Biofenac Konsultacja z E-recept膮 49.99 z艂 ju偶 w 15 minut!

Biofenac - Recepta online - e-Recepta z konsultacj膮 | opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania

Biofenac opinie

Twoje imi臋, 23/09/2023, 12:10
5/5
Ola, 25/09/2023, 20:26
Mniej bol膮 mnie stawy, ale trzeba uwa偶a膰 jak ma si臋 dra偶liwy 偶贸艂膮dek
Ola, 10/11/2023, 20:41
Pomog艂o na b贸le kr臋gos艂upa
Bartosz, 24/04/2024, 19:23
choruje na RZS i lek zosta艂 mi przepisany na b贸l staw贸w wyst臋puj膮cy w przebiegu tej choroby. Jestem zadowolony z dzia艂ania preparatu.
Micha艂, 25/04/2024, 16:46
od lat zmagam si臋 z b贸lem kr臋gos艂upa, Biofenac bardzo mi pomaga. Nie mam te偶 偶adnych szkodliwych dzia艂a艅. Polecam
Marek, 22/05/2024, 21:42
Dobry lek, 艂agodzi b贸l plec贸w, problemem dla mnie s膮 b贸le brzucha, kt贸re odczuwam po tabletkach. Zobacz臋 jak b臋dzie dalej.
Piotrek, 30/05/2024, 17:15
Mam zesztywniaj膮ce zapalenie staw贸w kr臋gos艂upa, za偶ywa艂em pare lek贸w ale z biofenacem si臋 polubi艂em. Lek mi pomaga w b贸lu, a nie mam 偶adnych skutk贸w ubocznych wiec daje 5 gwiazdek.
Gosia, 24/06/2024, 15:17
Nie mog艂am spa膰 z powodu b贸l贸w stawowych, teraz poczu艂am ulg臋, lek naprawd臋 pomaga.
Pawe艂, 30/06/2024, 22:19
Bardzo pomaga na b贸le stawowe, ale miewam b贸le brzucha po za偶yciu tabletki.

Biofenac to lek z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), a jego głównym składnikiem aktywnym jest aceklofenak, który jest powszechnie stosowany w reumatologii jako środek przeciwbólowy i przeciwzapalny.

Biofenac jest skutecznym narzędziem w łagodzeniu bólu o różnym pochodzeniu, w tym bólów reumatycznych, mięśniowych czy pourazowych. 

Ponadto, jego właściwości przeciwzapalne pozwalają na zmniejszenie obrzęków i stanów zapalnych w przypadku chorób reumatycznych, takich jak reumatoidalne zapalenie stawów czy zapalenie stawów kręgosłupa. Czym jest Biofenac? Jakie są wskazania do stosowania leku? Jakie środki ostrożności należy zachować?

Rozpocznij konsultacj臋 z Biofenac
Otrzymaj konsultacj臋 lekarsk膮 na ten lek bez wychodzenia z domu.
Biofenac - Recepta online - e-Recepta z konsultacj膮 | opinie, cena, dawkowanie, przeciwwskazania
Autor: Redakcja Erecept.pl 30.06.2024
Nazwa preparatu Biofenac
Substancje czynne Aceclofenacum
Dost臋pno艣膰 Na recept臋
Posta膰
 • Tabletki powlekane
 • proszek do sporz膮dzania zawiesiny doustnej
Dawki
 • 100 mg (Tabletki powlekane)
 • 100 mg (proszek do sporz膮dzania zawiesiny doustnej)

Podstawowe informacje o leku Biofenac

Substancja czynna: aceklofenak.

Wskazania: w objawowym leczeniu przewlekłych chorób stawów z towarzyszącym bólem i występowaniem stanu zapalnego tj. choroba zwyrodnieniowa stawów, reumatoidalne zapalenie stawów (RZS) oraz zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa.

Zastosowanie: doustnie.

Dawkowanie: maksymalnie 200 mg (2 tabletki) przyjmowane w dwóch dawkach podzielonych (rano i wieczorem).

Główne przeciwwskazania: nadwrażliwość, krwawienia z przewodu pokarmowego związane z przyjmowaniem NLPZ, ciężkie zaburzenia czynności nerek i wątroby, III trymestr ciąży, zastoinowa niewydolność serca, reakcje nadwrażliwości po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych NLPZ w przeszłości.

Główne działania niepożądane: zawroty głowy, niestrawność, bóle brzucha, nudności, biegunka i zmiany w testach czynnościowych wątroby, wzdęcia, zapalenie błony śluzowej żołądka, zaparcia, wymioty, owrzodzenie jamy ustnej, świąd skórny i wysypka, zaburzenia czynności nerek, zaostrzenie chorób zapalnych jelit (choroba Leśniowskiego-Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego).

Należy pamiętać, by przed użyciem leku zapoznać się z treścią ulotki dołączonej do opakowania lub skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, ponieważ każdy lek niewłaściwie stosowany może zagrażać życiu lub zdrowiu. Dokładne informacje dotyczące charakterystyki produktu znajdują się w ulotce dołączonej do opakowania preparatu.

Dane zamieszczone w artykule mają charakter jedynie informacyjny, nie zastępują przepisów prawnych i nie mogą zostać podstawą do jakichkolwiek roszczeń.

e-Recepta Express

Do 1 godziny roboczej* Antykoncepcja sta艂a, leki sta艂e, przed艂u偶enie terapii w chorobach przewlek艂ych, leki na potencj臋.

Antykoncepcja awaryjna

Do 1 godziny roboczej* Tabletka 'po', tabletka dzie艅 po, tabletka do 72h, pigu艂ka po.

Ile kosztuje lek Biofenac?

Lek Biofenac kosztuje ok 16 zł w przypadku opakowania zawierającego 20 tabletek.

Lek nie znajduje się na liście leków refundowanych.

Podana cena jest wyłącznie orientacyjna i może ulec zmianie. Preparat jest dostępny wyłącznie na receptę.

Czym jest produkt leczniczy Biofenac?

Produkt leczniczy Biofenac to lek w postaci białych tabletek powlekanych, który zawiera substancję czynną o nazwie aceklofenak.

Jest to niesteroidowy lek przeciwzapalny (NLPZ), który wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne.

Biofenac jest wykorzystywany w terapii różnych schorzeń reumatologicznych przebiegających z przewlekłym bólem i występowaniem stanu zapalnego.

Jaki jest mechanizm dzia艂ania preparatu?

Mechanizm działania aceklofenaku polega głównie na zahamowaniu syntezy prostaglandyn, substancji odgrywających istotną rolę w rozwoju stanu zapalnego.

Działanie leku polega głównie na hamowaniu aktywności cyklooksygenazy-2 (COX-2), a także w pewnym stopniu cyklooksygenazy-1 (COX-1). Enzymy te biorą udział w reakcjach prowadzących do powstania prostaglandyn z lipidów błon komórkowych. Dodatkowo, aceklofenak wpływa na obniżenie aktywności innych mediatorów stanu zapalnego.

Wszystkie te procesy prowadzą do redukcji objawów reakcji zapalnej, takich jak obrzęk, dolegliwości bólowe czy sztywność stawów, a także zmniejszenia powstawania uszkodzeń tkanki łącznej związanych ze stanem zapalnym.

Biofenac zamienniki

Lekami z t膮 sam膮 substancj膮 czynn膮 co Biofenac s膮:

 • Digavar

Jaki jest sk艂ad leku?

Każda tabletka powlekana zawiera 100 mg aceklofenaku.

Do substancji pomocniczych zaliczamy: glicerolu distearynian, kroskarmelozęp sodową, powidok (K-30), celulozę mikrokrystaliczną (typ 101 i 102), makro golu stearynian, tytanu dwutlenek (E171), celulozę mikrokrystaliczną, hypromelozę.

Jakie s膮 wskazania do stosowania produktu leczniczego Biofenac?

Biofenac jest zalecany do stosowania w objawowym leczeniu bólu i stanów zapalnych w chorobie zwyrodnieniowej stawów, reumatoidalnym zapaleniu stawów (RZS) oraz w zesztywniającym zapaleniu stawów kręgosłupa (ZZSK).

Jak dawkowa膰 lek u doros艂ych?

Maksymalna zalecana ilość preparatu do zażycia w ciągu jednego dnia to 200 mg (2 tabletki) podzielona na dwie równe dawki tzn. jedna tabletka powlekana co 12 godzin.

Zaleca się przyjmować jedną dawkę rano, a drugą wieczorem.

Pacjenci w podeszłym wieku

Nie ma konieczności zmniejszania dawki u osób starszych, jednak należy wziąć pod uwagę częstsze występowanie działań niepożądanych w tej grupie wiekowej, zwłaszcza tych z przewodu pokarmowego – istnieje zwiększone ryzyko krwawienia i perforacji przewodu pokarmowego.

Dodatkowo u pacjentów w podeszłym wieku istnieje większe prawdopodobieństwo zaburzenia funkcji nerek, układu sercowo-naczyniowego oraz wątroby.

Zaburzenia czynności nerek lub wątroby

U osób z łagodnymi i umiarkowanymi zaburzeniami funkcji wątroby należy dostosować dawkę aceklofenaku – zalecana dawka początkowa wynosi 100 mg preparatu na dobę.

Brak jest dostępnych danych dotyczących potrzeby modyfikacji ilości aceklofenaku u pacjentów z łagodnymi zaburzeniami funkcji nerek, jednak w takich sytuacjach zaleca się zachowanie ostrożności.

Jak dawkowa膰 lek u dzieci?

Z uwagi na brak badań dotyczących bezpieczeństwa i skuteczności leczenia aceklofenakiem dzieci i młodzieży poniżej 18 roku życia, nie zaleca się stosowania preparatu w tej grupie wiekowej.

Jakie s膮 najcz臋stsze dzia艂ania niepo偶膮dane leku?

Najczęściej zgłaszane skutki uboczne leku obejmują: zawroty głowy, zaburzenia żołądkowo-jelitowe, takie jak nudności, ból brzucha, niestrawność, biegunka, wzdęcia, zapalenie błony śluzowej żołądka, zaparcia, wymioty, owrzodzenie jamy ustnej.

Do częstych działań niepożądanych podczas stosowania leku Biofenac zalicza się także: wzrost aktywności aminotransferaz, świąd, wysypkę, zapalenie skóry, pokrzywkę oraz zwiększenie stężenia mocznika i kreatyniny we krwi.

Jakie s膮 rzadziej wyst臋puj膮ce skutki uboczne leku?

Z mniejszą częstotliwością obserwujemy: zaczerwienienie twarzy, uderzenia gorąca, duszność, skurcz oskrzeli, krwawienie z przewodu pokarmowego, zapalenie jamy ustnej, perforację przewodu pokarmowego, zaostrzenie wrzodziejącego zapalenia okrężnicy i choroby Crohna, niewydolność nerek oraz uszkodzenie wątroby.

Rzadziej po przyjęciu leku Biofenac może wystąpić: niedokrwistość, reakcje anafilaktyczne (w tym wstrząs), hiperkaliemia (podwyższenie stężenia potasu we krwi), zwiększenie masy ciała, depresja, koszmary senne, bezsenność, ból głowy, zaburzenia smaku, zaburzenia widzenia, szumy uszne, niewydolność i kołatanie serca oraz nadciśnienie tętnicze.

Gdzie mo偶na zg艂asza膰 dzia艂ania niepo偶膮dane leku?

Jeśli pacjent podejrzewa u siebie występowanie objawów niepożądanych preparatu powinien powiadomić o tym jak najszybciej wyspecjalizowany personel medyczny.

Informacje o ewentualnych działaniach ubocznych są przekazywane do Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

Czy wyst臋puj膮 interakcje z innymi lekami?

Pewne leki mogą mieć wpływ na działanie produktu leczniczego Biofenac. W takiej sytuacji może być konieczne dostosowanie dawki tych leków lub zaprzestanie ich stosowania. To jest szczególnie istotne, jeśli pacjent jest jednocześnie przyjmuje:

 • lit (stosowany w leczeniu chorób psychicznych)

 • leki wykorzystywane w terapii depresji

 • digoksynę (stosowana w leczeniu niewydolności serca lub arytmii)

 • leki moczopędne

 • niektóre leki stosowane w terapii nadciśnienia tętniczego (np. inhibitory ACE)

 • leki przeciwzakrzepowe

 • leki przeciwcukrzycowe

 • cyklosporynę i takrolimus (stosowane w zapobieganiu odrzucenia przeszczepionych narządów)

 • steroidowe leki przeciwzapalne (betametazon i prednizolon)

 • kwas acetylosalicylowy i inne niesteroidowe leki przeciwzapalne

 • zydowudynę (stosowana w leczeniu zakażenia wirusem HIV)

Jakie s膮 objawy przedawkowania leku?

Najczęstszymi objawami, które mogą wystąpić po przedawkowaniu produktu leczniczego Biofenac są: nudności, wymioty, dolegliwości bólowe żołądka, ból i zawroty głowy oraz senność.

Terapia w przypadku ostrego zatrucia niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ) opiera się głównie na stosowaniu środków neutralizujących oraz na łagodzeniu objawów ewentualnych powikłań, takich jak spadek ciśnienia krwi, niewydolność nerek, napady drgawkowe, podrażnienie przewodu pokarmowego oraz zaburzenia oddychania.

W przypadku przyjęcia nadmiernej dawki aceklofenaku doustnie, należy jak najszybciej przeprowadzić płukanie żołądka lub podać węgiel aktywowany, aby ograniczyć wchłanianie substancji czynnej.

Metody takie jak wymuszona diureza, dializa lub hemoperfuzja mogą być nieskuteczne w usuwaniu leków z grupy NLPZ ze względu na ich znaczne wiązanie z białkami w organizmie.

Jakie s膮 przeciwwskazania do stosowania leku?

Nie należy stosować produktu leczniczego Biofenac, jeśli występuje nadwrażliwość na substancję czynną lub jakąkolwiek inną substancję zawartą w preparacie.

Lek jest również przeciwwskazany w przypadku:

 • czynnego krwawienia lub współistniejących chorób związanych z krwawieniem

 • osób, u których kiedykolwiek wystąpiły krwawienia z przewodu pokarmowego lub perforacja związane ze stosowaniem niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ)

 • czynnej lub nawracającej choroby wrzodowej żołądka i/lub dwunastnicy

 • zastoinowej niewydolności serca (NYHA II-IV)

 • choroby niedokrwiennej serca

 • osób ciężkimi zaburzeniami czynności nerek lub wątroby

 • kobiet w III trymestrze ciąży

Stosowanie leku Biofenac jest także niewskazane jeżeli kiedykolwiek pojawiły się objawy uczulenia na kwas acetylosalicylowy (potocznie nazywany aspiryną) lub na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (np. ibuprofen, ketoprofen). Objawy uczulenia mogły manifestować się poprzez reakcje nadwrażliwości, takie jak np. napad astmy, skurcz oskrzeli, alergiczne zapalenie błony śluzowej nosa, obrzęk naczynioruchowy lub reakcje skórne, w tym pokrzywka, wysypka, rumień.

Czy mo偶na stosowa膰 Biofenac w ci膮偶y?

Nie dysponujemy wystarczającymi danymi klinicznymi dotyczącymi ekspozycji na aceklofenak w okresie ciąży.

Zahamowanie procesu wytwarzania prostaglandyn może negatywnie oddziaływać na przebieg ciąży i ewentualny rozwój zarodka lub płodu. Stosowanie inhibitorów syntezy prostaglandyn we wczesnym okresie ciąży niesie ze sobą podwyższone ryzyko wystąpienia poronienia oraz wad serca i wad przewodu pokarmowego u rozwijającego się płodu.

Zaleca się unikanie stosowania produktu leczniczego Biofenac u kobiet w pierwszym i drugim trymestrze ciąży, chyba że istnieje pilna potrzeba, ponieważ może to prowadzić do redukcji ilości płynu owodniowego oraz zwężenia przewodu tętniczego u płodu.

W przypadku konieczności zastosowania leku u kobiet planujących ciążę oraz w pierwszym i drugim trymestrze ciąży, podawane dawki powinny być możliwie jak najmniejsze, a czas trwania leczenia możliwie najkrótszy.

W trzecim trymestrze ciąży wszystkie inhibitory syntezy prostaglandyn mogą powodować u płodu: przedwczesne zamknięcie przewodu tętniczego, nadciśnienie płucne oraz niewydolność nerek. Ponadto u kobiet mogą powodować u matki i noworodka: wydłużenie czasu krwawienia oraz zahamowanie kurczliwości macicy, co może prowadzić do przedłużenia czasu porodu.

W związku z tym stosowanie produktu leczniczego Biofenac jest przeciwwskazane w trzecim trymestrze ciąży.

Czy dozwolone jest przyjmowanie leku w trakcie karmienia piersi膮?

Nie ma pewności, czy aceklofenak przenika do mleka matki.

Należy dokładnie ocenić, czy kontynuować karmienie piersią lub stosowanie produktu leczniczego Biofenac, uwzględniając pozytywne efekty karmienia piersią dla dziecka oraz korzyści wynikające z przyjmowania produktu leczniczego Biofenac przez kobietę.

Czy Biofenac wp艂ywa na zdolno艣膰 do prowadzenia pojazd贸w?

Osoby, które doświadczą zawrotów głowy lub innych objawów związanych z układem nerwowym podczas przyjmowania leków z grupy NLPZ, nie powinny prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.

Bibliografia

Charakterystyka produktu leczniczego Biofenac, dostępna w internecie:
http://chpl.com.pl/data_files/Biofenac.pdf


Inne popularne leki

Inni czytali r贸wnie偶