Trittico XR - E-recepta - recepta online z konsultacj─ů | cena, dawkowanie, przeciwwskazania

Opublikowano 25.03.2024

Autor Redakcja Erecept.pl

Trittico XR - E-recepta - recepta online z konsultacj─ů | cena, dawkowanie, przeciwwskazania

Trittico XR to produkt leczniczy w postaci tabletek doustnych, znajdujący zastosowanie w leczeniu depresji.

Rozpocznij konsultacj─Ö z Trittico XR

Otrzymaj konsultacj─Ö lekarsk─ů na ten lek bez wychodzenia z domu.

Nazwa preparatu Trittico XR
Substancje czynne Trazodoni hydrochloridum
Dost─Öpno┼Ť─ç Na recept─Ö
Posta─ç
 • Tabletki powlekane o przed┼éu┼╝onym uwalnianiu
Dawki
 • 150 mg (Tabletki powlekane o przed┼éu┼╝onym uwalnianiu)
 • 300 mg (Tabletki powlekane o przed┼éu┼╝onym uwalnianiu)

Spis tre┼Ťci

Podstawowe informacje o leku Trittico XR

Substancja czynna: Chlorowodorek trazodonu.

Wskazania: Zaburzenia depresyjne różnego pochodzenia, w tym depresja przebiegająca z lękiem.

Zastosowanie: Doustne.

Dawkowanie: W zależności od wskazania 150 mg lub 300 mg.

Główne przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancję czynną lub którąkolwiek z substancji pomocniczych, ostry zawał mięśnia sercowego, pozostawanie pod wpływem alkoholu lub leków nasennych.

Główne działania niepożądane: Bezsenność, myśli i zachowania samobójcze, zaburzenia oddawania moczu, osłabienie czujności, nieprawidłowa czynność wątroby.

e-Recepta online 49.99 ZŁ

Leki na potencje, leki stałe, antykoncepcja stała, przedłużenie terapii w chorobach przewlekłych.

Czas realizacji do 1 godziny roboczej*

Antykoncepcja awaryjna 59.99 ZŁ

Tabletka 'po', tabletka dzień po, tabletka do 72h, pigułka po.

Czas realizacji do 1 godziny roboczej*

Ile kosztuje lek Trittico XR?

Lek Trittico XR jest dostępny tylko na receptę; 150 mg kosztuje około 35,25 złotych za 30 tabletek, a 300 mg kosztuje 65,32 złote za 30 tabletek.


Lek jest refundowany w chorobach psychicznych i upośledzeniach umysłowych w tym w depresji o różnej etiologii, w tym przebiegającej z lękiem.

Lek jest bezpłatny we wskazaniach podlegających refundacji dla dzieci do ukończenia 18. roku życia oraz osób, które ukończyły 65. rok życia.

Jak stosowa─ç lek Trittico XR?

Trittico XR jest lekiem doustnym. Tabletki Trittico XR 150 mg mają kolor żółtobeżowy i poziomą linię podziału na obu stronach. Trittico XR 300 mg są koloru beżowopomarańczowy i również można je podzielić na dwie równe części. Lek należy stosować raz na dobę, rano lub przed snem, na pusty żołądek. Należy popić go szklanką wody. Tabletek nie można kruszyć ani żuć, w celu zapewnienia przedłużonego uwalniania preparatu.

Jak dawkować lek u dorosłych?

Lek występuje w dwóch dawkach 150 mg oraz 350 mg.

Dawka dla pacjentów bez podwyższonego ryzyka działań niepożądanych wynosi 150 mg. Może być ona zwiększana o 75 mg co trzy dni, do osiągnięcia maksymalnej dawki dobowej.

U pacjentów z grupy zwiększonego ryzyka początkowa dawka powinna wynosić 75 mg, a następnie być zwiększana o 75 mg co trzy dni do 300 mg.

U osób starszych lub wyniszczonych zaleca się rozpoczęcie leczenia od dawki 75 mg i zwiększać stopniowo zgodnie z zaleceniami lekarskimi.

Tabletki powinny być stosowane raz na dobę, rano lub wieczorem, na pusty żołądek. Po doustnym spożyciu lek należy popić wodą. Nie należy go żuć ani kruszyć aby zapewnić przedłużone uwalnianie tabletek.

Jak dawkowa─ç lek u dzieci?

Nie należy stosować leku Trittico XR u dzieci i młodzieży poniżej 18 lat, z uwagi na brak wystarczających danych potwierdzających jego bezpieczeństwo.

Jaka jest dawka maksymalna produktu Trittico XR?

Dawka maksymalna Trittico XR wynosi 300 mg.

Pomini─Öcie dawki preparatu Trittico XR

W przypadku pominięcia dawki preparatu Trittico XR nie należy przyjmować dawki podwójnej i przyjąć następną tabletkę w dniu kolejnym, zgodnie z zaleconym schematem przyjmowania leku.

Jakie s─ů┬ánajcz─Östsze dzia┼éanie niepo┼╝─ůdane Trittico XR?

Do najczęstszych działań niepożądanych należą:

 • bezsenność

 • myśli lub zachowania samobójcze

 • zaburzenia równowagi

 • osłabienie czujności

 • nieprawidłowe wyniki badań krwi (agranulocytoza, trombocytopenia, eozynofilia, leukopenia, niedokrwistość)

 • reakcje alergiczne

 • zespół niewłaściwego wydzielania hormonu antydiuretycznego (SIADH)

 • zmniejszenie stężenia sodu

 • utrata masy ciała

 • jadłowstręt

 • nadciśnienie tętnicze

 • niedociśnienie ortostatyczne

 • nadmierne pocenie

 • zaburzenia oddawania moczu

 • nieprawidłowa czynność wątroby (w tym zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych, uszkodzenie komórek wątroby, wewnątrzwątrobowy zastój żółci)

 • zaburzenia pracy serca (np. w postaci groźnych arytmii komorowych, palpitacji)

 • objawy grypopodobne

 • zapalenie żołądka i jelit

 • porażenna niedrożność jelita

Czym jest Trittico XR?

Trittico XR jest lekiem przeciwdepresyjnym, stosowanym w leczeniu depresji o różnym nasileniu oraz depresji przebiegającej z lękiem. Lek wydawany jest wyłącznie na receptę.

Preparat występuje w dwóch dawkach: Trittico XR 150 mg oraz Trittico XR 300 mg. Postać leku to tabletki powlekane o przedłużonym uwalnianiu, co oznacza, że po przyjęciu lek utrzymuje się w organizmie przez dłuższy czas.

Warto wspomnieć o podobnym preparacie- Trittico CR. Wskazania do stosowania obu środków są takie same. Różnią się one natomiast farmakokinetyką- Trittico XR osiąga maksymalne stężenie we krwi po upływie średnio 6 godzin od jego zażycia, CR natomiast- po około 4. Nazwa obu produktów wiąże się właśnie z szybkością uwalniania ich substancji aktywnych. Skrót "xr" pochodzi od angielskiego sformułowania "extra release", a więc jest to preparat o przedłużonym uwalnianiu, "cr" natomiast to "controlled release", czyli środek o kontrolowanym uwalnianiu.

Trazodon uwalniany jest szybciej z Trittico CR, dlatego jest on preferowany w leczeniu depresji przebiegającej z zaburzeniami snu.

Należy pamiętać, że leków tych nie można stosować zamiennie.

Gdzie mo┼╝na zg┼éasza─ç dzia┼éania niepo┼╝─ůdane leku?

Jeśli pacjent podejrzewa u siebie występowanie objawów niepożądanych preparatu powinien powiadomić o tym jak najszybciej wyspecjalizowany personel medyczny. Informacje o ewentualnych działaniach ubocznych są przekazywane do Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

Jakie s─ů objawy przedawkowania preparatu Trittico XR?

Do najczęstszych objawów przedawkowania należą: senność, zawroty głowy, nudności i wymioty. Ciężkie skutki przedawkowania obejmują śpiączkę, tachykardię, hipotonię, zmniejszenie stężenia sodu, drgawki i depresję oddechową.

Objawy pojawiają się w ciągu 24 godzin lub później.

Nie ma znanej odtrutki na ten preparat. U dorosłych którzy przyjęli więcej niż 1 g trazodonu oraz dzieci, które przyjęły więcej niż 150 mg należy rozważyć podanie węgla aktywowanego, jeśli nie upłynęła godzina od przedawkowania.

Pacjent powinien pozostawać pod kontrolą przez około 6-12 godzin po przedawkowaniu trazodonu. Należy monitorować podstawowe parametry, a w razie występowania zaburzeń ze strony układu sercowo-naczyniowego, również czynność serca.

Przedawkowanie trazodonu w połączeniu z innymi lekami przeciwdepresyjnymi zwiększa ryzyko wystąpienia zespołu serotoninowego. Jest to stan wywołany nadmiernym pobudzeniem receptorów serotoninowych, tj. 5-HT2A i 5-HT1A. Powoduje go przyjęcie conajmniej dwóch leków zwiększających aktywność serotoninową. Do głównych objawów zespołu serotoninowego należą: kloniczne kurcze mięśni, mioklonie, tachykardia, drżenie mięśni, wzrost temperatury ciała, poty, zaburzenia świadomości z niepokojem psychoruchowym.

Zespół serotoninowy stanowi zagrożenie dla życia, dlatego w przypadku jego wystąpienia konieczne jest szybkie wdrożenie leczenia na oddziale intensywnej terapii.

Jaki jest mechanizm działania Trittico XR?

Substancją czynną leku Trittico XR jest trazodon. Należy on do inhibitorów wychwytu zwrotnego neuroprzekaźnika- serotoniny. Dzięki temu zwiększa stężenie serotoniny w szczelinie synaptycznej. Serotonina jest monoaminą, która wpływa m.in. na nastrój- poprzez zwiększenie jej ilości w Ośrodkowym Układzie Nerwowym działa przeciwdepresyjnie.

Oprócz tego zmniejsza on zahamowanie psychoruchowe, działa przeciwlękowo, a także przywraca fizjologiczny rytm snu.

Jakie s─ů przeciwwskazania do stosowania leku?

Leku trittico xr nie należy stosować w przypadku:

 • nadwrażliwości na substancję czynną lub którąkolwiek z substancji pomocniczych,

 • osób będących pod wpływem alkoholu, bądź leków nasennych

 • pacjentów z ostrym zawałem mięśnia sercowego.

Szczególną ostrożność należy zachować w przypadku:

 • osób w wieku podeszłym, ponieważ dotyczy ich zwiększone ryzyko wystąpienia działań niepożądanych, takich jak senność czy niedociśnienie ortostatyczne, wynikające z działania cholinolitycznego trazodonu

 • pacjentów, których wywiad wskazuje na zachowania samobójcze, ponieważ na początku stosowania leków przeciwdepresyjnych istnieje podwyższone ryzyko pojawienia się myśli i prób samobójczych

 • chorych na schizofrenię i chorobę afektywną dwubiegunową, może on bowiem nasilać objawy psychotyczne, a w przypadku pacjentów z psychozą maniakalno-depresyjną epizod depresji może przejść w manię

Trittico XR a sen - jak szybko działa lek?

Trittico XR, zawierający trazodon w formie o przedłużonym uwalnianiu, jest często przepisywany w celu poprawy jakości snu u osób cierpiących na depresję. Dzięki swoim właściwościom może pomóc w zasypianiu oraz w utrzymaniu snu przez całą noc, redukując częstość przebudzeń.

Trazodon działa poprzez modulację neurotransmiterów w mózgu, w tym serotoniny, co może przyczyniać się do jego sedatywnego efektu. W kontekście leczenia bezsenności, Trittico XR jest szczególnie przydatny, gdy problemy ze snem są związane z depresją, ponieważ może działać zarówno na problemy ze snem, jak i podstawową depresję.

Pacjenci mogą zauważyć poprawę jakości snu już po pierwszych dawkach leku, jednakże, jak przy większości leków przeciwdepresyjnych, pełne działanie może być widoczne po kilku tygodniach regularnego stosowania. Ważne jest, aby stosować się do zaleceń lekarza i nie przerywać leczenia bez konsultacji, nawet jeśli objawy ulegną poprawie. Lekarz może dostosować dawkowanie w zależności od reakcji pacjenta na leczenie i występujących efektów ubocznych.

Interakcje z innymi lekami

Trazodon obecny w Trittico XR może powodować nasilenie działania następujących grup leków:

 • przeciwpsychotycznych

 • nasennych

 • uspokajających

 • przeciwhistaminowych

 • przeciwlękowych

W razie jednoczesnego stosowania trazodonu i powyższych leków należy zachować ostrożność, a w przypadku wystąpienia nasilonego działania może być konieczna modyfikacja leczenia, zmniejszenie dawki trazodonu lub całkowite odstawienie leku.

Wykazano interakcje trazodonu z następującymi lekami:

 • pochodne fentazoiny, w połączeniu z trazodonem mogą wywołać ciężkie niedociśnienie ortostatyczne

 • środki zwiotczające i znieczulające- trazodon może nasilać ich działanie

 • lewodopoa: leki przeciwdepresyjne mogą przyspieszyć metabolizm lewodopy

 • leki wydłużające odstęp QT stosowane z trazodonem nasilają ryzyko zaburzeń serca, takich jak arytmie komorowe

Czy podczas stosowania preparatu Trittico XR mo┼╝na spo┼╝ywa─ç alkohol?

Należy unikać jednoczesnego stosowania leku Trittico XR i alkoholu. Lek nasila działanie uspokajające alkoholu.

Jaki jest skład leku Trittico XR?

Lek występuje w dwóch dawkach: Trittico XR 150 mg oraz Trittico XR 300 mg, zawierają one odpowiednio 150 mg i 300 mg chlorowodorku trazydonu. Odpowiada to 136,6 mg trazodonu dla 150 mg chlorowodorku oraz 273,2 mg dla 300 mg chlorowodorku.

Preparat zawiera również substancje pomocnicze, do których należą:

 • Trittico XR 150 mg:

  Rdzeń tabletki: Contramid granulowany (żelowana modyfikowana skrobia) Hypromeloza Krzemionka koloidalna bezwodna Sodu stearylofumaran Otoczka: Żółty Opadry II (częściowo zhydrolizowany alkohol poliwinylowy, tytanu dwutlenek, makrogol 3350, talk, tlenek żelaza żółty, tlenek żelaza czerwony).

 • Trittico XR 300 mg:

  Rdzeń tabletki: Contramid granulowany (żelowana modyfikowana skrobia) Hypromeloza Krzemionka koloidalna bezwodna Sodu stearylofumaran Otoczka Różowy Opadry II (częściowo zhydrolizowany alkohol poliwinylowy, tytanu dwutlenek, makrogol 3350, talk, tlenek żelaza żółty, tlenek żelaza czerwony).

Czy mo┼╝na stosowa─ç┬áTrittico XR w ci─ů┼╝y?

Podczas stosowania leku w ciąży należy zachować szczególną ostrożność. Dostępne są jedynie badania na ograniczonej liczbie kobiet, które nie wykazały niepożądanego oddziaływania trazodonu na płód i przebieg ciąży.

Noworodki urodzone przez matki, które w ciąży przyjmowały trittico xr powinny być obserwowane pod kątem wystąpienia objawów odstawienia.

Jak stosowa─ç lek Trittico XR?

Trittico XR jest lekiem doustnym. Tabletki Trittico XR 150 mg mają kolor żółtobeżowy i poziomą linię podziału na obu stronach. Trittico XR 300 mg są koloru beżowopomarańczowy i również można je podzielić na dwie równe części. Lek należy stosować raz na dobę, rano lub przed snem, na pusty żołądek. Należy popić go szklanką wody. Tabletek nie można kruszyć ani żuć, w celu zapewnienia przedłużonego uwalniania preparatu.

Czy mo┼╝na stosowa─ç Trittico XR podczas karmienia piersi─ů?

Dane dotyczące efektów ubocznych przyjmowania trazodonu podczas karmienia piersią są bardzo ograniczone. Jest on wydzielany do mleka kobiecego w niewielkich ilościach.

Podejmując decyzję o stosowaniu trazodonu podczas karmienia piersią należy uwzględnić korzyści z karmienia piersią dla dziecka oraz z przyjmowania leku dla matki.

Jak dawkować lek u dorosłych?

Lek występuje w dwóch dawkach 150 mg oraz 350 mg.

Dawka dla pacjentów bez podwyższonego ryzyka działań niepożądanych wynosi 150 mg. Może być ona zwiększana o 75 mg co trzy dni, do osiągnięcia maksymalnej dawki dobowej.

U pacjentów z grupy zwiększonego ryzyka początkowa dawka powinna wynosić 75 mg, a następnie być zwiększana o 75 mg co trzy dni do 300 mg.

U osób starszych lub wyniszczonych zaleca się rozpoczęcie leczenia od dawki 75 mg i zwiększać stopniowo zgodnie z zaleceniami lekarskimi.

Tabletki powinny być stosowane raz na dobę, rano lub wieczorem, na pusty żołądek. Po doustnym spożyciu lek należy popić wodą. Nie należy go żuć ani kruszyć aby zapewnić przedłużone uwalnianie tabletek.

Czy stosowanie Trittico XR wpływa na prowadzenie pojazdów mechanicznych?

Należy pamiętać, by przed użyciem leku zapoznać się z treścią ulotki dołączonej do opakowania lub skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, ponieważ każdy lek niewłaściwie stosowany może zagrażać życiu lub zdrowiu. Dokładne informacje dotyczące charakterystyki produktu znajdują się w ulotce dołączonej do opakowania preparatu.

Dane zamieszczone w artykule mają charakter jedynie informacyjny, nie zastępują przepisów prawnych i nie mogą zostać podstawą do jakichkolwiek roszczeń.

Bibliografia

Charakterystyka produktu leczniczego, [online] [dost─Öp 29.10.2023 ], dost─Öp w internecie:

https://www.angelinipharma.pl/media/iwqoinrt/tritticoxr_150-300_spc-08-02-2021.pdf

Bartosz m├│wi, [online], [dost─Öp 13.02.2024], dost─Öp w internecie:

https://bartoszmowi.pl/phx_preparat/33945/Trittico_XR

Medycyna Praktyczna, [online], [dost─Öp 13.02.2024 ], dost─Öp w internecie:

https://www.mp.pl/pacjent/leki/lek/86278,Trittico-XR-tabletki-powlekane-o-przedluzonym-uwalnianiu

Jak dawkowa─ç lek u dzieci?

Nie należy stosować leku Trittico XR u dzieci i młodzieży poniżej 18 lat, z uwagi na brak wystarczających danych potwierdzających jego bezpieczeństwo.

Jaka jest dawka maksymalna produktu Trittico XR?

Dawka maksymalna Trittico XR wynosi 300 mg.

Pomini─Öcie dawki preparatu Trittico XR

W przypadku pominięcia dawki preparatu Trittico XR nie należy przyjmować dawki podwójnej i przyjąć następną tabletkę w dniu kolejnym, zgodnie z zaleconym schematem przyjmowania leku.

Jakie s─ů┬ánajcz─Östsze dzia┼éanie niepo┼╝─ůdane Trittico XR?

Do najczęstszych działań niepożądanych należą:

 • bezsenność

 • myśli lub zachowania samobójcze

 • zaburzenia równowagi

 • osłabienie czujności

 • nieprawidłowe wyniki badań krwi (agranulocytoza, trombocytopenia, eozynofilia, leukopenia, niedokrwistość)

 • reakcje alergiczne

 • zespół niewłaściwego wydzielania hormonu antydiuretycznego (SIADH)

 • zmniejszenie stężenia sodu

 • utrata masy ciała

 • jadłowstręt

 • nadciśnienie tętnicze

 • niedociśnienie ortostatyczne

 • nadmierne pocenie

 • zaburzenia oddawania moczu

 • nieprawidłowa czynność wątroby (w tym zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych, uszkodzenie komórek wątroby, wewnątrzwątrobowy zastój żółci)

 • zaburzenia pracy serca (np. w postaci groźnych arytmii komorowych, palpitacji)

 • objawy grypopodobne

 • zapalenie żołądka i jelit

 • porażenna niedrożność jelita

Gdzie mo┼╝na zg┼éasza─ç dzia┼éania niepo┼╝─ůdane leku?

Jeśli pacjent podejrzewa u siebie występowanie objawów niepożądanych preparatu powinien powiadomić o tym jak najszybciej wyspecjalizowany personel medyczny. Informacje o ewentualnych działaniach ubocznych są przekazywane do Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

Jakie s─ů objawy przedawkowania preparatu Trittico XR?

Do najczęstszych objawów przedawkowania należą: senność, zawroty głowy, nudności i wymioty. Ciężkie skutki przedawkowania obejmują śpiączkę, tachykardię, hipotonię, zmniejszenie stężenia sodu, drgawki i depresję oddechową.

Objawy pojawiają się w ciągu 24 godzin lub później.

Nie ma znanej odtrutki na ten preparat. U dorosłych którzy przyjęli więcej niż 1 g trazodonu oraz dzieci, które przyjęły więcej niż 150 mg należy rozważyć podanie węgla aktywowanego, jeśli nie upłynęła godzina od przedawkowania.

Pacjent powinien pozostawać pod kontrolą przez około 6-12 godzin po przedawkowaniu trazodonu. Należy monitorować podstawowe parametry, a w razie występowania zaburzeń ze strony układu sercowo-naczyniowego, również czynność serca.

Przedawkowanie trazodonu w połączeniu z innymi lekami przeciwdepresyjnymi zwiększa ryzyko wystąpienia zespołu serotoninowego. Jest to stan wywołany nadmiernym pobudzeniem receptorów serotoninowych, tj. 5-HT2A i 5-HT1A. Powoduje go przyjęcie conajmniej dwóch leków zwiększających aktywność serotoninową. Do głównych objawów zespołu serotoninowego należą: kloniczne kurcze mięśni, mioklonie, tachykardia, drżenie mięśni, wzrost temperatury ciała, poty, zaburzenia świadomości z niepokojem psychoruchowym.

Zespół serotoninowy stanowi zagrożenie dla życia, dlatego w przypadku jego wystąpienia konieczne jest szybkie wdrożenie leczenia na oddziale intensywnej terapii.

Jakie s─ů przeciwwskazania do stosowania leku?

Leku trittico xr nie należy stosować w przypadku:

 • nadwrażliwości na substancję czynną lub którąkolwiek z substancji pomocniczych,

 • osób będących pod wpływem alkoholu, bądź leków nasennych

 • pacjentów z ostrym zawałem mięśnia sercowego.

Szczególną ostrożność należy zachować w przypadku:

 • osób w wieku podeszłym, ponieważ dotyczy ich zwiększone ryzyko wystąpienia działań niepożądanych, takich jak senność czy niedociśnienie ortostatyczne, wynikające z działania cholinolitycznego trazodonu

 • pacjentów, których wywiad wskazuje na zachowania samobójcze, ponieważ na początku stosowania leków przeciwdepresyjnych istnieje podwyższone ryzyko pojawienia się myśli i prób samobójczych

 • chorych na schizofrenię i chorobę afektywną dwubiegunową, może on bowiem nasilać objawy psychotyczne, a w przypadku pacjentów z psychozą maniakalno-depresyjną epizod depresji może przejść w manię

Interakcje z innymi lekami

Trazodon obecny w Trittico XR może powodować nasilenie działania następujących grup leków:

 • przeciwpsychotycznych

 • nasennych

 • uspokajających

 • przeciwhistaminowych

 • przeciwlękowych

W razie jednoczesnego stosowania trazodonu i powyższych leków należy zachować ostrożność, a w przypadku wystąpienia nasilonego działania może być konieczna modyfikacja leczenia, zmniejszenie dawki trazodonu lub całkowite odstawienie leku.

Wykazano interakcje trazodonu z następującymi lekami:

 • pochodne fentazoiny, w połączeniu z trazodonem mogą wywołać ciężkie niedociśnienie ortostatyczne

 • środki zwiotczające i znieczulające- trazodon może nasilać ich działanie

 • lewodopoa: leki przeciwdepresyjne mogą przyspieszyć metabolizm lewodopy

 • leki wydłużające odstęp QT stosowane z trazodonem nasilają ryzyko zaburzeń serca, takich jak arytmie komorowe

Czy podczas stosowania preparatu Trittico XR mo┼╝na spo┼╝ywa─ç alkohol?

Należy unikać jednoczesnego stosowania leku Trittico XR i alkoholu. Lek nasila działanie uspokajające alkoholu.

Czy mo┼╝na stosowa─ç┬áTrittico XR w ci─ů┼╝y?

Podczas stosowania leku w ciąży należy zachować szczególną ostrożność. Dostępne są jedynie badania na ograniczonej liczbie kobiet, które nie wykazały niepożądanego oddziaływania trazodonu na płód i przebieg ciąży.

Noworodki urodzone przez matki, które w ciąży przyjmowały trittico xr powinny być obserwowane pod kątem wystąpienia objawów odstawienia.

Czy mo┼╝na stosowa─ç Trittico XR podczas karmienia piersi─ů?

Dane dotyczące efektów ubocznych przyjmowania trazodonu podczas karmienia piersią są bardzo ograniczone. Jest on wydzielany do mleka kobiecego w niewielkich ilościach.

Podejmując decyzję o stosowaniu trazodonu podczas karmienia piersią należy uwzględnić korzyści z karmienia piersią dla dziecka oraz z przyjmowania leku dla matki.

Czy stosowanie Trittico XR wpływa na prowadzenie pojazdów mechanicznych?

Należy pamiętać, by przed użyciem leku zapoznać się z treścią ulotki dołączonej do opakowania lub skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, ponieważ każdy lek niewłaściwie stosowany może zagrażać życiu lub zdrowiu. Dokładne informacje dotyczące charakterystyki produktu znajdują się w ulotce dołączonej do opakowania preparatu.

Dane zamieszczone w artykule mają charakter jedynie informacyjny, nie zastępują przepisów prawnych i nie mogą zostać podstawą do jakichkolwiek roszczeń.

Bibliografia

Charakterystyka produktu leczniczego, [online] [dost─Öp 29.10.2023 ], dost─Öp w internecie:

https://www.angelinipharma.pl/media/iwqoinrt/tritticoxr_150-300_spc-08-02-2021.pdf

Bartosz m├│wi, [online], [dost─Öp 13.02.2024], dost─Öp w internecie:

https://bartoszmowi.pl/phx_preparat/33945/Trittico_XR

Medycyna Praktyczna, [online], [dost─Öp 13.02.2024 ], dost─Öp w internecie:

https://www.mp.pl/pacjent/leki/lek/86278,Trittico-XR-tabletki-powlekane-o-przedluzonym-uwalnianiu

Inne popularne leki:

Inni czytali r├│wnie┼╝

Linefor - Recepta online - e-Recepta z konsultacj─ů | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
Linefor - Recepta online - e-Recepta z konsultacj─ů | cena, dawkowanie, przeciwwskazania

Linefor┬áto doustny lek stosowany┬áw leczeniu padaczki oraz uog├│lnionych zaburze┼ä l─Ökowych. Substancj─ů czynn─ů produktu jest pregabalina.

Charakterystyka produkt├│w leczniczych
04.12.2023
Zoloft - Recepta online - e-Recepta z konsultacj─ů | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
Zoloft - Recepta online - e-Recepta z konsultacj─ů | cena, dawkowanie, przeciwwskazania

Lek Zoloft to lek przeciwdepresyjny z grupy selektywnych inhibitor├│w zwrotnego wychwytu serotoniny (SSRI). Produkt dost─Öpny jest w postaci tabletek zawieraj─ůcych 50 mg lub 100 mg sertraliny chlorowodorku.

Charakterystyka produkt├│w leczniczych
14.02.2024
Dutilox - Recepta online - e-Recepta z konsultacj─ů | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
Dutilox - Recepta online - e-Recepta z konsultacj─ů | cena, dawkowanie, przeciwwskazania

Dutilox to lek stosowany w leczeniu m.in. depresji┬ái zaburze┼ä l─Ökowych u doros┼éych dost─Öpny wy┼é─ůcznie na recept─Ö. Co zawiera i jak dzia┼éa lek Dutilox?

Charakterystyka produkt├│w leczniczych
18.02.2024
Konsultacja z E-recept─ů za 49.99 Z┼ü Tylko w najnowszej aplikacji!