Mozarin Konsultacja z E-receptą 49.99 zł już w 15 minut!

Mozarin - Recepta online - e-Recepta z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania

Mozarin opinie

Gabriela, 27/06/2025, 11:19
Poprawił nastrój i sen
Pioo, 27/06/2025, 10:25
Biorę od miesiąca, duża poprawa ale niestety waga mi spadła o trzy kilo a raczej mam niedowagę.
Rozpocznij konsultację z Mozarin
Otrzymaj konsultację lekarską na ten lek bez wychodzenia z domu.
Michalina, 03/07/2024, 09:25
Nie wierzyłam w cudowne działanie antydepresantów, ale to jak ten lek zmienił jakość mojego życia jest nie do opisania
Igor, 20/06/2024, 15:45
Zgadzam się z Rafałem, depresja to nie powód do wstydu. Świetny lek, czuję się znakomicie, że skutków ubocznych na początku miałem nudności, ale przeszły.
Rafał, 18/06/2024, 11:52
To naprawdę wyjątkowy lek. Dobrze że mamy skuteczne leki na depresję, nie ma się czego wstydzić bo to choroba jak każda inna. U mnie nie wystąpiły żadne skutki uboczne a efekt jest niesamowity.
Gosia, 17/06/2024, 21:40
Przytyłam, ale cieszę się że dużo lepiej się czuję.
Vera, 10/06/2024, 10:14
Moje nastawienie do życia zmieniło się o 180 stopni od kiedy go biorę. wyciągnął mnie z naprawdę dużego dołka i cieszę się że poszłam w końcu po pomoc
Mateusz, 08/06/2024, 00:46
Polecam, 0 skutkow ubocznych, az jeste m zdziwiony tak idealnym dla mnie lekiem.
Agnieszka, 05/06/2024, 13:56
leczenie seronilem bardzo mi pomogło, jestem wdzięczna mojemu lekarzowi za właściwą pomoc. jeszcze kilka miesięcy temu nie uwierzyłąbym że mogę się tak dobrze czuć. oczywiście to co piszą inni o skutkach ubocznych to prawda ale nie powiedziałabym żeby były zbyt uciążliwe, jeżeli jest się przygotowanym na ich wystąpienie to nie jest tak źle
Anonimowx, 28/05/2024, 18:49
Jest dużo lepiej, warto przeczekać fazę skutków ubocznych, żeby cieszyć się lepszym samopoczuciem. Odejmuję jedną gwiazdkę za te skutki uboczne.
Sandrix, 26/05/2024, 16:28
mozarin wyciszył moje "natręctwa myśli". problem u mnie jest bardziej złożony i towarzyszą mi też lęki, ale od czasu brania tego leku jest dużo lepiej. Nie zauważyłam od razu poprawy, tylko dopiero po czasie. Na początku miałam gorsze samopoczucie, pojawiały się bóle głowy aż do nudności, jednak lekarz mówił mi o tym i zaczekałam aż przejdą - pewnie nie u wszystkich to tak wygląda. Także bardzo polecam mozarin!!
depresja, 24/05/2024, 10:57
Przyjmuję mozarin 10 mg, pomaga mi, i nawet skutków ubocznych nie ma
Paola, 02/01/2024, 17:27
Była poprawa po Mozarinie,ale bardzo przytyłam....
Patrycja, 25/09/2023, 10:32
Lekarz stwierdził u mnie ciężkie OCD i przypisał ten lek oprócz terapii. Jestem mega zadowolona. Szybko było widać efekty i dużo łatwiej się żyje z nim :)
Kamil, 23/09/2023, 14:04
Duża poprawa po tym leku, skutków ubocznych póki co nie mam, mam nadzieję że w końcu będę zdrowy i nie będę musiał już nic brać
jaaa, 21/09/2023, 12:16
jest coraz lepiej, nie usypia mnie tak jak inne leki do tej pory

Mozarin jest lekiem, który stosuje się w niektórych schorzeniach psychiatrycznych (stany depresyjne, zaburzenia lękowe, fobia społeczna, zaburzenia obsesyjno-kompulsywne)

Za opakowanie zawierające 28 tabletek w dawce 10 mg należy zapłacić ok. 24 zł. Lek jest dostępny wyłącznie na receptę.

Rozpocznij konsultację z Mozarin
Otrzymaj konsultację lekarską na ten lek bez wychodzenia z domu.
💊Mozarin - recepta online z konsultacją | cena, dawkowanie, opinie - Erecept.pl
Autor: Redakcja Erecept.pl
Dodano: 12.05.2025 14:46
Nazwa preparatu Mozarin
Substancje czynne Escitalopramum
Dostępność Na receptę
Postać
  • Tabletki powlekane
Dawki
  • 15 mg (Tabletki powlekane)
  • 10 mg (Tabletki powlekane)
  • 20 mg (Tabletki powlekane)

Podstawowe informacje o leku Mozarin

Wskazania: stany depresyjne, zaburzenia lękowe, fobia społeczna, zaburzenia obsesyjno-kompulsywne

Zastosowanie: doustne

Dawkowanie: zależne od wskazań, zwykle dawka początkowa to 10 mg na dobę w pojedynczej dawce

Główne przeciwwskazania: nadwrażliwość na substancję czynną lub pomocniczą, stosowanie inhibitorów MAO, wydłużony odcinek QT, stosowanie leków wydłużających odcinek QT

Główne działania niepożądane: bóle głowy, nudności

e-Recepta Express

Do 1 godziny roboczej* Antykoncepcja stała, leki stałe, przedłużenie terapii w chorobach przewlekłych, leki na potencję.

Antykoncepcja awaryjna

Do 1 godziny roboczej* Tabletka 'po', tabletka dzień po, tabletka do 72h, pigułka po.

Ile kosztuje Mozarin?

Cena leku Mozarin zależy od dawki i wielkości opakowania. Za opakowanie zawierające 28 tabletek w dawce 10 mg należy zapłacić ok. 24 zł


Produkt leczniczy nie podlega refundacji. Lek jest dostępny wyłącznie na receptę.

Czym jest Mozarin?

Mozarin zawiera substancję czynną - escitalopram (w postaci szczawianu escitalopramu). Jest to lek przeciwdepresyjny z grupy wybiórczych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI).

Dostępne są tabletki Mozarin zawierające 10, 15 lub 20 mg substancji czynnej.

Mechanizm działania leku Mozarin

Dzięki swojemu działaniu hamującemu wychwyt serotoniny, escitalopram zwiększa poziom tej aminy w ośrodkowym układzie nerwowym. Pozwala to na uzyskanie efektu leczniczego.

Escitalopram jest wydalany przez wątrobę i nerki, w związku z czym niewydolność tych narządów może wymagać dostosowania odpowiedniej dawki leku Mozarin.

Skład leku Mozarin

Poza substancją czynną, lek Mozarin zawiera substancje pomocnicze: celulozę mikrokrystaliczną, kroskarmelozę sodową, bezwodną krzemionkę koloidalną, stearynian magnezu.

Tabletka leku Mozarin jest powleczona otoczką Opadry White Y-1-7000.

Jak stosować lek Mozarin?

Lek przyjmuje się doustnie, raz dziennie, w trakcie posiłku lub pomiędzy nimi. Tabletkę należy popić wodą.

Co istotne, lek działa stopniowo i efekt ujawnia się w ciągu pierwszych kilku tygodni stosowania.

Leczenie trwa co najmniej kilka miesięcy, a odstawianie leku należy przeprowadzać przez stopniowe zmniejszanie dawki leku.

Jak dawkować lek Mozarin u dorosłych?

Dawkowanie leku Mozarin jest uzależnione od wskazań pacjenta, lek należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku dużych epizodów depresji zwykle stosuje się 10 mg escitalopramu na dobę, możliwe jest zwiększenie dawki do 20 mg.

W przypadku zaburzeń lękowych napadowych początkowo zaleca się dawkę 5 mg raz na dobę, a później zwiększa się ją do 10 mg (ewentualnie później do 20 mg na dobę).

W przypadku lęku panicznego na początku leczenia może dojść do zwiększenia objawów przed uzyskaniem poprawy. Szczególnej ostrożności wymagają pacjenci z podwyższonym ryzykiem myśli samobójczych, zachowań autodestrukcyjnych.

Fobia społeczna jest wskazaniem, w którym zwykle stosuje się dawkę 10 mg na dobę, po początkowym okresie możliwa jest modyfikacja dawki (zmniejszenie do 5 mg lub zwiększenie do 20 mg). Co istotne, nadmierna śmiałość nie jest fobią społeczną - to ściśle sklasyfikowana choroba.

W zaburzeniach obsesyjno-kompulsywnych leczenie rozpoczyna się od dawki 10 mg, z późniejszą możliwością modyfikacji.

U pacjentów w podeszłym wieku i pacjentów z niewielkimi lub umiarkowanymi zaburzeniami czynności wątroby leczenie rozpoczyna się od dawki 5 mg.

Jak dawkować lek Mozarin u dzieci?

Leku Mozarin nie stosuje się u osób w wieku poniżej 18 lat.

Dawka maksymalna produktu Mozarin

Maksymalna dawka leku Mozarin to 20 mg na dobę.

Najczęstsze działania niepożądane leku Mozarin

Działania niepożądane z reguły występują na początku terapii lekiem Mozarin.

Do najczęstszych działań niepożądanych należą bóle głowy i nudności. Rzadsze skutki to zmniejszenie lub zwiększenie łaknienia, zwiększenie masy ciała, osłabienie popędu seksualnego, bezsenność, zawroty głowy, zaburzenia czucia, zaburzenia wzwodu i wytrysku, bóle stawów i mięśni, wahania ciepłoty ciała, zaburzenia ze strony układu pokarmowego (np. wymioty, biegunka), napady lęku panicznego, zaburzenia widzenia, snu, smaku, nerwowość, przyspieszona częstość pracy serca, krwawienie z nosa, skórne odczyny alergiczne.

Rzadziej występujące działania niepożądane leku Mozarin

Mozarin może także powodować działania niepożądane występujące rzadziej, na przykład omamy, agresję, zespół serotoninowy, obniżoną częstość pracy serca.

Możliwa jest także zwiększona aktywność enzymów wątrobowych, siniaki, obrzęki, zatrzymanie moczu i inne.

Gdzie można zgłaszać działania niepożądane leku Mozarin?

Jeśli pacjent podejrzewa u siebie występowanie objawów niepożądanych preparatu powinien powiadomić o tym jak najszybciej wyspecjalizowany personel medyczny.

Informacje o ewentualnych działaniach ubocznych są przekazywane do Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

Objawy przedawkowania leku Mozarin

Mozarin w przypadku przedawkowania może wywołać objawy z wielu układów i narządów: nerwowego (zawroty głowy, drżenie, śpiączka), pokarmowego (nudności, wymioty), sercowo-naczyniowego (wydłużenie zespołu QT) oraz zaburzenia elektrolitowe.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Mozarin?

Główne przeciwwskazania do stosowania leku Mozarin to nadwrażliwość na substancję czynną lub którąkolwiek substancję pomocniczą, a ponadto jednoczesne stosowanie leku z grupy inhibitorów MAO (sprawdź akapit "Interakcje z innymi lekami").

Ponadto Mozarin nie powinien być stosowany u pacjentów z wydłużonym odstępem QT lub stosującymi inne leki wydłużające ten odstęp (są to m.in. leki przeciw malarii, niektóre antybiotyki, leki przeciwpsychotyczne i in.).

Szczególną ostrożność należy zachować u pacjentów z chorobą niedokrwienną serca, jaskrą z zamkniętym kątem przesączania, leczonych elektrowstrząsami.

Interakcje Mozarin z innymi lekami

Przeciwwskazane jest jednoczesne stosowanie leku Mozarin oraz nieselektywnych nieodwracalnych inhibitorów monoaminooksydazy (MAO), odwracalnych selektywnych inhibitorów MAO-A, odwracalnych nieselektywnych inibitorów MAO (do nich należy linezolid), nieodwracalnych selektywnych inhibitorów MAO-B.

Ponadto nie należy stosować leku Mozarin w trakcie leczenia lekami wydłużającymi odstęp QT, do których należą m.in. leki przeciwpsychotyczne, trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne, niektóre leki przeciwhistaminowe, niektóre antybiotyki, leki przeciwarytmiczne klasy Ia i III.

Niektóre grupy leków wymagają zachowania szczególnej ostrożności przy jednoczesnym stosowaniu leku Mozarin. Są to leki o działaniu serotoninergicznym (np. tramadol), leki obniżające próg drgawkowy (np. neuroleptyki, leki stosowane w leczeniu choroby Parkinsona), lit, tryptofan.

W trakcie terapii produktem Mozarin nie powinno stosować się ziela dziurawca ze względu na zwiększone ryzyko wystąpienia działań niepożądanych. Jeśli pacjent przyjmuje leki przeciwzakrzepowe, należy szczególnie uważnie kontrolować parametry krzepnięcia. Na skłonność do krwawień będą też wpływać niesteroidowe leki przeciwzapalne.

Mozarin a alkohol

Escitalopram należy do leków psychotropowych, w trakcie terapii tymi lekami spożywanie alkoholu jest niewskazane.

Mozarin a ciąża

Ze względu na ograniczone dane, nie można stwierdzić, że przyjmowanie leku Mozarin w trakcie ciąży jest bezpieczne. Należy ostrożnie rozważyć potencjalne korzyści i ryzyka i stosować lek tylko jeśli jest to konieczne.

Mozarin a karmienie piersią

Ze względu na przypuszczalne przenikanie leku Mozarin do pokarmu kobiecego, nie powinno się karmić piersią podczas stosowania leku Mozarin lub zaprzestać stosowania leku Mozarin w okresie karmienia piersią.

Mozarin a prowadzenie pojazdów mechanicznych

Jak każdy lek psychotropowy, Mozarin może wpływać na zdolność oceny sytuacji i sprawność, a co za tym idzie, wpływać negatywnie na umiejętność prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Należy pamiętać, by przed użyciem leku zapoznać się z treścią ulotki dołączonej do opakowania lub skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, ponieważ każdy lek niewłaściwie stosowany może zagrażać życiu lub zdrowiu. Dokładne informacje dotyczące charakterystyki produktu znajdują się w ulotce dołączonej do opakowania preparatu.

Dane zamieszczone w artykule mają charakter jedynie informacyjny, nie zastępują przepisów prawnych i nie mogą zostać podstawą do jakichkolwiek roszczeń.

Bibliografia

  • Rejestry Medyczne, [online], [02.2024], dostępna pod adresem: https://rejestrymedyczne.ezdrowie.gov.pl/api/rpl/medicinal-products/21682/characteristic
  • Inni czytali również