Betaserc - Recepta online - e-Recepta z konsultacj膮 | cena, dawkowanie, przeciwwskazania

Opublikowano 24.01.2023

Betaserc   Recepta online   e Recepta z konsultacj膮 | cena  dawkowanie  przeciwwskazania

Betaserc

Otrzymaj konsultacje lekarsk膮 na ten lek bez wychodzenia z domu.

Betaserc 24 mg zawiera betahistynę jako substancję aktywną. Na co działa Betaserc i jak go stosować? Jakie są działania niepożądane?

Nazwa preparatu Betaserc
Substancje czynne Betahistini dihydrochloridum
Dost臋pno艣膰 Na recept臋
Posta膰
  • Tabletki
Dawki
  • 24 mg (Tabletki)
  • 8 mg (Tabletki)

Spis tre艣ci

Czym jest lek Betaserc?

Betaserc jest lekiem z 24 mg chlorowodorku betahistyny. Występuje w postaci białych tabletek, których dzielenie nie pozwala na równomierne podzielenie dawki substancji aktywnej.

Lek Betaserc jest wykorzystywany w leczeniu choroby Meniere'a. Jest to schorzenie charakteryzujące się występowaniem zawrotów głowy, pacjentom dokuczają także szumy uszne oraz postępująca utrata słuchu. Betaserc jest także pomocny w leczeniu zawrotów głowy wynikających z zaburzeń funkcjonowania przedsionka usznego.

e-Recepta online 58.99 Z艁

Leki na potencje, leki sta艂e, antykoncepcja sta艂a, przed艂u偶enie terapii w chorobach przewlek艂ych.

Czas realizacji do 1 godziny roboczej*

Antykoncepcja awaryjna 59.99 Z艁

Tabletka 'po', tabletka dzie艅 po, tabletka do 72h, pigu艂ka po.

Czas realizacji do 1 godziny roboczej*

Mechanizm dzia艂ania leku Betaserc

Sposób działania betahistyny nie jest do końca wyjaśniony. Wiadomo, że lek wpływa na układ histaminowy, zwiększając obrót i uwalnianie histaminy. Ponadto Betaserc poprawia przepływ krwi w okolicy ślimaka oraz innych struktur mózgowia. W przypadku uszkodzenia nerwu przedsionkowego zaobserwowano szybszą poprawę u pacjentów przyjmujących betahistynę. Betahistyna wpływa również na na generowanie impulsów w jądrach przedsionkowych.

Sk艂ad leku

Poza 24 mg betahistyny lek Betaserc zawiera celulozę mikrokrystaliczną, mannitol, krzemionkę koloidalną, kwas cytrynowy i talk.

Jak dawkowa膰 lek Betaserc u doros艂ych?

Typowa dawka leku Betaserc dla pacjenta dorosłego to dwie tabletki dziennie, tzn. dwa razy 24 mg w równych odstępach czasowych.

Choroby wątroby i nerek najpewniej nie powodują konieczności zmiany dawki leku Betaserc.

Jak dawkowa膰 lek u dzieci?

Ze względu na brak badań dotyczących stosowania leku Betaserc u dzieci i młodzieży poniżej 18 r.ż. nie należy go stosować w tych grupach wiekowych.

Najcz臋stsze dzia艂ania niepo偶膮dane

Do najczęstszych działań niepożądanych należą objawy ze strony przewodu pokarmowego - nudności, zaburzenia trawienia. Mogą także występować bóle głowy.

Rzadziej wyst臋puj膮ce dzia艂ania niepo偶膮dane

Betaserc może powodować działania niepożądane o nieznanej częstości występowania - łagodne dolegliwości żołądkowo-jelitowe (np. bóle żołądka), skórne reakcje nadwrażliwości, obrzęk naczynioruchowy i inne związane z zaburzeniami skóry i tkanki podskórnej.

Gdzie mo偶na zg艂asza膰 dzia艂ania niepo偶膮dane leku?

Jeśli pacjent podejrzewa u siebie występowanie objawów niepożądanych preparatu powinien powiadomić o tym jak najszybciej wyspecjalizowany personel medyczny.

Informacje o ewentualnych działaniach ubocznych są przekazywane do Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

Objawy przedawkowania

Do wystąpienia objawów przedawkowania takich jak nudności, bóle brzucha dochodziło w przypadku przyjęcia dawki do 640 mg. Spożycie większych dawek (zamierzone przedawkowanie) wywoływało powikłania płucne, sercowe, drgawki.

Jakie s膮 przeciwwskazania do przyjmowania leku?

Głównym przeciwwskazaniem do stosowania leku Betaserc jest nadwrażliwość na którąkolwiek substancję zawartą w leku oraz guz chromochłonny nadnerczy.

Pacjenci z astmą i chorobą wrzodową powinni zachowywać szczególną ostrożność w trakcie stosowania leku Betaserc.

Interakcje z innymi lekami

Nie przeprowadzono odpowiednich badań celem określenia interakcji w przypadku podawania leku Betaserc razem z innymi lekami. Dane z badań przeprowadzonych in vitro należy zachowywać ostrożność podczas jednoczesnego stosowania Betaserc i leków z grupy inhibitorów monoaminooksydazy (MAO).

Biorąc pod uwagę mechanizm działania betahistyny interakcje z lekami przeciwhistaminowymi mogą wzajemnie wpływać na skuteczność preparatów.

Betaserc a ci膮偶a

Nie ma wystarczających danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania leku w trakcie ciąży.

Betaserc a karmienie piersi膮

Według badań betahistyna przenika do do mleka samic szczurów, natomiast nie określono, czy taki proces zachodzi u ludzi. W przeprowadzonych badaniach wpływ na młode występował tylko w przypadku podawania dużych dawek leków. Nie przeprowadzono stosownych badań na ludziach.

Betaserc a prowadzenie pojazd贸w mechanicznych

Przypuszczalnie betahistyna ma bardzo mały lub nie ma wpływu na prowadzenie pojazdów mechanicznych. Należy jednak zachować szczególną ostrożność biorąc pod uwagę przyczyny, dla których lek jest stosowany.

Należy pamiętać, by przed użyciem leku zapoznać się z treścią ulotki dołączonej do opakowania lub skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, ponieważ każdy lek niewłaściwie stosowany może zagrażać życiu lub zdrowiu. Dokładne informacje dotyczące charakterystyki produktu znajdują się w ulotce dołączonej do opakowania preparatu.

Dane zamieszczone w artykule mają charakter jedynie informacyjny, nie zastępują przepisów prawnych i nie mogą zostać podstawą do jakichkolwiek roszczeń.

Podsumowanie informacji dotycz膮cych leku Betaserc

Substancja czynna: betahistyna

Wskazania: choroba Meniere'a, zawroty głowy pochodzenia przedsionkowego

Zastosowanie: doustne

Dawkowanie: jedna tabletka dwa razy dziennie

Główne przeciwwskazania: nadwrażliwość na którąkolwiek substancję leku, guz chromochłonny nadnerczy

Główne działania niepożądane: łagodne dolegliwości żołądkowo jelitowe

Betaserc - Recepta online

Rozpocznij konsultacje:

Inni czytali r贸wnie偶

Jak kupi膰 leki na e-recept臋 przez internet?
Jak kupi膰 leki na e-recept臋 przez internet?

Wprowadzenie elektronicznych recept, znanych jako聽recepty online lub e-recepty zrewolucjonizowa艂o spos贸b, w jaki pacjenci nabywaj膮 swoje leki. Dzi臋ki temu innowacyjnemu rozwi膮zaniu, zakup lek贸w na recept臋 przez internet sta艂 si臋 wygodniejszy i bardziej dost臋pny ni偶 kiedykolwiek wcze艣niej.

Artyku艂
14.11.2023
Zawroty g艂owy - przyczyny, objawy i leczenie
Zawroty g艂owy - przyczyny, objawy i leczenie

O zawrotach g艂owy m贸wimy, gdy wyst膮pi z艂udzenie ko艂owego ruchu lub niestabilno艣ci w艂asnego cia艂a czy otoczenia. Cz臋sto towarzysz膮 im nudno艣ci i/lub wymioty. Zawroty mog膮 prowadzi膰 do zaburzenia r贸wnowagi oraz utrudnia膰 codzienne funkcjonowanie.

Artyku艂
08.11.2023
Zolmiles - Recepta online - e-Recepta z konsultacj膮 | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
Zolmiles - Recepta online - e-Recepta z konsultacj膮 | cena, dawkowanie, przeciwwskazania

Zolmiles to lek wyst臋puj膮cy w postaci tabletek rozpuszczaj膮cych si臋 w jamie ustnej, wskazany w leczeniu ostrego napadu migreny z aur膮 i bez aury. Substancj膮 aktywn膮 jest tu zolmitryptan.

Charakterystyka produkt贸w leczniczych
26.01.2022
Konsultacja z E-recept膮 za 49.99 Z艁 Tylko w najnowszej aplikacji!