Tadalafil Teva Konsultacja z E-recept─ů 49.99 z┼é ju┼╝ w 15 minut!

Tadalafil Teva - Recepta online - e-Recepta z konsultacj─ů | cena, dawkowanie, przeciwwskazania

Tadalafil Teva jest lekiem przeznaczonym do leczenia dorosłych mężczyzn z zaburzeniami erekcji lub łagodnym rozrostem gruczołu krokowego. Jaki jest mechanizm działania tego leku? Co warto wiedzieć przed jego zastosowaniem?

Rozpocznij konsultacj─Ö z Tadalafil Teva
Otrzymaj konsultacj─Ö lekarsk─ů na ten lek bez wychodzenia z domu.
Tadalafil Teva - Recepta online - e-Recepta z konsultacj─ů | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
Autor: Redakcja Erecept.pl 18.02.2024
Nazwa preparatu Tadalafil Teva
Substancje czynne Tadalafilum
Dost─Öpno┼Ť─ç Na recept─Ö
Posta─ç
  • Tabletki powlekane
Dawki
  • 2,5 mg (Tabletki powlekane)
  • 5 mg (Tabletki powlekane)
  • 10 mg (Tabletki powlekane)
  • 20 mg (Tabletki powlekane)

Podstawowe informacje o leku Tadalafil Teva

Substancja czynna: tadalafil

Wskazania: leczenie zaburzeń erekcji, łagodny rozrost gruczołu krokowego

Zastosowanie: doustne

Dawkowanie: stosowanie leku w przypadku zaburzeń erekcji polega na zażywaniu 10 mg 30 minut przed planowaną aktywnością seksualną oraz 5 mg raz na dobę w celu leczenia łagodnego rozrostu gruczołu krokowego

Główne przeciwwskazania: nadwrażliwość na którąkolwiek substancję leku, hipotonia, ciężka niewydolność wątroby, ciężka niewydolność serca, niestabilna dławica piersiowa, niedawno przebyty zawał serca lub udar

Główne działania niepożądane: bóle i zawroty głowy, nudności, niestrawność, uderzenia gorąca, zaburzenia widzenia, uczucie niedrożności nosa.

e-Recepta Express

Do 1 godziny roboczej* Antykoncepcja, leki stałe, przedłużenie terapii w chorobach przewlekłych, leki na potencję.

Antykoncepcja awaryjna

Do 1 godziny roboczej* Tabletka 'po', tabletka dzień po, tabletka do 72h, pigułka po.

Ile kosztuje lek Tadalafil Teva?

Lek Tadalafil Teva kosztuje ok 57 zł w przypadku opakowania zawierającego 4 tabletki w dawce 20 mg lub ok 41 zł w przypadku opakowania zawierającego 4 tabletki w dawcę 10 mg.

Lek nie znajduje się na liście leków refundowanych.

Podana cena jest wyłącznie orientacyjna i może ulec zmianie. Preparat jest dostępny wyłącznie na receptę.


Czym jest lek Tadalafil Teva i w jakim celu si─Ö go stosuje?

Tadalafil Teva to lek wydawany wyłącznie na receptę, przeznaczony do stosowania doustnego, w celu leczenia zaburzeń erekcji czyli niemożności uzyskania lub utrzymania wzwodu prącia odpowiedniego do odbycia stosunku seksualnego. Substancję czynną leku jest tadalafil należący do grupy inhibitorów fosfodiesterazy typu 5 (PDE5). Działanie leku Tadalafil Teva opiera się na rozszerzeniu naczyń krwionośnych ciał jamistych prącia co umożliwia napływ większej ilości krwi do członka i powstanie erekcji.

Należy mieć świadomość, że lek Tadalafil Teva jest skuteczny pod warunkiem uzyskania stymulacji seksualnej. Jest ono niezbędne do uzyskania efektu terapeutycznego w postaci wzwodu prącia, wystarczającego do podjęcia satysfakcjonującej aktywności seksualnej. Lek nie jest przeznaczony do stosowania u kobiet ani u osób bez zaburzeń erekcji.

Lek Tadalafil Teva pomaga pacjentom również w leczeniu objawów łagodnego rozrostu gruczołu krokowego.

Jaki jest mechanizm działania leku Tadalafil Teva?

Napływ krwi do członka po zastosowaniu leku Tadalafil Teva jest spowodowany rozkurczem mięśniówki gładkiej ciał jamistych prącia, za który odpowiada, powstający w szlaku enzymatycznym zależnym od tlenku azotu, cykliczny monofosforan guanozyny (cGMP). Tadalafil jest inhibitorem enzymu rozkładającego cGMP, dzięki czemu jego rozkurczający mięśniówkę efekt utrzymuje się dłużej, a krew bez przeszkód dociera do ciał jamistych prącia. To pozwala na uzyskanie wzwodu odpowiedniego do odbycia stosunku płciowego.

Należy pamiętać, że opisany powyżej cykl enzymatyczny jest zależny od tlenku azotu, który powstaje w ciałach jamistych prącia w warunkach fizjologicznych w wyniku pobudzenia seksualnego. Dlatego Tadalafil Teva nie pomaga pacjentom, którzy nie uzyskali stymulacji seksualnej.

Relaksacyjny wpływ cGMP na mięśniówkę gładką odpowiada również za rozluźnienie mięśni gruczołu krokowego co pozwala na leczenie objawów łagodnego rozrostu tego gruczołu za pomocą leku Tadalafil Teva.

Jaki jest skład leku Tadalafil Teva?

Każda tabletka leku zawiera 5 mg, 10 mg lub 20 mg substancji czynnej - tadalafilu.
Do substancji pomocniczych tworzących otoczkę i rdzeń tabletki należą laktoza jednowodna, powidon K12, krospowidon, sodu stearylofumaran, alkohol poliwinylowy makrogol 3350, tytanu dwutlenek (E171), talk, żelaza tlenek żółty (E 172).

Jak dawkowa─ç lek Tadalafil Teva?

Lek występuje w opakowaniach po 28 tabletek powlekanych zawierających 5 mg substancji czynnej lub po 4 tabletki powlekane o zawartości 10 mg lub 20 mg tadalafilu.
Tabletki powlekane przeznaczone są do stosowania doustnego tylko w całości. Lek należy popi wodą, może być on przyjmowany w czasie posiłku lub między posiłkami.

Zalecaną dawką leku Tadalafil Teva przy u pacjentów, u których występują zaburzenia erekcji jest 10 mg stosowane około 30 min przed planowaną aktywnością seksualną. Przy braku efektu powyższej dawki, można ją zwiększyć do 20 mg.

U pacjentów przyjmujących Tadalafil Teva tzn. co najmniej 2 razy w tygodniu, można rozważyć przyjmowanie leku każdego dnia w najmniejszej tolerowanej przez pacjenta dawce tj. 5 mg lub 2,5 mg raz na dobę. Lek powinno się przyjmować w przybliżeniu o tej samej porze każdego dnia.

Większe dawki nie są zalecane do codziennego stosowania. Leku Tadalafil Teva nie można stosować częściej niż raz na dobę.

Schemat dawkowania leku Tadalafil Teva u pacjentów z łagodnym rozrostem gruczołu krokowego, celem leczenia tego schorzenia polega na codziennym przyjmowaniu jednej tabletki leku Tadalafil Teva 5 mg w przybliżeniu o tej samej porze każdego dnia. Wykazano brak skuteczności dawki 2,5 mg raz na dobę w leczeniu łagodnego rozrostu gruczołu krokowego.

Jakie s─ů przeciwskazania do stosowania leku?

Lek jest przeciwwskazany u osób, u których stwierdzono:

  • nadwrażliwość na którykolwiek ze składników leku

  • choroby serca będące przeciwskazaniem do podejmowania aktywności seksualnej (przebyty w ciągu ostatnich 90 dni zawał mięśnia sercowego lub udar mózgu w ciągu ostatniego pół roku, dławica piersiowa, niewydolność serca w klasie NYHA 2, arytmie, niedociśnienie)

  • anatomiczne zniekształcenia członka (wygięcie lub zwłóknienie ciał jamistych) lub nowotwór komórek krwi lub nowotwór szpiku kostnego ponieważ mogą one zwiększać szansę na wystąpienie priapizmu.

  • Nie należy przyjmować leku Tadalafil Teva jeśli pacjent przyjmuje azotany organiczne (stosowane w leczeniu dławicy piersiowej) i leki pobudzające cyklazę guanylową, ponieważ tadalafil działając rozszerzająco na naczynia krwionośne może nasilić działanie hipotensyjne azotanów.

  • Należy pamiętać że codzienne przyjmowanie leku Tadalafil Teva w dawce 2,5 mg lub 5 mg niezależnie od wskazania jest przeciwskazane u pacjentów z ciężkimi zaburzeniami czynności nerek.

Jakie s─ů najcz─Östsze dzia┼éania niepo┼╝─ůdane leku Tadalafil Teva?

Do najczęściej zgłaszanych działań niepożądanych leku należą: ból głowy, pojawiające się nagle zaczerwienienie twarzy, przekrwienie błony śluzowej nosa, niestrawność, ból mięśni pleców i kończyn.

Jakie s─ů rzadziej wyst─Öpuj─ůce dzia┼éania niepo┼╝─ůdane leku Tadalafil Teva?

Wśród rzadziej zgłaszanych działań niepożądanych leku można wymienić: zawroty głowy, niewyraźne widzenie, szumy uszne, uczucie kołatania serca, duszności, krwawienie z nosa, nudności, wymioty, krwiomocz, przedłużony czas wzwodu (w sytuacji utrzymywania się wzwodu powyżej 4 godzin pacjent powinien niezwłocznie zwrócić się do lekarza), obrzęki obwodowe, zaburzenia rytmu serca, ból w klatce piersiowej i dławica piersiowa, nietętnicza przednia niedokrwienna neuropatia nerwu wzrokowego (NAION), ubytki pola widzenia, udar, migrena.

Należy mieć na uwadze, że dodatkowe czynniki ryzyka takie jak cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, podeszły wiek czy incydenty sercowo-naczyniowe w przeszłości zwiększają szansę na wystąpienie groźnych działań niepożądanych leku takich jak nietętnicza przednia niedokrwienna neuropatia nerwu wzrokowego (NAION) czy nagła utrata słuchu. Należy poinformować lekarza o wszystkich schorzeniach w trakcie konsultacji w celu oceny bezpieczeństwa i dobrania odpowiedniej dawki leki Tadalafil Teva.

Gdzie mo┼╝na zg┼éasza─ç dzia┼éania niepo┼╝─ůdane leku?

Jeśli pacjent podejrzewa u siebie występowanie objawów niepożądanych preparatu powinien powiadomić o tym jak najszybciej wyspecjalizowany personel medyczny.

Informacje o ewentualnych działaniach ubocznych są przekazywane do Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

Jakie leki wchodz─ů w interakcje z tadalafil teva?

Badania wykazały, że Tadalafil Teva nasila działanie hipotensyjne azotanów i innych leków stosowanych w celu leczenia wysokiego ciśnienia krwi np. produkty lecznicze blokujące kanały wapniowe (amlodypina), inhibitory konwertazy angiotensyny - ACE (enalapril), produkty lecznicze blokujące receptory ?- adrenergiczne (metoprolol), tiazydowe leki moczopędne. Jeśli pacjent takie leki przyjmuje należy rozważyć zmodyfikowanie dawki stosowanych do tej pory leków lub je odstawić (w przypadku blokerów receptorów alfa-adrenergicznych i riocyguatu).

Leki takie jak fenobarbital, fenytoina czy karbamezepina, mogą obniżać stężenie tadalafilu w osoczu krwi.

Jakie s─ů objawy przedawkowania leku Tadalafil Teva?

Badania wykazały, że stosowanie jednorazowych dawek do 500 mg u zdrowych osób i 100 mg w dawkach wielokrotnych na dobę powoduje wystąpienie objawów niepożądanych podobnych do tych obserwowanych przy stosowaniu mniejszych dawek.

W przypadku przedawkowania leku Tadalafil Teva należy stosować leczenie objawowe.

Tadalafil teva a spo┼╝ywanie alkoholu

W badaniach nie zaobserwowano nasilenia hipotensyjnego wpływu alkoholu przy jednoczesnym stosowaniu tadalafilu (10 mg i 20 mg).

Powyższe dawki nie powodowały w badaniach wzrostu stężenia alkoholu we krwi.

Tadalafil Teva w dawce 10 mg nie nasila wpływu alkoholu na funkcje poznawcze.

W dawce 20 mg Tadalafil Teva powodował u niektórych osób zawroty głowy przy zmianie pozycji ciała i hipotensję ortostatyczną.

Jaki wp┼éyw na p┼éodno┼Ť─ç, ci─ů┼╝─Ö i karmienie piersi─ů ma lek Tadalafil Teva?

Tadalafil Teva nie powinien być stosowany przez kobiety.

Badania na zwierzętach nie wykazały negatywnego wpływu leku na rozwój zarodka i przebieg ciąży.

Leku nie powinno się stosować w trakcie karmienia piersią, ponieważ substancje w nim zawarte przenikają do mleka.

U niektórych mężczyzn wykazano zmniejszenie ilości plemników w ejakulacie w wyniku stosowania leku Tadalafil Teva.

Jaki wp┼éyw na zdolno┼Ť─ç prowadzenia pojazd├│w i obs┼éugi maszyn ma lek Tadalafil Teva?

Lek nie wywiera istotnego wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn. Jednym z działań niepożądanych leku są zawroty głowy, dlatego przed przystąpieniem do prowadzenia pojazdu pacjent powinien poznać swoją reakcję na tadalafil.

Bibliografia

https://rejestrymedyczne.ezdrowie.gov.pl

Inne popularne leki

Inni czytali r├│wnie┼╝