Drosfemine mini - Recepta online - e-Recepta z konsultacj─ů | cena, dawkowanie, przeciwwskazania

Opublikowano 24.11.2023

Drosfemine mini   Recepta online   e Recepta z konsultacj─ů | cena  dawkowanie  przeciwwskazania

Drosfemine mini

Otrzymaj konsultacje lekarsk─ů na ten lek bez wychodzenia z domu.

Drosfemine mini to dwuskładnikowe hormonalne tabletki antykoncepcyjne stosowane w celu zapobiegania ciąży. Zawierają zarówno pochodną estrogenu jak i progestagen.

Nazwa preparatu Drosfemine mini
Substancje czynne Ethinylestradiolum Drospirenonum
Dost─Öpno┼Ť─ç Na recept─Ö
Posta─ç
  • Tabletki powlekane
Dawki
  • 0,02 mg + 3 mg (Tabletki powlekane)

Spis tre┼Ťci

Czym jest lek Drosfemine mini?

Drosfemine mini jest doustnym dwuskładnikowym lekiem antykoncepcyjnym w formie tabletek powlekanych i jest dostępny tylko na receptę.

Jest to preparat złożony zawierający dwa hormony: etynyloestradiol (komponenta estrogenowa) i drospirenon (komponenta progestagenna).

Lek Drosfemine mini jest skutecznym preparatem chroniącym przed zajściem w ciążę, jednak nie chroni przed chorobami przenoszonymi drogą płciową.

e-Recepta online 58.99 ZŁ

Leki na potencje, leki stałe, antykoncepcja stała, przedłużenie terapii w chorobach przewlekłych.

Czas realizacji do 1 godziny roboczej*

Antykoncepcja awaryjna 59.99 ZŁ

Tabletka 'po', tabletka dzień po, tabletka do 72h, pigułka po.

Czas realizacji do 1 godziny roboczej*

Mechanizm działania Drosfemine mini

Mechanizm działania leku Drosfemine mini wynika ze współdziałania hormonalnych substancji czynnych produktu. Najważniejszym skutkiem jest zahamowanie owulacji, czyli uwolnienia komórki jajowej.

Innymi efektami działania hormonów płciowych zawartych w leku Drosfemine mini są zwiększenie gęstości śluzu szyjkowego, co zmniejsza jego przepuszczalność dla plemników, zmiany w obrębie błony śluzowej macicy utrudniające implantację ewentualnego zarodka i zahamowanie selekcji i wzrostu pęcherzyka dominującego, z którego mogłaby zostać uwolniona komórka jajowa.

Skład leku Drosfemine mini

Każda z tabletek leku Drosfemine mini zawiera dwie substancje czynne: etynyloestradiol w dawce 0,02 mg i drospirenon w dawce 3 mg.

Substancje pomocnicze zawarte w preparacie Drosfemine mini to laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, maltodekstryna, stearynian magnezu, hypromeloza 3cP, talk, dwutlenek tytanu, polisorbat 80, tlenek żelaza czerwony.

Jak stosowa─ç lek Drosfemine mini?

Drosfemine mini to lek do stosowania doustnego. Tabletki można popijać niewielką ilością wody.

Należy przyjmować tabletki antykoncepcyjne każdego dnia mniej więcej o tej samej godzinie, stosując się do kolejności wskazanej na blistrze. Powinno się przyjmować jedną tabletkę dziennie przez 21 dni. Następnie należy przerwać stosowanie leku Drosfemine mini na 7 dni (nie należy rozpoczynać kolejnego blistra). Podczas przerwy zazwyczaj występuje tzw. krwawienie z odstawienia. Zwykle zaczyna się ono po 2-3 dniach od zażycia ostatniej tabletki leku Drosfemine mini. Kolejne opakowanie należy zacząć po 7 dniach nawet jeśli krwawienie się do tego momentu nie zakończy.

Jak rozpocz─ů─ç przyjmowanie leku Drosfemine mini?

Jeśli w poprzednim cyklu miesiączkowym nie stosowano hormonalnego środka antykoncepcyjnego, pierwszą tabletkę Drosfemine mini należy przyjąć pierwszego dnia cyklu, czyli w pierwszy dzień miesiączki.

Jeśli w bieżącym cyklu miesiączkowym dochodzi do zmiany z innego złożonego hormonalnego środka antykoncepcyjnego, ringu dopochwowego lub plastra antykoncepcyjnego, kobieta powinna rozpocząć stosowanie leku Drosfemine mini następnego dnia po przyjęciu ostatniej z poprzednio stosowanych tabletek antykoncepcyjnych lub w dniu usunięcia systemu dopochwowego lub plastra.

Jeśli dochodzi do zmiany tabletek zawierających wyłącznie progestageny, implantu z gestagenem lub wkładki domacicznej (IUD) z lewonorgestrelem, przyjmowanie leku Drosfemine mini można rozpocząć w dowolnym dniu po usunięciu systemu lub przyjęciu tabletki poprzedniego preparatu. Konieczne jest jednak stosowanie dodatkowych metod antykoncepcji przez okres pierwszych 7 dni po rozpoczęciu terapii (np. barierowych ).

Jak stosowa─ç lek Drosfemine mini po porodzie lub poronieniu?

W przypadku poronienia w pierwszym trymestrze ciąży, można od razu rozpocząć przyjmowanie leku Drosfemine mini, bez potrzeby korzystania z dodatkowych, barierowych metod antykoncepcji.

Natomiast jeżeli poronienie nastąpiło w drugim trymestrze ciąży lub kobieta jest po porodzie , stosowanie leku można rozpocząć po odczekaniu od 21 do 28 dni. Jeśli przyjmowanie leku rozpocznie się później (po 28. dniu), to przez pierwsze 7 dni stosowania Drosfemine mini istnieje konieczność dołączenia barierowej metody antykoncepcji.

Jak dawkowa─ç lek Drosfemine mini?

Należy przyjmować 1 tabletkę dziennie, co odpowiada 0,02 mg etynyloestradiolu i 3 mg drospirenonu na dobę. Lek Drosfemine mini przyjmuje się przez 21 dni każdego 28-dniowego cyklu, a pozostałe 7 dni nie należy przyjmować tabletek.

Pomini─Öcie dawki preparatu Drosfemine mini

W przypadku przerwy w przyjmowaniu tabletek leku Drosfemine mini wynoszącej mniej 12 godzin nie dochodzi do obniżenia skuteczności antykoncepcji. Należy przyjąć tabletkę jak najszybciej po przypomnieniu sobie o jej pominięciu, a następne tabletki powinno się zażywać jak zwykle, o stałej porze.

W przypadku przerwy w przyjmowaniu tabletek leku Drosfemine mini wynoszącej więcej niż 12 godzin, skuteczność antykoncepcji może być niższa. Jak najszybciej należy przyjąć pominiętą tabletkę, nawet jeśli oznacza to przyjęcie dwóch tabletek na raz. Ponadto przez kolejne 7 dni należy stosować dodatkową, mechaniczną metodę antykoncepcji np. prezerwatywy, jeżeli pominięta została tabletka w pierwszym tygodniu. Pominięcie tabletki w drugim tygodniu wiąże się z najmniejszym ryzykiem i nie trzeba stosować dodatkowych metod, wystarczy przyjąć pominiętą tabletkę. Postępowanie w przypadku nie przyjęcia tabletki w trzecim tygodniu może być dwojakie: wzięcie zaległej tabletki, a po zakończeniu blistra rozpoczęcie kolejnego bez przerwy na krwawienie z odstawienia lub przerwanie przyjmowania tabletek i 7-dniowa przerwa na krwawienie z odstawienia bez kończenia blistra.

W sytuacji pominięcia więcej niż jednej tabletki z blistra wskazany jest kontakt z lekarzem.

Wymioty i biegunka podczas przyjmowania leku Drosfemine mini

Jeśli w czasie stosowania leku Drosfemine mini dojdzie do wymiotów lub biegunki, preparat może nie zostać wchłonięty całkowicie. W przypadku gdy wymioty lub biegunka wystąpią w ciągu 3 do 4 godzin od przyjęcia tabletki, niezwłocznie należy przyjąć tabletkę dodatkową, najlepiej przed upływem 12 h. Jeżeli jednak upłynie więcej niż 12 h, należy postępować tak, jak opisano to w sekcji o pominięciu dawki leku Drosfemine mini.

Op├│┼║nienie wyst─ůpienia krwawienia z odstawienia

Istnieje możliwość celowego opóźnienia wystąpienia krwawienia z odstawienia leku Drosfemine mini. W takim przypadku nie należy przerywać przyjmowania leku Drosfemine mini po 21 dniach, lecz 22 dnia rozpocząć kolejny blister. Wydłużenie okresu do wystąpienia krwawienia może trwać nawet do zakończenia drugiego opakowania. Standardowe stosowanie leku Drosfemine mini należy wznowić po siedmiodniowej przerwie.

Najcz─Östsze dzia┼éania niepo┼╝─ůdane Drosfemine mini

Do najczęstszych działań niepożądanych leku Drosfemine mini należy chwiejność emocjonalna, ból głowy, ból brzucha, trądzik, ból, powiększenie i tkliwość piersi, bolesne miesiączkowanie i zwiększenie masy ciała.

Stosowanie tabletek Drosfemine mini może powodować niechciane skutki. Występowanie działań niepożądanych wskutek stosowania złożonych hormonalnych środków jest powszechnym zjawiskiem i nie jest spowodowane stosowaniem tabletek, występuje również w podczas stosowania hormonalnych środków antykoncepcyjnych w innych formach. Możliwe jest ich występowanie pomimo braku skutków ubocznych podczas wcześniejszego stosowania hormonów płciowych (np. podczas stosowania poprzednich tabletek antykoncepcyjnych). W sytuacji, w której objawy są uciążliwe dla pacjentki, należy zwrócić się do lekarza. W niektórych przypadkach niezbędne będzie przerwanie stosowania leku Drosfemine mini.

Rzadziej wyst─Öpuj─ůce dzia┼éania niepo┼╝─ůdane Drosfemine mini

Do rzadszych, lecz charakterystycznych i poważnych działań niepożądanych mogących wystąpić u kobiet stosujących złożone tabletki antykoncepcyjne, takie jak Drosfemine mini należy tętnicza lub żylna choroba zakrzepowo-zatorowa. Żylna choroba zakrzepowo-zatorowa dzieli się na zakrzepicę żył głębokich (występowanie zakrzepów krwi w żyłach zwłaszcza kończyn dolnych) i zatorowość płucną (zatory w naczyniach krwionośnych płuc). Do tętniczych zaburzeń zakrzepowo-zatorowych należą takie incydenty jak zawał serca lub udar mózgu.

Należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem, jeśli podczas przyjmowania leku Drosfemine mini pojawią się następujące objawy: obrzęk, ból, tkliwość, zwiększone ucieplenie i zaczerwienienie nogi lub stopy (mogące sugerować zakrzepicę żył głębokich) czy też spłycenie, przyspieszenie oddechu, nagły napad kaszlu, ostry ból w klatce piersiowej, zamroczenie, zawroty głowy i przyspieszone lub nieregularne bicie serca (mogące sugerować zatorowość płucną). Pewne czynniki mogą zwiększać prawdopodobieństwo powstania zakrzepów krwi, należą do nich m. in. wiek powyżej 35 lat, palenie papierosów, otyłość, rodzinne występowanie zakrzepów krwi w żyłach. Jeżeli u pacjentki występuje jakikolwiek z czynników ryzyka, należy zgłosić to lekarzowi. Skutki zakrzepu krwi mogą być trwałe, a nawet powodować zgon.

Kolejne zdarzenia niepożądane, które mogą pojawić się w czasie stosowania leku Drosfemine mini to m. in. zakażenia grzybicze, reakcje alergiczne, zaburzenia rytmu serca, zaburzenia miesiączkowania, objawy obrzęku naczynioruchowego, egzema, zwiększony apetyt, depresja, nerwowość, zaburzenia snu, zawroty głowy pochodzenia błędnikowego, uczucie mrowienia i drętwienia, problemy ze wzrokiem, migrena, żylaki, wysokie lub niskie ciśnienie tętnicze, ból gardła, nudności, wymioty, zapalenie żołądka albo jelit, biegunka, zaparcia, wypadanie włosów, suchość skóry, wysypki, świąd, łojotok, bóle i skurcze mięśni szyi, kończyn, zakażenie pęcherza moczowego, guz piersi, mlekotok, torbiele jajników, upławy, zakażenie pochwy, suchość pochwy, ból w miednicy, nieprawidłowy wynik cytologii, zmniejszenie libido, zatrzymanie płynów, zmniejszony poziom energii, zwiększone pragnienie i zwiększona potliwość, utrata masy ciała.

Gdzie mo┼╝na zg┼éasza─ç dzia┼éania niepo┼╝─ůdane leku?

Jeśli pacjent podejrzewa u siebie występowanie objawów niepożądanych preparatu Drosfemine mini powinien powiadomić o tym jak najszybciej wyspecjalizowany personel medyczny. Informacje o ewentualnych działaniach ubocznych są przekazywane do Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

Ryzyko ┼╝ylnej choroby zakrzepowo-zatorowej

U kobiet stosujących złożone tabletki antykoncepcyjne, takie jak Drosfemine mini, dochodzi do wzrostu ryzyka powstania zakrzepów krwi. Jest to stan potencjalnie zagrażający życiu, jeżeli u pacjentki występuje jakikolwiek z niepokojących objawów należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Szacuje się, że wśród 10 000 kobiet, które nie korzystają ze złożonych hormonalnych środków antykoncepcyjnych i nie są w ciąży, mniej więcej 2 na przestrzeni roku doświadczą rozwinięcia zakrzepicy żył głębokich lub zatorowości płucnej. Warto jednak podkreślić, że to ryzyko może być znacznie większe w zależności od indywidualnych czynników ryzyka u danej kobiety (wiek powyżej 35 lat, palenie papierosów, otyłość, rodzinne zaburzenie krzepnięcia krwi). Szacuje się, że z 10 000 kobiet stosujących złożone hormonalne środki antykoncepcyjne zawierające drospirenon (jak Drosfemine mini), mniej więcej 9 do 12 doświadczy rozwinięcia tej choroby w ciągu roku.

Czy Drosfemine mini mo┼╝na przedawkowa─ç?

Nie ma doniesień o przedawkowaniu leku Drosfemine mini.

Przy ewentualnym przedawkowaniu Drosfemine mini można by spodziewać się nudności, wymiotów, krwawienia z dróg rodnych u młodych dziewcząt. Są to przewidywania na podstawie ogólnego doświadczenia ze stosowania hormonalnych środków antykoncepcyjnych.

Jakie s─ů przeciwwskazania do stosowania leku Drosfemine mini?

Stosowanie tabletek Drosfemine mini jest przeciwskazane w przypadku nadwrażliwości na substancje czynne lub którąkolwiek z substancji pomocniczych, ciężkich chorób nerek, ciężkich chorób wątroby, krwawienia z pochwy o nieznanej przyczynie, występowania nowotworów zależnych od hormonów płciowych (np. rak piersi, rak endometrium).

Przeciwwskazaniem do stosowania leku Drosfemine mini jest także występowanie lub zwiększone ryzyko żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej: występująca obecnie lub w przeszłości zakrzepica żył głębokich lub zatorowość płucna, dziedziczna lub nabyta predyspozycja do zakrzepów, rozległy zabieg operacyjny, unieruchomienie (jeśli pacjentka wymaga zabiegu chirurgicznego należy odstawić lek Drosfemine mini), obecność czynników ryzyka powstania zakrzepów krwi (wiek powyżej 35 lat, palenie papierosów, otyłość).

Kolejne przeciwwskazania do stosowania leku Drosfemine mini to zawał serca lub udar, dławica piersiowa, hiperhomocysteinemia, obecność przeciwciał antyfosfolipidowych, migrena z aurą, cukrzyca z powikłaniami naczyniowymi, nadciśnienie tętnicze, nieprawidłowe wyniki lipidogramu. Drosfemine mini nie należy stosować także jeżeli pacjentka jest w ciąży.

┼Ürodki ostro┼╝no┼Ťci

Szczególną ostrożność należy zachować jeśli pacjentka pali papierosy, ma problemy z sercem, u członka rodziny wystąpił zawał serca lub udar poniżej 50 roku życia, a także jeśli kobieta cierpi na depresję, toczeń rumieniowaty układowy, przewlekłe zapalne choroby jelit (np. wrzodziejące zapalenie jelita grubego) lub padaczkę.

Niektóre badania wskazują na nieznacznie zwiększoną częstość występowania nowotworów piersi u kobiet stosujących złożone tabletki antykoncepcyjne, jednak nie wykazano związku przyczynowo-skutkowego. W niektórych badaniach odnotowano zwiększone ryzyko wystąpienia raka szyjki macicy u kobiet korzystających z doustnego złożonego hormonalnego środka antykoncepcyjnego przez dłużej niż 5 lat.

Jeśli u pacjentki występuje choroba wątroby - ostra lub przewlekła - może okazać się konieczne przerwanie stosowania leku Drosfemine mini do czasu powrotu parametrów wątrobowych do prawidłowych wartości.

U pacjentek z dziedzicznym obrzękiem naczynioruchowym komponenta estrogenowa leku Drosfemine mini może wywołać lub nasilić objawy obrzęku naczynioruchowego.

W przypadku występowania predyspozycji do ostudy (przebarwień skóry) należy unikać bezpośredniej ekspozycji na światło słoneczne i promieniowanie ultrafioletowe.

Interakcje z innymi lekami

Preparat Drosfemine mini wchodzi w liczne interakcje, dlatego przed zastosowaniem leku należy skontaktować się z lekarzem i poinformować o wszystkich przyjmowanych lekach i suplementach diety.

Następujące preparaty mogą wpłynąć na zmniejszenie skuteczności hormonalnych środków antykoncepcyjnych, w tym Drosfemine mini: barbiturany, bosentan, karbamazepina, fenytoina, prymidon, ryfampicyna, leki stosowany w leczeniu zakażeń wirusem HIV i HCV, gryzeofulwina, okskarbazepina, topiramat, preparaty ziołowe z dziurawcem zwyczajnym. Jednoczesne stosowanie któregokolwiek z tych preparatów zmniejsza stężenie leku drosfemine mini.

U pacjentek chorujących na padaczkę, stosowanie leku Drosfemine mini może prowadzić do zwiększenia częstotliwości napadów drgawkowych poprzez osłabienie działania leków przeciwpadaczkowych zawierających lamotryginę. Warto również pamiętać, że produkt leczniczy Drosfemine mini może wpływać na działanie leków zawierających cyklosporynę, tiklopidynę i tyzanidynę.

Drosfemine mini a ci─ů┼╝a

Jeśli pacjentka jest w ciąży zastosowanie u niej leku Drosfemine mini jest bezwzględnie przeciwwskazane.

Natomiast jeśli pacjentka chce zajść w ciążę, może przerwać stosowanie leku Drosfemine mini w dowolnym momencie.

Po porodzie stosowanie leku Drosfemine mini jest możliwe w celu zapobiegania ciąży, należy jednak rozpocząć przyjmowanie tabletek w określonym czasie po przyjściu dziecka na świat. Według Rekomendacji Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego ryzyko powstałe wskutek stosowania złożonych hormonalnych środków antykoncepcyjnych po porodzie zależne jest od czasu, który minął od porodu. Z tego powodu należy przestrzegać następujących zasad:

  • przed upływem pierwszych 21 dni po porodzie ryzyko jest nieakceptowalne i metoda ta nie powinna być stosowana.

  • pomiędzy 21. , a 42. dniem po porodzie u kobiet o podwyższonym ryzyku choroby zakrzepowo-zatorowej ryzyko przewyższa korzyści, stosowanie tabletek nie jest zalecane. Natomiast u kobiet, u których nie stwierdza się ryzyka powstania zakrzepów krwi korzyści ze stosowania złożonych hormonalnych środków przewyższają ryzyko towarzyszące przyjmowaniu tabletek.

  • po upłynięciu 42 dni od porodu nie stwierdza się przeciwwskazań, stosowanie leku Drosfemine mini jest wówczas bezpieczne.

Stosowanie leku Drosfemine mini po porodzie powinno być wdrożone po wcześniejszej konsultacji z lekarzem ginekologiem. Nie należy samodzielnie oceniać jakie ryzyko powoduje stosowanie tabletek Drosfemine mini.

Drosfemine mini a karmienie piersi─ů

Stosowanie leku Drosfemine mini nie jest zalecane podczas karmienia piersią. Drosfemine mini może wpływać na zmniejszenie ilości i zmianę składu mleka. Substancje czynne i ich metabolity mogą przenikać do pokarmu i wpływać na karmione nim dziecko.

W celu dobrania hormonalnych środków antykoncepcyjnych wskazanych w okresie karmienia piersią należy skontaktować się z lekarzem. Jest możliwość stosowania tabletek zawierających wyłącznie progestagen w okresie laktacji.

Drosfemine mini a prowadzenie pojazd├│w mechanicznych

Nie zaobserwowano wpływu stosowania leku Drosfemine mini na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwanie maszyn.

Należy pamiętać, by przed użyciem leku zapoznać się z treścią ulotki dołączonej do opakowania lub skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, ponieważ każdy lek niewłaściwie stosowany może zagrażać życiu lub zdrowiu. Dokładne informacje dotyczące charakterystyki produktu znajdują się w ulotce dołączonej do opakowania preparatu.

Dane zamieszczone w artykule mają charakter jedynie informacyjny, nie zastępują przepisów prawnych i nie mogą zostać podstawą do jakichkolwiek roszczeń.

Podsumowanie informacji dotycz─ůcych leku Drosfemine mini

Substancje czynne: etynyloestradiol 0,02 mg, drospirenon 3 mg

Wskazania: antykoncepcja

Zastosowanie: doustne

Dawkowanie: 1 tabletka na dobę przez 21 dni, 7 dni przerwy w przyjmowaniu tabletek

Główne przeciwwskazania: ryzyko tętniczej i żylnej choroby zakrzepowo zatorowej, nadwrażliwość na którykolwiek ze składników leku

Główne działania niepożądane: chwiejność emocjonalna, ból głowy, ból brzucha, trądzik, ból, powiększenie i tkliwość piersi, bolesne miesiączkowanie, zwiększenie masy ciała, tętnicza i żylna choroba zakrzepowo-zatorowa

Bibliografia

Charakterystyka Produktu Leczniczego Drosfemine mini dostępna online pod adresem https://www.sunfarm.pl/library/2019/03/07/155194897321.pdf

Inne popularne leki:

Drosfemine mini - Recepta online

Rozpocznij konsultacje:

Inni czytali r├│wnie┼╝

Antykoncepcja a depresja - jakie s─ů powi─ůzania?
Antykoncepcja a depresja - jakie s─ů powi─ůzania?

Wiele kobiet decyduje si─Ö na antykoncepcj─Ö hormonaln─ů ze wzgl─Ödu na wygod─Ö oraz wysok─ů skuteczno┼Ť─ç w zapobieganiu ci─ů┼╝y. Jednak jak ka┼╝dy lek, r├│wnie┼╝ pigu┼éki antykoncepcyjne, maj─ů swoje dzia┼éania niepo┼╝─ůdane. Dost─Öpne s─ů tak┼╝e na recept─Ö online. Pacjentki zauwa┼╝aj─ů, ┼╝e podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej ich nastr├│j uleg┼é pogorszeniu, a nawet zaczynaj─ů zauwa┼╝a─ç u siebie objawy depresji. Czy stosowanie doustnych ┼Ťrodk├│w antykoncepcyjnych zwi─Öksza ryzyko depresji? Okazuje si─Ö, ┼╝e tak. Ponadto pigu┼éki antykoncepcyjne wp┼éywaj─ů na poziom stresu.

Artykuł
28.11.2023
Antykoncepcja a choroby tarczycy - na co warto zwr├│ci─ç uwag─Ö?
Antykoncepcja a choroby tarczycy - na co warto zwr├│ci─ç uwag─Ö?

W obecnych czasach wiele kobiet stosuj─ůcych antykoncepcj─Ö choruje przewlekle na choroby tarczycy. W tym artykule wyja┼Ťnimy, jaki jest zwi─ůzek pomi─Ödzy powy┼╝szymi aspektami.┬áPoznamy wp┼éyw chor├│b tarczycy na skuteczno┼Ť─ç i bezpiecze┼ästwo antykoncepcji oraz dowiemy si─Ö, jak dokona─ç ┼Ťwiadomego wyboru, uwzgl─Ödniaj─ůc zdrowotne potrzeby i kontekst indywidualnej sytuacji. Antykoncepcja hormonalna dost─Öpna jest tylko na recept─Ö (recepta online).

Artykuł
24.11.2023
Jak szybko dzia┼éaj─ů tabletki antykoncepcyjne?
Jak szybko dzia┼éaj─ů tabletki antykoncepcyjne?

Tabletki antykoncepcyjne to jedna z najbardziej skutecznych metod antykoncepcji dost─Öpnych na┬árecept─Ö. A┼╝ 16% Polek decyduje si─Ö na t─Ö form─Ö zabezpieczenia. Najcz─Ö┼Ťciej wybieranymi tabletkami antykoncepcyjnymi s─ů pigu┼éki dwusk┼éadnikowe, zawieraj─ůce komponent─Ö progesteronow─ů i estrogenow─ů oraz jednosk┼éadnikowe, w kt├│rych substancj─ů czynn─ů s─ů gestageny.┬áSzybko┼Ť─ç dzia┼éania tabletek antykoncepcyjnych jest uzale┼╝niona od momentu w┼é─ůczenia antykoncepcji. Kiedy nale┼╝y rozpocz─ů─ç pierwsze opakowanie i co zrobi─ç, gdy zapomnimy o przyj─Öciu pastylki?

Artykuł
14.11.2023
Konsultacja z E-recept─ů za 49.99 Z┼ü Tylko w najnowszej aplikacji!