Hormonalne środki antykoncepcyjne, w tym Ovulan, mogą wchodzić w interakcję z innymi lekami, wpływając na ich metabolizm. Ponadto niektóre substancje mogą wpływać na wchłanianie i usuwanie z organizmu dezogestrelu, sprawiając, że skuteczność antykoncepcyjna leku Ovulan może być mniejsza.
Może dojść do interakcji z lekami, które stymulują mikrosomalne enzymy, prowadząc do zwiększenia klirensu hormonów płciowych (np. fenytoina, fenobarbital, karbamazepina, ryfampicyna, topiramat, rytonawir oraz ziele dziurawca zwyczajnego). Największe wzmocnienie działania enzymów występuje po 2-3 tygodniach i może utrzymywać się przez co najmniej 4 tygodnie po zakończeniu stosowania leku. Kobiety przyjmujące którekolwiek z tych leków powinny dodatkowo korzystać z metody antykoncepcji barierowej. W przypadku jednoczesnego stosowania leków indukujących enzymy mikrosomalne i środków antykoncepcyjnych, metoda antykoncepcji barierowej powinna być używana podczas przyjmowania tych leków oraz przez 28 dni po ich odstawieniu. W przypadku długotrwałej terapii lekami stymulującymi enzymy wątrobowe u kobiet, rozważenie zastosowania niehormonalnej metody antykoncepcji jest wskazane.
U kobiet stosujących tabletki zawierające węgiel aktywowany jednocześnie z lekiem Ovulan, wchłanianie dezogestrelu oraz skuteczność antykoncepcyjna mogą być zmniejszone.
Dane wskazują, że steroidowe preparaty antykoncepcyjne mogą wpływać na wyniki niektórych badań laboratoryjnych. Są to między innymi parametry biochemiczne czynności wątroby, tarczycy, nadnerczy i nerek, stężenia białek nośnikowych w surowicy, a także parametrów związanych z przemianą węglowodanów oraz procesami krzepnięcia i fibrynolizy. W większości przypadków obserwowane zmiany pozostają w granicach normy. Nie jest jednak pewne, jak te obserwacje odnoszą się do środków antykoncepcyjnych zawierających jedynie progestagen.