Glimbax E-recepta- recepta online z konsultacj膮 | cena, dawkowanie, przeciwwskazania

Opublikowano 19.03.2024

Autor Redakcja Erecept.pl

Glimbax E recepta  recepta online z konsultacj膮 | cena  dawkowanie  przeciwwskazania

Glimbax to preparat przeznaczony do leczenia objawowego stanów zapalnych błony śluzowej jamy ustnej i gardła. Substancję czynną leku stanowi diklofenak w postaci kwasu, który należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Produkt leczniczy Glimbax dostępny jest w formie płynu do płukania. 

Spis tre艣ci

Podsumowanie informacji dotycz膮cych leku Glimbax

Substancja czynna: diklofenak w postaci kwasu,

Wskazania: lek Glimbax stosuje się w leczeniu objawowym stanów zapalnych błony śluzowej jamy ustnej i gardła np. zapalenia gardła, objawów zapalenia dziąseł, po zabiegach stomatologicznych, objawów podrażnienia mechanicznego,

Zastosowanie: roztwór do płukania jamy ustnej i gardła,

Dawkowanie: Glimbax roztwór do płukania jamy ustnej i gardła stosować od 2 do 3 razy na dobę. Należy użyć 15 ml roztworu nierozcieńczonego lub rozcieńczonego niewielką ilością wody, płukać jamę ustną i gardło przez 30-60 sekund. Po użyciu roztwór należy wypluć,

Główne przeciwwskazania: nie stosować leku Glimbax u dzieci poniżej 14 roku życia, preparat przeciwwskazany, jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie na substancję czynną leku Glimbax lub którąkolwiek substancję pomocniczą, nie stosować u pacjentów, u których kwas acetylosalicylowy lub inne leki hamujące syntezę prostaglandyn prowadzą do astmy (np. po podaniu ibuprofenu lub aspiryny wystąpił napad astmy lub katar alergiczny), pokrzywki, lub alergicznego nieżytu nosa,

Główne działania niepożądane: podczas długotrwałego stosowania leku Glimbax może dojść do rozwoju reakcji nadwrażliwości, podrażnienia błony śluzowej jamy ustnej i gardła oraz kaszlu.

e-Recepta online 49.99 Z艁

Leki na potencje, leki sta艂e, antykoncepcja sta艂a, przed艂u偶enie terapii w chorobach przewlek艂ych.

Czas realizacji do 1 godziny roboczej*

Antykoncepcja awaryjna 59.99 Z艁

Tabletka 'po', tabletka dzie艅 po, tabletka do 72h, pigu艂ka po.

Czas realizacji do 1 godziny roboczej*

Ile kosztuje lek Glimbax?

Lek Glimbax 200 ml kosztuje około od około 25 do 35 złotych.

Jak dzia艂a lek Glimbax?

Substancją czynną leku Glimbax jest diklofenak, który należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych- jest inhibitorem cyklooksygenazy, enzymu szlaku syntezy prostaglandyn. Wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne.

Sk艂ad leku Glimbax

Produkt leczniczy Glimbax roztwór do płukania jamy ustnej i gardła 200 ml zawiera:

substancję czynną: 1 ml zawiera 0,74 mg diclofenacum (diklofenak w postaci kwasu),

substancje pomocnicze: sodu benzoesan, czerwień koszenilowa (E124), cholina roztwór 50 %, sorbitol, sodu edetyniad, acesulfam potasowy, naturalny aromat brzoskwiniowy, naturalny aromat miętowy, woda oczyszczona.

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Skutki uboczne leku Glimbax

Jak każdy lek Glimbax roztwór do płukania jamy ustnej może powodować działania niepożądane, zwłaszcza podczas długotrwałego stosowania, m.in.:

  • objawy podrażnienia błony śluzowej jamy ustnej i gardła,

  • kaszel,

  • reakcja nadwrażliwości.

Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane należy przerwać stosowanie leku Glimbax. W przypadku wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem.

Ostrze偶enia dotycz膮ce stosowania leku

Nie należy stosować produktu leczniczego po upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu. Lek Glimbax roztwór do płukania jamy ustnej i gardła może powodować reakcje alergiczne. Należy unikać kontaktu z oczami.

Brak danych na temat interakcji leku Glimbax z innymi preparatami do stosowania miejscowego w jamie ustnej.

Dla kogo jest lek Glimbax?

Preparat do płukania Glimbax do stosowania miejscowego w leczeniu zapalenia jamy ustnej i gardła np. zapalenia gardła, objawów zapalenia dziąseł, po zabiegach stomatologicznych, objawów podrażnienia mechanicznego.

Dawkowanie

Glimbax roztwór do płukania jamy ustnej i gardła stosować od 2 do 3 razy na dobę. Należy użyć 15 ml roztworu nierozcieńczonego lub rozcieńczonego niewielką ilością wody, płukać jamę ustną i gardło przez 30-60 sekund. Po użyciu roztwór należy wypluć.

Dla bezpieczeństwa stosuj roztwór do płukania jamy ustnej zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. Preparat do płukania Glimbax przeznaczony wyłącznie dla dorosłych i dzieci powyżej 14 roku życia.

Jeśli po upływie 7 dni nie wystąpi poprawa lub objawy nasilą się, skonsultuj się z lekarzem, który zaleci odpowiednie leczenie.

Serwis erecept.pl oferuje konsultacje medyczne bez wychodzenia z domu.

Przedawkowanie

Połknięcie jednej dawki roztworu do płukania jamy ustnej i gardła nie stanowi zagrożenia dla pacjenta. Nie można wykluczyć możliwości wystąpienia ogólnoustrojowych działań niepożądanych w przypadku połknięcia większej ilości leku.

Nie zgłaszano przypadków przedawkowania leku.

Glimbax a ci膮偶a

Nie należy stosować leku Glimbax roztwór do płukania podczas ciąży ani u kobiet karmiących piersią.

Glimbax a prowadzenie pojazd贸w

Stosowanie roztworu do płukania jamy ustnej i gardła nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz na obsługę maszyn.

Glimbax a alkohol

Nie spożywaj alkoholu podczas stosowania preparatu do płukania Glimbax- nie należy łączyć niesteroidowych leków przeciwzapalnych z alkoholem.

Należy pamiętać, by przed użyciem leku zapoznać się z treścią ulotki dołączonej do opakowania lub skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, ponieważ każdy lek niewłaściwie stosowany może zagrażać życiu lub zdrowiu. Dokładne informacje dotyczące charakterystyki produktu znajdują się w ulotce dołączonej do opakowania preparatu.

Dane zamieszczone w artykule mają charakter jedynie informacyjny, nie zastępują przepisów prawnych i nie mogą zostać podstawą do jakichkolwiek roszczeń.

Bibliografia

Charakterystyka Produktu Leczniczego:

http://chpl.com.pl/#detail=11145164!9971

Inni czytali r贸wnie偶

Czy ZUS ma wgl膮d do recept?
Czy ZUS ma wgl膮d do recept?

Prawie ka偶da osoba w trakcie swojego 偶ycia skorzysta ze zwolnie艅 lekarskich z powodu choroby. Pracownicy mog膮 by膰 niezdolni do pracy r贸wnie偶 z powodu sprawowania opieki nad chorym dzieckiem lub innym bliskim cz艂onkiem rodziny.聽Z tego powodu warto zna膰 swoje uprawnienia jako pacjent oraz wiedzie膰 do czego s膮 upowa偶nieni pracownicy聽 ZUS. Czy ZUS ma wgl膮d do recept (recepta online)?

Artyku艂
27.03.2024
Jak odzyska膰 utracony kod recepty?
Jak odzyska膰 utracony kod recepty?

Zgubienie kodu聽do聽e-recepty聽(recepta online) mo偶e by膰 frustruj膮cym do艣wiadczeniem dla pacjenta, kt贸ry pilnie potrzebuje聽lek贸w聽przepisanych przez聽lekarza. Co zrobi膰, aby odzyska膰 utracony kod? Jak unikn膮膰 takiej sytuacji w przysz艂o艣ci?

Artyku艂
20.12.2023
Co zrobi膰, kiedy nie mam recepty na lek?
Co zrobi膰, kiedy nie mam recepty na lek?

W przypadkach聽zagro偶enia zdrowia i 偶ycia, gdy pacjent nie posiada recepty na niezb臋dne leki, farmaceuta mo偶e wystawi膰 recept臋 na potrzebny聽produkt leczniczy. W poni偶szym artykule om贸wimy, czym jest recepta farmaceutyczna i w jakich sytuacjach mo偶na z niej skorzysta膰.

Artyku艂
27.03.2024
Konsultacja z E-recept膮 za 49.99 Z艁 Tylko w najnowszej aplikacji!