Ventolin Dysk E-recepta- recepta online z konsultacj膮 | cena, dawkowanie, przeciwwskazania

Opublikowano 21.03.2024

Autor Redakcja Erecept.pl

Ventolin Dysk E recepta recepta online z konsultacj膮 | cena dawkowanie przeciwwskazania

Ventolin Dysk to lek w postaci proszku do inhalacji, należący do selektywnych agonistów receptorów beta-2-adrenergicznych. Stosowany w przerywaniu nagłego skurczu oskrzeli, w odwracalnej obturacji dróg oddechowych, w celu zapobiegania astmie wysiłkowej, w zapobieganiu objawom astmy wywołanym po kontakcie z alergenem.

Spis tre艣ci

Podstawowe informacje o leku Ventolin Dysk

Substancja czynna: salbutamol (w postaci siarczanu salbutamolu),

Wskazania: przerwanie nagłego skurczu oskrzeli, w odwracalnej obturacji dróg oddechowych, w celu zapobiegania astmie wysiłkowej, w zapobieganiu objawom astmy wywołanym po kontakcie z alergenem,

Zastosowanie: dysk proszek do inhalacji (stosowania wziewnego),

Dawkowanie: Dorośli i młodzież: przerywanie nagłego skurczu oskrzeli- 200 mikrogramów; zapobieganie astmie wysiłkowej i przed przewidywanym kontaktem z alergenami powodującymi napady duszności- 200 mikrogramów na 10-15 minut przed planowanym wysiłkiem/ kontaktem z alergenem. Dzieci w wieku od 4 do 11 lat: przerywanie nagłego skurczu oskrzeli- 200 mikrogramów w razie konieczności, zapobieganie astmie wysiłkowej i przed przewidywanym kontaktem z alergenami powodującymi napady duszności- 200 mikrogramów przed planowanym wysiłkiem/ kontaktem z alergenem, leczenie długotrwałe- 200 mikrogramów 4 razy na dobę,

Główne przeciwwskazania: nadwrażliwość na substancję czynną lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, poronienie zagrażające,

Główne działania niepożądane: drżenie mięśni szkieletowych, bóle głowy, tachykardia, kołatanie serca, podrażnienie błony śluzowej jamy ustnej i gardła, kurcze mięśni.

e-Recepta online 49.99 Z艁

Leki na potencje, leki sta艂e, antykoncepcja sta艂a, przed艂u偶enie terapii w chorobach przewlek艂ych.

Czas realizacji do 1 godziny roboczej*

Antykoncepcja awaryjna 59.99 Z艁

Tabletka 'po', tabletka dzie艅 po, tabletka do 72h, pigu艂ka po.

Czas realizacji do 1 godziny roboczej*

Ile kosztuje lek Ventolin Dysk?

Lek Ventolin Dysk kosztuje 21,60 złotych. Aby kupić lek w aptece, musisz okazać ważną receptę. Portal erecept.pl oferuje konsultacje medyczne bez wychodzenia z domu.

Jak dzia艂a lek Ventolin Dysk?

Salbutamol będący substancją czynną leku należy do selektywnych agonistów receptorów beta-2-adrenergicznych. W dawkach terapeutycznych pobudza wspomniane receptory w mięśniach gładkich oskrzeli. Wpływ na receptory beta-1- adrenergiczne w sercu jest niewielki. Lek rozszerzający oskrzela działa już po około 5 minutach od podania i utrzymuje się od 4 do 6 godzin w przypadku odwracalnej obturacji dróg oddechowych.

Sk艂ad leku Ventolin Dysk

Substancja czynna: salbutamol (w postaci siarczanu salbutamolu),

Substancja pomocnicza: laktoza jednowodna do 12,5 mg (dawka nie powinna wywoływać objawów niepożądanych u pacjentów z nietolerancją laktozy).

Skutki uboczne leku Ventolin Dysk

Ventolin Dysk jak każdy lek może powodować działania niepożądane. Objawy niepożądane zaobserwowane to m.in.:

Najczęstsze objawy niepożądane: drżenie mięśni szkieletowych, bóle głowy, tachykardia, kołatanie serca, podrażnienie błony śluzowej jamy ustnej i gardła, kurcze mięśni.

Rzadziej występujące działania niepożądane: reakcje nadwrażliwości (obrzęk naczynioruchowy, pokrzywka, skurcz oskrzeli, obniżenie ciśnienia krwi, zapaść), zmniejszenie stężenia potasu, nadmierna pobudliwość, zaburzenia rytmu serca, rozszerzenie obwodowych naczyń krwionośnych, paradoksalny skurcz oskrzeli objawiający się świstami po przyjęciu leku.

Ostrze偶enia dotycz膮ce stosowania leku

Należy przechowywać lek Ventolin Dysk w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Leków rozszerzających oskrzela nie należy stosować jako podstawowych w leczeniu pacjentów z ciężkim lub niestabilnym przebiegiem astmy. Tacy pacjenci powinni mieć włączone maksymalne zalecane dawki kortykosteroidów wziewnych lub doustnych.

Zwiększenia dawki lub częstości stosowania leku dopuszczalne wyłącznie pod nadzorem lekarza.

Należy zachować ostrożność, jeśli pacjent przyjmuje leki moczopędne, pochodne ksantyny lub steroidy z uwagi na możliwość nasilenia hipokaliemii.

Pacjenci ze współistniejącą ciężką chorobą serca w wywiadzie, poddawani leczeniu Ventolinem Dysk w przypadku wystąpienia bólu w klatce piersiowej lub innych objawów sugerujących zaostrzenie choroby serca.

Jeśli podczas stosowania preparatu nastąpi pogorszenie oddychania, należy przerwać stosowanie leku i niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Interakcje

Nie należy stosować leku Ventolin Dysk z lekami nieselektywnie blokującymi receptory beta-adrenergiczne np. propranolol.

Należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych lekach i suplementach.

Dla kogo jest lek Ventolin Dysk?

Lek Ventolin Dysk może być stosowany:

 • w przerywaniu nagłego skurczu oskrzeli,

 • w odwracalnej obturacji dróg oddechowych,

 • w celu zapobiegania astmie wysiłkowej,

 • w zapobieganiu objawom astmy wywołanym po kontakcie z alergenem.

Dawkowanie

Ventolin Dysk proszek do inhalacji przeznaczony jest wyłącznie do stosowania wziewnego. Maksymalna dawka dobowa leku wynosi 800 mikrogramów (200 mikrogramów 4 razy na dobę).

Dorośli i młodzież

 • przerywanie nagłego skurczu oskrzeli - 200 mikrogramów,

 • zapobieganie astmie wysiłkowej i przed przewidywanym kontaktem z alergenami powodującymi napady duszności - 200 mikrogramów na 10-15 minut przed planowanym wysiłkiem/ kontaktem z alergenem.

Dzieci w wieku od 4 do 11 lat

 • przerywanie nagłego skurczu oskrzeli - 200 mikrogramów w razie konieczności,

 • zapobieganie astmie wysiłkowej i przed przewidywanym kontaktem z alergenami powodującymi napady duszności - 200 mikrogramów przed planowanym wysiłkiem/ kontaktem z alergenem,

 • leczenie długotrwałe - 200 mikrogramów 4 razy na dobę.

Przed użyciem należy zapoznać się z dołączoną instrukcją użycia aparatu do inhalacji Dysk. Stosować zgodnie z zaleceniami lekarza.

Ventolin Dysk a ci膮偶a i laktacja

Lek Ventolin Dysk może być stosowany przez kobiety w ciąży po konsultacji z lekarzem wyłącznie, jeśli przewidywalne korzyści dla zdrowia matki przewyższają ewentualne ryzyko działań niepożądanych u dziecka. Nie należy przyjmować leku w przypadku poronienia zagrażającego.

Salbutamol prawdopodobnie przenika do mleka matki, dlatego wymagana jest szczególna rozwaga podczas stosowania leku u kobiet karmiących piersią.

Ventolin Dysk a prowadzenie pojazd贸w i obs艂uga maszyn

Nie odnotowano wpływu leku Ventolin Dysk na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługę maszyn.

Ventolin Dysk a alkohol

W dostępnych źródłach brak informacji dotyczącej wpływu alkoholu na lek. Należy pamiętać, że alkohol spożyty nawet w niewielkiej ilości, może przyczynić się do zaostrzenia objawów astmy.

Należy pamiętać, by przed użyciem leku zapoznać się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, lub skonsultować się z lekarzem, lub farmaceutą, ponieważ każdy lek niewłaściwie stosowany może zagrażać życiu lub zdrowiu. Dokładne informacje dotyczące charakterystyki produktu znajdują się w ulotce dołączonej do opakowania preparatu.

Dane zamieszczone w artykule mają charakter jedynie informacyjny, nie zastępują przepisów prawnych i nie mogą zostać podstawą do jakichkolwiek roszczeń.

Bibliografia

Charakterystyka produktu leczniczego Ventolin Dysk , [dost臋p online marzec 2024], dost臋pna w internecie:

http://chpl.com.pl/#detail=3348!6775

Portal mp.pl (dost臋p online 21.03.2024)

https://www.mp.pl/pacjent/leki/lek/55038,Ventolin-Dysk-proszek-do-inhalacji

Inni czytali r贸wnie偶

Leki bez recepty na b贸l gard艂a  jakie preparaty s膮 skuteczne?
Leki bez recepty na b贸l gard艂a - jakie preparaty s膮 skuteczne?

B贸l gard艂a jest cz臋stym objawem, zazwyczaj towarzysz膮cym infekcji wirusowej g贸rnych dr贸g oddechowych, takiej jak np. przezi臋bienie czy wirusowe zapalenie gard艂a. B贸l gard艂a czasami ulega na tyle du偶emu nasileniu, 偶e mog膮 pojawi膰 si臋 trudno艣ci w prze艂ykaniu oraz chrypka. Sk膮d bierze si臋 b贸l gard艂a? Co mo偶e wywo艂a膰 stan zapalny? Jakie mamy dost臋pne preparaty bez recepty?

Artyku艂
14.12.2023
Milukante E recepta recepta online z konsultacj膮 | cena dawkowanie przeciwwskazania
Milukante E-recepta- recepta online z konsultacj膮 | cena, dawkowanie, przeciwwskazania

Milukante to produkt leczniczy zawieraj膮cy w swoim sk艂adzie montelukast, czyli lek nale偶膮cy do grupy antagonist贸w receptor贸w leukotrienowych. Swoje zastosowanie znajduje w leczeniu wspomagaj膮cym powszechnej w spo艂ecze艅stwie choroby przewlek艂ej, jak膮 jest astma oskrzelowa w sytuacji, gdy zastosowanie kortykosteroid贸w wziewnych i beta-agonist贸w kr贸tko dzia艂aj膮cych nie przynosi wystarczaj膮cych korzy艣ci terapeutycznych.

Charakterystyka produkt贸w leczniczych
12.04.2024
Metypred - Recepta online - e-Recepta z konsultacj膮 | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
Metypred - Recepta online - e-Recepta z konsultacj膮 | cena, dawkowanie, przeciwwskazania

Metypred jest dost臋pnym na recept臋 lekiem zawieraj膮cym metyloprednizolon. Czy Metypred to steryd? Jakie zaburzenia endokrynologiczne mo偶e wywo艂a膰 Metypred? Jak go przyjmowa膰?

Charakterystyka produkt贸w leczniczych
14.02.2024
Konsultacja z E-recept膮 za 49.99 Z艁 Tylko w najnowszej aplikacji!