trakcie przyjmowania tabletek Marvelon, to:

 • nastrój depresyjny

 • wahania nastroju

 • bóle głowy

 • nudności

 • ból brzucha

 • ból oraz tkliwość piersi

 • zwiększenie masy ciała

Rzadziej występujące działania niepożądane

Do rzadziej występujących działań niepożądanych, obserwowanych w czasie stosowania leku Marvelon:

 • zatrzymywanie płynów w organizmie

 • zmniejszenie popędu seksualnego

 • migrena

 • wymioty

 • biegunka

 • powiększenie piersi

 • wysypka

 • pokrzywka

 • tętnicze zaburzenia zakrzepowo - zatorowe

 • rumień guzowaty

 • rumień wielopostaciowy

 • upławy

 • wydzielina z piersi

 • zmniejszenie masy ciała

 • żylna choroba zakrzepowo-zatorowa

 • nietolerancja szkieł kontaktowych

 • nadwrażliwość

 • zwiększenie popędu seksualnego

 • nasilenie objawów nabytego lub dziedzicznego obrzęku naczynioworuchowego

Gdzie można zgłaszać działania niepożądane leku?

Jeśli pacjent podejrzewa u siebie występowanie objawów niepożądanych preparatu powinien powiadomić o tym jak najszybciej wyspecjalizowany personel medyczny. Informacje o ewentualnych działaniach ubocznych są przekazywane do Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

Objawy przedawkowania

Przedawkowanie produktu nie powoduje poważnych skutków ubocznych. Możliwe objawy obejmują nudności, wymioty oraz lekkie krwawienie z pochwy u młodych dziewcząt. Nie ma potrzeby stosowania antidotum po przedawkowaniu, a w przypadku potrzeby zaleca się leczenie objawowe.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku?

Nie należy stosować leku Marvelon 0,15 mg 0,03 mg, należącego do złożonych hormonalnych środków antykoncepcyjnych w przypadku:

 • Nadwrażliwość na substancje czynne lub którąkolwiek substancję pomocniczą

 • wystąpienia obecnie lub w przeszłości żylnej choroby zakrzepowo zatorowej

 • wystąpienia obecnie lub w przeszłości zakrzepicy tętnic (udar mózgu)

 • posiadania predyspozycji do żylnych lub tętniczych zaburzeń zakrzepowych (np. trombofilii, niedoboru białka C)

 • silnych migrenowych bóli głowy lub występowania w przeszłości nawracającej migreny,w obu przypadkach z ogniskowymi objawami neurologicznymi

 • Obecności poważnych lub złożonych czynników ryzyka wystąpienia zakrzepicy żył lub tętnic może również stanowić przeciwwskazanie do stosowania doustnych środków antykoncepcyjnych (jeżeli chcesz wiedzieć więcej, czy istnieje u Ciebie ryzyko wystąpienia żylnej choroby zakrzepowo zatorowej, przeczytaj ten artykuł : "Czy antykoncepcja hormonalna zwiększa ryzyko zakrzepicy? ")

 • Cukrzycy ze zmianami naczyniowymi

 • Krwawienia z pochwy o nieznanym pochodzeniu

 • Zapalenia trzustki obecnie lub przeszłości, jeżeli związane z ciężką hipertrójglicerydemią

 • Rozrostu endometrium

 • ciąży i jej podejrzenia

 • Występowania lub podejrzenia nowotworów złośliwych narządu rodnego lub gruczołu sutkowego zależnego od hormonów płciowych

 • Występowania wysokiego ciśnienia tętniczego krwi powyżej 160/100mmHg

 • występowania długotrwałego unieruchomienia

 • otyłości z BMI powyżej 35

 • palenia tytoniu u kobiet powyżej 35 roku życia

 • występowania ciężkich zaburzeń wątroby

 • występowanie obecnie lub w przeszłości nowotworów wątroby

 • choroby sercowo-naczyniowe (zawał serca, dławica piersiowa

W przypadku chęci rozpoczęcia stosowania preparatu Marvelon 0,15 mg 0,03 mg, należy poinformować lekarza o wszystkich przebytych chorobach, obecnych chorobach oraz o predyspozycjach rodzinnych.

Interakcje leku Marvelon z innymi lekami

Lek Marvelon może wchodzić w interakcje z wyrobami leczniczymi lub ziołowymi, które indukują enzymy mikrosomalne, co szczególnie dotyczy enzymów cytochromu P450. Skutkiem tego jest jest zwiększenie klirensu hormonów płciowych, a tym samym zmniejszenia skuteczności antykoncepcji. Może wiązać się to m.in. z wystąpieniem krwawienia międzymiesiączkowego.

Czym jest klirens? Jest to prędkość, z jaką organizm pozbywa się danej substancji. Jeżeli jest ona zwiększona, to szybciej zachodzi proces pozbywania się jej z organizmu. Oznacza to, że przy zwiększeniu klirensu stężenie leku Marvelon może być niewystarczające, by osiągnąć skuteczność antykoncepcyjną.

Jeżeli klirens hormonalnych środków antykoncepcyjnych jest zmniejszony, wówczas ilość hormonów w organizmie jest podwyższona, ponieważ zachodzi wolniejsze pozbywanie się substancji.

Substancje zwiększające klirens leku Marvelon : fenytoina, fenobarbital, prymidon, bozentan, karbamazepina, ryfampicyna, niektóre inhibitory proteazy HIV (np. rytonawir) i nienukleozydowe inhibitory odwrotnej transkryptazy (np. efawirenz, newirapina), najprawdopodbniej również: okskarbazepina, topiramat, ryfabutyna, felbamat, gryzeofulwina oraz produkty zawierające ziele dziurawca zwyczajnego.

Substancje zmniejszające klirens produktu leczniczego Marvelon: ketokonazol, itrakonazol, klarytromycyna, flukonazol, diltiazem, erytromycyna.

Marvelon a alkohol

Alkohol nie ma wpływu na skuteczność antykoncepcyjna preparatu Marvelon.

Marvelon a ciąża

Stosowanie leku Marvelon w okresie ciąży jest przeciwwskazane.

Przeważająca większość badań epidemiologicznych nie potwierdza zwiększenia ryzyka wad wrodzonych u dzieci, jeśli kobieta stosowała złożone hormonalne środki antykoncepcyjne przed zajściem w ciążę.

Nie ma również dowodów na teratogenne działanie złożonych hormonalnych środków antykoncepcyjnych na rozwijający się płód w przypadku niezamierzonego zastosowania we wczesnej ciąży.

Marvelon a karmienie piersią

Stosowanie złożonych hormonalnych środków antykoncepcyjnych podczas karmienia piersią jest niezalecane. Marvelon może zmniejszać laktację oraz wpływać na skład mleka matki. Niewielka ilość hormonów płciowych i ich metabolitów przedostaje się do pokarmu kobiecego, jednak nie stwierdzono negatywnego wpływu hormonów na karmione dziecko.

Warto podkreślić, że złożone hormonalne środki antykoncepcyjne zwiększają ryzyko powstawania zakrzepów krwi, tak samo jak okres poporodowy.

Marvelon a prowadzenie pojazdów mechanicznych

Podczas stosowania leku Marvelon, nie zaobserwowano, by miał on wpływ na prowadzenie pojazdów mechanicznych, czy obsługę maszyn.

Należy pamiętać, by przed użyciem leku zapoznać się z treścią ulotki dołączonej do opakowania lub skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, ponieważ każdy lek niewłaściwie stosowany może zagrażać życiu lub zdrowiu. Dokładne informacje dotyczące charakterystyki produktu znajdują się w ulotce dołączonej do opakowania preparatu.

Dane zamieszczone w artykule mają charakter jedynie informacyjny, nie zastępują przepisów prawnych i nie mogą zostać podstawą do jakichkolwiek roszczeń.

Najczęściej zadawane pytania

 • Co jeśli podczas przyjmowania preparatu Marvelon pojawiły się zaburzenia żołądkowo-jelitowe?

Jeśli występują poważne zaburzenia żołądka i jelit to, to może negatywnie spływać na wchłanianie,dlatego konieczne jest zastosowanie dodatkowej metody antykoncepcji.

Jeżeli wymioty wystąpią w ciągu 3 do 4 godzin po przyjęciu tabletki, istnieje ryzyko upośledzenia wchłaniania. Ta sytuacja jest podobna do zapomnienia tabletki, dlatego należy postępować jak w przypadku zapomnienia. Jeśli pacjentka nie chce zmieniać schematu przyjmowania tabletek, powinna przyjąć dodatkową tabletkę z opakowania produktu Marvelon.

 • Co jeżeli chcę zmienić dzień występowania krwawienia z odstawienia?

Aby zmienić dzień wystąpienia krwawienia z odstawienia na inny, należy skrócić przerwy między przyjmowaniem tabletek o odpowiednią liczbę dni, zgodnie z potrzebą. Jednak skrócenie przerwy wiąże się z większym ryzykiem, że krwawienie z odstawienia w ogóle nie wystąpi. Istnieje możliwość pojawienia się krwawień międzymiesiączkowych lub plamienia podczas przyjmowania tabletek z następnego opakowania, podobnie jak w przypadku opóźnienia terminu wystąpienia krwawienia z odstawienia.

 • Jak szybko po odstawieniu preparatu Marvelon będę mogła zajść w ciążę?

Pigułki antykoncepcyjne nie wywołują długotrwałych lub nieodwracalnych zmian w organizmie kobiety. Ich działanie jest prostsze. Mają za zadanie zahamować owulację, ale tylko w trakcie ich regularnego przyjmowania. Po odstawieniu tabletek, płodność kobiety wzrasta.

Podsumowanie informacji dotyczących leku Marvelon

Substancja czynna: dezogestrel + etynyloestradiol

Wskazania: doustna antykoncepcja hormonalna

Zastosowanie: doustne

Dawkowanie: jedna tabletka raz dziennie o tej samej porze

Główne przeciwwskazania: ciąża, nowotwory hormonozależne, choroby zakrzepowo - zatorowe

Główne działania niepożądane: nastrój depresyjny, wahania nastroju, bóle głowy, nudności, ból brzucha, ból oraz tkliwość piersi, zwiększenie masy ciała

Bibliografia

Charekterystyka prodyktu leczniczego, [online], [dostęp 23.06.2023], dostępny w internecie: http://chpl.com.pl/data_files/2011-11-25_11_11_04_Marvelon_SmPc_clean.pdf

Inne popularne leki:

Marvelon - Recepta online

Rozpocznij konsultacje:

Inni czytali również

Nystatyna VP - Recepta online - e-Recepta z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
Nystatyna VP - Recepta online - e-Recepta z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania

Nystatyna VP to produkt leczniczy, który przyjmuje postać tabletek dopochwowych, stosowany w leczeniu grzybicy pochwy i sromu. Jest to lek dostępny na receptę.

Charakterystyka produktów leczniczych
26.05.2023
Rzeżączka: Przyczyny, objawy i leczenie
Rzeżączka: Przyczyny, objawy i leczenie

Rzeżączka należy do chorób przenoszonych drogą płciową, której częstość występowania zwiększyła się w ostatnich latach. Co ważne, nawet początkowo bezobjawowa, nieleczona rzeżączka może prowadzić do poważnych powikłań. Jakie są najczęstsze objawy rzeżączki? Jak się przed nią chronić? Czy kontakty seksualne to jedyna droga zakażenia? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule.

Artykuł
08.09.2023
Antykoncepcja awaryjna a środki wczesnoporonne
Antykoncepcja awaryjna a środki wczesnoporonne

Wiele osób myli antykoncepcję awaryjną z tabletkami wczesnoporonnymi, które służą do przeprowadzenia aborcji farmakologicznej. Antykoncepcja awaryjna - tabletki "dzień po", stosowane są gdy istnieje ryzyko zajścia w niechcianą ciążę, nie wywierają one wpływu na istniejącą ciążę. Nielegalne jest natomiast wywoływanie aborcji farmakologicznej środkami wczesnoporonnymi. Warto znać różnice pomiędzy tymi produktami. W poniższym artykule omówimy najważniejsze zagadnienia w tym temacie.

Artykuł
25.05.2023
Konsultacja z E-receptą za 49.99 ZŁ Tylko w najnowszej aplikacji!