Miflonide Breezhaler E-recepta- recepta online z konsultacj膮 | cena, dawkowanie, przeciwwskazania

Opublikowano 13.02.2024

Autor Redakcja Erecept.pl

Miflonide Breezhaler E recepta recepta online z konsultacj膮 | cena dawkowanie przeciwwskazania

Miflonide Breezhaler to lek w postaci wziewnej zawierający kortykosteroid budezonid, przeznaczony do codziennego stosowania. Preparat ten wskazany jest w leczeniu astmy oskrzelowej oraz przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP).

Rozpocznij konsultacj臋 z Miflonide Breezhaler

Otrzymaj konsultacj臋 lekarsk膮 na ten lek bez wychodzenia z domu.

Nazwa preparatu Miflonide Breezhaler
Substancje czynne Budesonidum
Dost臋pno艣膰 Na recept臋
Posta膰
 • Proszek do inhalacji w kapsu艂kach twardych
Dawki
 • 200 mcg (Proszek do inhalacji w kapsu艂kach twardych)
 • 400 mcg (Proszek do inhalacji w kapsu艂kach twardych)

Spis tre艣ci

Podstawowe informacje o leku Miflonide Breezhaler

Substancja czynna: budezonid

Wskazania: astma oskrzelowa, przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP)

Zastosowanie: proszek do inhalacji w kapsułkach twardych

Dawkowanie: 200 do 400 µg budezonidu dwa razy na dobę

Główne przeciwwskazania: nadwrażliwość na budezonid bądź jakąkolwiek z substancji dodatkowych, aktywna gruźlica płuc

Główne działania niepożądane: kandydoza jamy ustnej i gardła, zapalenie płuc (u chorych z przewlekłą obturacyjną chorobą płuc), dysfonia, kaszel, chrypka, podrażnienie gardła, zaćma, depresja, skurcze i drżenia mięśni

e-Recepta online 49.99 Z艁

Leki na potencje, leki sta艂e, antykoncepcja sta艂a, przed艂u偶enie terapii w chorobach przewlek艂ych.

Czas realizacji do 1 godziny roboczej*

Antykoncepcja awaryjna 59.99 Z艁

Tabletka 'po', tabletka dzie艅 po, tabletka do 72h, pigu艂ka po.

Czas realizacji do 1 godziny roboczej*

Ile kosztuje lek Miflonide Breezhaler?

Preparat Miflonide Breezhaler w pełnej cenie kosztuje:

 • w dawce 200 µg około 24 zł (60 kapsułek),

 • w dawce 400 µg około 42 zł (60 kapsułek).

Z refundacją ceny wynoszą odpowiednio dla dawki 200 µg ok. 12 lub 9 zł (w zależności od wskazań) oraz dla dawki 400 µg ok. 17 lub 9 zł.

Lek jest bezpłatny we wskazaniach podlegających refundacji dla dzieci do ukończenia 18. roku życia, kobiet w ciąży oraz osób, które ukończyły 65. rok życia.

Podane ceny są jedynie orientacyjne, mogą ulec zmianie.

Lek Miflonide Breezhaler jest dostępny tylko na receptę, także online.

Jak dzia艂a lek Miflonide Breezhaler?

Miflonide Breezhaler zawiera budezonid glikokortykosteroid, który działa miejscowo, łagodząc stan zapalny w ścianie oskrzeli. Hamuje on wytwarzanie prozapalnych czynników, obniża przepuszczalność naczyń krwionośnych i zmniejsza obrzęk śluzówki.

Budezonid wpływa na zmniejszenie skurczu oskrzeli oraz ich reaktywności na histaminę. Skutkuje to złagodzeniem objawów astmy i zapobieganiem nawrotów.

Sk艂ad leku Miflonide Breezhaler

Pojedyncza kapsułka (jedna dawka do inhalacji) zawiera 200 lub 400 mikrogramów substancji czynnej budezonidu.

Dodatkowo preparat zawiera laktozę jednowodną: 24,77 mg dla kapsułki 200 µg i 24,54 mg dla kapsułki 400 µg.

W kapsułce żelatynowej znajdują się substancje: żelatyna, woda oczyszczona, żelaza tlenek czerwony, tytanu dwutlenek, a tylko w kapsułce z dawką 400 µg żelaza tlenek czarny i czerwień koszenilowa.

Z kolei w tuszu do nadruku na kapsułkach zawarte są: szelak, glikol propylenowy, amonu wodorotlenek stężony, żelaza tlenek czarny, potasu wodorotlenek.

Skutki uboczne leku Miflonide Breezhaler

Jako najczęściej występujące działania uboczne leku można zaliczyć:

 • kandydozę jamy ustnej i gardła;

 • zapalenie płuc (u chorych z przewlekłą obturacyjną chorobą płuc);

 • dysfonię, kaszel, chrypkę (przemijającą), podrażnienie gardła.

Do rzadkich działań niepożądanych należą:

 • zaćma, nieostre widzenie, jaskra;

 • niepokój ruchowy, depresja, nerwowość, zmiany w zachowaniu (szczególnie u dzieci);

 • skurcze mięśni, drżenia mięśni;

 • wysypka, kontaktowe zapalenie skóry, pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy, świąd, reakcje anafilaktyczne;

 • objawy zaburzenia hormonalnego związane z uogólnionym działaniem kortykosteroidów, np. zahamowanie czynności kory nadnerczy, opóźnienie wzrostu dotyczące dzieci, zmniejszone wydzielanie hormonów kory nadnerczy, zespół Cushinga;

 • zmniejszenie gęstości mineralnej kości;

 • skurcz oskrzeli, także wystąpienie paradoksalnego skurczu oskrzeli;

 • wylewy podskórne.

Działania występujące z nieznaną czynnością to: zaburzenia snu, nadmierna aktywność psychoruchowa, agresja.

Jeżeli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane niepokojące pacjenta, a w szczególności reakcje nadwrażliwości (wysypka, kontaktowe zapalenie skóry, pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy, świąd) czy objawy ciężkiej reakcji alergicznej (trudności w oddychaniu lub przełykaniu) należy skontaktować się z lekarzem.

Ostrze偶enia dotycz膮ce stosowania leku

Brak jest informacji na temat interakcji leku Miflonide Breezhaler i alkoholu.

Należy pamiętać, by przed użyciem leku zapoznać się z treścią ulotki dołączonej do opakowania lub skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, ponieważ każdy lek niewłaściwie stosowany może zagrażać życiu lub zdrowiu. Dokładne informacje dotyczące charakterystyki produktu znajdują się w ulotce dołączonej do opakowania preparatu.

Dane zamieszczone w artykule mają charakter jedynie informacyjny, nie zastępują przepisów prawnych i nie mogą zostać podstawą do jakichkolwiek roszczeń.

Dla kogo jest lek Miflonide Breezhaler?

Preparat Miflonide Breezhaler jest stosowany u dzieci od 6 roku życia i osób dorosłych. Wskazania do przyjmowania leku obejmują astmę oskrzelową i przewlekłą obturacyjną chorobę płuc.

Budezonid musi być przyjmowany regularnie, nawet gdy nie pojawiają się objawy. Nie należy stosować leku w doraźnych napadach astmy.

Produkt jest przeciwwskazany w przypadku gdy występuje nadwrażliwość na budezonid bądź inny ze składników preparatu. Dziedziczna nietolerancja galaktozy, niedobór laktazy (typu Lapp) i zespół złego wchłaniania glukozy-galaktozy są przeciwwskazane z powodu zawartości laktozy w preparacie.

Jeżeli u pacjenta stwierdzono gruźlicę płuc w postaci aktywnej, stosowanie leku Miflonide Breezhaler jest niezalecane. Z uwagi na możliwość pojawienia się zakażenia grzybiczego, niezbędne jest zachowanie ostrożności w trakcie terapii chorych z chorobami układu oddechowego (rozstrzenie oskrzeli, pylica płuc).

Dawkowanie Miflonide Breezhaler

Dawka leku dobierana jest indywidualnie przez lekarza, tak aby skutecznie kontrolować chorobę przy przyjmowaniu najniższej możliwej ilości substancji czynnej.

Dawkowanie u dorosłych z łagodną postacią astmy można zacząć od dawki 200 mikrogramów budezonidu raz na dobę. Przeważnie stosowana dawka to 200 do 400 µg dwa razy na dobę (400 do 800 µg/dobę).

W razie zaostrzenia objawów astmy, gdy terapia kortykosteroidami doustnymi jest zastępowana budezonidem wziewnym lub gdy obniżana jest dawka kortykosteroidu doustnego, można zastosować dawkę 1600 µg na dobę (w 2 do 4 dawkach podzielonych).

Dawkowanie u dzieci powyżej 6 roku życia z astmą łagodną zaczyna się od 200 mikrogramów na dobę. Na ogół stosowane dawkowanie to 200 µg dwa razy na dobę (400 µg/dobę). Maksymalna dawka na dobę u dzieci - 800 µg.

Lek Miflonide Breezhaler może być stosowany u dzieci zdolnych do prawidłowej obsługi inhalatora i tylko pod kontrolą osoby dorosłej.

Pełne działanie preparat nabywa przeważnie w ciągu 10 dni. Jeżeli występuje zwiększone wydzielanie śluzu oskrzelowego, można dołączyć na około dwa tygodnie doustny kortykosteroid.

Jak stosować lek Miflonide Breezhaler?

Kapsułki przeznaczone są do wziewnego stosowania z inhalatorem Breezhaler. Nie należy połykać kapsułek.

Przed zastosowaniem leku Miflonide Breezhaler należy zapoznać się z instrukcją stosowania, aby zapewnić przyjęcie odpowiedniej ilości substancji czynnej.

Jednym z działań niepożądanych leku jest kandydoza jamy ustnej. Aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia kandydozy, konieczne jest przepłukać jamę ustną wodą każdorazowo po inhalacji. Dodatkowo może to ograniczyć ryzyko podrażnienia gardła i wystąpienia działań niepożądanych ogólnoustrojowych.

W przypadku pojawienia się kandydozy jamy ustnej można przyjmować leki przeciwgrzybicze bez zawieszania terapii Miflonide Breezhaler.

Miflonide Breezhaler a ci膮偶a

Lek Miflonide Breezhaler nie jest wskazywany jako przyczyna podwyższonego ryzyka wystąpienia działań niepożądanych u płodów i noworodków w przypadku stosowania go w ciąży.

Niezbędne jest wzięcie pod uwagę zalet z przyjmowania preparatu dla matki i ryzyka dla dziecka.

W terapii u kobiet ciężarnych stosuje się najniższą dobrze kontrolującą objawy dawkę.

Miflonide Breezhaler a karmienie piersi膮

Wziewny kortykosteroid z preparatu przenika do mleka kobiecego.

W okresie karmienia piersią stężenie substancji w krwi dziecka jest 600 razy niższe niż we krwi matki, jednak nie jest poznane działanie długofalowe budezonidu na dziecko karmione mlekiem.

Miflonide Breezhaler a prowadzenie pojazd贸w

Nie ma danych na temat oddziaływania leku Miflonide Breezhaler na zdolność prowadzenia pojazdów, prawdopodobieństwo takiego wpływu jest małe.

Miflonide Breezhaler a alkohol

Brak jest informacji na temat interakcji leku Miflonide Breezhaler i alkoholu.

Należy pamiętać, by przed użyciem leku zapoznać się z treścią ulotki dołączonej do opakowania lub skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, ponieważ każdy lek niewłaściwie stosowany może zagrażać życiu lub zdrowiu. Dokładne informacje dotyczące charakterystyki produktu znajdują się w ulotce dołączonej do opakowania preparatu.

Dane zamieszczone w artykule mają charakter jedynie informacyjny, nie zastępują przepisów prawnych i nie mogą zostać podstawą do jakichkolwiek roszczeń.

Bibliografia

Charakterystyka Produktu Leczniczego Miflonide Breezhaler, [online] [dost臋p 29.01.2024], dost臋pna online:

https://rejestrymedyczne.ezdrowie.gov.pl/api/rpl/medicinal-products/10695/characteristic

Portal Medycyna Praktyczna, [online] [dost臋p 29.01.2024], dost臋pny online:

https://www.mp.pl/pacjent/leki/lek/55427,Miflonide-Breezhaler-proszek-do-inhalacji-w-kapsulkach-twardych

Inne popularne leki:

Inni czytali r贸wnie偶

Fostex - E-recepta - recepta online z konsultacj膮 | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
Fostex - E-recepta - recepta online z konsultacj膮 | cena, dawkowanie, przeciwwskazania

Fostex jest聽preparatem wziewnym聽wykorzystywanym w leczeniu pacjent贸w cierpi膮cych na przewlek艂膮 obturacyjn膮 chorob膮 p艂uc (POChP) oraz astm臋 oskrzelow膮. Jest to lek dwusk艂adnikowy zawieraj膮cy聽beklometazon聽oraz聽formoterol.聽

Charakterystyka produkt贸w leczniczych
25.03.2024
Broncho-Vaxom - Recepta online - e-Recepta z konsultacj膮 | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
Broncho-Vaxom - Recepta online - e-Recepta z konsultacj膮 | cena, dawkowanie, przeciwwskazania

Broncho-Vaxom to preparat zawieraj膮cy lizaty bakterii, polecany jako profilaktyka zaka偶e艅 obejmuj膮cych g贸rne drogi oddechowe. Na czym polega jego dzia艂anie? Jakie s膮 przeciwwskazania do jego stosowania?

Charakterystyka produkt贸w leczniczych
14.02.2024
Salbutamol WZF - Recepta online - e-Recepta z konsultacj膮 | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
Salbutamol WZF - Recepta online - e-Recepta z konsultacj膮 | cena, dawkowanie, przeciwwskazania

Salbutamol WZF to kr贸tkodzia艂aj膮cy selektywny 尾2-adrenomimetyk stosowany w leczeniu astmy, skurczu oskrzeli i odwracalnych stanach skurczu dr贸g oddechowych. Jest to lek dost臋pny na recept臋.

Charakterystyka produkt贸w leczniczych
18.02.2024
Konsultacja z E-recept膮 za 49.99 Z艁 Tylko w najnowszej aplikacji!