Sildenafil Medana Konsultacja z E-recept─ů 49.99 z┼é ju┼╝ w 15 minut!

Sildenafil Medana - Recepta online - e-Recepta z konsultacj─ů | cena, dawkowanie, przeciwwskazania

Sildenafil Medana to lek stosowany w leczeniu zaburzeń erekcji u mężczyzn. Zawiera substancję czynną syldenafil, która poprzez zwiększenie przepływu krwi do prącia pomaga osiągnąć i utrzymać erekcję podczas stymulacji seksualnej. Sildenafil Medana jest produktem firmy farmaceutycznej Medana Pharma i jest dostępny w dawkach 50 mg i 100 mg.

Rozpocznij konsultacj─Ö z Sildenafil Medana
Otrzymaj konsultacj─Ö lekarsk─ů na ten lek bez wychodzenia z domu.
Sildenafil Medana - Recepta online - e-Recepta z konsultacj─ů | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
Autor: Redakcja Erecept.pl 11.05.2024
Nazwa preparatu Sildenafil Medana
Substancje czynne Sildenafili citras
Dost─Öpno┼Ť─ç Na recept─Ö
Posta─ç
 • Tabletki powlekane
Dawki
 • 50 mg (Tabletki powlekane)
 • 100 mg (Tabletki powlekane)

Czym jest Sildenafil Medana?

Sildenafil Medana to lek stosowany w leczeniu zaburzeń wzwodu, znanego także jako impotencja, u mężczyzn. Jego aktywny składnik, syldenafil, działa poprzez wspomaganie rozkurczu naczyń krwionośnych w prąciu, co zwiększa przepływ krwi i umożliwia osiągnięcie i utrzymania erekcji prącia wystarczającej do odbycia stosunku płciowego. Sildenafil Medana należy do grupy leków zwanych inhibitorami fosfodiesterazy typu 5 (PDE5), które pomagają przywrócić zdolność erekcyjną. Jest to produkt firmy Medana Pharma, dostępny w różnych dawkach, takich jak 50 mg i 100 mg. Wskazania do stosowania, dawki i zalecenia dotyczące przyjmowania opisane są w ulotce dołączonej do opakowania.

e-Recepta Express

Do 1 godziny roboczej* Antykoncepcja stała, leki stałe, przedłużenie terapii w chorobach przewlekłych, leki na potencję.

Antykoncepcja awaryjna

Do 1 godziny roboczej* Tabletka 'po', tabletka dzień po, tabletka do 72h, pigułka po.

Ile kosztuje lek Sildenafil Medana?

Lek Sildenafil Medana kosztuje 35,99 zł w przypadku opakowania zawierającego 4 tabletki w dawce 100 mg.

Lek nie znajduje się na liście leków refundowanych.

Podana cena jest wyłącznie orientacyjna i może ulec zmianie. Preparat jest dostępny wyłącznie na receptę.

Jaki jest mechanizm działania leku?

Substancja aktywna w leku Sildenafil Medana, czyli syldenafil, należy do grupy leków zwanych inhibitorami fosfodiesterazy typu 5 (PDE5). Mechanizm działania polega na selektywnym hamowaniu enzymu PDE5, który głównie występuje w mięśniach gładkich prącia. W odpowiedzi na stymulację seksualną organizm uwalnia tlenek azotu (NO), co prowadzi do wzrostu stężenia cyklicznego guanozynomonofosforanu (cGMP). cGMP powoduje rozluźnienie mięśni gładkich w naczyniach krwionośnych prącia, zwiększając napływ krwi i wywołując erekcję.

Syldenafil wzmacnia ten proces, zapobiegając rozkładowi cGMP przez PDE5, co utrzymuje podwyższone poziomy cGMP. Dłuższa obecność cGMP powoduje rozluźnienie mięśni gładkich i rozszerzenie naczyń krwionośnych, umożliwiając większy przepływ krwi do prącia i wywołując trwałą erekcję. Jednakże ważne jest zaznaczenie, że lek Sildenafil pomaga osiągnąć wzwód jedynie pod warunkiem uprzedniego pobudzenia seksualnego.

Jaki jest skład leku Sildenafil Medana?

Lek Sildenafil Medana zawiera substancję czynną syldenafil oraz substancje pomocnicze. Substancje pomocnicze mogą różnić się w zależności od dawki leku. Przykładowy skład leku Sildenafil Medana 100 mg:

 • Substancja czynna: syldenafil.

 • Substancje pomocnicze w rdzeniu tabletki: mannitol (E421), krospowidon (typ A), powidon (K30), krzemionka koloidalna bezwodna, skrobia kukurydziana, magnezu stearynian, sodu laurylosiarczan.

 • Substancje pomocnicze w otoczce: hypromeloza (lepkość 15 mPa.s), makrogol 6000, tytanu dwutlenek (E171), talk, indygotyna lak (E132).

Warto zauważyć, że skład leku może się różnić w zależności od dawki i formy farmaceutycznej (np. tabletki, proszek do sporządzania zawiesiny doustnej). Szczegółowe informacje o składzie można znaleźć w ulotce dołączonej do opakowania leku.

Jak stosowa─ç lek Sildenafil Medana?

Lek Sildenafil Medana stosuje się doustnie, popijając wodą. Zwykle zaleca się przyjmowanie 1 tabletki na około godzinę przed planowaną aktywnością seksualną.

Jak dawkować lek u dorosłych?

Zalecaną dawką jest 50 mg syldenafilu przyjmowana w zależności od potrzeb około godzinę przed planowaną aktywnością seksualną. W zależności od skuteczności i tolerancji produktu leczniczego, dawkę można zwiększyć do 100 mg lub zmniejszyć do najmniejszej dostępnej na rynku dawki 25 mg. Maksymalna zalecana dawka wynosi 100 mg. Nie zaleca się stosowania syldenafilu częściej niż raz na dobę. Jeżeli syldenafil jest przyjmowany podczas posiłku, początek działania produktu leczniczego może być opóźniony w porównaniu do przyjęcia produktu leczniczego na czczo.

Jak dawkowa─ç lek u dzieci?

Lek Syldenafil nie jest wskazany dla osób w wieku poniżej 18 lat.

Jakie s─ů najcz─Östsze dzia┼éania niepo┼╝─ůdane?

Najczęstsze działania niepożądane to bóle głowy, uderzenia gorąca, niestrawność, zaczerwienienie twarzy oraz zaburzenia widzenia, takie jak niewyraźne widzenie, zmiany w widzeniu barw (zwłaszcza trudności w rozróżnianiu kolorów niebieskiego i zielonego).

Do częstych działań niepożądanych podczas stosowania leku Sildenafil zalicza się także zawroty głowy i uczucie zatkanego nosa. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek niepożądanych objawów, należy skonsultować się z lekarzem.

Jakie s─ů rzadziej wyst─Öpuj─ůce dzia┼éania niepo┼╝─ůdane?

Rzadziej występujące działania niepożądane to m.in.: wymioty, ból brzucha, ból w klatce piersiowej suchość w ustach, uczucie zmęczenia, uczucie zimna, zapalenie błony śluzowej nosa, ból kończyn, uczucie ucisku w gardle, przemijające zmniejszenie przepływu krwi do części mózgu, wysypka skórna swędząca lub bezświądowa, przyspieszona akcja serca, nadciśnienie tętnicze, ból mięśni, utrata słuchu, krwawienie z prącia, priapizm oraz nadwrażliwość na światło, ból oczu, światłowstręt, fotopsja, przekrwienie oka, nieprawidłowe odczucia we wnętrzu oka jaskrawe widzenie i zapalenie spojówek. Jeśli wystąpią jakiekolwiek nietypowe objawy po zażyciu leku, zaleca się skonsultowanie się z lekarzem.

Gdzie mo┼╝na zg┼éasza─ç dzia┼éania niepo┼╝─ůdane leku?

Jeśli pacjent podejrzewa u siebie występowanie objawów niepożądanych preparatu powinien powiadomić o tym jak najszybciej wyspecjalizowany personel medyczny. Informacje o ewentualnych działaniach ubocznych są przekazywane do Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

Jakie s─ů objawy przedawkowania?

Objawy przedawkowania syldenafilu obejmują nasilenie działań niepożądanych, takich jak silne zawroty głowy, nasilone bóle głowy, zaburzenia widzenia, nudności, wymioty oraz zwiększone ryzyko wystąpienia hipotensji (obniżenia ciśnienia krwi). W przypadku podejrzenia przedawkowania lub wystąpienia poważnych objawów, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub szukać pomocy medycznej.

Jakie s─ů przeciwwskazania do stosowania leku?

Przeciwwskazaniem do stosowania leku Sildenafil Medana jest nadwrażliwość na substancję czynną lub na dowolną substancję pomocniczą leku.

Ze względu na wpływ syldenafilu na przemiany metaboliczne związane z tlenkiem azotu i cyklicznym guanozynomonofosforanem (cGMP), nie wolno stosować syldenafilu jednocześnie z produktami leczniczymi zawierającymi azotany, takimi jak azotan amylu, ani z jakimikolwiek postaciami azotanów.

Lek jest również przeciwwskazany u mężczyzn, u których aktywność seksualna jest niewskazana ze względu na poważne choroby układu sercowo-naczyniowego, takie jak niestabilna dławica piersiowa lub ciężka niewydolność serca.

Pacjenci, którzy utracili wzrok w jednym oku w wyniku niezwiązanej z zapaleniem tętnic przedniej niedokrwiennej neuropatii nerwu wzrokowego (NAION), niezależnie od wcześniejszej ekspozycji na inhibitory PDE5, również nie powinni stosować syldenafilu.

Dodatkowo, lek jest przeciwwskazany u pacjentów z ciężką niewydolnością wątroby, niedociśnieniem (ciśnienie krwi iedawno przebytym udarem lub zawałem serca, oraz u tych ze stwierdzonymi dziedzicznymi zmianami degeneracyjnymi siatkówki, takimi jak barwnikowe zwyrodnienie siatkówki.

Przed rozpoczęciem stosowania leku zawsze zaleca się skonsultowanie się z lekarzem w celu oceny ewentualnych przeciwwskazań i ryzyka stosowania.

W jakich sytuacjach nale┼╝y zachowa─ç szczeg├│ln─ů ostro┼╝no┼Ť─ç?

Podczas stosowania leku Sildenafil Medana zaleca się zachowanie szczególnej ostrożności w następujących sytuacjach:

 • Pacjenci z chorobami układu sercowo-naczyniowego: Osoby z chorobami serca, takimi jak dławica piersiowa, niewydolność serca czy niedawno przebyty zawał serca

 • Choroby oczu: Pacjenci z istniejącymi problemami ze wzrokiem, takimi jak retinopatia barwnikowa czy neuropatia nerwu wzrokowego, powinni skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem leku, ponieważ istnieje możliwość ryzyka związana z ich stanem.

 • Choroby wątroby i nerek: Osoby z zaburzeniami czynności wątroby lub nerek powinny być pod szczególną kontrolą lekarską podczas stosowania syldenafilu, ponieważ dawkowanie może wymagać dostosowania.

 • Używanie azotanów: Osoby, które przyjmują leki zawierające azotany lub produkty uwalniające tlenek azotu, np. azotan amylu, nie powinny jednocześnie stosować syldenafilu, ponieważ może to prowadzić do niebezpiecznego spadku ciśnienia krwi.

 • Skłonność do priapizmu: Pacjenci z predyspozycją do przedłużającej się erekcji (priapizmu), takiej jak choroba krwi, sferocytoza czy białaczka, powinni zachować ostrożność i zgłosić się do lekarza w przypadku trwającej dłużej niż 4 godziny erekcji.

 • Interakcje z innymi lekami: Przed rozpoczęciem stosowania syldenafilu, pacjenci powinni poinformować lekarza o wszystkich innych przyjmowanych lekach, aby uniknąć potencjalnych niepożądanych interakcji.

Zawsze zaleca się skonsultowanie się z lekarzem przed rozpoczęciem stosowania leku, zwłaszcza jeśli istnieją jakiekolwiek obawy lub problemy zdrowotne.

Jakie s─ů interakcje z innymi lekami?

Lek Sildenafil Medana może wchodzić w interakcje z innymi lekami. Niektóre z istotnych interakcji obejmują:

 • Leki zawierające azotany: Jednoczesne stosowanie z lekami zawierającymi azotany lub innymi produktami uwalniającymi tlenek azotu, np. azotan amylu, może prowadzić do groźnego spadku ciśnienia krwi.

 • Inhibitory CYP3A4: Leki, które są inhibitorami enzymu CYP3A4, takie jak rytonawir, klaritromycyna czy itrakonazol, mogą zwiększać stężenie syldenafilu we krwi, co może wymagać dostosowania dawki.

 • Induktory CYP3A4: Substancje, które indukują enzym CYP3A4, np. ryfampicyna czy fenytoina, mogą zmniejszyć stężenie syldenafilu we krwi, co może osłabić jego skuteczność.

 • Alfa-adrenolityki: Stosowanie równoczesne z lekami alfa-adrenolitycznymi może prowadzić do spadku ciśnienia krwi, co może powodować zawroty głowy i omdlenia.

 • Inne leki wpływające na układ sercowo-naczyniowy: Stosowanie syldenafilu z innymi lekami wpływającymi na układ sercowo-naczyniowy, takimi jak leki przeciwnadciśnieniowe, może prowadzić do dodatkowego spadku ciśnienia krwi.

 • Leki przeciwwirusowe: Niektóre leki przeciwwirusowe, takie jak indynawir czy ritonawir, mogą wpływać na metabolizm syldenafilu.

Należy poinformować lekarza, jeśli pacjent przyjmuje jakiekolwiek leki, suplementy diety oraz substancjach ziołowe, aby uniknąć potencjalnych interakcji. Lekarz będzie w stanie dostosować dawkowanie lub zalecić inne środki ostrożności w zależności od konkretnej sytuacji zdrowotnej pacjenta.

Czy mo┼╝na ┼é─ůczy─ç lek Sildenafil Medana z alkoholem?

Stosowanie alkoholu podczas przyjmowania leku Sildenafil Medana może zwiększać ryzyko wystąpienia działań niepożądanych oraz osłabić działanie leku. Alkohol może wpływać na układ sercowo-naczyniowy i ciśnienie krwi, co może kolidować z mechanizmem działania syldenafilu. Dlatego zaleca się ograniczenie lub unikanie spożycia alkoholu w trakcie leczenia tym lekiem.

Czy mo┼╝na stosowa─ç lek Sildenafil Medana w czasie ci─ů┼╝y?

Lek Sildenafil Medana jest przeznaczony do stosowania u mężczyzn w celu leczenia zaburzeń erekcji i nie jest zalecany ani przeznaczony do stosowania u kobiet w czasie ciąży.

Czy mo┼╝na stosowa─ç lek Sildenafil Medana w okresie karmienia piersi─ů?

Lek Sildenafil nie jest przeznaczony do stosowania przez kobiety.

Czy lek Sildenafil Medana wp┼éywa na zdolno┼Ť─ç prowadzenia pojazd├│w?

Z uwagi na brak badań nad wpływem zdolności prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn, pacjenci powinni być ostrożni. Z uwagi na doniesienia o możliwości wystąpienia zawrotów głowy i zaburzeń widzenia związanych z syldenafilu, zaleca się, aby pacjenci ocenili swoją reakcję na lek przed podjęciem działań takich jak prowadzenie pojazdów lub obsługa maszyn.

Sildenafil Medana - leki z t─ů sam─ů substancj─ů czynn─ů

Lekami z tą samą substancją czynną co Sildenafil Medana są:
- Actigra,
- Actigra Forte,
- DoppelSil,
- DoppelSil Max,
- Inventum,
- Inventum Max,
- Maxigra,
- Maxigra Go,
- Maxigra Max,
- Maxon,
- Maxon Active,
- Maxon Forte,
- Mensil,
- Mensil Max,
- PrinceX,
- Silandyl,
- Silcontrol,
- Sildenafil Actavis,
- Sildenafil Bluefish,
- Sildenafil Espefa,
- Sildenafil Genoptim,
- Sildenafil Medical Valley,
- Sildenafil PPH,
- Sildenafil Ranbaxy,
- Sildenafil SymPhar,
- Sildenafil Teva,
- SILDEROS,
- Valingeer,
- Viagra,
- Viagra Connect Max,
- Vizarsin.

Podsumowanie informacji dotycz─ůcych leku

Substancja czynna: Sildenafil

Wskazania: W leczeniu farmakologicznym zaburzeń erekcji u mężczyzn z niezdolnością do uzyskania lub utrzymania erekcji prącia.

Zastosowanie: doustne.

Dawkowanie: 50 mg syldenafilu na około godzinę przed planowaną aktywnością seksualną.

Główne przeciwwskazania: nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą, równoczesne stosowanie syldenafilu z produktami leczniczymi uwalniającymi tlenek azotu, pacjenci z ciężkimi chorobami układu sercowo-naczyniowego.

Główne działania niepożądane:

Należy pamiętać, by przed użyciem leku zapoznać się z treścią ulotki dołączonej do opakowania lub skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, ponieważ każdy lek niewłaściwie stosowany może zagrażać życiu lub zdrowiu. Dokładne informacje dotyczące charakterystyki produktu znajdują się w ulotce dołączonej do opakowania preparatu.

Dane zamieszczone w artykule mają charakter jedynie informacyjny, nie zastępują przepisów prawnych i nie mogą zostać podstawą do jakichkolwiek roszczeń.

Bibliografia

Charakterystyka produktu leczniczego Sildenafil Medana, dostępna w internecie: https://www.polfawarszawa.pl/products/chpl/smpc-sildenafil-medana-2018-10pl.pdf


Inne popularne leki

Inni czytali r├│wnie┼╝