Konsultacja z E-receptą 49.99 zł już w 15 minut!

Jak skutecznie podniecić kobietę?

Fundamentem udanego życia seksualnego jest zadbanie o to, by obie strony czerpały z niego tyle samo przyjemności i radości. Aby było to możliwe, niezbędne jest poznanie kilku sekretów związanych z mapą erotyczną kobiecego ciała. 

Należy jednak pamiętać, że oprócz uniwersalnych wskazówek znajdujących swoje potwierdzenie w jakości doznań seksualnych, nie do przecenienia jest uwrażliwienie na indywidualne preferencje partnerki.
Zmagasz się z zaburzeniami erekcji?
Wybierz lek i uzyskaj e-konsultację z e-receptą nawet 15 minut!
Jak skutecznie podniecić kobietę?
Autor: Redakcja Erecept.pl 18.06.2024

Kobieca seksualność

Każda kobieta jest inna!

Podniecenie seksualne jest kwestią osobniczą. Każda kobieta wyposażona jest w zestaw indywidualnych cech biologicznych, które warunkują jak szybko i z jaką intensywnością jest w stanie się podniecić. Spośród tych cech wymienia się wiek kobiety, funkcjonowanie gospodarki hormonalnej, sprawność układu neuroprzekaźnikowego oraz generalny stan zdrowia.

Podniecenie seksualne u kobiety zależy również od czynników psychologicznych tj. poziom odczuwanego lęku, strachu i stresu oraz czynników środowiskowych tj. poczucie bezpieczeństwa w towarzystwie partnera lub miejsce pozwalające na intymność bez ryzyka poniesienia konsekwencji.

Osiągnięcie satysfakcji seksualnej przez kobietę jest procesem złożonym, wymagającym czasu i zaangażowania obu stron. Istnieją jednak uniwersalne wskazówki, którymi warto się posiłkować, aby w przyszłości zagwarantować partnerce spełnienie.

Czy kobietę trudniej podniecić niż mężczyznę?

W świadomości społecznej funkcjonuje stereotyp, który głosi, że do stanu seksualnego podniecenia znacznie trudniej doprowadzić kobietę, niż mężczyznę . Czy rzeczywiście tak jest?

Profesor Meredith Chivers przeprowadziła badania, w których uczestniczyły osoby heteroseksualne i homoseksualne płci męskiej i żeńskiej. Podczas testu zespół badaczy prezentował treści audiowizualne, które obejmowały tematy tj. stosunek kobiety i mężczyzny, stosunek homoseksualny dwóch kobiet, stosunek homoseksualny dwóch mężczyzn, nagi mężczyzna na plaży, masturbacja kobiety, masturbacja mężczyzny oraz stosunek dwóch szympansów.

Zadaniem uczestników było zdecydować, które filmy uznają za podniecające. Oprócz deklaracji ustnej, test obejmował również pomiar reakcji genitalnej (uzyskanie erekcji u mężczyzn i nawilżenie pochwy u kobiet).

Po analizie wszystkich pomiarów okazało się, że żeńska część grupy uczestniczącej w badaniu zareagowała na każdy z tych filmów. Najmniejszym zainteresowaniem cieszył się nagi mężczyzna na plaży, jednak nawet kopulujące szympansy wywoływały reakcję genitalną i uczucie seksualnego podniecenia.

Dla porównania, mężczyzn podniecał jedynie stosunek pary mieszanej, dwóch osób jednej płci (zależnie od orientacji psychoseksualnej) oraz jeden z filmów z masturbacją. Deklaracje te znalazły swoje potwierdzenie w pomiarze reakcji genitalnej.

To badanie, jako jedno z wielu dotyczących kobiecej seksualności, obrazuje łatwość, z jaką kobiety są w stanie uzyskać podniecenie. Czy zatem stereotyp mówiący o trudności w osiągnięciu właściwego ukrwienia obszaru genitalnego u kobiet oraz nawilżenia pochwy może wynikać z braku wiedzy o tym, jak do tego doprowadzić?
@erecept.pl Pamietacie zawsze o grze wstępnej przed stosunkiem? #edukacjaseksualna #erecept #stosunekplciowy ♬ Sex and the City (Main Theme) - TV Sounds Unlimited

e-Recepta Express

Do 1 godziny roboczej* Antykoncepcja stała, leki stałe, przedłużenie terapii w chorobach przewlekłych, leki na potencję.

Antykoncepcja awaryjna

Do 1 godziny roboczej* Tabletka 'po', tabletka dzień po, tabletka do 72h, pigułka po.

Wielozmysłowe oddziaływanie

Pierwszym krokiem otwierającym znajomość jest oczywiście skuteczne zainteresowanie własną osobą potencjalnego partnera bądź partnerki. By nadać tej relacji seksualnego charakteru, należy skupić się przede wszystkim na wielozmysłowym oddziaływaniu na partnera, które pozostawia niewypowiedzianą obietnicę upojnych chwil.

Jak bodźce wzrokowe wpływają na kobietę?

Wbrew krążącym stereotypom, w świetle najnowszych badań, większość kobiet wcale nie jest słuchowcami. Ekaterina Mitricheva wraz z zespołem, po długotrwałym zgłębianiu złożoności procesu osiągania podniecenia, dowiodła, że kobiety w równym stopniu jak mężczyźni reagują na bodźce wzrokowe.

Udowodniono to, podobnie jak w badaniach Chivers, sprawdzając zgodność deklaracji uczestników badania z reakcją ich organizmu.

Jak bodźce słuchowe wpływają na kobietę?

Komunikaty słowne mają kluczowy udział w wywoływaniu reakcji psychofizjologicznych wskazujących na stan podniecenia. Jednak oprócz treści zawartych w komunikacie, ważna jest także barwa głosu czy głośność, z jaką wypowiada się słowa.

Cicha rozmowa obniżonym głosem sprzyja budowaniu atmosfery bezpieczeństwa i intymności, które okazują się mieć duże znaczenie dla kobiet. Udowodniono, że kobiety są wtedy bardziej skłonne do odbywania spontanicznych stosunków w miejscach oryginalnie do tego nieprzeznaczonych, co nie jest dla nich charakterystyczne.

Czy zapach może podniecić kobietę?

Raport Denise Chen na temat oddziaływania zapachu potu na struktury mózgu odpowiedzialne za sygnalizowanie podniecenia wskazał, że zapach jest elementem służącym ocenie atrakcyjności - więc i wzbudzeniu pożądania i podniecenia - zarówno na poziomie świadomym, jak i nieświadomym.

Obecność naturalnych feromonów obecnych w pocie mężczyzn (np. androstadienon) okazała się istotnie wpływać na podświadomy odbiór mężczyzn przez kobiety, powodując u nich rosnące uczucie podniecenia.

Żeńskie strefy erogenne

Mapa erogenna ciała żeńskiego w narracji seksuologów dzieli się na dwa obszary: swoiste strefy erogenne oraz nieswoiste, których dotyk jest uznawany za podniecający, choć nie prowadzi do orgazmu.

Czym są swoiste strefy erogenne?

Do swoistych miejsc erogennych zalicza się względnie uniwersalne obszary na ciele, które w mowie zyskały status miejsc intymnych. Należą do nich brodawki sutkowe, wargi sromowe większe i mniejsze, łechtaczka, pochwa (wraz ze słynnym punktem G na przedniej ściance) oraz odbyt.

Sposoby pieszczenia tych obszarów pozostają jednak kwestią indywidualnych preferencji, dlatego chcąc podniecić kobietę i utrzymać to podniecenie, wskazana jest wrażliwość na jej sugestie w trakcie intymnych aktywności.

Znaczenie zawsze będzie mieć tempo pieszczot, ich siła, typ (trący, pulsacyjny, masujący), a nawet temperatura ciała partnera lub używanych gadżetów.

Czym są nieswoiste strefy erogenne?

Do najpopularniejszych nieswoistych stref erogennych zalicza się szyję i kark, uszy, nadgarstki czy dolną część pleców. Każda kobieta ma jednak własne, indywidualne strefy, których pieszczota sprawia przyjemność.

Wszystkie nieswoiste strefy erogenne stanowią doskonały fundament zabawy polegającej na odkrywaniu ciała drugiej osoby. Jednak zasadnicze pytanie brzmi, jak te strefy odnaleźć? Przede wszystkim należy komunikować się ze sobą w trakcie pieszczot i wspólnie oznaczyć wszystkie punkty na erogennej mapie ciała.

Jak skutecznie podniecić kobietę?

Najbardziej oczywistym sposobem na uzyskanie podniecenia wydaje się być stymulacja okolic odpowiedzialnych za możliwość odbycia satysfakcjonującego stosunku seksualnego. W praktyce jednak, jak twierdzi Daniel G. Amen, a za nim szereg naukowców z różnych dyscyplin, seks zaczyna się w mózgu.

Oznacza to, że pieszczoty okolic intymnych powinny być nie pierwszym, a jednym z ostatnich kroków służących obudzeniu pożądania, a następnie podniecenia u kobiety.

Nie jest prawdą, że kobiety najsilniej odpowiadają na sygnały słuchowe. Najskuteczniejszą strategią służącą pobudzeniu seksualnemu u kobiety będzie działanie na wszystkie jej zmysły poprzez atrakcyjny i zadbany wygląd, odpowiedni zapach, umiejętność prowadzenia rozmowy we właściwy sposób oraz ostatecznie dotyk, który pozwoli ten stan podniecenia utrzymać jak najdłużej.

Żeby pieszczoty przynosiły radość i satysfakcję najważniejsza jest prawidłowa komunikacja. Należy szukać potwierdzenia odczuwanej przez partnerkę przyjemności, omawiać wspólnie swoje potrzeby oraz dostosowywać rodzaj stymulacji do komunikatów werbalnych i niewerbalnych.

Należy być wrażliwym na każdy sygnał, który mógłby zakłócać czy uniemożliwiać rozkosz, taki jak stres czy zła kondycja zdrowotna jednej lub drugiej strony. Nacisk czy presja ze strony partnera może całkowicie zepsuć miłosny nastrój.

Jeśli ewentualny kłopot z pożądaniem bądź uzyskaniem podniecenia będzie się utrzymywać, a odbywanie stosunków mimo obustronnych chęci okaże się niemożliwe, wskazana jest konsultacja seksuologiczna bądź lekarska. Może okazać się, że w niektórych przypadkach niezbędna będzie pomoc farmakologiczna dostępna na receptę (recepta online).

Bibliografia

  • Men's Health, [online], dostępna w Internecie: https://www.menshealth.com/sex-women/a19540518/12-random-ways-to-turn-her-on/
  • Love Panky, [online], dostępna w Internecie: https://www.lovepanky.com/men/attracting-and-dating-women/what-turns-a-girl-on
  • Inni czytali również