Cyclonamine E-recepta - recepta online z konsultacj膮 | cena, dawkowanie, przeciwwskazania

Opublikowano 27.02.2024

Autor Redakcja Erecept.pl

Cyclonamine E recepta  recepta online z konsultacj膮 | cena dawkowanie przeciwwskazania

Lek Cyclonamine jest stosowany w leczeniu i zapobieganiu krwawieniom związanym z zabiegami chirurgicznymi, nadmiernym krwawieniom menstruacyjnym oraz międzymiesiączkowym. Ponadto, znajduje zastosowanie w przypadku krwawień w schorzeniach internistycznych, takich jak krwawienia z nosa lub dziąseł, krwiste wymioty czy obecność krwi w moczu.

Cyclonamine jest dostępne zarówno w postaci roztworu do wstrzyknięć, jak i tabletek, oferując różne warianty dawkowania. Przed rozpoczęciem stosowania leku kluczowe jest zapoznanie się z zaleceniami dotyczącymi dawkowania, które są dostosowane do konkretnych chorób i wskazań.

Rozpocznij konsultacj臋 z Cyclonamine

Otrzymaj konsultacj臋 lekarsk膮 na ten lek bez wychodzenia z domu.

Nazwa preparatu Cyclonamine
Substancje czynne Etamsylatum
Dost臋pno艣膰 Na recept臋
Posta膰
 • Tabletki
 • kapsu艂ki twarde
Dawki
 • 250 mg (Tabletki)
 • 500 mg (kapsu艂ki twarde)

Spis tre艣ci

Podstawowe informacje o leku Cyclonamine

Substancja czynna: Etamsylat.

Wskazania: Leczenie przedoperacyjne i pooperacyjne krwawienia włośniczkowego związanego z zabiegiem chirurgicznym z polem dobrej perfuzji tkanek. Nadmierne krwawienie menstruacyjne pierwotne lub spowodowane przez wkładki wewnątrzmaciczne. Krwawienia międzymiesiączkowe.

Zastosowanie: Doustne, domięśniowe, dożylne.

Dawkowanie: 500 mg na 1 godzinę przed zabiegiem chirurgicznym. Po operacji 500 mg co 4-6 godzin, dopóki istnieje prawdopodobieństwo krwawienia. W schorzeniach internistycznych (krwiomocz, krwawe wymioty, smoliste stolce, krwawienie z nosa lub dziąseł) 500 mg 2-3 razy na dobę. W leczeniu nadmiernego krwawienia menstruacyjnego lub międzymiesiączkowego 500 mg 3 razy na dobę przez 10 dni.

Główne przeciwwskazania: Reakcje nadwrażliwości na etamsylat lub którąkolwiek z substancji pomocniczych zawartych w składzie produktu. Ostra porfiria.

Główne działania niepożądane: Ból brzucha, nudności, wymioty, biegunka, dyskomfort w jamie brzusznej, ból głowy, wysypka, osłabienie.

e-Recepta online 49.99 Z艁

Leki na potencje, leki sta艂e, antykoncepcja sta艂a, przed艂u偶enie terapii w chorobach przewlek艂ych.

Czas realizacji do 1 godziny roboczej*

Antykoncepcja awaryjna 59.99 Z艁

Tabletka 'po', tabletka dzie艅 po, tabletka do 72h, pigu艂ka po.

Czas realizacji do 1 godziny roboczej*

Ile kosztuje lek Cyclonamine?

Tabletki Cyclonamine 250 mg są dostępne w cenie około 27 złotych za opakowanie zawierające 30 sztuk. Natomiast opakowanie preparatu Cyclonamine 500 mg, zawierające 30 kapsułek, kosztuje około 53 złote.

Preparat Cyclonamine 12,5% 250 mg/2 ml, dostępny w postaci ampułek i przeznaczony do wykonywania zastrzyków, kosztuje niecałe 10 złotych za opakowanie zawierające 5 ampułek.

Niezależnie od formy - czy to tabletek, czy iniekcji, lek Cyclonamine jest dostępny wyłącznie na receptę, w tym również e-receptę.

Jak dzia艂a lek Cyclonamine?

Etamsylat, będący głównym składnikiem aktywnym leku Cyclonamine, wykazuje właściwości zatrzymujące krwawienie. Substancja ta działa na wstępny etap hamowania krwawienia, który obejmuje interakcje między płytkami krwi a komórkami śródbłonka.

Ponadto, etamsylat zwiększa efektywność funkcjonowania naczyń krwionośnych, redukuje ich przepuszczalność i zmniejsza podatność na pękanie, nie powodując przy tym ich zwężenia.

Poprzez wpływ na zwiększenie przylegania płytek krwi i poprawę wytrzymałości ścian drobnych naczyń Cyclonamine powoduje skrócenie czasu krwawienia i jednocześnie zmniejszenie utraty krwi. Nie wpływa jednak na ważny parametr krzepnięcia, jakim jest czas protrombinowy.

Niemniej jednak warto być świadomym, że preparat Cyclonamine nie jest skuteczny w zatrzymywaniu krwawień z dużych naczyń krwionośnych. Lek ten jest przeznaczony do użytku przy krwawieniach powierzchniowych oraz w przypadkach występowania wybroczyn.

Sk艂ad leku Cyclonamine

Lek Cyclonamine jest dostępny na rynku medycznym zarówno w postaci bezbarwnego roztworu do wstrzykiwań, jak i tabletek lub kapsułek doustnych.

Cyclonamine 250 mg występuje w formie białych, okrągłych tabletek. Natomiast Cyclonamine 500 mg to owalne, zamknięte, dwuelementowe, pomarańczowe twarde kapsułki, zawierające białawy proszek.

W zależności od dawki leku preparat zawiera 250 mg lub 500 mg etamsylatu jako substancji czynnej.

Poza składnikiem aktywnym Cyclonamine może zawierać również substancje pomocnicze, takie jak: kwas stearynowy, dwutlenek tytanu (E171), erytrozyna (E127), żółcień chinolinowa (E104), żelatyna, skrobia ziemniaczana, celuloza mikrokrystaliczna, karboksymetyloskrobia sodowa, krzemionka koloidalna bezwodna, stearynian magnezu oraz pirosiarczyn sodu.

Skutki uboczne leku Cyclonamine

Cyclonamine, jak każdy lek dostępny na rynku farmaceutycznym może powodować działania niepożądane. Nie oznacza to jednak, że należy się ich spodziewać u każdego pacjenta przyjmującego ten preparat.

Jakie są najczęstsze działania niepożądane leku Cyclonamine?

Do skutków ubocznych, które występują częściej niż u 1 na 100 osób zaliczamy:

 • ból brzucha, nudności, wymioty, biegunkę, dyskomfort w jamie brzusznej;

 • ból głowy i osłabienie;

 • wysypkę.

Zazwyczaj działania niepożądane spowodowane przyjmowaniem leku Cyclonamine ustępują bez konieczności interwencji. Jednak jeśli dolegliwości nie znikają samoistnie, należy zmniejszyć dawkę lub odstawić lek.

Jakie inne działania niepożądane mogą wystąpić w trakcie leczenia?

Rzadziej występujące skutki uboczne to m.in. gorączka, zaburzenia zakrzepowo-zatorowe, obniżona liczba granulocytów w rozmazie krwi, zmniejszenie liczby płytek krwi, bóle stawów oraz reakcje nadwrażliwości na substancje zawarte w składzie leku.

Warto podkreślić, że w sytuacji pojawienia się gorączki lub niepokojących reakcji skórnych należy jak najszybciej przerwać leczenie i zgłosić się do lekarza, ponieważ te objawy mogą zwiastować reakcje nadwrażliwości. Co więcej, uciążliwe wymioty trwające ponad 2 dni, również powinny skłonić do wstrzymania leczenia.

Ostrze偶enia dotycz膮ce stosowania leku

Nie zostały wykonane badania oceniające bezpieczeństwo i skuteczność leku Cyclonamine u pacjentów obciążonych zaburzeniami czynności wątroby lub nerek, dlatego należy wówczas zachować szczególną ostrożność przy dostosowywaniu dawki leczniczej.

Nie są znane interakcje z innymi preparatami, a Cyclonamine może być kojarzony z innymi lekami przeciwzakrzepowymi. W przypadku potrzeby podania wlewu dekstranu, lek Cyclonamine należy podać jako pierwszy.

Jednakże należy być świadomym, że przyjmowanie Cyclonamine może oddziaływać na wyniki badań laboratoryjnych, m.in. parametrów funkcji nerek, kwasu mlekowego, kwasu moczowego, triglicerydów czy cholesterolu.

Natomiast jeśli preparat Cyclonamine jest zalecany z powodu nadmiernych lub przedłużających się krwawień miesiączkowych, a nie uzyskano zmniejszenia dolegliwości w trakcie jego stosowania, należy rozpocząć diagnostykę potencjalnych powodów takiego stanu.

Jeśli konieczne jest przyjmowanie leku w postaci iniekcji, istnieje ryzyko nagłego obniżenia ciśnienia tętniczego, szczególnie u osób ze słabą kontrolą wartości ciśnienia lub niedociśnieniem.

Zobacz także: Krwawienie podczas przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych - kiedy jest to niebezpieczne?

Dla kogo jest lek Cyclonamine?

Wskazania do stosowania leku obejmują leczenie krwawienia włośniczkowego o różnej etiologii i lokalizacji np. krwiomocz, krwawe wymioty, krew w kale, krwawienie z nosa, krwawienia z dziąseł.

Preparat zalecany jest również w przypadku schorzeń ginekologicznych, takich jak nadmierne krwawienia menstruacyjne, międzymiesiączkowe lub związane z wkładkami wewnątrzmacicznymi, po wykluczeniu przyczyn organicznych.

Cyclonamine wykorzystywane jest także w celu zapobiegania i leczenia krwawień związanych z zabiegami chirurgicznymi w obrębie tkanek o silnym ukrwieniu. Obejmuje to przede wszystkim procedury w zakresie laryngologii, ginekologii, położnictwa, urologii, stomatologii, okulistyki oraz chirurgii plastycznej.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży wymaga indywidualnego dobrania właściwej dawki, zazwyczaj wynosi ona połowę dawki przeznaczonej dla dorosłych.

Dawkowanie

Zasady odnośnie przyjmowania określonej dawki leku Cyclonamine różnią się w zależności od rodzaju schorzenia, w jakim jest zalecany.

Należy przyjąć 250-500 mg leku (1 kapsułka lub 2 tabletki) na 1 godzinę przed operacją. Z kolei po zabiegu chirurgicznym wskazane jest 500 mg co 4-6 godzin, dopóki istnieje ryzyko krwawienia.

W przypadku dolegliwości internistycznych (krew w moczu lub stolcu, krwiste wymioty, krwawienia z nosa lub dziąseł) zalecana dawka dobowa wynosi zwykle 1000-1500 mg (1 kapsułka 500 mg 2-3 razy na dobę). Jednakże czas trwania leczenia zależy od skuteczności takiego postępowania.

Kobiety doświadczające nadmiernych krwawień menstruacyjnych (menorrhagia) lub krwawienia międzymiesiączkowego (metrorrhagia) powinny przyjmować 1 kapsułkę 500 mg 2-3 razy na dobę tj. łącznie 1000-1500 mg. Leczenie trwa 10 dni i rozpoczyna się na 5 dni przed oczekiwanym rozpoczęciem menstruacji.

Cyclonamine a ci膮偶a

Nie zostały przeprowadzone szczegółowe badania dotyczące bezpieczeństwa stosowania leku Cyclonamine w czasie ciąży.

Mimo że eksperymenty przeprowadzone na zwierzętach nie wykazały wpływu preparatu na zdrowie reprodukcyjne, należy unikać przyjmowania Cyclonamine w ciąży w celu zachowania szczególnej ostrożności.

Informacje dotyczące możliwości przenikania substancji zawartych w składzie produktu do mleka matki również nie są dostępne, dlatego karmienie piersią w trakcie leczenia jest przeciwwskazane.

Zobacz także: Dolegliwości bólowe w ciąży - choroby, przyczyny, objawy, leczenie

Cyclonamine a prowadzenie pojazd贸w

Nie zaobserwowano oddziaływania leku Cyclonamine na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn mechanicznych.

Cyclonamine a alkohol

W źródłach odnośnie właściwości leku brak jest również informacji na temat bezpieczeństwa spożywania alkoholu w trakcie leczenia Cyclonamine. Niemniej jednak nie zaleca się picia alkoholu podczas przyjmowania jakichkolwiek leków.


Należy pamiętać, by przed użyciem leku zapoznać się z treścią ulotki dołączonej do opakowania lub skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, ponieważ każdy lek niewłaściwie stosowany może zagrażać życiu lub zdrowiu. Dokładne informacje dotyczące charakterystyki produktu znajdują się w ulotce dołączonej do opakowania preparatu.

Dane zamieszczone w artykule mają charakter jedynie informacyjny, nie zastępują przepisów prawnych i nie mogą zostać podstawą do jakichkolwiek roszczeń.

Bibliografia

Charakterystyka Produktu Leczniczego Cyclonamine 500 mg, [online], [dost臋p 15.02.2024], dost臋pna pod adresem:

https://rejestrymedyczne.ezdrowie.gov.pl/api/rpl/medicinal-products/34444/characteristic

Charakterystyka Produktu Leczniczego Cyclonamine 250 mg, [dost臋p 15.02.2024], dost臋pna pod adresem:

https://rejestrymedyczne.ezdrowie.gov.pl/api/rpl/medicinal-products/1638/characteristic

Charakterystyka Produktu Leczniczego Cyclonamine 12,5%, [dost臋p 15.02.2024], dost臋pna pod adresem:

https://rejestry.ezdrowie.gov.pl/api/rpl/medicinal-products/1639/characteristic

Inni czytali r贸wnie偶

Infekcja pochwy po antybiotyku  jak wyleczy膰 grzybic臋 pochwy? Domowe sposoby i leki
Infekcja pochwy po antybiotyku - jak wyleczy膰 grzybic臋 pochwy? Domowe sposoby i leki

Problem infekcji grzybiczych pochwy po antybiotykoterapii dotyka coraz wi臋kszej liczby kobiet mi臋dzy innymi przez szeroki dost臋p do antybiotyk贸w oraz ich powszechne nadu偶ywanie. Szacuje si臋, 偶e statystycznie w ci膮gu ca艂ego 偶ycia, niemal ka偶da kobieta zachoruje na grzybic臋 pochwy.Problem ten jest wstydliwy, bolesny i bardzo nieprzyjemny, wi臋c warto zna膰 metody zapobiegania i leczenia grzybicy pochwy wywo艂anej antybiotykami.

Artyku艂
02.01.2024
Vibin mini - Recepta online - e-Recepta z konsultacj膮 | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
Vibin mini - Recepta online - e-Recepta z konsultacj膮 | cena, dawkowanie, przeciwwskazania

Vibin mini to tabletki antykoncepcyjne, kt贸re zawieraj膮 syntetyczne hormony sterydowe: etynyloestradiol i drospirenon. Stosowane s膮 w celu zapobiegania ci膮偶y.聽

Charakterystyka produkt贸w leczniczych
14.02.2024
Levomine - Recepta online - e-Recepta z konsultacj膮 | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
Levomine - Recepta online - e-Recepta z konsultacj膮 | cena, dawkowanie, przeciwwskazania

Wyr贸b medyczny Levomine to z艂o偶ony doustny 艣rodek antykoncepcyjny. Preparat wp艂ywa na zahamowanie owulacji oraz zmian臋 konsystencji 艣luzu szyjkowego, co dodatkowo wzmaga efekt antykoncepcyjny. Ryzyko zaj艣cia w ci膮偶臋 podczas prawid艂owego stosowania leku Levomine jest bardzo ma艂e.聽

Charakterystyka produkt贸w leczniczych
14.02.2024
Konsultacja z E-recept膮 za 49.99 Z艁 Tylko w najnowszej aplikacji!