Infectoscab 5% krem - Recepta online - e-Recepta z konsultacj膮 | cena, dawkowanie, przeciwwskazania

Opublikowano 30.11.2023

Infectoscab 5% krem   Recepta online   e Recepta z konsultacj膮 | cena  dawkowanie  przeciwwskazania

Infectoscab 5% krem

Otrzymaj konsultacje lekarsk膮 na ten lek bez wychodzenia z domu.

Infectoscab 5% krem jest to preparat do stosowania na skórę, przeznaczony do walki ze świerzbem. Substancją czynną leku Infectoscab jest permetryna w stężeniu 50 mg/g.

Nazwa preparatu Infectoscab 5% krem
Substancje czynne Permethrinum
Dost臋pno艣膰 Na recept臋
Posta膰
  • krem
Dawki
  • 50 mg/g (krem)

Spis tre艣ci

Czym jest Infectoscab?

Infectoscab 5% krem to produkt wskazany w leczeniu świerzbu wywołanego przez Sarcoptes scabiei. Permetryna zawarta w preparacie to syntetyczny środek insektobójczy, który porażając układ nerwowy pasożyta, doprowadza do jego śmierci.

e-Recepta online 58.99 Z艁

Leki na potencje, leki sta艂e, antykoncepcja sta艂a, przed艂u偶enie terapii w chorobach przewlek艂ych.

Czas realizacji do 1 godziny roboczej*

Antykoncepcja awaryjna 59.99 Z艁

Tabletka 'po', tabletka dzie艅 po, tabletka do 72h, pigu艂ka po.

Czas realizacji do 1 godziny roboczej*

Dla kogo wskazany jest lek Infectoscab?

Infectoscab wskazany jest dla pacjentów od 2 roku życia. Dzieci od 2 miesiąca życia do 2 roku życia w wyjątkowych przypadkach mogą być leczone wyłącznie pod nadzorem lekarza.

Jak dawkowa膰 lek Infectoscab?

Dawkę leku Infectoscab ustala się indywidualnie, jednak u osób >12 r.ż stosuje się do 30 g kremu, u dzieci w wieku 6-12 lat do 15 g kremu, a u dzieci pomiędzy 2 miesiącem a 5 rokiem życia do 7,5 g kremu.

Terapia powinna trwać 14 dni. W przypadku utrzymywania się lub nawrotu infekcji konieczne może okazać się ponowienie kuracji.

Jak stosowa膰 Infectoscab?

Preparat Infectoscab 5% krem można stosować wyłącznie na skórę, należy uważać, by krem nie dostał się do oczu, na błony śluzowe np. gardła lub narządów płciowych oraz do otwartych ran.

Cienką warstwę kremu pokrywa się całe ciało, w tym przednią powierzchnię szyi, kark, dłonie i podeszwy stóp. Na szczególną uwagę zasługują okolice między palcami rąk i stóp, nadgarstków, dołów łokciowych i pachowych oraz szpary pośladkowej i narządów płciowych zewnętrznych.

U dzieci Infectoscab pokrywa się także twarz z wyłączeniem okolicy oczu i ust, uszy i skórę owłosioną głowy.

Krem powinno się pozostawić na skórze przez co najmniej 8 godzin, w tym czasie nie można myć okolic pokrytych lekiem. Po 8 godzinach należy usunąć nadmiar preparatu za pomocą wody z mydłem.

Czy osoby z otoczenia r贸wnie偶 powinny si臋 leczy膰?

Świerzb jest wysoce zaraźliwą chorobą. Osoby mające kontakt z chorym na świerzb jak najszybciej powinny zostać poddane badaniu przez lekarza oraz w razie konieczności leczeniu za pomocą Infectoscab 5% krem.

Dodatkowe zalecenia podczas terapii 艣wierzbu

Podczas terapii świerzbu, oprócz stosowania Infectoscab 5% krem, pacjent powinien zadbać równocześnie o higienę osobistą i własnego otoczenia.

Zaleca się skrócenie paznokci i ich regularne czyszczenie, częste odkurzanie dywanów i mebli tapicerowanych, codzienne zmienianie pościeli i ręczników oraz pranie ich w temperaturze 60 stopni (jeśli ubrania nie są przeznaczone do prania, należy przechowywać je przez kilka dni w plastikowej torbie).

Najcz臋stsze dzia艂ania niepo偶膮dane

Do najczęściej występujących działań niepożądanych podczas stosowania Infectoscab 5% krem zalicza się: świąd, rumieniowatą wysypkę, suchość skóry i parestezje (uczucie pieczenia lub mrowienia na skórze).

Takie niedogodności mogą utrzymywać się nawet przez 4 tygodnie od zakończenia leczenia.

Rzadziej obserwowane dzia艂ania niepo偶膮dane

Wśród rzadszych działań niepożądanych obserwujemy: bóle głowy, nudności, duszność, zapalenie grudek chłonnych mieszków włosowych, otarcia naskórka, reakcje alergiczne i kontaktowe zapalenie skóry.

Wp艂yw leku stosowanego miejscowo na mechaniczne 艣rodki antykoncepcyjne

Substancje pomocnicze zawarte w preparacie (wazelina biała, parafina ciekła) mogą spowodować uszkodzenie lateksu i tym samym zmniejszać skuteczność środków antykoncepcyjnych np. prezerwatyw. Podczas terapii zaleca się skorzystanie z dodatkowej metody antykoncepcji.

Czy istnieje ryzyko przedawkowania leku Infectoscab?

Nie ma ryzyka przedawkowania produktu Infectoscab 5% krem przy stosowaniu miejscowym.

W razie przypadkowego spożycia produktu należy pilnie skontaktować się z lekarzem, gdyż istnieje ryzyko ostrego zatrucia. Objawia się ono jako nudności, bóle i zawroty głowy, zmęczenie, a w ciężkich przypadkach cierpnięcie lub mrowienie skóry, drętwienie, nadpobudliwość oraz drgawki.

Nie istnieje swoista odtrutka. Przy spożyciu dużej ilości produktu korzystne może być płukanie żołądka, należy je wykonać w czasie 2 godzin od przyjęcia leku.

Gdzie mo偶na zg艂asza膰 dzia艂ania niepo偶膮dane?

Jeśli pacjent podejrzewa u siebie występowanie objawów niepożądanych preparatu, powinien powiadomić o tym jak najszybciej wyspecjalizowany personel medyczny. Informacje o ewentualnych działaniach ubocznych są przekazywane do Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

Jakie s膮 przeciwwskazania do stosowania leku?

Produktu Infectoscab 5% krem nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik preparatu: permetryna, alkohol cetostearylowy, emulgujący (typ A), parafina ciekła, wazelina biała, kwas sorbinowy, woda oczyszczona.

Produkt przeciwwskazany jest także przy nadwrażliwości na chryzantemy lub inne kwiaty z gatunku Compositae.

Leku Infectoscab 5% krem nie należy stosować u dzieci poniżej 2 miesiąca życia.

Infectoscab a ci膮偶a i okres karmienia piersi膮

Z uwagi na zbyt skąpe dane dotyczące bezpieczeństwa, leku nie należy stosować w trakcie ciąży oraz karmienia piersią, chyba że jest to konieczne.

Infectoscab a prowadzenie pojazd贸w mechanicznych

Nie wykazano negatywnego wpływu leku Infectoscab na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługę maszyn.

Infectoscab a alkohol

Nie wykazano, że równoczesne stosowanie preparatu Infectoscab i alkoholu w wyższym stopniu pogarsza zdolności psychomotoryczne niż przy stosowaniu samego alkoholu. Zaleca się jednak unikanie spożywania alkoholu podczas terapii.

Należy pamiętać, by przed użyciem leku zapoznać się z treścią ulotki dołączonej do opakowania lub skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, ponieważ każdy lek niewłaściwie stosowany może zagrażać życiu lub zdrowiu. Dokładne informacje dotyczące charakterystyki produktu znajdują się w ulotce dołączonej do opakowania preparatu.

Dane zamieszczone w artykule mają charakter jedynie informacyjny, nie zastępują przepisów prawnych i nie mogą zostać podstawą do jakichkolwiek roszczeń.

Podsumowanie informacji dotycz膮cych leku Infectoscab

Substancja czynna: Permetryna

Wskazania: Świerzb

Stosowanie: Miejscowo na skórę

Dawkowanie: U osób >12 r.ż do 30 g, u dzieci w wieku 6-12 lat do 15 g, pomiędzy 2 mies. a 5 r.ż do 7,5 g kremu

Przeciwwskazania: Ciąża i okres karmienia piersią; nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu; nadwrażliwość na chryzantemy lub inne kwiaty z gatunku Compositae

Główne działania niepożądane: Świąd, rumieniowata wysypka, suchość skóry, parestezje (uczucie pieczenia lub mrowienia na skórze)

Bibliografia

Charakterystyka produktu leczniczego Infectoscab 5%, [online], dost臋pna pod adresem:

https://rejestry.ezdrowie.gov.pl/api/rpl/medicinal-products/17558/characteristic

Infectoscab 5% krem - Recepta online

Rozpocznij konsultacje:

Inni czytali r贸wnie偶

Clotrimazolum GSK - Recepta online - e-Recepta z konsultacj膮 | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
Clotrimazolum GSK - Recepta online - e-Recepta z konsultacj膮 | cena, dawkowanie, przeciwwskazania

Clotrimazolum聽to lek przeciwgrzybiczy wskazany w leczeniu zaka偶e艅 dro偶d偶akowych narz膮d贸w p艂ciowych,聽a tak偶e przy grzybiczym zaka偶eniu sk贸ry wywo艂anym przez dermatofity, dro偶d偶aki, ple艣niaki oraz inne gatunki grzyb贸w: grzybica st贸p, grzybica d艂oni, grzybica sk贸ry tu艂owia, grzybica pachwin, 艂upie偶 pstry.

Charakterystyka produkt贸w leczniczych
24.11.2023
Tr膮dzik grudkowy - przyczyny, wygl膮d zmian sk贸rnych, leczenie
Tr膮dzik grudkowy - przyczyny, wygl膮d zmian sk贸rnych, leczenie

Wielu z nas do艣wiadcza go w r贸偶nym okresie 偶ycia, niezale偶nie od wieku czy p艂ci. Tr膮dzik to jedna z najcz臋stszych dolegliwo艣ci sk贸rnych, kt贸ra potrafi zrujnowa膰 pewno艣膰 siebie i wp艂yn膮膰 na nasze samopoczucie.Jednym z mniej znanych, lecz r贸wnie k艂opotliwych rodzaj贸w tr膮dziku jest tr膮dzik grudkowy. Cechuje go obecno艣膰 twardych, nieestetycznych grudek na sk贸rze, kt贸re mog膮 by膰 nie tylko widoczne, ale tak偶e bolesne.

Artyku艂
28.11.2023
Tr膮dzik na plecach - sk膮d si臋 bierze? Jak radzi膰 sobie z pryszczami na plecach?
Tr膮dzik na plecach - sk膮d si臋 bierze? Jak radzi膰 sobie z pryszczami na plecach?

Chocia偶 tr膮dzik mo偶e si臋 kojarzy膰 jako choroba sk贸ry twarzy, to zmiany tr膮dzikowe mog膮 wyst臋powa膰 tak偶e m.in. na plecach. Zapoznaj si臋 z poni偶szym artyku艂em, je艣li zastanawiasz si臋, sk膮d bierze si臋 tr膮dzik na plecach i jak sobie z nim radzi膰. Mo偶esz skorzysta膰 z domowych, jak i aptecznych sposob贸w. Szczeg贸lnie wa偶na jest piel臋gnacja - delikatne oczyszczenie sk贸ry.

Artyku艂
24.11.2023
Konsultacja z E-recept膮 za 49.99 Z艁 Tylko w najnowszej aplikacji!