Topamax ÔÇô E-recepta ÔÇô recepta online z konsultacj─ů | cena, dawkowanie, przeciwwskazania

Opublikowano 13.02.2024

Autor Redakcja Erecept.pl

Topamax ÔÇô E recepta ÔÇô recepta online z konsultacj─ů | cena dawkowanie przeciwwskazania

Topamax to wszechstronny lek, który znalazł swoje miejsce w terapii pacjentów z padaczką, migreną i innymi zaburzeniami neurologicznymi. Jego zdolność do kontrolowania napadów padaczkowych i zmniejszania częstotliwości migren jest szeroko doceniana przez lekarzy na całym świecie. Jednakże, Topamax nie jest jedynie środkiem przeciwdrgawkowym czy przeciwmigrenowym. Jego mechanizm działania jest skomplikowany i obejmuje wpływ na różne aspekty pracy mózgu, co otwiera drzwi do wielu innych potencjalnych zastosowań klinicznych.

W tym artykule przyjrzymy się bliżej Topamaxowi, analizując jego działanie, zastosowania terapeutyczne, skutki uboczne oraz znaczenie tego leku w praktyce klinicznej.

Rozpocznij konsultacj─Ö z Topamax

Otrzymaj konsultacj─Ö lekarsk─ů na ten lek bez wychodzenia z domu.

Nazwa preparatu Topamax
Substancje czynne Topiramatum
Dost─Öpno┼Ť─ç Na recept─Ö
Posta─ç
 • Tabletki powlekane
 • kapsu┼éki twarde
Dawki
 • 25 mg (Tabletki powlekane)
 • 50 mg (Tabletki powlekane)
 • 100 mg (Tabletki powlekane)
 • 200 mg (Tabletki powlekane)
 • 25 mg (kapsu┼éki twarde)
 • 15 mg (kapsu┼éki twarde)

Spis tre┼Ťci

Podstawowe informacje o leku Topamax

Substancja czynna: topiramat.

Wskazania: profilaktyka napadów migreny u osób dorosłych, w leczeniu napadów padaczkowych u osób dorosłych oraz u dzieci w wieku powyżej 6 lat (monoterapia) oraz w terapii uzupełniającej u dzieci w wieku 2 lat i starszych.

Zastosowanie: doustne.

Dawkowanie: u pacjentów dorosłych dawka początkowa wynosi 25 mg dziennie na noc przez pierwszy tydzień, następnie można stopniowo zwiększać do dawki maksymalnej równej 500 mg na dobę. U dzieci w wieku powyżej 6 lat terapię rozpoczyna się od 0,5 do 1 mg/kg masy ciała raz dziennie przed snem przez okres jednego tygodnia. Później dawkę zwiększamy stopniowo o 0,5-1 mg/kg masy ciała co 1 lub 2 tygodnie do uzyskania satysfakcjonującej odpowiedzi na leczenie.

Główne przeciwwskazania: nadwrażliwość na substancję czynną lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, profilaktyka migreny u kobiet ciężarnych oraz w okresie rozrodczym, które nie stosują równocześnie skutecznej metody antykoncepcji.

Główne działania niepożądane: zawroty głowy, zmniejszenie masy ciała, zaburzenia widzenia, zaburzenia mowy, zaburzenia chodu, zaburzenia pamięci, drgawki, wymioty, biegunka, nadwrażliwość, łysienie, wysypka, świąd, duszność.

Należy pamiętać, by przed użyciem leku zapoznać się z treścią ulotki dołączonej do
opakowania lub skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, ponieważ każdy lek
niewłaściwie stosowany może zagrażać życiu lub zdrowiu. Dokładne informacje dotyczące
charakterystyki produktu znajdują się w ulotce dołączonej do opakowania preparatu.

Dane zamieszczone w artykule mają charakter jedynie informacyjny, nie zastępują przepisów
prawnych i nie mogą zostać podstawą do jakichkolwiek roszczeń.

e-Recepta online 49.99 ZŁ

Leki na potencje, leki stałe, antykoncepcja stała, przedłużenie terapii w chorobach przewlekłych.

Czas realizacji do 1 godziny roboczej*

Antykoncepcja awaryjna 59.99 ZŁ

Tabletka 'po', tabletka dzień po, tabletka do 72h, pigułka po.

Czas realizacji do 1 godziny roboczej*

Ile kosztuje lek Topamax?

Cena leku Topamax różni się w zależności od postaci i dawki:

 • 60 kapsułek 15 mg — ok 40 zł;

 • 60 kapsułek 25 mg — ok 40 zł;

 • 28 tabletek powlekanych 25 mg — ok. 15 zł, z refundacją ok. 9 zł;

 • 28 tabletek powlekanych 50 mg ok. 20 zł, z refundacją ok. 6 zł;

 • 28 tabletek powlekanych 100 mg ok. 38 zł, z refundacją ok. 7 zł;

 • 28 tabletek powlekanych 200 mg ok. 69 zł, z refundacją ok. 3 zł.

Lek w postaci tabletek powlekanych jest bezpłatny we wskazaniach podlegających refundacji dla dzieci do ukończenia 18. roku życia oraz osób, które ukończyły 65. rok życia.

Podane ceny są jedynie orientacyjne i mogą ulec zmianie.

Lek dostępny jest tylko na receptę.

Czym jest produkt leczniczy Topamax?

Topamax to handlowa nazwa leku, którego substancją czynną jest topiramat. Topiramat jest lekiem stosowanym głównie w neurologii i psychiatrii. Jest przeznaczony do leczenia padaczki, zarówno jako lek pojedynczy, jak i dodatkowy, wspomagający. Ponadto, może być przepisywany jako lek przeciwmigrenowy w profilaktyce migreny.

Ważne, aby przed rozpoczęciem stosowania leku Topamax skonsultować się z lekarzem, ponieważ ma on wiele zastosowań i może wywoływać różne skutki uboczne, które wymagają monitorowania i dostosowywania dawki. Jest dostępny wyłącznie na receptę (recepta online).

Jaki jest mechanizm działania produktu leczniczego?

Nie poznano dokładnego mechanizmu działania topiramatu zarówno w leczeniu padaczki, jak i w profilaktyce migreny.

Działanie Topamax polega na blokowaniu kanałów sodowych zależnych od potencjału błonowego, zwiększaniu aktywności kwasu γ-aminomasłowego (GABA), antagonistycznym działaniu wobec receptorów kwasu glutaminowego oraz wpływaniu na równowagę kwasowo-zasadową.

GABA jest neuroprzekaźnikiem o właściwościach hamujących, który blokuje pewne sygnały w mózgu i redukuje aktywność układu nerwowego. Z kolei kwas glutaminowy w mózgu pełni rolę neuroprzekaźnika pobudzającego, który przesyła sygnały pomiędzy komórkami nerwowymi, stymulując aktywność układu nerwowego co ma kluczowe znaczenie dla funkcji mózgu, takich jak nauka czy pamięć.

Jaki jest skład leku?

Każda kapsułka w zależności od opakowania zawiera 15 mg lub 25 mg topiramatu.

Do substancji pomocniczych zaliczamy: ziarenka cukrowe (skrobia kukurydziana, sacharoza od 28,1 do 68,6 mg, powidon, octan celulozy, żelatynę, dwutlenek tytanu (E171), żelaza tlenek czarny (E172), polewę farmaceutyczna, glikol propylenowy.

Jakie s─ů wskazania do przyjmowania preparatu Topamax?

Wskazaniem do stosowania leku jest profilaktyka napadów migreny u osób dorosłych po dokładnym rozważeniu alternatywnych metod leczenia. Preparatu nie podaje się w leczeniu ostrego bólu głowy.

Produkt leczniczy Topamax można przyjmować w monoterapii w prewencji uogólnionych napadów toniczno-klonicznych oraz częściowych napadów padaczkowych u osób dorosłych, młodzieży i dzieci powyżej 6 lat.

Dodatkowym zastosowaniem jest terapia wspomagająca u dzieci (w wieku od 2 lat i starszych), młodzieży i u osób dorosłych cierpiących na częściowe napady padaczkowe oraz pierwotnie uogólnione napady toniczno-kloniczne. Ponadto, jest również stosowana jako leczenie napadów padaczkowych związanych z zespołem Lennoxa-Gastauta.

W jaki spos├│b stosowa─ç lek Topamax?

Topamax jest dostępny w postaci tabletek powlekanych oraz kapsułek twardych przeznaczonych do przyjmowania doustnego. Tabletek nie wolno rozkruszać ani dzielić. Kapsułki twarde są przeznaczone dla pacjentów, którzy nie mogą połykać tabletek, takich jak dzieci i osoby w starszym wieku.

Produkt leczniczy w postaci kapsułek twardych można zażywać w całości, lub delikatnie otworzyć kapsułkę i wsypać jej zawartość do małej ilości miękkiego pokarmu. Po wymieszaniu z jedzeniem, preparat należy natychmiast połknąć, nie żując. Nie jest dozwolone przechowywanie mieszanki leku z jedzeniem w celu późniejszego spożycia.

Lek może być podawany także niezależnie od posiłków.

Jak dawkować lek u dorosłych?

Leczenie rozpoczynamy zazwyczaj od małej dawki leku Topamax, którą stopniowo zwiększamy do osiągnięcia pozytywnego efektu terapeutycznego. Nie ma potrzeby monitorowania poziomu topiramatu we krwi.

U pacjentów, którzy stosują leki przeciwpadaczkowe, w tym topiramat, bez względu na to, czy mieli wcześniej napady drgawkowe lub padaczkę, zaleca się stopniowe odstawianie tych leków, aby zminimalizować ryzyko nawrotu lub zwiększenia częstotliwości napadów drgawkowych.

Leczenie padaczki w monoterapii

W przypadku przechodzenia z jednoczesnego stosowania kilku leków przeciwpadaczkowych na monoterapię topiramatem, konieczne jest uwzględnienie wpływu na kontrolę napadów. Zaleca się stopniowe zmniejszanie dawek innych leków przeciwpadaczkowych o około jedną trzecią, co 2 tygodnie, chyba że bezpieczeństwo pacjenta wymaga natychmiastowego zaprzestania stosowania innych leków przeciwpadaczkowych.

Odstawienie leków indukujących enzymy może powodować zwiększenie ilości topiramatu we krwi, dlatego może być konieczne dostosowanie dawkowania Topamaxu ze względów klinicznych.

Leczenie rozpoczyna się od dawki 25 mg na wieczór przez pierwszy tydzień, a następnie, w zależności od odpowiedzi klinicznej, można ją stopniowo zwiększać o 25 mg lub 50 mg na dobę w odstępach jedno- lub dwutygodniowych.

Początkowa zalecana dawka celowa topiramatu w monoterapii u dorosłych wynosi 100-200 mg na dobę, podzielona na dwie dawki. Maksymalna zalecana dawka dobowa to 500 mg. Niektórzy pacjenci z trudno kontrolowanymi napadami drgawkowymi mogą tolerować monoterapię topiramatem w dawkach do 1000 mg na dobę. Taka dawka jest zalecana dla wszystkich dorosłych, w tym osób starszych, które nie mają problemów z funkcjonowaniem nerek.

Leczenie wspomagające w terapii padaczki

Leczenie należy rozpocząć od dawki 25-50 mg przed snem przez pierwszy tydzień. Następnie dawkę można stopniowo zwiększać o 25-50 mg na dobę. W niektórych przypadkach, u pacjentów, uzyskuje się efektywność terapeutyczną przy podawaniu całej dawki leku raz na dobę. Najmniejsza skuteczna dawka lecznicza w leczeniu uzupełniającym wynosi 200 mg. Zazwyczaj stosuje się 200-400 mg topiramatu w dwóch dawkach podzielonych.

Profilaktyka migreny

Rekomendowana całkowita dzienna dawka topiramatu w profilaktyce migreny wynosi 100 mg. Proces stopniowego zwiększania dawki rozpoczyna się od 25 mg raz dziennie, a po tygodniu dawkę można zwiększać o 25 mg na dobę, co 7 dni.

Niektórzy pacjenci mogą czerpać korzyść z mniejszej dawki np. 50 mg na dzień. Inni pacjenci przyjmowali produkt w całkowitej dawce dobowej równej 200 mg. Choć dla niektórych pacjentów ta dawka może być odpowiednia, ważne jest, aby zachować ostrożność i monitorować ryzyko działań niepożądanych.

Jak dawkowa─ç lek u dzieci?

W leczeniu dzieci, które mają więcej niż 6 lat, terapia rozpoczyna się od dawki wynoszącej od 0,5 do 1 mg na każdy kilogram masy ciała, podawanego raz dziennie przed snem przez okres jednego tygodnia. Później, w oparciu o reakcję pacjenta na leczenie, dawkę można stopniowo zwiększyć o 0,5-1 mg/kg masy ciała na dobę i podawać ją w dwóch dawkach podzielonych, w odstępach jedno- lub dwutygodniowych. Początkowa zalecana dawka docelowa leku Topamax w monoterapii to 100 mg na dobę, w zależności od odpowiedzi na leczenie.

W przypadku terapii wspomagającej u dzieci w wieku 2 lat i starszych, całkowita dzienna dawka Topamax wynosi od 5 do 9 mg na każdy kilogram masy ciała. Proces stopniowego zwiększania dawki należy rozpocząć od 1-3 mg na kg masy ciała jednorazowo na noc przez pierwszy tydzień. Następnie, dawkę można stopniowo zwiększać, aby osiągnąć najlepszą odpowiedź kliniczną na leczenie.

Ze względu na brak wystarczających danych dotyczących bezpieczeństwa i skuteczności, stosowanie produktu Topamax nie jest zalecane w profilaktyce migreny u dzieci.

Jakie s─ů najcz─Östsze objawy niepo┼╝─ůdane leku?

Do najczęstszych skutków ubocznych leku Topamax należą:

 • zapalenie nosogardła, krwawienie lub wodnisty wyciek z nosa

 • niedokrwistość, jadłowstręt, zmniejszony apetyt, nadwrażliwość

 • depresja, lęk, dezorientacja, bezsenność, chwiejny nastrój, nieprawidłowe zachowanie,

 • zawroty głowy, zaburzenia pamięci, uczucie silnej senności, drgawki,

 • niedoczulica, oczopląs, zaburzenia smaku, zaburzenia równowagi, zaburzenia chodu

 • nieostre widzenie, podwójne widzenie, zaburzenia widzenia

 • biegunka, wymioty, zaparcia, ból brzucha, stan zapalny błony śluzowej żołądka

 • suchość w jamie ustnej, zmniejszenie masy ciała lub zwiększenie masy ciała

 • łysienie, wysypka, świąd, duszność

 • bóle stawowo-mięśniowe, osłabienie siły mięśniowej, zaburzenia koordynacji ruchowej,

 • kamica nerkowa, częste oddawanie moczu

Jakie s─ů rzadziej wyst─Öpuj─ůce skutki uboczne preparatu?

Rzadziej w trakcie stosowania leku może pojawić się: obrzęk alergiczny, kwasica hiperchloremiczna, mania, zaburzenia lękowe, hipomania, osłabienie węchu, zaburzenia mowy, nadmierne wytwarzanie śliny, drżenie samoistne, ślepota jednostronna, jaskra, obrzęk powiek, zapalenie błony naczyniowej, wzrost aktywności enzymów wątrobowych,zapalenie lub niewydolność wątroby, nietrzymanie moczu, zaburzenia erekcji, kwasica metaboliczna (nieraz może powodować zaburzenia oddychania) oraz ciężkie reakcje skórne tj. zespół Stevensa-Johnsona, rumień wielopostaciowy czy pokrzywka.

Jeśli u pacjentów wystąpią jakiekolwiek wyżej wymienione działania niepożądane, muszą niezwłocznie poinformować lekarza prowadzącego.

Gdzie mo┼╝na zg┼éasza─ç dzia┼éania niepo┼╝─ůdane leku?

Jeśli pacjent podejrzewa u siebie występowanie objawów niepożądanych preparatu powinien
powiadomić o tym jak najszybciej wyspecjalizowany personel medyczny.

Informacje o ewentualnych działaniach ubocznych są przekazywane do Departamentu
Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów
Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

Jakie s─ů objawy przedawkowania leku Topamax?

Zarejestrowano przypadki nadmiernego spożycia leku. Do objawów przedawkowania należą: napady drgawkowe, uczucie silnej senności, zaburzenia mowy, zaburzenia widzenia, letarg, zaburzenia koordynacji ruchowej, osłabienie, obniżenie ciśnienia krwi, bóle brzucha, pobudzenie, zawroty głowy oraz depresja. W większości przypadków powyższe objawy nie miały poważnych konsekwencji klinicznych, ale odnotowano również przypadki zgonów pacjentów.

W przypadku przedawkowania topiramatu należy przerwać jego podawanie i rozpocząć leczenie podtrzymujące, dopóki nie ustąpi toksyczność leki. Ważne jest odpowiednie nawodnienie pacjenta. Hemodializa została potwierdzona jako skuteczny sposób eliminacji topiramatu z organizmu. Inne środki mogą być również stosowane według decyzji lekarza.

Jakie s─ů przeciwwskazania do stosowania preparatu?

Nie należy przyjmować leku Topamax, jeśli występuje nadwrażliwość na substancję czynną lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu.

Przeciwwskazaniem jest także profilaktyka migreny u kobiet ciężarnych oraz w okresie rozrodczym, które nie stosują równocześnie skutecznej metody antykoncepcji.

Jakie potencjalne interakcje mog─ů wyst─Öpowa─ç z innymi lekami?

Należy poinformować lekarza o wszystkich jednocześnie przyjmowanych lekach, zwłaszcza jeśli należy do nich:

 • inne leki przeciwpadaczkowe, szczególnie fenytoina - rzadko dołączenie preparatu Topamax do terapii padaczki może prowadzić do zwiększenia stężenia fenytoiny w osoczu. Dodatkowo fenytoina i karbamazepina nieraz powodują zmniejszenie stężenia topiramatu we krwi.

 • digoksyna - podczas jednoczesnego leczenia preparatem Topamax, może dojść do spadku poziomu digoksyny w osoczu, dlatego zaleca się monitorowanie jej stężenia we krwi.

 • ziele dziurawca zwyczajnego - może zmniejszać skuteczność leczenia topiramatem.

 • doustne leki antykoncepcyjne - trzeba brać pod uwagę, że antykoncepcja może być mniej skuteczna i mogą występować częstsze krwawienia międzymiesiączkowe.

 • lit - należy monitorować poziom litu we krwi, ponieważ może dojść do zwiększenia jego stężenia.

 • rysperydon - przy jednoczesnej terapii topiramatem częściej występują działania niepożądane.

 • hydrochlorotiazyd - ryzyko hipokaliemii (spadek stężenia potasu we krwi).

 • metformina - warto dokładnie kontrolować poziom glukozy w czasie rozpoczynania lub zakończenia przyjmowania leku Topamax.

 • warfaryna - ryzyko powikłań zakrzepowych. Jednoczesne przyjmowanie topiramatu może powodować skrócenie międzynarodowego współczynnika znormalizowanego (INR). W związku z tym, konieczne jest regularne monitorowanie INR u pacjentów leczonych tymi preparatami.

 • leki rozkurczające mięśnie i leki uspokajające - mają szkodliwy wpływ na procesy myślenia, koncentrację lub koordynację mięśniową.

Czy mo┼╝na stosowa─ç Topamax w czasie ci─ů┼╝y?

Wskazane jest stosowanie skutecznej formy antykoncepcji u kobiet w wieku rozrodczym chorujących na padaczkę. Przed zastosowaniem leku pacjentka powinna otrzymać szczegółowe informacje na temat ryzyka wystąpienia niekontrolowanych napadów padaczkowych oraz potencjalnego zagrożenia dla nienarodzonego dziecka związanego z używaniem tego preparatu.

U kobiet w wieku rozrodczym, planujących zajście w ciążę należy zweryfikować konieczność kontynuacji stosowania leków przeciwpadaczkowych (LPP). W przypadku pacjentek cierpiących na padaczkę, ważne jest unikanie nagłego odstawiania LPP, ponieważ może to prowadzić do przełomów padaczkowych, które stanowią poważne ryzyko zarówno dla kobiety, jak i jej nienarodzonego dziecka.

Jeśli pacjentka przyjmuje lek Topamax i planuje zajście w ciążę, zaleca się konsultację z lekarzem, aby przejrzeć obecny plan leczenia i rozważyć inne opcje terapetyczne. W trakcie pierwszego trymestru ciąży ważne jest prowadzenie ścisłej kontroli prenatalnej w trakcie leczenia topiramatem.

W leczeniu padaczki preparat można stosować w ciąży wyłącznie w przypadku, gdy spodziewane korzyści dla matki przewyższają potencjalne ryzyko dla płodu.

W miarę możliwości zalecana jest monoterapia, ponieważ leczenie wieloma lekami wiąże się ze zwiększonym ryzykiem wystąpienia wad wrodzonych u dziecka.

Topiramat przenika przez łożysko i osiąga podobne stężenia we krwi pępowinowej, co we krwi matki. W trakcie pierwszego trymestru występuje zwiększone ryzyko wad wrodzonych, zwłaszcza rozszczepu wargi lub podniebienia, spodziectwa oraz nieprawidłowości innych części ciała. Dodatkowo istnieje możliwość pojawienia się niedoboru masy ciała w stosunku do wieku ciążowego oraz małej urodzeniowej masy ciała (

W profilaktyce migreny Topamax nie powinien być używany w okresie ciąży i u kobiet w wieku rozrodczym, które nie korzystają ze skutecznych środków antykoncepcyjnych.

Czy dozwolone jest przyjmowanie leku w trakcie karmienia piersi─ů?

Lek Topamax przenika do mleka kobiecego. U noworodków i niemowląt karmionych piersią przez matki stosujące topiramat mogą wystąpić objawy tj. biegunka, senność, drażliwość i nieprawidłowy wzrost masy ciała. W związku z tym, konieczne jest dokonanie rozważnej decyzji, czy kontynuować karmienie piersią, czy przerwać stosowanie leku Topamax. Należy uwzględnić korzyści płynące z karmienia piersią dla dziecka oraz korzyści z leczenia topiramatem dla matki.

Czy preparat wp┼éywa na zdolno┼Ť─ç do prowadzenia pojazd├│w?

Topamax może wpływać na zdolność do prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn w niewielkim lub umiarkowanym stopniu. Substancja czynna wpływa na ośrodkowy układ nerwowy i może wywoływać objawy takie jak senność, zawroty głowy oraz potencjalne zaburzenia widzenia. Te efekty uboczne mogą stanowić zagrożenie dla osób, które prowadzą pojazdy lub obsługują maszyny, szczególnie na początku leczenia, zanim zostaną ustalone indywidualne reakcje pacjenta na lek.

Bibliografia

Charakterystyka produktu leczniczego Topamax, [online], [dost─Öp 20.04.2022 r.], dost─Öpna pod adresem:

https://rejestrymedyczne.ezdrowie.gov.pl/api/rpl/medicinal-products/23945/characteristic

Serwis Indeks lek├│w mp.pl, [online], [dost─Öp 12.02.2024 r.], dost─Öpny pod adresem:

https://indeks.mp.pl/leki/desc.php?id=4313

Inni czytali r├│wnie┼╝

Apo Napro E recepta recepta online z konsultacj─ů | cena dawkowanie przeciwwskazania
Apo-Napro E-recepta- recepta online z konsultacj─ů | cena, dawkowanie, przeciwwskazania

Lek Apo-Napro przeznaczony jest do terapii reumatoidalnego zapalenia staw├│w, choroby zwyrodnieniowej staw├│w, zesztywniaj─ůcego zapalenia kr─Ögos┼éupa, m┼éodzie┼äczego reumatoidalnego zapalenia staw├│w oraz do leczenia ostrych zaburze┼ä mi─Ö┼Ťniowo szkieletowych, bolesnego miesi─ůczkowania, ostrej dny moczanowej i gor─ůczki.

Charakterystyka produkt├│w leczniczych
13.02.2024
Euthyrox N 125 - E-recepta - recepta online z konsultacj─ů | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
Euthyrox N 125 - E-recepta - recepta online z konsultacj─ů | cena, dawkowanie, przeciwwskazania

Lek Euthyrox N 125 wykorzystywany jest w przypadku niedoboru naturalnych hormon├│w tarczycy w przebiegu zaburze┼ä czynno┼Ťci tarczycy.

Charakterystyka produkt├│w leczniczych
25.03.2024
Linefor - Recepta online - e-Recepta z konsultacj─ů | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
Linefor - Recepta online - e-Recepta z konsultacj─ů | cena, dawkowanie, przeciwwskazania

Linefor┬áto doustny lek stosowany┬áw leczeniu padaczki oraz uog├│lnionych zaburze┼ä l─Ökowych. Substancj─ů czynn─ů produktu jest pregabalina.

Charakterystyka produkt├│w leczniczych
04.12.2023
Konsultacja z E-recept─ů za 49.99 Z┼ü Tylko w najnowszej aplikacji!