Stieprox - Recepta online - e-Recepta z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania

Opublikowano 05.04.2023

Stieprox   Recepta online   e Recepta z konsultacją | cena  dawkowanie  przeciwwskazania

Stieprox

Otrzymaj konsultacje lekarską na ten lek bez wychodzenia z domu.

Stieprox to szampon leczniczy, który stosuje się na owłosioną skórę głowy. Co zawiera Stieprox? Kiedy go używać?

Spis treści

Czym jest Stieprox?

Szampon leczniczy Stieprox zawiera cyklopiroks z olaminą (15 mg/g szamponu). Stosuje się go w leczeniu oraz łagodzeniu objawów chorób owłosionej skóry głowy, przede wszystkim łupieżu oraz łojotokowego zapalenia skóry.

e-Recepta online 58.99 ZŁ

Leki na potencje, leki stałe, antykoncepcja stała, przedłużenie terapii w chorobach przewlekłych.

Czas realizacji do 1 godziny roboczej*

Antykoncepcja awaryjna 59.99 ZŁ

Tabletka 'po', tabletka dzień po, tabletka do 72h, pigułka po.

Czas realizacji do 1 godziny roboczej*

Stieprox - Cena, refundacja

Preparat Stieprox nie jest refundowany, a jego cena zależy od rozmiaru opakowania.

  • Stieprox (15 mg/g szampon leczniczy 1 but. 100 ml) - cena wynosi ok. 49 zł

Ceny podane są jedynie orientacyjne i mogą zostać zmienione w przyszłości.

Mechanizm działania

Cyklopiroks z olaminą jest lekiem o działaniu przeciwgrzybiczym do stosowania miejscowego. Zwalcza grzyby z rodzaju Mallassezia, które wiąże się z powstawaniem chorób owłosionej skóry głowy, takich jak łojotokowe zapalenie skóry czy łupież. Ponadto wykazują one działanie przeciwzapalne.

Skład leku

Pozostałe składniki leku (substancje pomocnicze) to: siarczan sodowy eteru laurylowego, kokamidopropylobetaina, fosforan dwunastowodny disodu, jednowodny kwas cytrynowy, dietanoloamid kokosowy, glikol heksylenowy, alkohol oleinowy, polisorbat 80, polikwaternium 10, kompozycja zapachowa Fruitier Timotei AF 17050, woda oczyszczona oraz wodorotlenek sodu.

Jak dawkować lek u dorosłych?

Stieprox należy stosować dwa do trzech razy w tygodniu. Szampon leczniczy należy nanieść na wilgotne włosy i energicznie masować owłosioną skórę głowy (powstanie piana). Po spłukaniu ponownie nałożyć i spienić, włosy należy dokładnie spłukać. Produkt powinien pozostawać na włosach przez 3 do 5 minut.

Terapia szamponem Stieprox trwa zwykle 4 tygodnie (lek należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza). Pomiędzy kolejnymi użyciami, jeśli jest taka potrzeba, powinien być stosowany delikatny szampon.

Jak dawkować lek u dzieci?

Ze względu na nieprzeprowadzenie badań co do stosowania leku u dzieci, nie powinno się go stosować u pacjentów poniżej 18 roku życia.

Najczęstsze działania niepożądane

Jak każdy lek, Stieprox może wywoływać skutki uboczne podczas stosowania. Jest możliwe podrażnienie skóry w miejscu zastosowania leku, co będzie się objawiać swędzeniem, zaczerwienieniem, pieczeniem czy wysypką.

Rzadziej występujące działania niepożądane

Stosowanie preparatu Stieprox może powodować działania niepożądane o mniejszej częstliwości, takie jak nadwrażliwość (w miejscu kontaktu leku Stieprox ze skórą). Stieprox może powodować działania niepożądane przypuszczalnie związane z nasileniem choroby podstawowej, takie jak łuszczenie skóry, odbarwienie włosów, wyprysk, łysienie, zmiana struktury włosa.

Gdzie można zgłaszać działania niepożądane leku?

Jeśli pacjent podejrzewa u siebie występowanie objawów niepożądanych preparatu powinien powiadomić o tym jak najszybciej wyspecjalizowany personel medyczny. Informacje o ewentualnych działaniach ubocznych są przekazywane do Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku?

Nie powinno się stosować leku Stieprox u osób z nadwrażliwością na którąkolwiek substancję czynną lub pomocniczą.

Stieprox może wywołać podrażnienie skóry - należy zaprzestać stosowania preparatu jeśli podrażnienie skóry się utrzymuje. W przypadku dostania się produktu leczniczego do oczu, należy je przemyć dużą ilością wody.

U niektórych chorych stosujących Stieprox, którzy wcześniej przeszli np. farbowanie włosów (ze zniszczoną strukturą włosów) możliwe jest odbarwienie włosów na skutek używania Stieprox.

Interakcje Stieprox z innymi lekami

Nie wykazano interakcji.

Stieprox a ciąża

Ze względu na małe wchłanianie leku nie przewiduje się wpływu Stieprox na płód, jednak nie przeprowadzono stosownych badań.

Stieprox a karmienie piersią

Przypuszczalnie Stieprox nie ma większego wpływu ze względu na małą ekspozycję, jednak odpowiednie badania nie zostały przeprowadzone. Należy pamiętać o dokładnym spłukaniu szamponu przed karmieniem piersią.

Stieprox a prowadzenie pojazdów mechanicznych

Przypuszczalnie Stieprox nie ma lub ma nieistotny wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Należy pamiętać, by przed stosowaniem leku Stieprox zapoznać się z treścią ulotki dołączonej do opakowania lub skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, ponieważ każdy lek niewłaściwie stosowany może zagrażać życiu lub zdrowiu. Dokładne informacje dotyczące charakterystyki produktu znajdują się w ulotce dołączonej do opakowania preparatu.

Dane zamieszczone w artykule mają charakter jedynie informacyjny, nie zastępują przepisów prawnych i nie mogą zostać podstawą do jakichkolwiek roszczeń.

Podsumowanie informacji dotyczących leku Stieprox

Substancja czynna: cyklopiroks z olaminą (15 mg/g szamponu)

Wskazania: łojotokowe zapalenie skóry, łupież i inne choroby owłosionej skóry głowy

Zastosowanie: na owłosioną skórę głowy

Dawkowanie: 2-3 razy w tygodniu przez 4 tygodnie

Główne przeciwwskazania: nadwrażliwość na którąkolwiek substancję czynną lub pomocniczą

Główne działania niepożądane: podrażnienie skóry głowy

Stieprox - Recepta online

Rozpocznij konsultacje:

Inni czytali również

Momecutan - Recepta online - e-Recepta z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
Momecutan - Recepta online - e-Recepta z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania

Momecutan to preparat zawierający glikokortykosteroid do stosowania zewnętrznego w stanach zapalnych skóry. Jest dostępny w postaci maści oraz roztworu na skórę.

Charakterystyka produktów leczniczych
09.08.2023
Nezyr - Recepta online - e-Recepta z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
Nezyr - Recepta online - e-Recepta z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania

Łysienie androgenowe jest powszechnym problemem, który dotyka wielu mężczyzn na całym świecie. Jest to rodzaj łysienia spowodowanego działaniem hormonów androgenowych, głównie dihydrotestosteronu (DHT), na mieszki włosowe. Skutkuje ono stopniowym przerzedzeniem i utratą włosów, co może znacząco wpływać na pewność siebie i jakość życia mężczyzn.W ostatnich latach, dzięki postępom w dziedzinie medycyny, pojawiają się nowe nadzieje dla osób dotkniętych łysieniem androgenowym. Jednym z obiecujących leków jest Nezyr, który oferuje nowe perspektywy w leczeniu tego rodzaju łysienia .

Charakterystyka produktów leczniczych
27.06.2023
Syndi-35 - Recepta online - e-Recepta z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
Syndi-35 - Recepta online - e-Recepta z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania

Lek Syndi-35 to hormonalny preparat antykoncepcyjny stosowany w leczeniu chorób skóry takich jak trądzik, nadmierne owłosienie i bardzo tłusta skóra u kobiet w wieku rozrodczym.

Charakterystyka produktów leczniczych
12.04.2023
Konsultacja z E-receptą za 49.99 ZŁ Tylko w najnowszej aplikacji!