Sildenafil Actavis - Recepta online - e-Recepta z konsultacj─ů | cena, dawkowanie, przeciwwskazania

Opublikowano 15.02.2024

Autor Redakcja Erecept.pl

Sildenafil Actavis - Recepta online - e-Recepta z konsultacj─ů | cena, dawkowanie, przeciwwskazania

Sildenafil Actavis to lek stosowany przy zaburzeniach erekcji  u dorosłych mężczyzn, które utrudniają odbycie stosunku płciowego. Jego substancją czynną jest cytrynian syldenafilu.

Rozpocznij konsultacj─Ö z Sildenafil Actavis

Otrzymaj konsultacj─Ö lekarsk─ů na ten lek bez wychodzenia z domu.

Nazwa preparatu Sildenafil Actavis
Substancje czynne Sildenafili citras
Dost─Öpno┼Ť─ç Na recept─Ö
Posta─ç
  • Tabletki powlekane
Dawki
  • 25 mg (Tabletki powlekane)
  • 50 mg (Tabletki powlekane)
  • 100 mg (Tabletki powlekane)

Spis tre┼Ťci

Podstawowe informacje o leku Sildenafil Actavis

Substancja czynna: syldenafil

Wskazania: zaburzenia erekcji - niezdolność uzyskania lub utrzymania erekcji prącia wystarczającej do odbycia stosunku płciowego.

Zastosowanie: doustnie

Dawkowanie: 1 tabletka na dobę - początkowo 50 mg - 1 godzinę przed planowaną aktywnością seksualną.

Główne przeciwwskazania: nadwrażliwość którąkolwiek substancję, stosowanie leków uwalniających tlenek azotu, azotanów i leków pobudzających cyklazę guanylową.

Główne działania niepożądane:

ból i zawroty głowy, zaburzenia widzenia, uderzenia gorąca, zaczerwienienie skóry, uczucie zatkanego nosa, nudności i niestrawność.

e-Recepta online 49.99 ZŁ

Leki na potencje, leki stałe, antykoncepcja stała, przedłużenie terapii w chorobach przewlekłych.

Czas realizacji do 1 godziny roboczej*

Antykoncepcja awaryjna 59.99 ZŁ

Tabletka 'po', tabletka dzień po, tabletka do 72h, pigułka po.

Czas realizacji do 1 godziny roboczej*

Sildenafil Actavis - Cena, refundacja

Koszty leczenia tym preparatem nie są refundowane. Cena leku zależy od opakowania.

  • Sildenafil Actavis (50 mg tabletki powlekane 4 szt.) - cena wynosi ok. 19 zł
  • Sildenafil Actavis (100 mg tabletki powlekane 4 szt.) - cena wynosi ok. 20 zł
  • Sildenafil Actavis (100 mg tabletki powlekane 8 szt.) - cena wynosi ok. 30 zł

Ceny podane są jedynie orientacyjne i mogą zostać zmienione w przyszłości.

Czym jest Sildenafil Actavis?

Sildenafil Actavis to lek wskazany w leczeniu zaburzeń wzwodu u dorosłych mężczyzn, u których występują trudności w uzyskania lub utrzymaniu erekcji prącia wystarczającej do odbycia stosunku płciowego. Lek przeciwwskazany jest u osób poniżej 18 r.ż. oraz u kobiet.

Substancją czynną preparatu jest syldenafil w postaci cytrynianu syldenafilu - inhibitor fosfodiesterazy 5.

Preparat występuje w postaci tabletek powlekanych do stosowania doustnego. Lek Sildenafil Actavis jest dostępny w trzech różnych dawkach - 25 mg, 50 mg i 100 mg. Wraz z wzrostem dawki tabletki mają większy rozmiar. Wszystkie tabletki powlekane są niebieskie, eliptyczne i obustronnie okrągłe.

Mechanizm działania

Fizjologicznie za erekcję prącia odpowiedzialny jest tlenek azotu (symbol chemiczny NO) uwalniany w ciałach jamistych oraz przekaźnik cGMP. W czasie pobudzenia seksualnego wytwarzany NO aktywuje enzym cyklazę guanylową, która produkuje cGMP umożliwiający rozkurcz mięśni gładkich w ciałach jamistych i napływ krwi do prącia.

Syldenafil to inhibitor fosfodiesterazy typu 5, enzymu który selektywnie rozkłada cGMP. Lek Sildenafil Actavis zwiększa stężenie cGMP nasilając rozkurczający efekt tlenku azotu i zwiększając napływ krwi do prącia.

By Sildenafil Actavis mógł zadziałać niezbędna jest stymulacja seksualna - lek sam w sobie nie wykazuje bezpośredniego efektu na ciała jamiste prącia.

Skład leku

Lek Sildenafil Actavis zawiera substancję czynną - cytrynian syldenafilu oraz substancje pomocnicze. Tabletki są powlekane i występują w 3 dawkach - 25 mg, 50 mg i 100 mg. Skład substancji pomocniczych dla wszystkich dawek jest taki sam.

W rdzeniu tabletki znajduje się laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, Powidon K29-32, kroskarmeloza sodowa oraz magnezu stearynian. Na otoczkę tabletki składa się hypromeloza, tytanu dwutlenek (E171), makrogol 6000, indygotyny, lak aluminiowy (E132).

Jak stosowa─ç lek?

Preparat leczniczy Sildenafil Actavis przeznaczony jest do stosowania doustnego. Tabletkę należy połknąć około 1 godzinę przed planowaną aktywnością seksualną. Warto pamiętać, że efektu działania leku można spodziewać tylko pod warunkiem uprzedniego pobudzenia seksualnego.

Zastosowanie leku wraz z posiłkiem może opóźnić wchłanianie i tym samym działanie substancji czynnej. Nie ma jednak konieczności stosowania sildenafilu na pusty żołądek (na czczo).

Sildenafil Actavis w każdej formie dostępny jest wyłącznie na receptę. Przed stosowaniem leku Sildenafil Actavis preparatu należy stosować się do zaleceń lekarza. Lek należy przechowywać w suchym miejscu niedostępnym dla dzieci.

Jak dawkować lek u dorosłych?

Sildenafil Actavis stosuje się doustnie - przed planowaną aktywnością seksualną. Zalecana dawka początkowa to 50 mg syldenafilu. W zależności od skuteczności leku i jego tolerancji dawkę można zmniejszyć do 25 mg lub zwiększyć do 100 mg. Nie zaleca się przyjmowania leku Sildenafil Actavis więcej niż 1 raz na dobę i w dawce większej niż 100 mg.

U osób w wieku podeszłym nie ma konieczności specjalnego dostosowywania dawkowania leku Sildenafil Actavis.

U osób dorosłych z ciężką niewydolnością nerek lub z niewydolnością wątroby zaleca się, by dawka początkowa wynosiła 25 mg syldenafilu. Następnie przy dobrej tolerancji i w zależności od skuteczności dawkę można zwiększać.

U pacjentów dorosłych z łagodnymi lub umiarkowanymi zaburzeniami czynności nerek nie trzeba modyfikować dawkowania.

Jak dawkowa─ç lek u dzieci?

Preparat leczniczy Sildenafil Actavis jest lekiem wskazanym jedynie dla osób w wieku powyżej 18 lat.

Dawka maksymalna produktu

Maksymalna dawka leku Sildenafil Actavis wynosi 100 mg na dobę. Przyjęcie większej dawki nie oznacza zwiększenia skuteczności leku.

W przypadku przewlekłego stosowania leku zawierającego rytonawir (lek stosowany w leczeniu zakażeń wirusem HIV) dawka syldenafilu nie powinna przekroczyć 25 mg w ciągu 48 godzin.

Najcz─Östsze dzia┼éania niepo┼╝─ůdane

Podczas terapii preparatem Sildenafil Actavis, tak jak przy stosowaniu innych leków, mogą pojawić się skutki uboczne. Działania niepożądane zgłaszane najczęściej to m.in. ból głowy, zawroty głowy, zaburzenia widzenia, nagłe zaczerwienienie skóry, uderzenia gorąca, uczucie zatkanego nosa, nudności i niestrawność.

Wśród wspomnianych zaburzeń widzenia, które mogą wystąpić jako działanie niepożądane leku Sildenafil Actavis, wyróżniamy: zaburzenia widzenia barwnego - widzenie na żółto, niebiesko lub zielono lub zmniejszenie ostrości widzenia. Gdy pacjent zauważy jakiekolwiek dolegliwości związane ze wzrokiem należy przerwać stosowanie leku Sildenafil Actavis i skonsultować się z lekarzem.

Rzadziej wyst─Öpuj─ůce dzia┼éania niepo┼╝─ůdane

Rzadziej zgłaszane działania niepożądane to między innymi: nadciśnienie tętnicze, niedociśnienie, tachykardia, uczucie kołatania serca, zaburzenia łzawienia, ból oczu, światłowstręt, wysypka skórna, choroba refluksowa przełyku, zmęczenie, senność, zatkanie zatok i suchość w jamie ustnej.

Gdzie mo┼╝na zg┼éasza─ç dzia┼éania niepo┼╝─ůdane leku?

Jeśli pacjent podejrzewa u siebie występowanie objawów niepożądanych preparatu powinien powiadomić o tym jak najszybciej wyspecjalizowany personel medyczny. Informacje o ewentualnych działaniach ubocznych są przekazywane do Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

Objawy przedawkowania

Po przyjęciu dawki większej niż maksymalna leku Sildenafil Actavis działania niepożądane były podobne do standardowych, jednak występowały częściej i były bardziej nasilone.

Warto zaznaczyć, że w badaniach klinicznych zauważono, że po przyjęciu leku Sildenafil Actavis w dawce ponad maksymalnej lek nie był bardziej skuteczny, natomiast częstość działań niepożądanych była wyraźnie większa.

Jakie s─ů przeciwwskazania do stosowania leku?

Najważniejszym przeciwwskazaniem do stosowania leku Sildenafil Actavis jest nadwrażliwość na substancję czynną lub którąkolwiek substancję pomocniczą zawartą w tabletce.

Przeciwwskazane jest stosowanie sildenafilu podczas terapii lekami wydzielającymi tlenek azotu (np. Nitrogliceryna) lub azotanami w jakiejkolwiek postaci. Takie połączenie powoduje nasilenie działania hipotensyjnego i zwiększa ryzyko niebezpiecznego zmniejszenia ciśnienia tętniczego. Z tego samego powodu należy unikać połączenia syldenafilu z lekami pobudzającymi cyklazę guanylową.

Jeśli pacjent przyjmuje leki alfa-adrenolityczne, przed zastosowaniem preparatu Sildenafil Actavis należy rozważyć zmniejszenie dawki Syldenafilu celem uniknięcia niedociśnienia ortostatycznego.

U pacjentów, u których aktywność seksualna nie jest wskazana, nie powinno się zalecać preparatów stosowanych w leczeniu zaburzeń wzwodu - w tym leku Sildenafil Actavis. Należy ocenić czy stan mięśnia sercowego pozwala na dodatkowy wysiłek jakim jest stosunek seksualny.

U pacjentów, którzy utracili wzrok w jednym oku z powodu NAION (przednia niedokrwienna neuropatia nerwu wzrokowego bez zapalenia tętnic) lek Sildenafil Actavis jest przeciwwskazany. Nie ma znaczenia czy utrata wzroku miała związek lub nie miała związku ze stosowaniem inhibitora fosfodiesterazy typu 5.

Lek Sildenafil Actavis powinien być ostrożnie stosowany jeśli obecne są u pacjenta anatomiczne zniekształcenie prącia lub stan predysponujący do priapizmu - anemia sierpowatokrwinkowa lub choroba nowotworowa szpiku kostnego.

Nie zaleca się jednoczesnego stosowania preparatu Sildenafil Actavis oraz innych leków z grupy inhibitorów fosfodiesterazy typu 5 (np. tadalafil). Jeśli pacjent stosuje sildenafil e leczeniu nadciśnienia płucnego, nie należy przyjmować dodatkowych dawek w celu leczenia zaburzeń erekcji.

Ze względu na zawartość laktozy w tabletkach powlekanych preparatu Sildenafil Actavis produkt ten nie powinien być stosowany u pacjentów cierpiących na dziedziczną nietolerancję galaktozy, brak laktazy i zespół złego wchłaniania glukozy-galaktozy.

Interakcje z innymi lekami

Substancja czynna zawarta w preparacie Sildenafil Actavis metabolizowana jest przez cytochrom P450 - w głównej mierze przez izoenzym 3A4 i w mniejszym stopniu przez 2C9. Oznacza to, że leki będące inhibitorami tych izoenzymów będą wydłużać wydalanie syldenfailu z naszego organizmu, a induktory tych izoenzymów - przyspieszać.

W przypadku przyjmowania leków będących inhibitorami izoenzymu CYP3A4 np. ketokonazol, erytromycyna, rytonawir dochodzi do zwiększania stężenia syldenafilu w krwi. Induktory izoenzymu CYP3A4 np. rifampicyna bedą znamiennie zmniejszały stężenie syldenafilu w krwi. Wszystkie leki zawierające azot lub leki uwalniające tlenek azotu mogą powodować poważne interakcje z syldenafilem.

Sildenafil Actavis a alkohol

Nie należy przyjmować znacznych ilości alkoholu przed zażyciem leku, gdyż etanol ma negatywny wpływ na możliwość uzyskania lub utrzymania erekcji. Skuteczność leku Sildenafil Actavis może być mniejsza u pacjenta pod wpływem alkoholu.

Syldenafil nie nasila obniżającego ciśnienie tętnicze działania alkoholu.

Sildenafil Actavis a ci─ů┼╝a i karmienie piersi─ů

Preparat leczniczy Sildenafil Actavis nie jest przeznaczony do stosowania przez kobiety.

Sildenafil Actavis a prowadzenie pojazd├│w mechanicznych

Ze względu na możliwość pojawienia się zawrotów głowy i zaburzeń widzenia po zażyciu leku Sildenafil Actavis, przed prowadzeniem pojazdów mechanicznych lub obsługą maszyn należy ustalić indywidualną reakcję na lek.

Należy pamiętać, by przed użyciem leku zapoznać się z treścią ulotki dołączonej do opakowania lub skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, ponieważ każdy lek niewłaściwie stosowany może zagrażać życiu lub zdrowiu. Dokładne informacje dotyczące charakterystyki produktu znajdują się w ulotce dołączonej do opakowania preparatu.

Dane zamieszczone w artykule mają charakter jedynie informacyjny, nie zastępują przepisów prawnych i nie mogą zostać podstawą do jakichkolwiek roszczeń.

Sildenafil Actavis - leki z t─ů sam─ů substancj─ů czynn─ů

Lekami z tą samą substancją czynną co Sildenafil Actavis są:
- Actigra,
- Actigra Forte,
- DoppelSil,
- DoppelSil Max,
- Inventum,
- Inventum Max,
- Maxigra,
- Maxigra Go,
- Maxigra Max,
- Maxon,
- Maxon Active,
- Maxon Forte,
- Mensil,
- Mensil Max,
- PrinceX,
- Silandyl,
- Silcontrol,
- Sildenafil Medana,
- Sildenafil Bluefish,
- Sildenafil Espefa,
- Sildenafil Genoptim,
- Sildenafil Medical Valley,
- Sildenafil PPH,
- Sildenafil Ranbaxy,
- Sildenafil SymPhar,
- Sildenafil Teva,
- SILDEROS,
- Valingeer,
- Viagra,
- Viagra Connect Max,
- Vizarsin.

Inni czytali r├│wnie┼╝

Higiena intymna u m─Ö┼╝czyzn   jakie kosmetyki powinni stosowa─ç panowie?
Higiena intymna u m─Ö┼╝czyzn - jakie kosmetyki powinni stosowa─ç panowie?

Higiena intymna m─Ö┼╝czyzn to cz─Östo bagatelizowany temat. Podczas gdy wiele m├│wi si─Ö┬áo piel─Ögnacji okolic narz─ůd├│w p┼éciowych u kobiet, aspekt ten w kontek┼Ťcie m─Ö┼╝czyzn jest zazwyczaj pomijany.Wi─Ökszo┼Ť─ç pan├│w interpretuje odpowiedni─ů higien─Ö intymn─ů m─Ö┼╝czyzn jako codzienny prysznic, nie zdaj─ůc sobie sprawy ze z┼éo┼╝onego charakteru tego tematu. Warto zapozna─ç si─Ö┬áze wskaz├│wkami odno┼Ťnie prawid┼éowej higieny, aby poprawi─ç sw├│j komfort ┼╝ycia i unikn─ů─ç┬ápowik┼éa┼ä zwi─ůzanych z nieprawid┼éow─ů┬ápiel─Ögnacj─ů.

Artykuł
27.03.2024
Jak długo trwa andropauza u mężczyzn? Wiek i objawy męskiej menopauzy
Jak długo trwa andropauza u mężczyzn? Wiek i objawy męskiej menopauzy

Czy andropauza jest m─Öskim odpowiednikiem menopauzy u kobiet? Czy andropauza zawsze wi─ů┼╝e si─Ö z kryzysem wieku ┼Ťredniego? A tak┼╝e czy z andropauz─ů mo┼╝na skutecznie walczy─ç?┬á

Artykuł
27.03.2024
Depresja u m─Ö┼╝czyzn - jak wygl─ůda m─Öska depresja?
Depresja u m─Ö┼╝czyzn - jak wygl─ůda m─Öska depresja?

Stopniowo zwi─Öksza si─Ö ┼Ťwiadomo┼Ť─ç w zakresie zdrowia psychicznego, ale pewne aspekty nadal niekoniecznie s─ů znane. Warto wiedzie─ç, ┼╝e niekt├│re choroby psychiczne mog─ů nieco r├│┼╝ni─ç si─Ö w swoim przebiegu zale┼╝nie od p┼éci.┬áCzy u m─Ö┼╝czyzn jest wy┼╝sze ryzyko zachorowania na depresj─Ö? Czy depresja u m─Ö┼╝czyzn przebiega inaczej? M─Öska depresja mo┼╝e wygl─ůda─ç mniej typowo i by─ç bardziej tragiczna w skutkach.

Artykuł
11.02.2024
Konsultacja z E-recept─ů za 49.99 Z┼ü Tylko w najnowszej aplikacji!