Octeangin - Recepta online - e-Recepta z konsultacj─ů | cena, dawkowanie, przeciwwskazania

Opublikowano 14.02.2024

Autor Redakcja Erecept.pl

Octeangin - Recepta online - e-Recepta z konsultacj─ů | cena, dawkowanie, przeciwwskazania

Octeangin jest preparatem dostępnym na receptę, w postaci twardych pastylek, zawiera oktenidynę jako substancję czynną. Na co działa preparat Octeangin i jak można go stosować?

Rozpocznij konsultacj─Ö z Octeangin

Otrzymaj konsultacj─Ö lekarsk─ů na ten lek bez wychodzenia z domu.

Nazwa preparatu Octeangin
Substancje czynne Octenidini dihydrochloridum
Dost─Öpno┼Ť─ç Na recept─Ö
Posta─ç
  • pastylka twarda
Dawki
  • 2,6 mg (pastylka twarda)

Spis tre┼Ťci

Podstawowe informacje o leku Octeangin

Substancja czynna: dichlorowodorek oktenidyny

Wskazania: zapalenie gardła, jamy ustnej do stosowania krótkotrwałego

Zastosowanie: doustne, pastylki powolnego rozpuszczenia w jamie ustnej

Głównie przeciwwskazania: nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu, nietolerancja fruktozy

Główne działania niepożądane: podrażnienie jamy ustnej i żołądka, nudności, ból brzucha, uczucie suchości w ustach, zaburzenia smaku, reakcje alergiczne

e-Recepta online 49.99 ZŁ

Leki na potencje, leki stałe, antykoncepcja stała, przedłużenie terapii w chorobach przewlekłych.

Czas realizacji do 1 godziny roboczej*

Antykoncepcja awaryjna 59.99 ZŁ

Tabletka 'po', tabletka dzień po, tabletka do 72h, pigułka po.

Czas realizacji do 1 godziny roboczej*

Octeangin - Cena, refundacja

Preparat Octeangin nie jest refundowany, a jego cena zależy od rozmiaru opakowania.

  • Octeangin (2,6 mg pastylki twarde 24 szt.) - cena wynosi ok. 30 zł

Ceny podane są jedynie orientacyjne i mogą zostać zmienione w przyszłości.

Czym jest Octeangin?

Octeangin jest preparatem stosowanym w zapaleniu błony śluzowej gardła , jamy ustnej, tzn. przy występowaniu bólu, zaczerwienienia, opuchlizny.

Mechanizm działania

Oktenidyna (konkretnie - dichlorowodorek oktenidyny) ma właściwości powierzchniowo czynne, co pozwala na wejście w reakcję z błoną lub ścianą komórkową drobnoustroju, które stanowią mikroorganizmy chorobotwórcze. Wpływa to na ich czynność komórkową. Działanie oktenidyny na skórę i błonę śluzową, także w jamie ustnej utrzymuje się przez dłuższy czas ze względu na to, że nie jest lotny oraz nie ulega wchłanianiu (na podstawie badań przedklinicznych).

Preparat jest dostępny na receptę i powinien być stosowany zgodnie z zaleceniami lekarza.

Skład leku Octeangin

Poza chlorowodorkiem oktenidyny Octeangin zawiera izomalt, kwas winowy, olejek eteryczny anyżu gwiaździstego, olejek eteryczny miętowy, sukralozę oraz aromaty (m.in. zawiera glikol propylenowy).

Jak dawkować lek u dorosłych?

Octeangin powinien być stosowany u dorosłych co 2-3 godziny, lek należy powoli rozpuszczać tabletkę w jamie ustnej. Maksymalna dawka to 6 tabletek Octeangin na dobę. Octeangin powinien być stosowany przez maksymalnie 4 dni.

Jak dawkowa─ç lek u dzieci?

Octeangin może być stosowany tak jak u dorosłych i u dzieci od 12 roku życia. Nie powinien być podawany młodszym chorym.

Najcz─Östsze dzia┼éania niepo┼╝─ůdane

Częstość występowania działań niepożądanych nie jest znana. Octeangin może powodować działania niepożądane takie jak reakcje alergiczne , podrażnienia żołądka. Pastylki mogą działać podrażniająco także na błonę śluzową jamy ustnej. Ponadto może się pojawić uczucie suchości w ustach, zaburzenia smaku, ból brzucha czy nudności. Mogą pojawić się także objawy związane z lekkim działaniem przeczyszczającym jednego ze składników preparatu Octeangin (izomaltu).

Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane lek należy odstawić. Mogą wystąpić inne działania niepożądane, niewymienione wyżej.

Zg┼éaszanie dzia┼éa┼ä niepo┼╝─ůdanych

Jeśli pacjent podejrzewa u siebie występowanie objawów niepożądanych preparatu powinien powiadomić o tym jak najszybciej wyspecjalizowany personel medyczny. Informacje o ewentualnych działaniach ubocznych są przekazywane do Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

Jakie s─ů przeciwwskazania do stosowania leku?

Nadwrażliwość na którąkolwiek substancję zawartą w leku stanowi przeciwwskazanie do stosowania preparatu Octeangin. Również chorzy z ciężką nietolerancją fruktozy nie powinni stosować Octeangin ze względu na zawartość izomaltu.

Nie przeprowadzono badań dotyczących interakcji z innymi lekami.

Octeangin a ci─ů┼╝a i karmienie piersi─ů

Nie ma dostępnych danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania leku Octeangin w okresie ciąży. Badania z użyciem oktenidyny przeprowadzone na zwierzętach nie wykazały wpływu, natomiast ze względu na brak pewnych informacji nie należy stosować preparatu w okresie ciąży.

Nie ma dotychczas pewnych badań na temat bezpieczeństwa stosowania leku Octeangin także w okresie karmienia piersią. Nie są zbadane także objawy mogące wystąpić u dziecka karmionego piersią. Na podstawie dostępnych danych nie należy stosować leku Octeangin podczas karmienia.

Octeangin a zdolno┼Ť─ç prowadzenia pojazd├│w mechanicznych

Nie określono dotychczas bezpieczeństwa stosowania leku względem prowadzenia pojazdów mechanicznych w trakcie stosowania preparatu Octeangin.

Inni czytali r├│wnie┼╝

Tertensif SR E recepta   recepta online z konsultacj─ů | cena  dawkowanie  przeciwwskazania
Tertensif SR E-recepta - recepta online z konsultacj─ů | cena, dawkowanie, przeciwwskazania

Tertensif SR to lek stosowany w leczeniu nadci┼Ťnienia t─Ötniczego, a jego substancja czynna-indapamid, nale┼╝y do grupy lek├│w moczop─Ödnych. Preparat wyst─Öpuje w postaci tabletek o przed┼éu┼╝onym dzia┼éaniu dzi─Öki czemu zmniejsza ryzyko wyst─ůpienia hipokaliemii i┬áwyd┼éu┼╝a czas dzia┼éania obni┼╝aj─ůcego ci┼Ťnienie t─Ötnicze.

Charakterystyka produkt├│w leczniczych
25.03.2024
Depresja przedporodowa - co robi─ç, gdy depresja pojawia si─Ö u kobiet w ci─ů┼╝y?
Depresja przedporodowa - co robi─ç, gdy depresja pojawia si─Ö u kobiet w ci─ů┼╝y?

Ci─ů┼╝a stanowi szczeg├│lny okres w ┼╝yciu kobiety, kt├│ry wi─ů┼╝e si─Ö z wieloma zmianami hormonalnymi dziej─ůcymi si─Ö w organizmie przysz┼éej matki. Dodatkowo, oczekiwanie na przyj┼Ťcie na ┼Ťwiat nowego cz┼éonka rodziny mo┼╝e zwi─Öksza─ç poziom stresu zwi─ůzanego z adaptacj─ů do nadchodz─ůcej roli.Ci─Ö┼╝arne kobiety s─ů bardziej podatne na wyst─ůpienie zaburze┼ä depresyjnych, zw┼éaszcza gdy wcze┼Ťniej mia┼éy stwierdzon─ů depresj─Ö.Istotne jest, aby niezw┼éocznie szuka─ç wsparcia medycznego po dostrze┼╝eniu symptom├│w depresyjnych, gdy┼╝ nieleczona depresja w okresie ci─ů┼╝y mo┼╝e prowadzi─ç do bardziej powa┼╝nych konsekwencji i utrzymywa─ç si─Ö nawet po narodzinach dziecka.

Artykuł
09.02.2024
Macromax - E-recepta - recepta online z konsultacj─ů | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
Macromax - E-recepta - recepta online z konsultacj─ů | cena, dawkowanie, przeciwwskazania

Substancj─ů czynn─ů leku Macromax jest azytromycyna, czyli antybiotyk makrolidowy hamuj─ůcy syntez─Ö bia┼éek bakterii. Lek Macromax to preparat wykorzystywany w leczeniu zaka┼╝e┼ä, wywo┼éanych przez drobnoustroje wra┼╝liwe na azytromycyn─Ö, czyli m.in. zaka┼╝e┼ä g├│rnych dr├│g oddechowych, zaka┼╝e┼ä dolnych dr├│g oddechowych, ostrego zapalenia ucha ┼Ťrodkowego, zaka┼╝e┼ä sk├│ry i tkanek mi─Ökkich oraz niekt├│rych chor├│b przenoszonych drog─ů p┼éciow─ů.Lek przeznaczony jest do podania doustnego. Preparat ten jest dost─Öpny tylko i wy┼é─ůcznie na recept─Ö.

Charakterystyka produkt├│w leczniczych
25.03.2024
Konsultacja z E-recept─ů za 49.99 Z┼ü Tylko w najnowszej aplikacji!