Antykoncepcja awaryjna – szybka recepta online na tabletkę dzień po (Escapelle oraz EllaOne)!

Konsultacja lekarska z e-receptą na tabletkę dzień po (antykoncepcja awaryjna), której potrzebujesz, przesłana prosto na Twój adres e-mail? Teraz to możliwe!

Rozpocznij konsultację

Rozpocznij swoją konsultację

Antykoncepcja awaryjna

Tabletka 'po', tabletka dzień po, tabletka do 72h, pigułka po.

Czas realizacji do 1 godziny roboczej*

*dotyczy zgłoszeń w godzinach: Pn-Pt 7:00 -21:00, Sb-Nd 9:00 -20:00.

LUB

Uzyskaj przedłużenie leczenia

Uzyskaj przedłużenie leczenia, E-receptę na: Leki na potencje, leki stałe, antykoncepcja stała, antykoncepcja awaryjna.

e-Recepta

Leki na potencje, leki stałe, antykoncepcja stała, przedłużenie terapii w chorobach przewlekłych.

Czas realizacji do 12 godzin roboczych*

e-Recepta Express

Leki na potencje, leki stałe, antykoncepcja stała, przedłużenie terapii w chorobach przewlekłych.

Czas realizacji do 1 godziny roboczej*

Antykoncepcja awaryjna

Tabletka 'po', tabletka dzień po, tabletka do 72h, pigułka po.

Czas realizacji do 1 godziny roboczej*

*dotyczy zgłoszeń w godzinach: Pn-Pt 7:00 -21:00, Sb-Nd 9:00 -20:00.

LUB

Umów konsultację telefoniczną z lekarzem

Omów swój problem medyczny z lekarzem i uzyskaj leczenie, E-receptę, E-zwolnienie.

Lek. Monika Garstka
Lek. Monika Garstka

Lek. Monika Garstka

Lekarz
4.88/5 (289 Opinii)
59.99 ZŁ
Lek. Karolina Kopaniarz
Lek. Karolina Kopaniarz

Lek. Karolina Kopaniarz

Lekarz
4.87/5 (156 Opinii)
59.99 ZŁ
30.11.2022
15:35   15:55  
Lek. Klaudia Piotrowska
Lek. Klaudia Piotrowska

Lek. Klaudia Piotrowska

Lekarz
4.7/5 (102 Opinii)
59.99 ZŁ
30.11.2022
16:00   17:00   18:00  
Lek. Katarzyna Chełchowska
Lek. Katarzyna Chełchowska

Lek. Katarzyna Chełchowska

Lekarz
5/5 (1 Opinii)
59.99 ZŁ
Brak dostępnych terminów.
Lek. Jan Marcela
Lek. Jan Marcela

Lek. Jan Marcela

Rezydent Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu
5/5 (49 Opinii)
59.99 ZŁ
Brak dostępnych terminów.
Lek. Marcelina Czok
Lek. Marcelina Czok

Lek. Marcelina Czok

Lekarz
4.86/5 (136 Opinii)
59.99 ZŁ
Brak dostępnych terminów.
Mgr Paweł Wierzchowski
Mgr Paweł Wierzchowski

Mgr Paweł Wierzchowski

Psychoterapeuta, Psycholog
5/5 (1 Opinii)
129.99 ZŁ
Brak dostępnych terminów.

Antykoncepcja awaryjna – szybka recepta online na tabletkę dzień po!

Życie jest pełne nieprzewidywalnych sytuacji. Jedną z nich może być stosunek bez zabezpieczenia lub przy użyciu antykoncepcji, która zawiodła. W takim wypadku, aby zapobiec nieplanowanej ciąży, liczy się czas. Szybkość działania jest tu priorytetem, a jednak nie zawsze możliwe jest umownie się na wizytę w gabinecie ginekologicznym. Co wtedy? Rozwiązanie jest bardzo proste – szybka konsultacja online, po której zostaje wystawiona e-recepta. Zobacz, jak szybko, bezpiecznie i wygodnie uzyskać receptę online na tabletkę po w serwisie Erecept.pl!

ellaone e-recepta recepta online tabletkę dzień po antykoncepcja awaryjna

Czym jest antykoncepcja awaryjna?

Antykoncepcja awaryjna to jedna z metod zapobiegania nieplanowanej ciąży. To, co ją wyróżnia, to fakt, że zażywa się ją już po odbytym stosunku seksualnym. Stąd też jej inne nazwy, często stosowane zamiennie (tabletka po, tabletka dzień po, antykoncepcja ratunkowa lub kryzysowa). Nie jest to więc metodą do ciągłego stosowania, a jedynie forma zabezpieczenia przed powstaniem ciąży wtedy, gdy tradycyjna antykoncepcja zawiodła lub nie została użyta.

Na rynku dostępne są różne tabletki antykoncepcyjne takie jak Escapelle oraz EllaOne. Pierwszy preparat należy zażyć do 3 dni (72 godzin) po stosunku, drugi do 5 dni (120 godzin) po stosunku. To bardzo ważne, gdyż po tym czasie pigułka nie będzie już w stanie zapobiec owulacji, a co za tym idzie – również zapłodnieniu.

Do 2017 roku środek EllaOne można było nabyć bez recepty. Obecnie jednak jest ona konieczna do zakupu obu preparatów, dlatego warto pamiętać, jak bardzo istotna jest tu szybkość działania. Erecept.pl wychodzi na przeciw wszystkim pacjentkom, dla których dostęp do ginekologa może być utrudniony – oferujemy szybkie konsultacje online poprzez formularz z e-receptą, również na antykoncepcję awaryjną!

Tabletka po – dla kogo?

Każdy stosunek bez zabezpieczenia wiąże się z ryzykiem zajścia w ciążę. Z różnych powodów nie zawsze jest to jednak miła myśl i w takich sytuacjach z pomocą przychodzi właśnie antykoncepcja awaryjna Escapelle lub EllaOne. Może być ona bezpiecznie stosowana jako doraźna, awaryjna metoda antykoncepcji u pacjentek, które ukończyły 15 rok życia oraz nie występują u nich przeciwwskazania zdrowotne.

Tabletkę po możesz więc zażyć w sytuacjach takich, jak:

  • ✅ Stosunek bez zabezpieczenia
  • ✅ Stosunek odbył się w dni płodne przy zastosowaniu naturalnych metod planowania rodziny
  • ✅ Doświadczenie przemocy seksualnej
  • ✅ Pęknięcie prezerwatywy
  • ✅ Niezażycie o czasie przyjmowanych tabletek antykoncepcyjnych
  • ✅ Nieprzyjęcie dawki hormonów w plastrach lub zastrzyku
  • ✅ Gdy jakakolwiek inna metoda antykoncepcji wyraźnie zawiodła.

Pamiętaj też, że stosunek przerywany nie jest uznawany za metodę antykoncepcji! W preejakulacie wydzielanym przez mężczyznę podczas silnego pobudzenia seksualnego również mogą znajdować się plemniki. Jeśli więc pacjentka zastosowała stosunek przerywany, powinna uznać, że odbyła stosunek bez zabezpieczenia. W sytuacji gdy twoja miesiączka się spóźnia, przed wzięciem preparatu wykonaj test ciążowy, aby wykluczyć już istniejącą ciąże.

Tabletka dzień po - skutki uboczne Najczęstszymi skutkami ubocznymi stosowania tabletki dzień po są: ból brzucha, bóle głowy, zawroty głowy.

Antykoncepcja awaryjna – jaki lekarz?

Na antykoncepcję awaryjną, podobnie jak na każdy inny lek dostępny wyłącznie ze wskazania lekarza, musi obecnie zostać wystawiona recepta online. Ginekolog to jednak nie jedyny lekarz, który może to zrobić – o czym nie każdy wie. E-receptę na tabletkę po stosunku może wystawić lekarz dowolnej specjalności.

Tabletka po – gdzie kupić?

Antykoncepcja kryzysowa to preparaty przyjmowane doustnie w postaci tabletek. Ich działanie oparte jest na zawartych w nich hormonach. Nabyć je można więc wyłącznie w aptekach stacjonarnych. Dotyczy to zarówno EllaOne, jak i Escapelle. Cena różni się w zależności od wybranej placówki.

Nie trzeba natomiast wychodzić z domu i osobiście udawać do przychodni, by dostać receptę na tego typu środek. Od stycznia 2020 roku obowiązkowe stały się e-recepty, a tę lekarz może wystawić również po konsultacji przeprowadzonej zdalnie. Jeśli więc potrzebujesz przyjąć pigułkę po, skorzystaj z naszego formularza – szybko, wygodnie i bezdotykowo!

Recepta online na tabletkę po – to proste!

Zapotrzebowanie na tabletkę po może być wyników różnych sytuacji, które mogą wydarzyć się w różnym czasie. Również w weekendy i święta, kiedy tradycyjne przychodnie bywają zamknięte. Nie trać cennego czasu, który jest w takim wypadku kluczową kwestią i skorzystaj z szybkich konsultacji z e-receptą! Aby otrzymać receptę na antykoncepcję awaryjną, wystarczy wykonać 3 proste kroki:

  • ✅ Wypełnij przejrzysty i intuicyjny formularz
  • ✅ Opłać usługę za pomocą bezpiecznych płatności PayU
  • ✅ Otrzymaj swoją receptę w ciągu godziny!*

*w niektórych przypadkach czas realizacji może wydłużyć się do 12 godzin.

Realizacja recepty również jest banalnie prosta. Wystarczy podać farmaceucie swój numer PESEL oraz otrzymany SMS-em lub mailem specjalny kod. E-recepty nie można więc zgubić ani zniszczyć, a każda apteka w Polsce ma obowiązek jej realizacji. Nawet wtedy, gdy zapomnisz kodu, a nie będziesz mieć dostępu do wiadomości go zawierającej, będziesz mieć wgląd do wszystkich swoich recept na Internetowym Koncie Pacjenta.

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania

W przypadku nie otrzymania recepty w ciągu 24 godzin prosimy o kontakt pod adres email: kontakt@erecept.pl. W treści wiadomości prosimy o podanie numeru pesel, imienia, nazwiska oraz opisanie całego zdarzenia. Prosimy również sprawdzić folder spam w twojej skrzynce email
Nie realizujemy e-recept na substancje psychotropowe, odurzające oraz o potencjale uzależniającym. W przypadku stosowania tych leków niezbędna jest konsultacja z lekarzem prowadzącym. Jeżeli twój lek nie należy do leków wyżej wymienonych zapytaj nas o niego poprzez klikniecie na przycisk poniżej i wypełnienie formularza. Pamiętaj o podaniu swojego email zwrotnego abyśmy mogli Tobie odpowiedzieć
Wyślij zapytanie
Lekarz może wystawić receptę na maksymalnie 3 miesiące terapii. W trosce o Twoje zdrowie po tym czasie zalecamy ponowne wypełnienie formularza, aby ocenić, czy nadal możesz bezpiecznie przyjmować dany lek.
Po wystawieniu przez lekarza e-recepty otrzymasz ją w formie SMSa lub maila. Będzie to czterocyfrowy kod, który wraz z numerem PESEL należy podać w aptece. W przypadku gdyby lekarz po analizie danych z formularza nie mógł wystawić recepty otrzymasz zwrot poniesionych kosztów.
Koszt konsultacji lekarskiej przeprowadzonej za pomocą formularza wraz z wystawieniem e-recepty to 34.99zł**. Płatności w serwisie są wykonywane za pośrednictwem payU.

** - cena może ulegać zmianie
Czas realizacji Erecepty wynosi do 12 godzin od zaksięgowania wpłaty, natomiast Erecepty Express do godziny. Szybkość wystawiania recepty zależy od liczby zgłoszeń oraz dostępności lekarzy.
Jeżeli czas realizacji zamówienia jest dłuższy niż obiecany, proszę przesłać email zawierający numer zamówienia oraz numer PESEL na adres kontakt@erecept.pl, abyśmy jak najszybciej mogli naprawić nasz błąd.
Czas ważności e-recepty wynosi 30 dni od daty wystawienia. Ważność e-recepty na antybiotyki wynosi 7 dni.
Aby lekarz mógł wystawić refundowaną receptę, pacjent musi zaznaczyć opcje dodatkową "recepta refundowana" oraz koniecznie musi dołączyć dokumentację potwierdzającą prawo do refundacji leku. Dokumentacja musi zawierać rozpoznanie choroby wraz z kodem choroby (ICD-10). Dokumentacją tą może być:
- formularza zaświadczenie lekarskie z datą oraz pieczątką lekarza,
- wydruk wizyty lekarskiej z rejestracji swojej przychodni
- wypis szpitalny.
Uprzednio wystawiona recepta z refundacją nie potwierdza prawa do zniżki i na jej podstawie nie wystawiamy kolejnych recept na lek z refundacją.
Nie realizujemy e-recept na substancje psychotropowe, odurzające oraz o potencjale uzależniającym. W przypadku stosowania tych leków niezbędna jest konsultacja z lekarzem prowadzącym.
W przypadku wystąpienia błędu na recepcie prosimy o kontakt pod adres email: kontakt@erecept.pl. W treści wiadomości prosimy o podanie imienia, nazwiska oraz opisania błędu który wystąpił na recepcie.
Nie jest to konieczne. Do zrealizowania recepty elektronicznej wystarczy SMS lub e-mail z kodem. Warto jednak rozważyć założenie IKP ze względu na inne wynikającego z jego posiadania korzyści – możliwość sprawdzenia historii swojego leczenia, wglądu do oryginałów e-recept, e-skierowań czy e-zwolnień.
Co ważne, nie tracisz wtedy swojej recepty! Wciąż w każdej chwili możesz odszukać ją w dziale Recepty na Internetowym Koncie Pacjenta. Jeśli nie posiadasz IKP skontaktuj się z nami drogą mailową poprzez wiadomość na adres kontakt@erecept.pl.
Jeśli nie masz problemów zdrowotnych, które wymagałyby konsultacji, nie ma koniecznością jej odbycia. Wystarczy wtedy wypełnienie formularza i podanie najważniejszych informacji dotyczących stanu zdrowia, historii leczenia oraz przyjmowanych lekarstw. Oczywiście podać należy także swoje dane osobowe, dzięki którym lekarz udzielający porad online będzie mógł wystawić receptę dla konkretnego pacjenta. Z tego względu nie ma też możliwości zgłaszania się w imieniu innych osób.
Tak, jeśli tylko dana apteka będzie posiadać na stanie przepisane leki. Nie ma natomiast możliwości, by apteka odmówiła obsługi elektronicznej wersji dokumentu. Co więcej, leki z jednej recepty można wykupić w kilku różnych aptekach bez konieczności uzyskiwania odpisu. To duże ułatwienie dla pacjentów przyjmujących leki trudno dostępne.