Paroxinor Konsultacja z E-recept─ů 49.99 z┼é ju┼╝ w 15 minut!

Paroxinor - E-recepta - recepta online z konsultacj─ů | cena, dawkowanie, przeciwwskazania

Paroxinor to lek o działaniu przeciwdepresyjnym, należący do grupy selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI). Jego aktywny składnik to paroksetyna. Paroxinor stosowany jest w leczeniu zaburzeń depresyjnych, lękowych oraz zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych. Lek reguluje poziom neuroprzekaźnika serotoniny, wpływając na poprawę samopoczucia i redukcję objawów zaburzeń psychicznych.

Rozpocznij konsultacj─Ö z Paroxinor
Otrzymaj konsultacj─Ö lekarsk─ů na ten lek bez wychodzenia z domu.
Paroxinor - E-recepta - recepta online z konsultacj─ů | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
Autor: Redakcja Erecept.pl 11.05.2024
Nazwa preparatu Paroxinor
Substancje czynne Paroxetini hydrochloridum
Dost─Öpno┼Ť─ç Na recept─Ö
Posta─ç
 • Tabletki powlekane
Dawki
 • 20 mg (Tabletki powlekane)

Czym jest produkt leczniczy Paroxinor?

Paroxinor to produkt leczniczy zawierający substancję czynną o nazwie paroksetyna. Jest to lek przeciwdziałający zaburzeniom psychicznym, takim jak depresja , zaburzenia lękowe, zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne oraz inne schorzenia związane z nastrojem i lękiem.

Paroxinor działa poprzez wpływ na poziom neuroprzekaźnika serotoniny w mózgu. Jego dokładne działanie polega na hamowaniu wychwytu zwrotnego serotoniny, co zwiększa dostępność tej substancji w synapsach nerwowych, co z kolei wpływa na regulację nastroju, lęku i innych funkcji psychicznych.

Warto podkreślić, że Paroxinor jest lekiem i powinien być stosowany wyłącznie pod nadzorem lekarza, który podejmie decyzję o odpowiedniej dawce i okresie leczenia.

e-Recepta Express

Do 1 godziny roboczej* Antykoncepcja stała, leki stałe, przedłużenie terapii w chorobach przewlekłych, leki na potencję.

Antykoncepcja awaryjna

Do 1 godziny roboczej* Tabletka 'po', tabletka dzień po, tabletka do 72h, pigułka po.

Ile kosztuje lek Paroxinor?

Lek Paroxinor kosztuje ok 14 zł w przypadku opakowania zawierającego 30 tabletek w dawce 20 mg. Preparat znajduje się na liście leków refundowanych i jego cena może wynosić ok 4 zł.

Podana cena jest wyłącznie orientacyjna i może ulec zmianie. Preparat jest dostępny wyłącznie na receptę.

Jaki jest mechanizm działania preparatu?

Substancją czynną leku jest paroksetyna, która działa poprzez wpływ na poziom serotoniny, neuroprzekaźnika odpowiedzialnego za regulację nastroju, emocji i innych funkcji mózgu.

Mechanizm działania preparatu opiera się na hamowaniu wychwytu zwrotnego serotoniny, co prowadzi do zwiększenia ilości serotoniny dostępnej w przestrzeni synaptycznej między neuronami. W efekcie zwiększenia dostępności serotoniny, komunikacja między neuronami zostaje poprawiona, co wpływa na regulację nastroju, lęku i innych funkcji psychicznych.

Hamowanie wychwytu zwrotnego serotoniny oznacza, że paroksetyna uniemożliwia nerwom zwrotny proces wchłaniania serotoniny, pozostawiając ją dłużej w przestrzeni międzykomórkowej. To zwiększa skuteczność transmisji sygnałów nerwowych, które związane są z poprawą nastroju i redukcją objawów takich jak depresja, lęki czy obsesyjno-kompulsywne myśli.

Jaki jest skład leku Paroxinor?

Paroxinor to produkt leczniczy zawierający substancję czynną paroksetynę. Dodatkowo, preparat zawiera różne substancje pomocnicze, które są używane do produkcji i formułowania tabletek. Oto skład leku:

Substancja czynna:

 • Paroksetyna

Substancje pomocnicze:

 • Wapnia wodorofosforan dwuwodny (Calipharm)

 • Wapnia wodorofosforan dwuwodny (Ditab)

 • Laktoza jednowodna

 • Karboksymetyloskrobia sodowa (Typ A)

 • Wapnia wodorofosforan

 • Magnezu stearynian

To są składniki, które tworzą produkt leczniczy Paroxinor. Warto zawsze sprawdzić ulotkę lub informacje od lekarza lub farmaceuty, jeśli masz wątpliwości dotyczące składu lub stosowania leku.

Jak stosowa─ç lek Paroxinor?

Tabletki powlekane Paroxinor są przeznaczone do stosowania doustnego. Zaleca się podawanie paroksetyny raz na dobę, rano z pokarmem.

Jakie s─ů wskazania do stosowania produktu leczniczego Paroxinor?

Paroxinor jest lekiem stosowanym w następujących wskazaniach:

 • Leczenie depresji: Paroxinor jest stosowany w leczeniu epizodów depresyjnych o różnym nasileniu, zarówno w przypadku depresji nawracającej, jak i w depresji jednorazowej.

 • Leczenie zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych (ZOK): Preparat może być stosowany w terapii zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych u dorosłych.

 • Leczenie zaburzeń lękowych: Paroxinor jest zalecany w terapii zaburzeń lękowych, takich jak zaburzenie lękowe uogólnione, fobia społeczna i zaburzenie stresowe pourazowe.

Pamiętaj, że przed rozpoczęciem stosowania jakiegokolwiek leku ważne jest skonsultowanie się z lekarzem, aby uzyskać dokładną diagnozę oraz dostosować dawkowanie i plan leczenia odpowiednio do Twojego stanu zdrowia.

Jak dawkować lek u dorosłych?

Dawkowanie leku Paroxinor u dorosłych może się różnić w zależności od rodzaju zaburzenia oraz indywidualnych potrzeb pacjenta. Poniżej znajdują się ogólne wytyczne dotyczące dawkowania dla różnych wskazań:

Depresja:

 • Zazwyczaj zalecana początkowa dawka wynosi 20 mg na dobę.

 • U pacjentów z niewystarczającą odpowiedzią na lek w dawce 20 mg dawkę można stopniowo zwiększyć o 10 mg maksymalnie do dawki 50 mg na dobę, w zależności od odpowiedzi klinicznej.

Zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne:

 • Zalecana dawka wynosi 40 mg na dobę.

 • Dawka początkowa wynosi 20 mg na dobę, może być zwiększana stopniowo o 10 mg, do dawki zalecanej.

 • Jeśli po kilku tygodniach stosowania zalecanej dawki obserwowana reakcja na leczenie jest niewystarczająca, niektórzy pacjenci mogą odnieść korzyść ze stopniowego zwiększenia dawki, aż do maksymalnej dawki 60 mg na dobę.

Zaburzenia lękowe (np. fobia społeczna, zaburzenia lękowe uogólnione, zaburzenie stresowe pourazowe):

 • Początkowa dawka wynosi 20 mg na dobę.

 • Dawkę można zwiększyć do maksymalnie 50 mg dziennie w zależności od reakcji pacjenta na leczenie.

 • Dawkowanie można dostosowywać stopniowo, zwykle co 1-2 tygodnie.

Jak dawkowa─ç lek u dzieci?

Paroksetyny nie należy stosować w leczeniu dzieci i młodzieży, ponieważ w kontrolowanych badaniach klinicznych stwierdzono, że powoduje u nich zwiększenie ryzyka zachowań samobójczych i wrogości. Ponadto nie wykazano w tych badaniach w pełni skuteczności leku paroxinor.

Nie badano stosowania paroksetyny u dzieci w wieku poniżej 7 lat. Leku nie należy u nich stosować, dopóki jego bezpieczeństwo i skuteczność w tej grupie wiekowej nie zostaną potwierdzone.

Jakie s─ů najcz─Östsze dzia┼éania niepo┼╝─ůdane leku?

Najczęstsze działania niepożądane leku Paroxinor to różnego rodzaju objawy, które mogą wystąpić podczas jego stosowania. Warto zwrócić uwagę, że nie wszystkie osoby doświadczają tych działań, a ich nasilenie może być różne u różnych pacjentów. Przedstawiam poniżej rozwinięcie niektórych z tych działań:

Częste skutki uboczne stosowania leku Paroxinor to:

 • Zwiększenie masy ciała: Niektóre osoby stosujące paroksetynę mogą zauważyć zwiększenie apetytu i przyrost masy ciała podczas stosowania tego leku.

 • Zaburzenia układu nerwowego: zawroty głowy, drżenie ciała, ból głowy, zaburzenia koncentracji.

 • Potliwość: Wzmożona potliwość to kolejne działanie niepożądane, które może wystąpić u pacjentów stosujących ten lek.

 • Osłabienie: Osłabienie to możliwy skutek uboczny Paroxinor, objawiający się utratą energii i zmniejszoną wydolnością.

 • Zaburzenia czynności seksualnych: Lek może doprowadzić do zaburzenia czynności seksualnych, prowadząc do obniżonego libido, trudności w osiągnięciu orgazmu lub innych problemów seksualnych.

 • Chwiejność emocjonalna: Może wystąpić zwiększona chwiejność emocjonalna, którą objawiać się płaczliwością lub wahaniem nastroju.

 • Układ pokarmowy: Zaparcie, biegunka, wymioty, nudności, suchość błony śluzowej jamy ustnej.

 • Zaburzenia oka: niewyraźne widzenie

 • Zaburzenia psychiczne: senność, bezsenność, pobudzenie, zaburzenia snu

 • Metabolizm: Zwiększenie stężenia cholesterolu we krwi

Jakie s─ů rzadziej wyst─Öpuj─ůce skutki uboczne leku Paroxinor?

Rzadziej zgłaszane działania niepożądane leku Paroxinor, ale mogące stanowić poważny problem zdrowotny to świąd, obrzęk, zaburzenia funkcji wątroby i zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych. W wyjątkowych przypadkach może wystąpić nieregularność rytmu serca lub problemy kardiologiczne. Nieprawidłowe krwawienie, głównie w obrębie skóry i błon śluzowych, małopłytkowość. Rzadziej mogą wystąpić zaburzenia czynności nerek. Zalicza się do nich zatrzymanie moczu i nietrzymanie moczu. Zaburzenia pamięci są rzadko obserwowane. Reakcje maniakalne, lęk, depersonalizacja, napady paniki, objawy pozapiramidowe, akatyzje. Zwykle przejściowe podwyższenie lub obniżenie ciśnienia tętniczego zgłaszano po leczeniu paroksetyną pacjentów, u których wcześniej występowało nadciśnienie.

Gdzie mo┼╝na zg┼éasza─ç dzia┼éania niepo┼╝─ůdane leku?

Jeśli pacjent podejrzewa u siebie występowanie objawów niepożądanych preparatu powinien powiadomić o tym jak najszybciej wyspecjalizowany personel medyczny.

Informacje o ewentualnych działaniach ubocznych są przekazywane do Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

Jakie ┼Ťrodki ostro┼╝no┼Ťci nale┼╝y zachowa─ç podczas stosowania leku?

 1. Zgodność z zaleceniami lekarza: Przyjmuj lek zgodnie z zaleceniami lekarza lub według instrukcji zawartych w ulotce dołączonej do opakowania. Nie zmieniaj dawki ani sposobu przyjmowania bez konsultacji z lekarzem.

 2. Monitorowanie skutków ubocznych: Bądź czujny na ewentualne skutki uboczne leku. Jeśli zauważysz jakiekolwiek niepokojące objawy, takie jak alergiczne reakcje, pogorszenie nastroju, myśli samobójcze, trudności w oddychaniu lub inne nietypowe objawy, skonsultuj się z lekarzem.

 3. Skonsultuj się z lekarzem: Jeśli jesteś w ciąży, planujesz ciążę lub karmisz piersią, skonsultuj się z lekarzem przed rozpoczęciem stosowania leku, ponieważ jego stosowanie może wpłynąć na zdrowie dziecka.

 4. Unikanie alkoholu: Stosowanie alkoholu podczas leczenia Paroxinorem może zwiększyć ryzyko działań niepożądanych, dlatego zaleca się ograniczenie lub unikanie spożywania alkoholu.

 5. Unikanie prowadzenia pojazdów: Lek może wpływać na zdolność koncentracji oraz czas reakcji, dlatego podczas stosowania Paroxinoru unikaj prowadzenia pojazdów lub obsługiwania maszyn wymagających skupienia uwagi.

 6. Unikanie nagłego odstawienia: Nie przerywaj nagle stosowania leku bez konsultacji z lekarzem, ponieważ może to prowadzić do objawów odstawienia, takich jak nudności, zawroty głowy, zaburzenia snu czy zaburzenia nastroju.

 7. Regularne wizyty u lekarza: Zachowuj regularne kontrole u lekarza, aby ocenić skuteczność leczenia oraz ewentualne działania niepożądane. W razie potrzeby lekarz może dostosować dawkę lub sposób przyjmowania leku.

 8. Informowanie o innych lekach: Przed rozpoczęciem stosowania Paroxinoru, poinformuj lekarza o wszystkich innych lekach, które przyjmujesz, włącznie z lekami na receptę, suplementami diety i ziołowymi preparatami, aby uniknąć interakcji leków.

 9. Nie należy stosować u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat z powodu obserwowanego w próbach klinicznych zwiększonego ryzyka zachowań samobójczych (próby samobójcze i myśli samobójcze) i wrogości (głównie agresji, zachowań buntowniczych i złości).

 10. Odpowiednia dawka u osób starszych: U osób w podeszłym wieku lub z zaburzeniami czynności wątroby lub nerek może być konieczne dostosowanie dawki leku. Warto skonsultować się z lekarzem w celu określenia odpowiedniej dawki.

Pamiętaj, że powyższe środki ostrożności pomagają minimalizować ryzyko działań niepożądanych oraz zapewnić bezpieczne i skuteczne stosowanie leku Paroxinor. W razie wątpliwości lub pytań zawsze warto skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Czy wyst─Öpuj─ů interakcje z innymi lekami?

Lek Paroxinor może mieć interakcje z innymi lekami. Przed rozpoczęciem stosowania tego preparatu, ważne jest poinformowanie lekarza o wszystkich innych lekach, które przyjmujesz, włącznie z lekami na receptę, bez recepty, suplementami diety i ziołowymi preparatami. Oto niektóre przykłady leków, z którymi Paroxinor może mieć interakcje:

 • Inhibitory monoaminooksydazy (IMAO): Nie należy stosować Paroxinoru jednocześnie z inhibitorami monoaminooksydazy (np. selegiliną, linezolidem) ani w ciągu 2 tygodni po odstawieniu tych leków, ponieważ może to prowadzić do zwiększonego ryzyka wystąpienia zespołu serotoninowego, który może być groźny dla zdrowia.

 • Leki przeciwdepresyjne: Paroxinor może mieć interakcje z innymi lekami przeciwdepresyjnymi, takimi jak selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI), inhibitory wychwytu zwrotnego noradrenaliny i serotoniny (SNRI) oraz większość trójpierścieniowych leków przeciwdepresyjnych.

 • Leki przeciwwymiotne: Niektóre leki przeciwwymiotne, takie jak metoklopramid czy domperidon, mogą mieć interakcje z Paroxinorem, zwiększając ryzyko wystąpienia niektórych działań niepożądanych.

 • Leki przeciwwirusowe: Paroxinor może wpływać na stężenie niektórych leków przeciwwirusowych, takich jak ritonawir czy indynawir, co może wymagać dostosowania dawek tych leków.

 • Leki przeciwpadaczkowe: Niektóre leki stosowane w leczeniu padaczki, takie jak fenytoina czy karbamazepina, mogą mieć interakcje z Paroxinorem, wpływając na stężenie obu leków.

 • Doustne leki przeciwzakrzepowe: Paroxinor może wpływać na działanie leków przeciwzakrzepowych, takich jak warfaryna, dlatego może być konieczne monitorowanie poziomu krzepliwości krwi.

 • Leki przeciwhistaminowe: Paroxinor może nasilać działanie niektórych leków przeciwhistaminowych, co może zwiększać ryzyko działań niepożądanych.

 • Leki przeciwdrgawkowe: Paroxinor może wpływać na działanie niektórych leków przeciwdrgawkowych, takich jak fenytoina czy walproinian, co może wymagać dostosowania dawek.

Jakie s─ů objawy przedawkowania leku Paroxinor?

Objawy przedawkowania leku Paroxinor mogą być różnorodne i obejmować różne układy i narządy. Przedawkowanie może prowadzić do poważnych skutków zdrowotnych i wymaga natychmiastowej interwencji medycznej. Oto niektóre z możliwych objawów przedawkowania:

 • Objawy neurologiczne: Mogą wystąpić drżenia, pobudzenie, dezorientacja, halucynacje, nudności, wymioty, osłabienie, senność oraz napady drgawek.

 • Problemy z sercem: Przedawkowanie może prowadzić do zaburzeń rytmu serca, takich jak szybkie lub wolne bicie serca i arytmie.

 • Zaburzenia metaboliczne: Nadmiar leku może wpłynąć na równowagę elektrolitową organizmu, prowadząc do niedoborów elektrolitów, takich jak niskie stężenie sodu.

 • Objawy psychiczne: Możliwe są nasilone działania niepożądane o charakterze psychicznym, takie jak agitacja, pobudzenie, myśli samobójcze.

 • Problemy żołądkowo-jelitowe: Przedawkowanie może skutkować nasilonymi objawami żołądkowo-jelitowymi, takimi jak nudności, wymioty, ból brzucha i biegunka.

W przypadku zastosowania większej niż zalecana dawki leku Paroxinor należy skontaktować się z lekarzem, farmaceutą lub z najbliższym szpitalem.

Jakie s─ů przeciwwskazania do stosowania leku?

Stosowanie leku Paroxinor jest przeciwwskazane w przypadku występowania pewnych warunków medycznych oraz okoliczności, które mogą zwiększać ryzyko wystąpienia poważnych skutków ubocznych lub negatywnie wpływać na stan pacjenta. Przeciwwskazania do stosowania leku Paroxinor obejmują:

 • Nadwrażliwość: Osoby uczulone na paroksetynę lub jakąkolwiek substancję pomocniczą w preparacie nie powinny stosować tego leku.

 • Stosowanie inhibitorów MAO: Lek Paroxinor nie powinien być stosowany jednocześnie z inhibitorami MAO (monoaminooksydaza) oraz przez co najmniej 14 dni po ich odstawieniu. Kombinacja tych substancji może prowadzić do wystąpienia zespołu serotoninowego, co jest stanem potencjalnie groźnym dla zdrowia.

 • Pacjenci poniżej 18 roku życia: Lek jest przeciwwskazany u dzieci i młodzieży poniżej 18 lat w leczeniu zaburzeń depresyjnych. W niektórych przypadkach może być stosowany w leczeniu innych schorzeń psychiatrycznych u młodzieży, jednak ryzyko myśli samobójczych wymaga specjalnej ostrożności.

 • Ciąża i karmienie piersią: Stosowanie paroksetyny w okresie ciąży oraz podczas karmienia piersią może prowadzić do ryzyka poważnych efektów ubocznych u dziecka. Decyzję o stosowaniu leku w tych okolicznościach powinien podjąć lekarz po dokładnej ocenie korzyści i ryzyka.

 • Choroby wątroby i nerek: Osoby z ciężkimi zaburzeniami czynności wątroby i nerek powinny stosować lek Paroxinor ostrożnie, ponieważ stężenia leku w organizmie mogą być zwiększone.

 • Jaskra: U osób z jaskrą (podwyższone ciśnienie wewnątrzgałkowe) stosowanie paroksetyny może zwiększać ryzyko zaostrzenia objawów.

Przed rozpoczęciem stosowania leku Paroxinor, pacjent powinien poinformować lekarza o wszelkich istniejących chorobach, zażywanych innych lekach oraz o swoim stanie zdrowia ogólnym. To pozwoli na właściwą ocenę ryzyka i korzyści związanych z przyjmowaniem tego leku.

Czy mo┼╝na pi─ç alkohol w trakcie stosowania leku?

Nie zaleca się spożywania alkoholu podczas stosowania leku Paroxinor. Alkohol może nasilać działania niepożądane leku oraz wpływać na skuteczność terapii.

Czy mo┼╝na stosowa─ç preparat Paroxinor w ci─ů┼╝y?

Stosowanie preparatu Paroxinor w okresie ciąży jest związane z pewnym ryzykiem i powinno być starannie rozważane. Lekarz prowadzący powinien dokładnie ocenić korzyści dla matki oraz potencjalne ryzyko dla dziecka przed podjęciem decyzji o zastosowaniu tego leku.

Paroxinor może być przeciwwskazany w ciąży ze względu na potencjalne ryzyko dla płodu. Przyjmowanie leku Paroxinor w pierwszych miesiącach ciąży zwiększa ryzyko wystąpienia wad wrodzonych u dzieci, szczególnie układu krążenia. Ponadto, stosowanie paroksetyny w okresie ciąży może zwiększać ryzyko wystąpienia niektórych poważnych zaburzeń u noworodka, takich jak zespół odstawienia u noworodków (objawy mogą obejmować trudności w oddychaniu, drżenia i pobudzenie).

W sytuacjach, gdy stosowanie paroksetyny jest absolutnie konieczne u kobiet w ciąży, lekarz musi dokładnie ocenić potencjalne korzyści dla matki w porównaniu z ryzykiem dla dziecka. Należy ściśle przestrzegać zaleceń lekarza i regularnie konsultować się w celu monitorowania stanu zdrowia matki i dziecka.

Zanim rozpoczniesz stosowanie leku Paroxinor w ciąży, zawsze ważne jest, aby omówić tę kwestię ze swoim lekarzem, aby dokładnie zrozumieć ryzyko i korzyści oraz podjąć decyzję opartą na najlepszej dostępnej wiedzy medycznej.

Czy dozwolone jest przyjmowanie leku w trakcie karmienia piersi─ů?

Stosowanie preparatu Paroxinor w okresie karmienia piersią wymaga ostrożności i zdecydowanej konsultacji z lekarzem. Paroksetyna może przenikać do mleka matki i być dostarczana do dziecka podczas karmienia piersią.

Decyzja o stosowaniu leku Paroxinor w trakcie karmienia piersią powinna być starannie rozważona przez lekarza i matkę. Należy wziąć pod uwagę korzyści leczenia dla matki w porównaniu z potencjalnym ryzykiem dla dziecka. W niektórych przypadkach lekarz może zdecydować, że korzyści wynikające z leczenia przewyższają ryzyko wystąpienia działań niepożądanych u dziecka.

Jeśli matka przyjmuje Paroxinor w okresie karmienia piersią, ważne jest monitorowanie dziecka pod kątem ewentualnych objawów działań niepożądanych. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek niepokojących objawów u dziecka, należy natychmiast skonsultować się z lekarzem.

Zawsze przed podjęciem decyzji o stosowaniu leku Paroxinor w okresie karmienia piersią warto omówić tę kwestię ze swoim lekarzem. Lekarz będzie mógł dostarczyć indywidualnych informacji i zaleceń opartych na Twoim zdrowiu oraz okolicznościach.

Czy lek wp┼éywa na zdolno┼Ť─ç do prowadzenia pojazd├│w?

Tak, Paroxinor może wpływać na zdolność do prowadzenia pojazdów oraz obsługiwania maszyn. Osoby przyjmujące ten lek powinny być świadome, że mogą odczuwać senność, zawroty głowy, zaburzenia koncentracji lub inne efekty uboczne, które mogą utrudnić wykonywanie czynności wymagających pełnej czujności i skupienia, takich jak prowadzenie pojazdów lub obsługa maszyn. Ważne jest, aby pacjenci byli ostrożni i nie podejmowali działań, które mogą zagrażać ich bezpieczeństwu lub bezpieczeństwu innych osób, szczególnie na początku terapii lub po zmianie dawki leku. Warto skonsultować się z lekarzem w celu uzyskania dokładnych informacji na temat wpływu leku Paroxinor na zdolność do wykonywania określonych czynności.

Podsumowanie informacji dotycz─ůcych leku Paroxinor

Substancja czynna: paroksetyna

Wskazania: leczenie ciężkiej depresji, zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych i zaburzeń lękowych

Zastosowanie: leczenie depresji, zaburzeń lękowych uogólnionych, zaburzeń nerwicowych, stresu pourazowego (PTSD) oraz innych stanów psychicznych

Dawkowanie: depresja 20 mg na dobę, zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne i zaburzenia lękowe 40 mg na dobę

Główne przeciwwskazania: nadwrażliwość na składniki leku, współistnienie z inhibitorami MAO lub tioridazyną

Główne działania niepożądane: zaburzenia czynności seksualnych, nudności, niewyraźne widzenie, osłabienie, zwiększenie masy ciała

Należy pamiętać, by przed użyciem leku zapoznać się z treścią ulotki dołączonej do opakowania lub skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, ponieważ każdy lek niewłaściwie stosowany może zagrażać życiu lub zdrowiu. Dokładne informacje dotyczące charakterystyki produktu znajdują się w ulotce dołączonej do opakowania preparatu.

Dane zamieszczone w artykule mają charakter jedynie informacyjny, nie zastępują przepisów prawnych i nie mogą zostać podstawą do jakichkolwiek roszczeń.

Bibliografia

Charakterystyka produktu leczniczego Paroxinor, dostępna w internecie: https://rejestrymedyczne.ezdrowie.gov.pl/api/rpl/medicinal-products/23139/characteristic


Inne popularne leki

Inni czytali r├│wnie┼╝