Jak najtaniej można zdobyć e-receptę?

Opublikowano 25.05.2023

Jak najtaniej można zdobyć e receptę?

We współczesnych czasach, gdy internet stał się nieodłączną częścią naszego życia, wiele czynności możemy wykonać online. Jednym z nowoczesnych rozwiązań są recepty online, dzięki którym możemy wykupić potrzebne leki. Przepisać receptę online może nie tylko lekarz w gabinecie prywatnym, ale również każdy lekarz pracujący dla NFZ.

Spis treści

E-recepta - oszczędność czasu i pieniędzy

E-recepta to nowoczesne rozwiązanie, które umożliwia pacjentom otrzymywanie recept lekarskich w formie elektronicznej bez wychodzenia z domu. Dzięki temu, proces ten staje się bardziej wygodny, szybki i jest dostępny dla każdego.

Elektroniczna recepta jest odpowiednikiem recepty papierowej, umożliwia odebranie takiej samej ilości opakowań leku w każdej aptece. Wystawienie recepty online ułatwia również pracę lekarza podczas konsultacji medycznej i umożliwia przeprowadzanie jej w zdalnych warunkach.

e-Recepta online 58.99 ZŁ

Leki na potencje, leki stałe, antykoncepcja stała, przedłużenie terapii w chorobach przewlekłych.

Czas realizacji do 1 godziny roboczej*

Antykoncepcja awaryjna 59.99 ZŁ

Tabletka 'po', tabletka dzień po, tabletka do 72h, pigułka po.

Czas realizacji do 1 godziny roboczej*

Recepta online - wygodne i bezpieczne rozwiązanie

E-recepta to innowacyjne rozwiązanie, które zdobywa coraz większą popularność w Polsce. Recepty online zmieniły to, jak wygląda nowoczesna konsultacja lekarska. Aktualnie konsultacje lekarskie mogą odbywać się online, co znacznie ułatwia pacjentom dostęp do specjalisty.

Pacjenci mogą skonsultować się z lekarzem zdalnie, a następnie otrzymać e-receptę, która jest zapisana w specjalnym formacie elektronicznym. Dzięki temu nie trzeba już osobiście odwiedzać przychodni, co pozwala zaoszczędzić wiele cennego czasu. Ponadto e-recepta jest przechowywana w systemie, co minimalizuje ryzyko jej zgubienia lub uszkodzenia. Każdy pacjent może znaleźć swoje elektroniczne recepty w Internetowym Koncie Pacjenta, może również dostać wiadomość SMS, w której znajduje się kod recepty pozwalający wykupić dany lek. Pamiętajmy jednak, że w niektórych schorzeniach ważnym jest, aby wizytę u lekarza odbyć osobiście, ponieważ umożliwi to postawienie trafnej diagnozy i rozpoczęcie odpowiedniego leczenia.

Jak działa e-recepta?

E-recepty są niczym innym niż odpowiednikiem recept papierowych w formie elektronicznej. Na elektronicznej recepcie muszą znajdować się te same informacje co w przypadku recept papierowych. Zarówno papierowe recepty, jak i recepty elektroniczne można zrealizować w dowolnej aptece. Aby wykupić przepisane leki, należy podać kod recepty online oraz PESEL. Kod można znaleźć na wydruku wydanym przez lekarza, w Internetowym Koncie Pacjenta lub wybrać opcję, by otrzymywać wiadomość SMS z kodem recepty. Istnieje również możliwość wystawienia recept online za granicę (recepty transgraniczne), które da się zrealizować poza granicami Polski.

Co zrobić, kiedy nie uda mi się zarejestrować do mojego lekarza?

Istnieje wiele sposobów na zdobycie e-recepty w sytuacji, gdy nie można dostać się do lekarza, a niezbędne jest przedłużenie recepty. Aktualnie na rynku dostępne są placówki medyczne , które realizują krótkie konsultacje lekarskie umożliwiające, po pozytywnej weryfikacji kwestionariusza, zdobycie e-recepty.

Konsultacje lekarskie online w takich placówkach realizują teleporady oraz krótkie konsultacje lekarskie online. W przypadku zdecydowania się na krótką konsultację, należy wypełnić formularz medyczny. Sprawdza on między innymi, czy istnieją przeciwwskazania zdrowotne do wystawienia e-recepty. Formularz medyczny jest każdorazowo weryfikowany przez lekarza, który po pozytywnej ocenie kwestionariusza, może wystawić e-receptę.

W momencie, gdy niezbędne jest zwolnienie lekarskie, lekarz również może je wystawić, ponieważ jest to w aktualnej formie dokument elektroniczny. Zwolnienia lekarskie są automatycznie przekazywane przez system do pracodawcy, dlatego pacjent nie musi martwić się o jego dostarczenie do miejsca pracy.

Porównanie cen e-recept

Kiedy już zdecydujemy się na konsultację lekarską online,w celu otrzymania e-recepty, naturalnie chcemy znaleźć najlepszą ofertę. Dlatego warto porównać ceny, aby wybrać najbardziej korzystną opcję. Na rynku istnieje wiele platform i serwisów, które umożliwiają wykupienie konsultacji lekarskiej celem przedłużenia recepty na dany lek. Przed dokonaniem wyboru, warto zapoznać się z różnymi opcjami i sprawdzić, gdzie można najtaniej wykupić konsultację lekarską.

Gdzie szukać ofert konsultacji medycznych?

Wyszukiwanie ofert online jest obecnie najwygodniejszym i najszybszym sposobem na znalezienie najlepszych cen konsultacji medycznych niezbędnych do zdobycia e-recept. Warto skorzystać z wyszukiwarek internetowych oraz specjalistycznych serwisów, które porównują ceny i oferty różnych platform. W ten sposób łatwo zidentyfikujemy, gdzie można w najtańszy sposób zdobyć e-receptę.

Czy istnieją rabaty i promocje?

Przy wyborze platformy do wykupienia e-recepty, warto również zwrócić uwagę na dostępne rabaty i promocje. Niektóre serwisy mogą oferować atrakcyjne zniżki dla nowych użytkowników lub regularnych klientów. Często organizowane są również okresowe akcje promocyjne. Zanim dokonamy wyboru, warto zapoznać się z ofertami promocyjnymi, które mogą dodatkowo obniżyć koszty wykupienia e-recepty.

Opinie innych użytkowników - czy warto je czytać?

Kiedy zastanawiasz się, gdzie można najlepiej umówić się na konsultację lekarską online, warto również zwrócić uwagę na opinie innych użytkowników. Często można znaleźć recenzje i komentarze na temat różnych platform czy serwisów. Opinie innych pacjentów mogą nam pomóc w dokonaniu właściwego wyboru i znalezieniu najlepszej oferty.

Jakie są zalety konsultacji online i e-recept?

Recepty online to wygodne i nowoczesne rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze. Porównanie cen i ofert różnych platform pomoże nam znaleźć najlepszą opcję. Warto skorzystać z wyszukiwarek internetowych, sprawdzić dostępne promocje oraz zapoznać się z opiniami innych użytkowników. Dzięki temu wybierzemy miejsce, gdzie można najtaniej zrealizować konsultację i cieszyć się korzyściami płynącymi z tego nowoczesnego rozwiązania.

W jakich sytuacjach szczególnie przydaje się e-recepta?

Recepta elektroniczna może okazać się zbawienna w wielu sytuacjach, poniżej wymieniamy niektóre z nich:

  • w chorobach przewlekłych, w których przedłużenie recepty na potrzebne leki jest konieczne w regularnych odstępach czasowych. Recepta online umożliwia uzyskanie recepty na wcześniej przepisane leki bez czekania w kolejkach do lekarza.

  • w sytuacji, gdy kobieta potrzebuje e-recepty by wykupić antykoncepcję awaryjną. Aby tabletka dzień po była skuteczna, powinna być przyjęta jak najszybciej po odbyciu niezabezpieczonego stosunku. Konsultacja lekarskaonline umożliwia zdobycie takiej recepty bez konieczności umawiania się do gabinetu stacjonarnego, niezależnie od dnia tygodnia.

  • podczas podróży, gdy skończą się niezbędne leki lub zapomnimy ich spakować. Internetowe Konto Pacjenta i wiadomości SMS umożliwiają podanie farmaceucie kodu recepty i wykupienie leków w różnych aptekach.

  • w przypadku leków stosowanych w psychiatrii i neurologii, gdzie często używane są substancje psychotropowe, które należy przyjmować bez przerwy. Wystawienie e-recepty znacznie ułatwia pacjentom dostęp do niezbędnych leków, co poprawia skuteczność terapii.

Bibliografia

Serwis Rzeczypospolitej Polskiej, [online], [dostęp 24. maja 2023], dostępny w internecie:
https://www.gov.pl/

Serwis Ministerstwa Zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia, [online], [dostęp 24. maja 2023], dostępny w internecie:
https://pacjent.gov.pl/

Inni czytali również

Czy rozpoczętą receptę można wykupić w innej aptece?
Czy rozpoczętą receptę można wykupić w innej aptece?

Wprowadzenie e-recept stanowi dla wielu bardzo duże ułatwienie. Czasami bywają trudności z ich realizacją i ta procedura budzi wątpliwości. Czy można kupić tylko jedno opakowanie leku z e-recepty? Jak zrealizować recepty w różnych aptekach? Czy trzeba wykupić wszystkie leki z e-recepty w jednej, konkretnej aptece?

Artykuł
06.06.2023
Czy lekarz rodzinny może przedłużyć receptę wystawioną przez lekarza prywatnego?
Czy lekarz rodzinny może przedłużyć receptę wystawioną przez lekarza prywatnego?

Czasami pacjenci spotykają się z oporem przedłużania recept wystawionych w prywatnych gabinetach. Często problem ten dotyczy również refundacji leków, ponieważ wiele osób sądzi, że na prywatnej wizycie nie ma szansy na uzyskanie recept refundowanych. W obu przypadkach uzyskanie recepty na leki refundowane jest możliwe.

Artykuł
31.05.2023
Cholesterol - jakie są normy wiekowe i jak go obniżyć?
Cholesterol - jakie są normy wiekowe i jak go obniżyć?

Badanie poziomu cholesterolu jest jednym z częściej wykonywanych w gabinecie, często bywa też przyczyną zmiany lub wprowadzenia nowych leków. Czy badanie cholesterolu we krwi jest faktycznie potrzebne? Czym jest zły cholesterol? Jakie są normy cholesterolu? Czy wysoki cholesterol może doprowadzić do udaru mózgu?

Artykuł
25.01.2023
Konsultacja z E-receptą za 49.99 ZŁ Tylko w najnowszej aplikacji!