Leverette - Recepta online - e-Recepta z konsultacj─ů | cena, dawkowanie, przeciwwskazania

Opublikowano 17.02.2024

Autor Redakcja Erecept.pl

Leverette - Recepta online - e-Recepta z konsultacj─ů | cena, dawkowanie, przeciwwskazania

Lek Leverette to przykład złożonego hormonalnego środka antykoncepcyjnego. Występuje w formie tabletek doustnych i zawiera 2 substancje czynne - lewonorgestrel oraz etynyloestradiol. Takie formy antykoncepcji cechują się wysoką skutecznością, o ile stosowane są poprawnie.

Rozpocznij konsultacj─Ö z Leverette

Otrzymaj konsultacj─Ö lekarsk─ů na ten lek bez wychodzenia z domu.

Nazwa preparatu Leverette
Substancje czynne Levonorgestrelum Ethinylestradiolum
Dost─Öpno┼Ť─ç Na recept─Ö
Posta─ç
 • Tabletki powlekane
Dawki
 • 0,15 mg + 0,03 mg (Tabletki powlekane)

Spis tre┼Ťci

Podstawowe informacje o leku Leverette

Substancja czynna: lewonorgestrel (0,150 mg) i etynyloestradiol (0,030 mg)

Wskazania: antykoncepcja - zapobieganie ciąży.

Zastosowanie: doustne.

Dawkowanie: 1 tabletka na dobę, o stałej porze.

Główne przeciwwskazania: żylna choroba zakrzepowo-zatorowa, tętnicze zaburzenia zakrzepowo-zatorowe, ciężka choroba wątroby, nowotwory wątroby i hormonozależne, nadwrażliwość na substancje zawarte w tabletkach.

Główne działania niepożądane: nudności, ból brzucha, zwiększenie masy ciała, ból głowy, obniżenie nastroju, tkliwości i ból piersi, żylna choroba zakrzepowo-zatorowa (np. zakrzepica żył głębokich i zatorowość płucna).

e-Recepta online 49.99 ZŁ

Leki na potencje, leki stałe, antykoncepcja stała, przedłużenie terapii w chorobach przewlekłych.

Czas realizacji do 1 godziny roboczej*

Antykoncepcja awaryjna 59.99 ZŁ

Tabletka 'po', tabletka dzień po, tabletka do 72h, pigułka po.

Czas realizacji do 1 godziny roboczej*

Ile kosztuje lek Leverette

Lek Leverette kosztuje 27 zł w przypadku opakowania zawierającego 28 tabletek.

Lek nie znajduje się na liście leków refundowanych.

Podana cena jest wyłącznie orientacyjna i może ulec zmianie. Preparat jest dostępny wyłącznie na receptę.

Czym jest Leverette?

Leverette to jeden z wielu doustnych hormonalnych środków antykoncepcyjnych. Zawiera komponentę estrogenową i progestagenową, co czyni go preparatem złożonym.

Opakowania leku Leverette zawierają 28 tabletek powlekanych. Tabletki antykoncepcyjne zawierające substancje czynne są żółte i jest ich 21 w opakowaniu. Tabletek placebo jest 7 w blistrze i są koloru białego.

W jednej, żółtej tabletce aktywnej znajduje się 0,150 mg lewonorgestrelu oraz 0,030 mg etynyloestradiolu.

Jaki jest mechanizm działania?

Lek Leverette jest dwuskładnikową tabletką antykoncepcyjną , która zawiera składniki estrogenowe i progestagenowe. Stosowanie tych tabletek ma na celu zapobieganie ciąży poprzez kilka mechanizmów - głównie poprzez hamowanie owulacji, ale też wpływ na charakter śluzu szyjki macicy, utrudnianie ruchu plemników, zmniejszenie ruchliwości jajowodów oraz zmianę właściwości błony śluzowej macicy.

Produkt dostępny jest wyłącznie po okazaniu recepty lub e-recepty.

Jaki jest skład leku?

Lek Leverette zawiera dwie substancje czynne i szeregi substancji pomocniczych. Poszczególne tabletki w opakowaniu również różnią się składem. Tabletki aktywne zawierają 0,150 mg lewonorgestrelu i 0,030 mg etynyloestradiolu. Tabletki nazwane tabletkami placebo nie zawierają substancji czynnej.

Tabletki żółte zawierają substancje czynne, a ich otoczka zbudowana jest z alkoholu poliwinylowego, tytanu dwutlenku, makrogolu 3350, talku oraz żelaza tlenku żółtego. Rdzeń żółtych tabletek składa się z laktozy jednowodnej, powidonu K30, krospowidonu typ A i magnezu stearynianu.

Białe tabletki, czyli tabletki placebo, nie zawierają substancji czynnej. Ich otoczkę tworzą alkohol poliwinylowy, tytanu dwutlenek, makrogol 3350 i talk. Rdzeń tabletki placebo składa się z laktozy bezwodnej, powidonu K30 i magnezu stearynianu.

Jak stosowa─ç lek?

Lek należy stosować doustnie, w razie potrzeby popijając niewielką ilością płynu. Należy przyjmować tabletki codziennie. Lek można przyjmować niezależnie od posiłku i pory dnia. Stosowanie leku Leverette powinno odbywać się o stałej, ustalonej przez pacjentkę godzinie, by zmniejszyć prawdopodobieństwo pominięcia tabletki i zmniejszenia skuteczności antykoncepcyjnej.

Nie należy mylić tabletek - żółte zawierają substancje czynne, a białe tabletki są placebo. W pierwszej kolejności należy przyjmować żółte tabletki, a dopiero potem białe tabletki.

Rozpoczęcie przyjmowania leku Leverette należy skonsultować z lekarzem i postępować zgodnie z jego zaleceniami.

Jak dawkować lek u dorosłych?

Należy przyjmować jedną tabletkę leku Leverette na dobę, o stałych porach, z kolejnością wskazaną na blistrze. Ostatnie 7 tabletek w blistrze to tabletki placebo, a w czasie ich stosowania zwykle występuje krwawienie z odstawienia. Zazwyczaj krwawienie rozpoczyna się między drugim a trzecim dniem po zażyciu ostatniej tabletki zawierającej substancję czynną i może trwać nawet po rozpoczęciu kolejnego opakowania.

Jak dawkowa─ç lek u dzieci?

Lek Leverette może być stosowany tylko u pacjentek po wystąpieniu pierwszej miesiączki. Jeśli pacjentka jest niepełnoletnia, ale miesiączkuje i zachodzi potrzeba zastosowania leku Leverette, lek należy dawkować jak u dorosłych.

Jak rozpocz─ů─ç przyjmowanie leku Leverette?

Jeżeli pacjentka w poprzednim miesiącu nie stosowała żadnej hormonalnej metody antykoncepcji stosowanie leku Leverette należy rozpocząć w 1. dniu cyklu miesiączkowego, czyli w 1. dniu krwawienia.

W sytuacji, gdy przed planowanym rozpoczęciem przyjmowania leku Leverette, pacjentka stosowała inne złożone hormonalne środki antykoncepcyjne, moment rozpoczęcia stosowania Leverette będzie się różnił, zależnie od wcześniej stosowanej metody. Jeśli pacjentka stosowała wcześniej inny doustny, złożony środek antykoncepcyjny, rozpoczęcie przyjmowanie leku Leverette powinno nastąpić po przyjęciu ostatniej tabletki aktywnej lub najpóźniej dzień po zwyczajowej przerwie lub przyjmowaniu tabletek placebo. W przypadku stosowania innego złożonego hormonalnego środka antykoncepcyjnego - np. plastrów i złożonego systemu terapeutycznego dopochwowego, należy rozpocząć przyjmowanie leku Leverette w dniu usunięcia poprzedniego środka antykoncepcyjnego, albo najpóźniej w dniu, na który przypadałoby kolejne zastosowanie poprzednio stosowanego produktu.

Zmiana ze środka antykoncepcyjnego zawierającego jedynie progestageny również zależy od rodzaju środka (należy pamiętać, że w tych przypadkach powinno się stosować dodatkową formę zabezpieczenia przed niechcianą ciążą przez pierwszych 7 dni przyjmowania Leverette):

 • tabletki antykoncepcyjne zawierające jedynie progestagen - można rozpocząć przyjmowanie leku Leverette w dowolnym momencie;

 • implant lub hormonalna wkładka domaciczna - w dniu ich usunięcia;

 • iniekcje - w dniu, w którym miałby być podany następny zastrzyk.

W przypadku, kiedy pacjentka poroniła w 1. trymestrze ciąży i chce zacząć przyjmować złożone hormonalne środki antykoncepcyjne, może to zrobić natychmiast i nie jest konieczne stosowanie dodatkowej antykoncepcji.

Jeśli pacjentka poroniła w 2. trymestrze lub jest po porodzie przyjmowanie leku Leverette powinno się rozpocząć między 21. a 28. dniem po porodzie lub poronieniu. Jeśli kobieta rozpoczyna stosowanie tabletek Leverette później, zaleca się, aby dodatkowo stosowała mechaniczną metodę antykoncepcji w ciągu pierwszych 7 dni przyjmowania tabletek. Jeśli jednak doszło już do stosunku przed rozpoczęciem stosowania złożonego doustnego środka antykoncepcyjnego, konieczne jest upewnienie się, że pacjentka nie jest w ciąży lub należy poczekać do pierwszego krwawienia przed rozpoczęciem stosowania leku Leverette.

Należy pamiętać, by przed zastosowaniem leku Leverette skontaktować się z lekarzem, w celu oceny czynników ryzyka działań niepożądanych np. żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej oraz obecności przeciwwskazań.

Co zrobi─ç w przypadku pomini─Öcia tabletki?

Pominięcie tabletek placebo można zignorować, ale należy je wyrzucić, by uniknąć wydłużenia okresu stosowania tabletek placebo.

Należy pamiętać, by nigdy nie przerywać stosowania złożonej antykoncepcji hormonalnej na dłużej niż 7 dni, bo taki właśnie okres ciągłego przyjmowania tabletek jest niezbędny do odpowiedniego wyhamowania osi podwzgórze-przysadka-jajnik.

Jeśli opóźnienie w zażyciu tabletki aktywnej jest krótsze niż 12 godzin, skuteczność antykoncepcyjna pozostaje zachowana. Kobieta powinna zażyć pominiętą tabletkę jak tylko sobie o tym przypomni, a kolejne tabletki powinna przyjmować o regularnej porze.

Jeśli opóźnienie jest dłuższe niż 12 godzin, postępowanie zależy od tygodnia cyklu, w którym doszło do pominięcia tabletki.

 • 1. tydzień - należy przyjąć ostatnią pominięta dawkę jak najszybciej, nawet jeśli oznacza to przyjęcie dwóch tabletek jednocześnie. Ponadto należy stosować dodatkową mechaniczną formę antykoncepcji przez następne 7 dni w celu zapobiegania ciąży.

 • 2. tydzień - kobieta powinna zażyć ostatnią pominiętą tabletkę, jak tylko sobie o tym przypomni, nawet jeśli oznacza to jednoczesne zażycie dwóch tabletek. Jeśli w ciągu 7 dni poprzedzających pominięcie pierwszej tabletki kobieta przyjmowała tabletki prawidłowo, nie jest konieczne stosowanie dodatkowych metod antykoncepcyjnych. Jednak jeśli pacjentka zapomniała zażyć więcej niż 1 tabletkę, zaleca się stosowanie dodatkowej metody antykoncepcji przez kolejne 7 dni.

 • 3. tydzień - zapomnianą tabletkę należy przyjąć jak najszybciej, nawet jeśli oznacza to przyjęcie dwóch tabletek jednocześnie. Następnie należy kontynuować przyjmowanie tabletek zgodnie z planem, aż do zakończenia blistra. Po zakończeniu blistra, należy zrezygnować z przyjmowania tabletek placebo i od razu rozpocząć nowe opakowanie tabletek. Alternatywnie, można zalecić przerwanie przyjmowania tabletek zawierających substancję czynną z obecnego opakowania i kontynuowanie przyjmowania tabletek placebo przez okres do 7 dni (obejmując dni, w których pominięto przyjęcie tabletek). Następnie zaleca się rozpoczęcie nowego opakowania tabletek. W obu przypadkach należy poinformować pacjentkę o konieczności stosowania dodatkowej metody antykoncepcji, jeśli przed pominięciem tabletki nie stosowała prawidłowego schematu przyjmowania leku.

Więcej szczegółowych informacji na temat postępowania w przypadku pominięcia dawek, można znaleźć w ulotce leku Leverette.

Jakie s─ů najcz─Östsze dzia┼éania niepo┼╝─ůdane?

W czasie stosowania leku Leverette, mogą wystąpić różne działania niepożądane. Najczęściej zgłaszanymi skutkami ubocznymi są nudności, ból brzucha, zwiększenie masy ciała , ból głowy, obniżenie nastroju, tkliwości i ból piersi. Niektóre z nich mogą mieć charakter przejściowy i zmniejszać swoje nasilenie w czasie stosowania kolejnych opakowań.

Jakie s─ů rzadziej wyst─Öpuj─ůce dzia┼éania niepo┼╝─ůdane?

Niezbyt częste działania niepożądane, które zgłaszały pacjentki podczas stosowania leku Leverette to między innymi wymioty, biegunka, zatrzymanie płynów, migrena, zmniejszenie libido, powiększenie piersi, wysypka i pokrzywka.

Pacjentki rzadko zgłaszały skutki uboczne takie jak nietolerancja soczewek kontaktowych, nadwrażliwość na substancje zawarte w preparacie, zmniejszenie masy ciała, żylna choroba zakrzepowo-zatorowa, tętnicze zaburzenia zakrzepowo-zatorowe, zwiększenie libido, upławy, wydzielina z piersi, rumień guzowaty (związany z występowaniem bolesnych, czerwonych guzków na skórze) i wielopostaciowy.

Stosowanie złożonych hormonalnych środków antykoncepcyjnych może zwiększać ryzyko powstania nowotworów wątroby i w nieznacznym stopniu raka piersi.

Jeśli pacjentka ma zdiagnozowaną hipertriglicerydemię, stosowanie leku Leverette może zwiększać ryzyko zapalenia trzustki.

Tabletki antykoncepcyjne mogą powodować zwiększenie ciśnienia tętniczego krwi powodując lub nasilając nadciśnienie tętnicze. Mogą także powodować lub nasilać stany takie jak zaburzenia wątroby objawiające się żółtaczką, choroby pęcherzyka żółciowego, toczeń rumieniowaty układowy, porfiria, wrzodziejące zapalenie jelita grubego tym bardziej jeśli takie stany nasilały się w przeszłości w czasie ciąży lub w okresie wcześniejszego stosowania hormonów płciowych.

U kobiet z wrodzonym obrzękiem naczynioruchowym estrogeny zawarte w leku Leverette mogą wywoływać lub nasilać objawy obrzęku naczynioruchowego.

Tabletki antykoncepcyjne Leverette mogą powodować zaburzenia czynności wątroby i tolerancji glukozy.

Jeśli wystąpią jakiekolwiek działania niepożądane, należy skontaktować się z lekarzem i postępować zgodnie z zaleceniami lekarza.

Gdzie mo┼╝na zg┼éasza─ç dzia┼éania niepo┼╝─ůdane leku?

Jeśli pacjent podejrzewa u siebie występowanie objawów niepożądanych preparatu powinien powiadomić o tym jak najszybciej wyspecjalizowany personel medyczny. Informacje o ewentualnych działaniach ubocznych są przekazywane do Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

Jakie s─ů objawy przedawkowania?

W przypadku przedawkowania leku Leverette, nie opisano ciężkich działań niepożądanych. Po przedawkowaniu złożonych hormonalnych środków antykoncepcyjnych mogą wystąpić nudności, wymioty, lub krwawienia z pochwy. Leczenie jest objawowe, nie ma swoistego antidotum.

Jakie s─ů przeciwwskazania do stosowania leku?

Jeśli u pacjentki występuje któryś z poniżej wymienionych stanów lub wystąpi w trakcie stosowania leku Leverette, należy przerwać stosowanie leku:

 • czynna lub przebyta żylna choroba zakrzepowo-zatorowa np. zakrzepica żył głębokich i zatorowość płucna;

 • znana dziedziczna lub nabyta predyspozycja do występowania żylnej choroby zakrzepowo zatorowej;

 • czynne lub przebyte tętnicze zaburzenia zakrzepowo-zatorowe - np. zawał serca, dławica piersiową, udar mózgu, przemijający napad niedokrwienny, migrena z objawami ogniskowymi neurologicznymi;

 • wysokie ryzyko powstania zaburzeń zakrzepowo-zatorowych tętnic - np. cukrzyca z powikłaniami naczyniowymi, ciężkie nadciśnienie tętnicze;

 • aktualna lub przebyta w przeszłości ciężka choroba wątroby - do normalizacji parametrów wątroby;

 • łagodne lub złośliwe nowotwory wątroby aktualnie lub w wywiadzie;

 • wystąpienie lub podejrzenie wystąpienia nowotworów hormonozależnych;

 • niezdiagnozowane, nieprawidłowe krwawienia z dróg rodnych;

 • nadwrażliwość na substancje czynne lewonorgestrel lub etynyloestradiol lub którąkolwiek substancje pomocniczą;

 • jednoczesne stosowanie leków zawierających ombitaswir/parytaprewir/rytonawir i dazabuwir.

W jakich sytuacjach nale┼╝y zachowa─ç szczeg├│ln─ů ostro┼╝no┼Ť─ç?

Stosowanie złożonego hormonalnego środka antykoncepcyjnego wiąże się ze zwiększonym ryzykiem wystąpienia żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej. Ryzyko jest największe w pierwszym roku stosowania leku Leverette oraz gdy złożone hormonalne środki antykoncepcyjne są przyjmowane ponownie po przerwie w stosowaniu wynoszącej 4 tygodnie lub więcej.

Należy zachować szczególną ostrożność, jeśli u pacjentki występuje któryś z czynników ryzyka żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej. W sytuacji gdy, u pacjentki występuje kilka czynników ryzyka, nie wolno stosować leku Leverette. Czynniki ryzyka żylnej choroby zakrzepowo zatorowej to między innymi:

 • otyłość,

 • dodatni wywiad rodzinny,

 • długotrwałe unieruchomienie, rozległy zabieg chirurgiczny (jeśli pacjentka wymaga zabiegu chirurgicznego zaleca się przerwanie stosowania tabletek na co najmniej 4 tygodnie przed planowanym zabiegiem),

 • wiek powyżej 35 lat,

 • choroby takie jak toczeń rumieniowaty układowy, zespół hemolityczno-mocznicowy, przewlekłe zapalne choroby jelit itd.

Jeżeli pacjentka zauważy objawy żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej, w której skład wchodzi zatorowość płucna oraz zakrzepica żył głębokich, powinna się zgłosić do lekarza. Objawy, na które należy zwrócić uwagę to np. obrzęk i ból kończyny dolnej, duszność, nagły napad kaszlu, ostry ból w klatce piersiowej.

Stosowanie leku Leverette u pacjentek z grupy ryzyka tętniczych zaburzeń zakrzepowo-zatorowych również powinno odbywać się z zachowaniem szczególnej ostrożności. Czynniki ryzyka takich zaburzeń, są podobne do tych, które dotyczą żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej - wśród nich wymienia się również palenie tytoniu, nadciśnienie i migrenę. Pacjentka powinna pilnie zgłosić się do lekarza, jeśli zauważy u siebie objawy udaru mózgu (przejściowe objawy mogą przemawiać za tym, że to przemijający napad niedokrwienny mózgu) oraz zawału serca.

Przed stosowaniem leku Leverette oraz przed stosowaniem złożonych środków antykoncepcyjnych innego rodzaju, należy skontaktować się z lekarzem - decyzję o przepisaniu preparatu należy podjąć po ustaleniu ewentualnych czynników ryzyka powyższych chorób i obecności przeciwwskazań. W przypadku pojawienia się objawów żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej lub tętniczych zaburzeń zakrzepowych należy przerwać stosowanie leku, skontaktować się z lekarzem i postępować dalej zgodnie z zaleceniami lekarza.

Jakie s─ů interakcje z innymi lekami?

Głównym przeciwwskazanym połączeniem leków jest jednoczesne stosowanie leku Leverette z preparatami zawierającymi ombitaswir, parytaprewir, rytonawir i dazabuwir z rybawiryną lub bez rybawiryny. Takie połączenie może powodować zaburzenia wątroby objawiające się wzrostem aktywności ALAT. Z tego powodu kobiety stosujące lek Leverette muszą zastosować inne metody antykoncepcji (takie jak środki antykoncepcyjne zawierające wyłącznie progestagen lub metody niehormonalne) przed rozpoczęciem tego schematu terapii skojarzonej. Tabletki leku Leverette mogą być stosowanie po dwóch tygodniach od zakończenia leczenia tym schematem terapii skojarzonej.

Niektóre leki mogą indukować enzymy odpowiedzialne za metabolizm i wydalanie hormonów płciowych. W tej sytuacji skuteczność antykoncepcyjna leku Leverette może być zmniejszona. Leki mogące w ten sposób zmniejszyć skuteczność złożonych hormonalnych środków antykoncepcyjnych to np. barbiturany, karbamazepina, fenytoina, rifampicyna, niektóre leki stosowane w leczeniu zakażeń wirusem HIV (np. rytonawir), topiramat i produkty ziołowe zawierające ziele dziurawca zwyczajnego.

W przypadku leczenia induktorami enzymów odpowiedzialnych za metabolizm hormonów płciowych, które mogą zmniejszyć działanie leku Leverette, powinno się stosować mechaniczną lub inną metodę antykoncepcji oprócz złożonego doustnego środka antykoncepcji. Wymagane jest stosowanie mechanicznych metod antykoncepcji przez cały okres terapii skojarzonej oraz przez 28 dni po zakończeniu leczenia.

Czy mo┼╝na stosowa─ç lek Leverette w ci─ů┼╝y?

Mimo, że nie wykazano teratogennego wpływu na płód ani zwiększonego ryzyka wad wrodzonych u płodów matek, które nieumyślnie stosowały lek Leverette na wczesnym etapie ciąży, nie wolno stosować leku Leverette w ciąży ani w okresie karmienia piersią. W sytuacji, gdy kobieta dowie się, że jest w ciąży podczas przyjmowania hormonalnych środków antykoncepcyjnych, należy przerwać stosowanie leku.

Przed stosowaniem leku Leverette ponownie po porodzie, należy uwzględnić zwiększone prawdopodobieństwo powstania zakrzepów krwi u kobiet w okresie połogu.

Czy mo┼╝na stosowa─ç lek Leverette w okresie karmienia piersi─ů?

Przyjmowanie leku Leverette jest przeciwwskazane w okresie karmienia piersią, ze względu na fakt, że substancje czynne zawarte w preparacie mogą wpływać na ilość i skład mleka kobiecego. Przyjmowanie tabletek leku Leverette, należy rozpocząć najlepiej po zakończeniu karmienia piersią.

W niewielkich ilościach steroidowe środki antykoncepcyjne i/lub ich metabolity mogą przenikać do mleka kobiecego. Takie ilości mogą wpływać na dziecko.

Czy stosowanie leku Leverette wp┼éywa na zdolno┼Ť─ç prowadzenia pojazd├│w mechanicznych?

Lek Leverette wpływa w minimalny sposób lub nie wpływa w żadnym stopniu na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługę maszyn.

Należy pamiętać, by przed użyciem leku zapoznać się z treścią ulotki dołączonej do opakowania lub skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, ponieważ każdy lek niewłaściwie stosowany może zagrażać życiu lub zdrowiu. Dokładne informacje dotyczące charakterystyki produktu znajdują się w ulotce dołączonej do opakowania preparatu.

Dane zamieszczone w artykule mają charakter jedynie informacyjny, nie zastępują przepisów prawnych i nie mogą zostać podstawą do jakichkolwiek roszczeń.

Bibliografia

Charakterystyka Produktu Leczniczego Leverette; dostępna w internecie; 2017; https://www.exeltis.pl/media/Leverette_ChPL-2017-07-20.pdf

Inne popularne leki:

Inni czytali r├│wnie┼╝

Antykoncepcja a problemy zwi─ůzane z wag─ů - jakie s─ů zalecenia lekarzy?
Antykoncepcja a problemy zwi─ůzane z wag─ů - jakie s─ů zalecenia lekarzy?

Istnieje popularne przekonanie, ┼╝e w wyniku stosowania antykoncepcji hormonalnej┬áprzybiera si─Ö na wadze. Wiele kobiet z obawy przed przyrostem masy cia┼éa nie decyduje si─Ö na stosowanie tabletek antykoncepcyjnych. Czy jednak rzeczywi┼Ťcie istnieje owa zale┼╝no┼Ť─ç?Antykoncepcja hormonalna jest dost─Öpna wy┼é─ůcznie na recept─Ö (recepta online).

Artykuł
27.03.2024
Antykoncepcja dla kobiet pal─ůcych - co stosowa─ç? Czego unika─ç?
Antykoncepcja dla kobiet pal─ůcych - co stosowa─ç? Czego unika─ç?

Wyb├│r metody antykoncepcji┬ápowinien by─ç dostosowany indywidualnie. Podczas podejmowania decyzji nale┼╝y bra─ç pod uwag─Ö wiele czynnik├│w m.in. styl ┼╝ycia. Czy antykoncepcja hormonalna jest odpowiednia dla kobiet pal─ůcych? Jak palenie papieros├│w wp┼éywa na wyb├│r antykoncepcji?

Artykuł
27.03.2024
Livopill - Recepta online - e-Recepta z konsultacj─ů | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
Livopill - Recepta online - e-Recepta z konsultacj─ů | cena, dawkowanie, przeciwwskazania

Livopill jest to lek zaliczany do antykoncepcji awaryjnej u┼╝ywanej w przypadku, gdy podczas stosunku p┼éciowego, nie zastosowano ┼╝adnej antykoncepcji lub zastosowana metoda zawiod┼éa. Tabletk─Ö nale┼╝y przyj─ů─ç jednorazowo, nie p├│┼║niej ni┼╝ w ci─ůgu 72 godzin, a najlepiej w ci─ůgu 12. Dzia┼éa poprzez hamowanie uwalniania kom├│rki jajowej oraz jej implantacji. Mo┼╝e by─ç stosowany w dowolnym dniu cyklu miesi─ůczkowego. Jest dost─Öpny wy┼é─ůcznie na recept─Ö.

Charakterystyka produkt├│w leczniczych
18.02.2024
Konsultacja z E-recept─ů za 49.99 Z┼ü Tylko w najnowszej aplikacji!